Jak wybrać odkurzacz? Kampania Literacy techniczny

Oh, kto spośród nas (takie piękne i inteligentne!) Nie lubią robić zakupy? To przynosi szczególną radość zakupy, kiedy nie tylko to, co chcemy, lecz również mają wystarczających funduszy na zakup i może wybrać. Jednak radość z zakupów jest czasem zatruty brakiem wiedzy na temat przedmiotu zakupu. W szczególności, taka niedogodność jest możliwe w odniesieniu do urządzeń gospodarstwa domowego. Oto, na przykład, jak wybrać odkurzacz?

load...

Co kierujemy, przechodząc do nowego odkurzacza? Pragnienie, aby kupić coś pięknego, użyteczny i wygodny. Dla nas najważniejsze, że odkurzacza? Tak, że jest dobrze odkurzyć. Więc kiedy zaczyna mówić o różnych modeli odkurzaczy, podczas wchodzenia w szczegóły techniczne Sales, może wejść w osłupienie każda kobieta. Jak będzie?

W celu zakupu odkurzacza (jak zresztą i innych urządzeń gospodarstwa domowego) proces był nie tylko skuteczny, ale również przyjemne, wystarczy wyposażyć pewną wiedzę o tym nieodzownym narzędziem w gospodarstwie domowym. Dlatego zróbmy małą techniczną programu edukacyjnego i uczyć się wszystkie takie same, jak wybrać odkurzacz, koncentrując się na jego głównych cech.

Typy odkurzaczy

Nowoczesne odkurzaczy można podzielić na trzy grupy:

  • Odkurzacza do czyszczenia na sucho;
  • Odkurzacza do czyszczenia na mokro (przemywania);
  • Odkurzacze-roboty.

Tradycyjne odkurzacze do czyszczenia na sucho – najsłynniejszy i najbardziej proste. Modele tego typu odkurzaczy są kompaktowe i niedrogie. Oszczędzać energię i są one idealnym rozwiązaniem dla mniejszych pomieszczeń. Odkurzacze do czyszczenia podłóg suchych czystych bez wykładziny, dywany i wykładziny podłogowe, meble tapicerowane i odzieży. To właśnie te odkurzacze są niezbędne do czyszczenia powierzchni w domu, gdzie wilgoć jest przeciwwskazane (podłogi, dywany, naturalne procesor komputera, wewnątrz fortepianu i tak dalej.).

load...

Odkurzacze piorące mają jedną ważną zaletę. Mogą być przeprowadzone na sucho lub na mokro. Modele do mycia odkurzacze i zdolne do rozpylania i zasysania wilgoci. Z ich pomocą można zbierać z wyciekami podłogowych, umyć dywan i meble czyszczone. Że Odkurzacze myjące mogą być bardzo przydatne podczas sprzątania: z ich pomocą jest łatwe do mycia podłogi, okna, płytki, aby wyeliminować zator w zlewie, a nawet oczyścić powietrze w pomieszczeniu. Wadami mycia odkurzacze: puszystość i ciężar, wysoka cena i złożoności urządzenia.

Odkurzacze-roboty, wbudowany odkurzaczy, Odkurzacze parowe i innych podobnych urządzeń – jest to dość egzotyczne dla naszych domach. To wcale konieczne, aby wybrać typ odkurzaczy zwykłych mieszkań. Chociaż jedną niezaprzeczalną przewagę mają jeszcze – z minimum zaangażowania człowieka w ich użyciu. Robot odkurzacz do czyszczenia wykonuje się w wyznaczonym czasie, ty sam porusza się po mieszkaniu, unikając wszelkich przeszkód. On określić bardziej zanieczyszczonych obszarów i traktować je bardziej dokładnie, on ładowany i wróci do miejsca i wyłączać. Fikcja, i wiele więcej!

Moc

Do wyboru odkurzacza – bardzo mocny czy nie? Zasilanie – jedna z najważniejszych cech odkurzacza. Odkurzacz silnego ssania posiada (chwilowej) i wyższy poziom emitowanego hałasu. Dlatego wybór odkurzacza, trzeba będzie dać pierwszeństwo kompaktowy i „cichej” model lub potężny, ale głośnym odkurzaczem.

Jak zrozumieć charakterystykę mocy? Wskaźnik 300 W – pojemność modele odpowiednie do czyszczenia dywanów z krótką drzemkę, linoleum, parkiet. Taka moc wystarczy do czyszczenia mebli i odzieży.

Moc od 300 do 450 watów – to model dla silnie zabrudzonych obszarów. Jeśli masz zwierzęta, dywany wysokiej stos, należy zdecydować się na bardziej zaawansowanych modeli. Ponadto, zazwyczaj posiada wyłącznika zasilania, dzięki czemu można wybrać żądany tryb pracy i przełączyć się na niższej mocy. I nie zapominaj, że moc ssania odkurzacza, by stać się mniejszy jako pełnego worka na kurz i zanieczyszczenia filtra.

Worki

Odpylacz – zbiornik, co się dzieje w większości brudu i zanieczyszczeń. Z urządzenia odpylania to zależy w dużej mierze od skuteczności czyszczenia i łatwość czyszczenia odkurzacza.

W aktualnych modeli odkurzaczy jako zbiornik kurzu jest często stosowany w plastikowym pojemniku. Że pod wpływem silnego błądzą pyłu przepływu powietrza w kłębek, które następnie mogą być łatwo usunięte i odrzucono. Pojemnik wyposażony w kolektor pyłu odkurzaczy cyklonowy. Minusem – wysoki poziom hałasu.

Inny rodzaj próżni – specjalnych workach, które mogą być papier lub płótno. Torby papierowe są krótkotrwałe (zwany także jednorazowego użytku), ale są one dobrze zbierać drobny pył. Trwalsze torby pyłu tkaniny drobne cząstki pyłu mogą przechodzić. Dlatego te odpylacze muszą być uzupełnione przez specjalne filtry. Więc, w idealnym – model odkurzacza, z łączącą odpylaczy, co z kolei może użyciu tektury tkaniny na kurz.

Filtry

Filtr jest przeznaczony do opóźnienia pył i bakterie w odkurzaczu, a dokładniej w polach pyłu. Wiadomo, że odkurzacz zasysa kurzu i brudu z powietrzem, a następnie powietrze jest ponownie odprowadzane na zewnątrz. Tak więc zadaniem filtra – odfiltrować cząstki kurzu wychodzi całe powietrze.

Filtry w nowoczesnych odkurzaczy są następujące:

  • Papier;
  • Tkanina;
  • Woda;
  • Węgiel;
  • Syntetyczne.

Metody filtracyjne są różne. Najbardziej popularne z nich – cyklon. W tej metodzie, filtrowanie pyłu i brudu osadzają się w plastikowej odpylacza pod wpływem wirowanie w przepływie powietrza spiralnej. Dzięki tej metodzie nie trzeba zmieniać torby i samego pojemnika – jest przezroczysty, dzięki czemu można kontrolować stopień jego pełni.

Co jest naprawdę ważne, aby wiedzieć o filtrze, więc jest to tylko – jest zmywalny lub wymienialny. Wszystkie obecne modele odkurzaczy są wyposażone w filtry zmywalne. Akwafiltrem dobro, które nawilżają powietrze i nie wymagają worków. Wadą tego filtru drenażu brudnej wody, po oczyszczeniu i napełniania siatkę – przed nowego zbioru.

Istnieją również modele z dodatkowym systemem filtracyjnym. Zwykle pojawiają się one jako filtr węglowy lub filtrów N.E.R.A. Modele te są idealne do czyszczenia domu, gdzie są małe dzieci lub osób z alergią. Te porowate filtry zdolne do zatrzymywania najdrobniejsze cząstki kurzu, a co za tym idzie, szkodliwych substancji zawartych w nim.

Gęstość

Który odkurzacz do wyboru kompaktowy, lekki i mocniejszy ogólny i pod wieloma względami zależy od wielkości domu. Małe zwrotny odkurzacze są idealne do małych mieszkań. Są lekkie, są łatwe do przechowywania i istnieją środki czyszczące mini-próżniowe są stosunkowo tanie. Oczywiście, kompaktowe odkurzacze są cienkie, ale wtedy obszary do czyszczenia nie są wielkie. Pełne wielkości odkurzacze mają dużą moc, zwykle wyposażone są odpylacze pojemnika może mieć filtr wody.

Inną cechą charakterystyczną zwięzłość – parkingowe (metody przechowywania). Najwygodniej – pionowe parkowania, w której odkurzacz jest przechowywany w pozycji stojącej, a na wierzchu – rury nieruchomej. Ważnym wskaźnikiem zagęszczenia – długość przewodu. Najbardziej optymalna długość – sześć metrów. Ponadto, gdy kupisz, upewnij się, że funkcja przewodu avtosmatyvaniya (jest to zbyt ważne), jest gumowy zderzak, aby chronić meble przed uderzeniami, pełny wskaźnik worka na kurz oraz automatyczne wyłączenie w przypadku przegrzania.

Inną dodatkową cechą niektórych modeli nowoczesnych odkurzaczy – generator pary. Funkcja ta pozwala dezynfekować pomieszczenia za pomocą gorącej pary. Mogą one obsługiwać dowolną powierzchnię, aby pozbyć się pleśni i alergenów.

Podzespoły

Na jak odkurzacz wyposażony w opcjonalne akcesoria, zależy w dużej mierze od jakości i stopnia złożoności czyszczenia i łatwość użycia przez odkurzacz. Na przykład, rura teleskopowa (wysuwana jak teleskopu) umożliwiają wybór i ustawienie żądanej długości w zależności od wzrostu człowieka. Rury metalowe są bardziej stabilne i trwalsze niż plastik. Innym przykładem jest użyteczna, gdy przełącznik znajduje się w uchwycie lub rury osadzonej w dźwigni przełącznika nożnego.

Zestaw dysz powinna zawierać szczotki do dywanu i powierzchni gładkiej, dyszę do zbierania pyłu w wąskich szczelinach (szczeliny dyszy). A jeśli jesteś wśród tych szczęśliwców właścicieli zwierząt domowych, to jest dobre, aby zakończyć obecny dysz szczotka turbo. Dysza z obrotowym wałkiem, który zbiera drobnego włókna i włosów ze wszystkich powierzchniach.

Jak widać, aby zrozumieć, jak wybrać odkurzacza do mieszkania lub podmiejskich mieszkaniowych, nie tak trudno. Cały szereg technologii, modeli i producentów jest ograniczona tylko do kilku podstawowych typów odkurzaczy (dla suchego czyszczenia lub prania, cyklon lub akwafiltrem). Po wybraniu rodzaju odkurzacza zgodnie z ich potrzebami, można wybrać projekt i marki (producenta). I będzie to łatwe do zrobienia po zdały techniczną programu edukacyjnego. Udane i przyjemne zakupy!

load...