Jak wybrać okulary do kształtu twarzy?

Zawartość:

Dziś kupować mody okulary – nie jest najtrudniejszym zadaniem. Znacznie trudniej jest wybrać styl i forma akcesoriów tak, że idealnie stapia się ze swojej twarzy. Słuchać rad ekspertów, będzie w stanie dokonać właściwego zakupu.

load...

Aby wybrać odpowiednie okulary do kształtu twarzy, najpierw zmierzyć odległość od jednej świątyni do drugiej. Otrzymana wartość będzie idealną szerokość punktów dla ciebie, który, nawiasem mówiąc, w praktyce, to może być trochę szersza, lub, wręcz przeciwnie, trochę węższe. Wpływa to uchwyty mobilności (dziesięć milimetrów po obu stronach, i trzydzieści w ramce tytanu lub sprężyny, amortyzatory).

Aby akcesorium wyglądał elegancki i piękny, należy wziąć pod uwagę jedną ważną zasadę – jego konfiguracja musi być skontrastowane z owalu twarzy, że nie powtórzyć swój kształt. Także na wygląd i ogólny wygląd wpływa zworkę umieszczoną między soczewkami. Wąska i „nieważkości”, wykonane w ciemnym kolorze (na przykład, srebro), to zwiększa odległość między sąsiednimi osadzone oczy i jasne i szerokie, wręcz przeciwnie, przynosi je wizualnie.

Ramka z cienkich świątyń i obręczy, jak również metalu, wykonane w klasycznym stylu, odpowiedni zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Modele bez oprawek również wyglądają bardzo elegancko i korzystnie podkreślają każdą osobę – nie są nieporęczne, nie są one prawie widoczne, i nie będzie wyglądać jak zawiły „zubrilka”. Punkty kostium motyl kobiety z absolutnie każdego typu osoby. Punkty tej formy doda pewną lekkość i urok jego kochanek.

Aby wyglądać modnie i stylowo, ale jednocześnie stworzyć harmonijny obraz, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie okulary. Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę kształt twarzy.

load...


Typ prostokątny

Tego rodzaju charakteryzuje się długim „rozszerzony” ilościach, często wydłużone nosa i policzków linii prostej. Aby go dopasować pionowo rozciągniętej ramki – to pomoże wizualnie „skrócić” twarz. Tak, wybrać odpowiednie okulary:

  • Kupić ochrony przeciwsłonecznej akcesorium zaokrąglone, z jasnymi liniami poziomo.
  • Pionowa rama musi być wydłużone.
  • Uczynić twarz wizualnie szerszej pomocy kontrastujące, ozdobne lub nisko osadzone świątynie i Opaska znajdujący się na dole, zrobić nos trochę krótszy.

Duże okulary panoramiczne są doskonale połączone z powierzchnią wydłużonego kształtu. Z tych modeli, można sprawić, że twarz wygląda bardziej schludny.

Owalny

Jeśli masz owalną twarz, można powiedzieć, że masz szczęście! Uważa się, że ten typ ma doskonale odpowiednie proporcje: kości policzkowe prawie zawsze wysokie, a broda jest nieco węższa niż czoło. Osoby z łagodnym owalu zmieścić wiele modeli i stylów okulary do korekcji wzroku, ale również chroni przed słońcem.

W tym przypadku zaleca się, aby wybrać klatkę, która pragnie podkreślić właściwe proporcje, bo to ona powinna być nieco większa niż najszerszej części twarzy. Ponadto okulary z świątyń, sadzone bardzo niska, więc ludzie nie są bardzo dobre. Ponieważ zwykle mają srednich cechy, rama musi być proporcjonalna, tak aby nie „przyćmić” cały cery.

Dla właścicieli twarzy w postaci owalu lub serca zmieścić wszystkie ramki i kształtuje punktów bez wyjątku. Szczególnie skuteczne i opłacalne, będą one wyglądać w modelach słońce bez oprawek. A właściciele kolistego kształtu twarzy jest idealny kwadrat okulary w oprawkach jasny ponieważ są one w stanie wizualnie wydłużają go.

Trójkątny typ

Tacy ludzie są zwykle dość wąskie i szerokie czoło i podbródek kości policzkowe. W związku z tym, w tym przypadku, rama musi mięknąć wyjątkową dolnego obszaru i policzka, jak również jednocześnie rozwinąć górną część twarzy.

Należy wybrać okulary w dużej ramie, której szczycie bardziej masywny i dolne rogi są skierowane do wewnątrz – będą równoważyć wszystkie proporcje.

Jeśli jesteś właścicielem twarzy trójkątnej typu, to należy zrezygnować z modeli gdzie świątynie są nisko osadzone. Najbardziej idealna opcja – „Aviator” z spłaszczonym szczycie, „kocie oczy”, w okularach bez oprawek rim (ale tylko placu), jak również dowolny model z ozdobnymi szczegóły i kolorowych akcentów szczycie.


Odwrócony trójkąt i rodzaj diament

Typ nazywany „odwrócony trójkąt” nieodłączną masywnym czole i wysokie kości policzkowe, osoba w tym przypadku zwęża się ku dołowi. Dlatego też wizualne okulary muszą mieć zmniejszony obszar górnej i rozszerzenie tej części, która jest niższa niż w linii wzroku. Zatem przesunięcie wąski podbródek.

W takim przypadku należy kupić okulary z płomienny obręcz. Będzie również wyglądają świetnie akcesoriów owal, z jasnym obręczy, lub nawet bez niego, „motyl” czy „Aviator”, odpowiedni model w postaci dolnego trójkąta.

Zawężenia linii oczu i żuchwę, mały podbródek i czoło, kości policzkowe ostro zdefiniowane – cechy te są rzadkie. Osoby o obliczu „rombu” typu powinien szukać ramek z litego górze, prostych lub bardziej zaokrąglonymi bokami. Również doskonały „usiąść” z okularami rimmed kształcie kwadratu, o płaskim szczycie z gładkim lub zaokrąglonym dnem lub bez niego. Aby podkreślić swoje atuty i ukryć słabości, więc ludzie powinni unikać noszenia akcesoriów z niskimi świątyń.

Typ kwadratowy

Tego rodzaju charakteryzuje się zwykle wyraźnie określonej dolnej szczęki, masywnej czoła, policzkach i podbródku. Długość i szerokość twarzy jest często proporcjonalna do siebie.

Zaleca się, aby wybrać ramkę z rozstawionych w kształcie owalnym lub średnim ogromnych świątyń na górze. To musi być większa od najszerszej części twarzy, w tym samym czasie staramy się wybrać model, gdzie odsetek poziomo zamiast pionowo.

Właściciele tego typu potrzebują konfigurację punktów przed słońcem, które wizualnie wydłuża i zwęża twarz. Aby to zrobić, akcesoria nadające zaokrąglone, ponieważ różnice w płaskim dnem obręczy, a wręcz przeciwnie, tylko podkreślać swoją niezręczność. Dlatego z takich modeli należy unikać, o ile oczywiście chcesz wyglądać elegancko. Duże okrągłe okulary i „piloci” są idealne dziewczynki z wystającą brodę lub osoby w formie kwadratu.

Musi nie tylko znaleźć odpowiednie akcesoria do kształtu twarzy: Ważne jest również, aby „czuć” jak on siedzi na ciebie. To nie powinno spaść podczas obracania głowy do kolidować z codziennych czynności. Aby obraz jaśniejszy, wolą lekką ramę i ciemne obiektywy. Dla stylu biznesowym ubrania bardziej odpowiednich okularów, w których kolor ramki na kolor soczewek razem.

load...