Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne na lato

Okulary już dawno przestała być prosta ochrona oczu, stając się jednym z najbardziej modnych akcesoriów, które nie są tylko w słoneczne dni, ale po prostu dlatego, stylowy, spektakularne i pontovo. Ale jak to mówią, obraz z niczego – dla zdrowia wszystkich, więc pogoń za modą jest ważne, aby nie zapomnieć o tej ważnej kwestii. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, które nie tylko dobrze wyglądają, ale również dbać o swoje oczy? Z całej gamy modeli, zadanie to nie jest błahe.

load...

Zawartość:

Inteligentna ochrona UV

Najlepsze punkty orientacyjne wybór

Innym ważnym kryterium, które pomogą Ci wybrać okulary jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem, które mogą pomóc w ustaleniu etykietowania. Na przykład, etykieta 100% promieniowania UVB i 70% UVA wskazuje, że okulary nie pozwalają na 100% UV 70% B i UV A. Oczywiście, numery mogą się różnić, ale nie powinna być niższa od 50%. Szczególną uwagę przy wyborze okularów należy zwrócić na wskaźnikach dla promieni typu B, ponieważ są one najbardziej szkodliwe i agresywny. Ponadto, oznakowanie może być używany, liczebnik odniesienia „400 nm”, pokazując graniczną długość fali zatrzymanych soczewek. Im wyższa liczba, tym wyższy stopień ochrony. Jeśli podasz mniej niż cztery jednostki, a następnie część wiązki przechodzi. Ale wielu puka mylące numerów 1.4; 1,5; 1,6 itd. Wskazują współczynnik załamania: im wyższa jest ta wartość, tym bardziej przejrzysty i łatwiej soczewki. Nawiasem mówiąc, stopień soczewek zaciemnienie nie pomoże Ci wybrać niezawodne okulary, ponieważ nie wpływa na poziom ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym.

load...

Szkła lub plastiku?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze okularów, materiał, z którego wykonane są soczewki. Do tej pory użyć szkła lub tworzywa sztucznego. Szkło doskonale chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, jest bardziej odporna na zarysowania oraz w znacznie mniejszym stopniu zakłóca świat niż plastik. Ale w tym samym czasie, okulary z soczewkami ze szkła są cięższe i kruche, więc nie polecam noszenia sportowców, dzieci i wszystkich ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia.

Alternatywą dla dobrego starego szkła – lekkiej i praktycznej plastiku, ale tylko wtedy, gdy jest najwyższej jakości. Fakt, że w przeciwieństwie do szkła, plastiku swobodnie przepuszcza światło ultrafioletowe, tak więc skład okulary z tworzywa sztucznego muszą zawierać specjalne dodatki lub specjalnych powłok naniesionych opóźniania szkodliwego promieniowania słonecznego. Stosować okulary z „niechronionych” soczewek plastikowych jest obarczona poważnymi problemami, ponieważ twoje oczy postrzegają zaciemnienie jako obrona, uczeń nie jest zawężony i UV oko przenika swobodnie, ewentualnie zmniejszenia ostrości wzroku, powodując zmętnienie soczewki i bardziej złożonych problemów.

Różowy? Żółty? Niebieski?

Zanim kupisz okulary z niezwykłych jasnych obiektywów, uwaga, to miło mieć oczy nieustannie patrząc na świat przez obsesyjnego farby, tym więcej kolorów, które mogą mieć bezpośredni wpływ na stan zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. A wpływ ten nie zawsze jest korzystne i nieszkodliwe. Jeśli zamierzasz wybrać okulary do stałego noszenia, najlepszym rozwiązaniem – klasycznego szaro-brązowym palety, nadaje się do średnich i jasnym świecącym słońcu i zapewnia prawdziwe postrzeganie kolorów. Zmniejszyć zmęczenie oczu pomoc ciemnozielone soczewki. Okulary z żółtymi soczewkami – idealne dla sportowców, ale także dla pochmurne dni, kiedy słońce nie jest bardzo aktywny. Czerwone punkty są nie tylko zbyt uaktywnić umysł, zwiększa drażliwość, nietolerancji i poziom agresji, ale także zakłócać kolor, degradujące orientację w terenie. Szczególnie niebezpieczne są niebieskie okulary, które mogą spowodować uszkodzenie obiektywu. Chroń swoje oczy przed jasnym blasku słońca i podczas odpoczynku w górach lub na plaży okulary zostały zaprojektowane z efektem lustrzanym. Ale nierówne soczewki zaciemniania może zwiększyć zmęczenie oczu.

Jak wybrać okulary według kształtu twarzy?

Ślepo gonić mody nie jest konieczne. Najlepszym rozwiązaniem – aby odebrać punkty od kształtu twarzy, która będzie idealna, aby siedzieć i patrzeć go doskonale, aby stać się prawdziwą ozdobą. Najszczęśliwsza szczęśliwymi posiadaczami osób owalne, którzy mogą bezpiecznie eksperymentować z najbardziej niezwykłych postaci punktów.

Okulary grube

Wybierz okulary z podkreślone liniami prostymi, korzystnie o kształcie prostokątnym bez zaokrąglonych części obręczy i ciemnych kolorów, które sprawiają, że twarz wizualnie bardziej wąskie.

Prostokątna twarzy

Dla rozszerzonego pociągłej twarzy najlepiej jest wybrać masywne okulary z czarnymi ramkami i ciemnobrązowych obiektywów i szeroki most na nosie, obejmujące większość twarzy, zmniejszając jego długość wizualnie.

Kwadratowa twarz

Zmiękczyć Służące Kątowość małych kształcie okularów z cienką obręcz, siedząc wysoko na mostku dziobie i zaokrąglone soczewki. Powinno być wizualnie wąskie kości policzkowe i lekko wyciągnąć twarz.

Trójkątna twarz

Aby zrównoważyć wąski podbródek i szerokie czoło, mały, lepiej jest wybrać okulary w cienkiej metalowej ramie, nisko siedzi na moście.

Nie zapomnij skorzystać z naszych wskazówek, jak wybrać okulary i pamiętać, że odpowiednio dobrany akcesorium słoneczna jest w stanie chronić nie tylko oczy, ale także skórę wokół oczu, ostrzegając, przedwczesne starzenie i zmarszczki.

load...