Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, ze względu na kształt twarzy, a jej typ kolor

Zawartość:

Okulary przeciwsłoneczne mają dwie bardzo ważne funkcje – z jednej strony chronią nasze oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym, a z drugiej – są oprócz utworzonego obrazu z nas. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, że są to najlepsze co możesz zrobić jedno i drugie?

load...

Jak wybrać okulary, które są dobre, aby chronić oczy

Wiele osób kupuje okulary, próbując odebrać je głównie od kształtu i koloru ubrania, który ma nosić te okulary twarzy. Ale jak często myślimy o stopniu ochrony UV? Na wytrzymałość produktu? Na jakość widoczność przez obiektyw? Niestety, nie często. I jak to jest, że prawo wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Kroki

 • Pomyśl o ochronę oczu. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może powodować wiele problemów, takich jak zaćma, oparzenia rogówki, a nawet raka. Jeśli nie chcą być narażeni na takie ryzyko, w momencie zakupu punktów wybrać parę, która blokuje co najmniej 99% promieni UVB i 95% Promienie UVA.
 • Wybierz kolor soczewki, w oparciu o ich potrzeby. I tu pytanie jest nie tylko kolor ubrań, włosów i skóry, jak wszyscy myślą w pierwszej kolejności. Kolor soczewki mogą mieć istotny wpływ także na to, jak dobrze widzieć kolory, noszenie okularów, aw przeciwieństwie do obrazu. Jest to bardzo ważne w pewnych sytuacjach, takich jak jeśli siedząc za kierownicą samochodu. Niektóre firmy oferują okulary z wymiennymi obiektywami o różnych kolorach, dzięki czemu można łatwo dostosować okulary do każdej sytuacji. Jaki kolor soczewek wpływa na postrzeganie środowiska?
 1. Brązowy, kolor szary i zielony – neutralne, co oznacza, że ​​te soczewki zmniejszenia ogólnej jasności bez zniekształcania kolorów. Oni po prostu zgasić jasne odblaski i rozładować napięcie z oczu na jasne światło.
 2. Żółty, złoty, bursztynowy kolor – zapewniają mniejszą ochronę do jasności, ale są dobrze przystosowane do ochrony oczu przy umiarkowanym lub słabym oświetleniu. Zapewniają one doskonałą perspektywę postrzegania głębi, dzięki czemu są idealne do jazdy na nartach, snowboardzie i innych rodzajów „Snow” sportu.
 3. Różowy kolor – takie okulary świat wydaje się jaśniejszy. Zapewniają one doskonałą widoczność i kontrast w warunkach słabego oświetlenia. Dobrze nadaje się do jazdy na nartach w pochmurny dzień. Zwiększają one również widoczność obiektów na tle niebieskiego i zielonego, co czyni je niezbędnym do jazdy lub podróży na obszarach leśnych.
 4. Obiektywy SLR – zredukować odblaski odbijając większość światła, które pada na ich powierzchni. SLR powlekane soczewki sprawiają, obiekty pojawiają się ciemniejsze, a także zrekompensować, takie powłoki są często stosowane do obiektywu światła.
 • Wybierz punktów za styl. Tutaj trzeba myśleć przede wszystkim o kształt twarzy, na styl odpowiedni dla Ciebie punktów w zależności od kształtu twarzy. Postaramy się zwrócić większą uwagę na ten temat i porozmawiać o tym później.
 • Znaleźć parę, która doskonale pasuje do ciebie. Oto co należy zwrócić uwagę na:
 1. Rama powinna pasował do nosa i uszu, ale nie powinien pchać lub pozostawić uczucie dyskomfortu.
 2. Punkty Waga powinna być równomiernie rozłożone między punktami podparcia na nosie i uszach.
 3. Twoje rzęsy nie powinny opierać się na obiektywie.

I, oczywiście, okulary powinny harmonijny wygląd na twarzy.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne w zależności od rodzaju twojej twarzy

Kluczem do znalezienia najlepszą parę powinna być równowaga kształtu twarzy i okulary. Po pierwsze, należy określić, co twój kształt twarzy. W sumie jest siedem różnych typów: okrągłe, kwadratowe, podłużne, trójkątne z podstawy w górę, trójkątny z podstawy na dnie i rombowej owalny. Bez względu na to, co twarz, okulary powinny być tak dobrane, że postaci są przeciwieństwem kształt twarzy. Na przykład, jeśli masz okrągłą twarz, należy wybrać prostokątne okulary, a jeśli dana osoba jest kwadratowy, punkty powinny być zaokrąglone.

load...

Ważne jest również, aby pamiętać o wielkości twarzy. Jeśli masz małą twarz z delikatnych rysach, nie będzie to bardzo dobry pomysł, aby umieścić bardzo duże okulary. A jeśli mają duże możliwości, malutkie szklanki na nim będzie wyglądać śmiesznie.

Oto kilka przykładów udanych kombinacji kształtów soczewek i twarzy:

 • Rombu czołowa: soczewka oprawek owalne soczewki lub ramki z uwzględnieniem linii czołowej.
 • Kwadrat czołowa: soczewką miękką zaokrąglone na krawędziach, okrągłe, owalne soczewki w cienkiej ramki.
 • Trójkątna powierzchnia (szersza u dołu) soczewka jasnych kolorach, ramka o prostej górnej linii.
 • Odwrócone trójkąty (twarz, szeroki u góry) soczewki bez oprawek, barwy światła soczewek i kolorów ramki, przezroczysty obręczy.
 • Podłużna czołowa: soczewka że szerokość jest równa lub większa niż szerokość największych części twarzy.
 • Okrągłe czoło: Szkła prostokątny lub kwadratowy, grubości obręczy.
 • Owalna twarz: prawie wszystkie rodzaje soczewek dobrze wyglądać na pierwszy rzut oka tego typu, ale przede wszystkim piękne być okulary kwadratowych.

Jako odcień skóry i kolor włosów wpływa na wybór okularów przeciwsłonecznych

Wybierając okulary, należy wziąć pod uwagę nie tylko do kształtu twarzy, ale również kolor skóry i włosów, ponieważ trzeba będzie określić kolor ramy. Ramy barwiące należy dopasować typ koloru, które mogą być ciepłe lub zimne. Chłodne odcienie skóry mają różowe lub niebieskawe odcienie i ciepłe odcienie – odcienie żółtego.

Jak kolor włosów? Biały blond, niebieskie, czarne i brązowe kolory światła są uważane chłodne odcienie włosów, podczas gdy ciepłe odcienie są złote blond, czarny, brązowy, czerwony i szary kolor. Kobiety z przewagą odcieni ciepłych kolorów typu bardziej odpowiednie ramki wielbłądów kolorowe i khaki, złota, miedzi, brzoskwinia, biały lub jaskrawej czerwieni. Dla najlepszej kombinacji zimne kolory to czarny, różowy, brązowy, śliwkowy, fioletowy i niebieski kolor.

Bez względu na wybrany kolor ramki, nie zapominać o przestrzeganiu najważniejszych kryteriów, które nigdy nie powinny być podzielone – to wygoda. Niezależnie piękne kieliszki, kupując je nie jest konieczne, jeśli czujesz się nieswojo w nich.

Jakie modele oferują nowoczesne projektantów?

W celu dokonania czuć się pewnie przy zakupie okularów, warto wiedzieć, jakie modele są obecnie uważane za najbardziej modne.

 • W większości zbiorów w 2017 roku zostały przedstawione okrągłych okularów, które są bardzo popularne. Ich obręczy, często ma wzór, wykonany z tworzywa sztucznego. Szkła te będą również z twarzą owalnym lub kwadratowym, wygładzanie kontury.
 • Mając płaską górną linię obręczy, okulary półkoliste wyglądać trochę bardziej rygorystyczne. Jak tylko jakieś projektanci eksperymentował z oprawek do okularów, ale ich wyobraźnia, jak widać, ma limitu! Adaptacja do ubrania, może być czarny, przezroczysty lub kolorowy. Wyroby metalowe są również bardzo popularne w tym sezonie.
 • Moda okulary kwadratowy kształt również wyglądają bardzo imponująco. Są one najlepiej nadają się do owalu twarzy. Istnieje wiele decyzji projektowych dotyczących projektowania takich punktów. Wielu ekspertów wyraziły poparcie dla przezroczystą ramką, kolor, który odpowiada odcieniach całego obrazu jako całości. Ale taka konstrukcja jest przeznaczona raczej dla stylistycznym akcentem i mogą w pełni chroni przed promieniowaniem UV.
 • Do tej pory istnieje wiele modeli z oryginalnymi łukami – bardzo solidne modelu wygląd ozdobione futrem. Te okulary nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej śmiałe fashionistas. I aby zakończyć tajemniczą postać w tym przypadku pomoże bogate czarne okulary.
 • Ogromne okulary piloci dodać elegancki sposób nacisk, zwłaszcza w połączeniu z oryginalnymi czapki. Często są one wykonane w jednym kawałku i ma odcień brązowo-czerwony.
 • Okulary są bardziej tradycyjne wielkości i mniej twórczy od decyzji projektowych. Bardzo często ich kształt przypomina półkolu lub podłużny prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami.
 • Nadal bardzo popularne okulary kameleon, które można łatwo dostosować do różnych poziomów oświetlenia i zapewnić właścicielom ich maksymalny komfort.
 • Wskazuje – jest to najbardziej skuteczna metoda radykalnie zmienić swój wygląd, nadając jej niezwykły i oryginalny kolor. Moda Okulary różny kształt: kwadratowy i okrągły rozpoczęcia i zakończenia sercach. Jeśli mówimy o wielkości – ogromne punkty nikną w tle. W tym sezonie, kobiety będą płacić maksymalną uwagę na obręczach o małych i średnich rozmiarach. Modele wykonane w sportowym stylu z niewidzialnego obręczy będzie również bardzo popularne.

Jak widać, projektanci nie ograniczają nasze możliwości. Znając wszystkie niuanse, które należy uwzględnić w celu właściwie wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne, można wybrać dla siebie najlepszy model!

load...