Jak wybrać okulary: praktyczne porady

Zawartość:

Okulary przeciwsłoneczne – musisz mieć każdy szanujący się pani. Ten stylowy akcesoria z ogromnej liczby niezaprzeczalnych zalet. Kiedy wybrać okulary, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na trendy w modzie i wygląd produktu. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że stylowy ramki lub fioletowe soczewki – nie jest głównym Rozważania przy wyborze punktów. Rozważmy podstawowe zalecenia praktyczne, które pożądane jest, aby trzymać się przy wyborze akcesoriów okulary.

load...

Wybieramy punkty „prawo”: podstawowe kroki

 1. Najpierw trzeba zdecydować, w jakim celu potrzebne okulary: Można zmienić jasność obrazu, aby chronić ją przed promieniami UV lub promieniowania podczerwonego. Soczewki jakości zapewniają komfort i chronią oczy przed szkodliwym działaniem i nie mają wpływu na reprodukcję kolorów. Jeśli masz problemy ze wzrokiem przed zakup jest lepiej skonsultować się z okulistą.
 2. Należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego modelu. Dobrym rozwiązaniem – jakości soczewki poliwęglanowe, które mają najwyższy stopień ochrony przed promieniami słonecznymi. Bądź ostrożny przy wyborze okularów z ciemnymi obiektywami, lepiej pozostać w modelach marki, tak aby nie uszkodzić wzrok. Dla ciemnego szkła źrenica rozszerza i jeśli okulary nie są wystarczające zabezpieczenie, ekspozycja na światło słoneczne może być bardzo intensywne.
 3. Na worki, które są przyłączone do nabycia, na zasadzie obowiązkowej powinna być podana informacja o stopniu ochrony przed obiektywami UV. Teraz są następujące kategorie obiektywów:
 • „0” – obiektywy przepuszczają światło w 79-100%, zapewniają minimalną ochronę przed narażeniem na działanie promieni słonecznych.
 • „1”, „2” – przepuszczalność światła 45-79%, lub 18-45. Ten model – świetnym rozwiązaniem dla środowiska miejskiego i codziennego noszenia.
 • „3” – soczewki przenosi wiązki na 7-20%. Punkty te są dobrze przystosowane do plaży sezonu i resztą miasta.
 • „4” – przepuszczalność światła soczewek wynosi 3-7%. Filtr ten jest uważany za najbardziej ciemne, dobrze jest chronić siatkówkę oka w bardzo ciepłych krajach słonecznych i na wyżynach.

Punkty te ostatnie dwie kategorie są najbardziej doskonałej ochrony przed promieniowaniem podczerwonym i ultrafioletowym.

Soczewki: co to jest?

Najczęściej okulary są dostępne z konwencjonalnymi obiektywami o różnych kolorach. Ale z czasem zaczęły pojawiać się osobniki z „wired” powłok. Bardzo często klienci nie bardzo rozumiem sens pojęć: soczewki fotochromowe „z” lub „polaryzacji” powłoki. Zobaczmy, co jest co.

load...
 • Powłoka polaryzacja

Ta powłoka chroni przed oślepiającym olśnienia i zwiększenia kontrastu. Okulary z takich soczewek są idealne dla kierowców. Aby sprawdzić, czy proponowany model powłoka polaryzacja jest wystarczająca do korzystania z usług sklepu optyki, gdzie specjalny ekran lub etykietę można zobaczyć obraz, niedostrzegalny gołym okiem.

 • Przeciwodblaskowej (AR), powłoki

Usuwa „duszki” i odblaski na tylnej powierzchni szkła. Co masz na myśli? Zdarza się, że widzimy w oczach punkty odbicia lub obiektów, które znajdują się za nami. „Duszki” znacząco pogorszyć wzrok przejrzystość, szczególnie podczas jazdy samochodem w nocy. Powłoka ta pozwala uniknąć tego problemu.

 • Powłoka fotochromowe

Taka soczewka jest nazywany kameleona, ponieważ zmieniają one kolor (jaśniejszą lub ciemniejszą), w zależności od oświetlenia. Modele z powłoki fotochromowe jest bardzo wygodne dla osób, które mają problemy ze wzrokiem, ale nie chcą wielokrotnie zmieniać punkty, wchodząc do pokoju lub chodzenia na ulicy.

 • Powłoka lustro

Te soczewki są przyciemnione niż normalna opcja. Usuwają promieniowanie cieplne i są zalecane do jazdy na nartach lub pływanie.

A kilka chwil. Jeśli nosisz swoje ulubione okulary z kolorowymi soczewkami, a świat natychmiast zmieniła kolor, wiem, że zanim się prawdziwy fałszywy. Markowe soczewki prawidłowo oddają kolor, tylko nieznacznie zmieniając ich odcień. Naruszenie kolorach znanych nam za jeden z kolorów jest bardzo rozprasza uwagę i zmęczone oczy. Ponadto, dokładne postrzeganie koloru jest bardzo ważne dla niektórych kategorii osób, na przykład, kierowców, więc kolor soczewki nie będzie działać w każdej sytuacji.

Najbardziej optymalna jest uważany szary (od lekkich do głębokich odcieni i) i brązowy. Szary zapewnia wyraźny postrzeganie rzeczywistości, a brązowy – kontrast. Kierowcy powinni wybierać barwę żółtą, ten filtr nie męczy wzroku i pomaga dostrzec przestrzeń lepiej. Soczewki pomarańczowe zmniejszyć oślepiające działanie światła w ciemności, zielony i dać kontrastu środowiska w przypadku braku wystarczających światła, jak i zabezpieczenia przed dostępem światła.

Unikać soczewek, świat, w którym myślisz fioletowy lub niebieski (dosłownie). W tych okularach, pojawia się ryzyko utraty wzroku w jednym prawie lato. Przewaga niebieski i fioletowy końcu spektrum i tempie spowalnia perystaltykę ludzkiego myślenia, a niebieski – wzmacnia działanie rozpraszania światła niż powoduje ryzyko wystąpienia odblasków, na przykład, od reflektorów nadjeżdżających samochodów.

Szkło lub plastik?

Soczewek okularów przeciwsłonecznych są wykonane z trzech materiałów szkło akrylowe i poliwęglanu. Szklane kieliszki – najbezpieczniejsza opcja, ponieważ nie przenoszą promienie ultrafioletowe. Ale z czasem, stopniowo zastąpione plastikową szybę, ponieważ jest bardziej praktyczne i łatwiejsze. Okulary z soczewkami z tworzyw sztucznych przepuszcza UV i ciemnienie oszukują oko tak, że źrenica rozszerza i wypełnia wszystkie samą negatywną falę słonecznego. Z biegiem czasu, taka ekspozycja może prowadzić do upośledzenia widzenia i zaćmy.

Szklanki plastikowe, pożądane jest, aby kupić suplementy, które pomagają opóźnić promieniowanie. W momencie zakupu, należy zwrócić uwagę na etykiety, najbardziej szkodliwych promieni – typ B, więc produkt musi być chroniony od nich niemal całkowicie. Ponadto, jeżeli etykieta wspomniano graniczną fali, lepiej jest, aby dać punktów uprzywilejowanych wartości około 400 nm.

Wybrać ramkę

Najbardziej praktyczny materiał na ramie zawsze nylon. Pochyla się dobrze i może powrócić do swojej pierwotnej pozycji. Co kołysze plastik, te felgi szybko przełamać, więc najlepiej jeśli znieruchomiał i metalu wewnątrz ramki z tworzywa sztucznego.

Wybierając okulary, spojrzeć na jakość ramy. Kilka razy, otwartym dziobem, aby je zginać. Dobra ramka musi być elastyczne i sztywne. Sprawdź wkręty dołączone łuk, czy są dobrze przykręcone. Wreszcie, spróbuj na okulary. Czy są one wygodne, nie zbyt mocno, jeśli łuk, nie naciskaj na tamtejszym moście? Jeśli przechylić głowę, okulary nie powinny ześlizgiwać nos lub nawet przewrócić. Nawiasem mówiąc, jeśli rama jest początkowo sztywne i niewygodne, jest i pozostanie, nie patrz na to, co przypomina „spread”.

Okulary, które nadają się do różnych typów twarzy?

Kiedy zastanawiamy się nad pytaniem: „Jak wybrać okulary”, rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, a następnie wybierz firma modelu muszą myśleć o tym, co opcja jest odpowiednia dla mojego typu osoby. Niewątpliwie, to są sytuacje, gdzie w oknie po prostu doskonały model, ale nie idź i wszystko. Spójrzmy prawdzie w oczy.

 • Owal twarzy

Uniwersalny typ, który pasuje absolutnie żadnej formy punktów. Oraz w celu uniknięcia zakłóceń, powinna być taka sama szerokość jak najszerszej części twarzy.

 • Zwracać się

Tego typu okulary są przeciwwskazane ze szkłem w formie owalu, ponieważ mają dużą okrągłą twarz. W tym przypadku lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do prostokątnej formy lub rozwiązaniu jak kot oka. Co do ramy, jak będzie wyglądała okulary z cienkiego brzegu obręczy lub nie.

 • Kwadrat twarz

Tutaj, wręcz przeciwnie, są idealne punkty owalny lub zaokrąglone obrzeże. Nie jest wskazane, aby wybrać prostokątne modele dalej nie pogorszyć narożniki.

 • Rozszerzony (długie) twarz

W tym przypadku problem jest – nie wydłużają twarz i optycznie je pomniejszyć. Pomoże to punkty, rozbudowany w szerokości lub szerszej obręczy.

 • Trójkątna twarz (serce)

Aby złagodzić wyraziste kości policzkowe, to lepiej wybrać okulary bez oprawek owalny lub okrągły kształt.

Czytać etykietę

Jak każdy inny produkt, etykieta okulary załączeniu. Jak rozumieć to, co jest tam napisane? Jeśli widzisz napis, na przykład, „bloki co najmniej 95% promieniowania UVB i 60% UVA”, co oznacza, że ​​okulary nie pozwalają na 60% UV lepsze niż typu A i 95% typu B, to znaczy, że produkt chroni przed dwoma najbardziej szkodliwych rodzajów promieniowania ,

Napis „plastiku” oznacza, że ​​produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego. Należy zwrócić uwagę na nazwę firmy, kraju produkcji. Oraz w celu sprawdzenia, czy oryginalnych okularów, można porównać do nazwy marki na obiektywie lub wewnątrz łuku z nazwy na etykiecie. Ponadto, każda marka sprzedaje swoje produkty w markowych pudełek.

Jak dbać o okulary

Dokonać zakupu trwać długo przechowywać go prawidłowo. Można kupić pół-sztywny pokrowiec lub twarde etui. Nie wkładać okulary na stole lub innej powierzchni soczewki w dół, ponieważ mogą one łatwo się brudzą i porysowany. Nie zapomnij do czyszczenia obiektywu cienką kozice lub niestrzępiącą się szmatką. Materiały te są łagodnie czyszczenia soczewek przed zabrudzeniem.

Niezależnie od stopnia soczewek zaciemnienie nie patrzeć na słońce, i nosić okulary jeśli skóra wokół oczu nadal świeci, sygnalizator, że muszą się zmienić. Okulary przeciwsłoneczne powinny być nie tylko piękne akcesoria, ale również dobrą ochronę przed promieniowaniem.

load...