Jak wybrać nawilżacz?


Zawartość:

Nawilżacz już dostatecznie jasno z urządzeniem nazwa zadania. Nawilżacze pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni – w biurze, pokoju lub klasie. Do ich instalacji nie jest wymagane do przeprowadzenia skomplikowanej pracy instalacji; Wszystko, co jest wymagane, aby na jego działanie – jest wlewania wody do zbiornika i włączyć urządzenie do gniazda ściennego.

load...

Obawiasz się o tym, jak wybrać odpowiedni nawilżacz, aby ciepło i komfort w domu, aby towarzyszyć Ci przez cały czas? Każdy model nawilżacza jest przeznaczony do pracy w dzień iw nocy. Prowadzenie nawilżacz emituje hałas jest bardzo niska, tak blisko niego, można spać spokojnie. Dlatego urządzenie może być bezpiecznie zainstalowany nawet w przedszkolu.

Po wybraniu nawilżacza należy określić optymalnie odpowiednie miejsce do jego instalacji. Ekspertów uważa, że ​​środek utrzymujący wilgoć jest najlepiej umieszczony w pobliżu grzejników do szybkiego rozprzestrzeniania się przepływu gorącego powietrza wilgoć. Wilgotność wygodne dla człowieka wynosi około 40-60%.

Nawilżacz – koniecznością w przedszkolu

Być może najbardziej naglące pytanie – jak wybrać nawilżacz do pokoju dziecka. Po tym wszystkim, poprzez utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności jest bezpośrednio zdrowia utrzymaniu dziecko, zwłaszcza zimą, gdy powietrze jest zbyt suche baterie.

load...

Fizjologiczne cechy małych dzieci (szczególnie z epoki grudnichkovogo) jest bardzo wrażliwa i delikatna błona śluzowa i skóra. Suche powietrze, które panuje w zimie w przedszkolu, ma wielkie zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Przed wyborem nawilżacz do pokoju dziecka, badania z ekspertami z modeli, które będzie utrzymać poziom wilgotności w pomieszczeniu na odpowiednim poziomie. Warto zauważyć, że niektóre środki nawilżające oprócz swoich bezpośrednich funkcji może oczyścić i jonizują powietrze. Są to modele polecane przez ekspertów do pomieszczeń, które są przeznaczone do pokoju dziecięcego.

Nawilżacze jonizator

Najnowsze badania naukowców wykazały, że nasz organizm może w pełni pokrywają tlen z powietrza tylko wzbogaciły ujemnie naładowane jony powietrza, czyli innymi słowy, od zjonizowanego powietrza. Niedobór jonizacja powoduje, że ludzie regularnie niedotlenienia, złe samopoczucie, zmęczenie, spadek wydajności. Ponadto, układ odpornościowy słabnie, dana osoba traci uwagę i zaczyna boleć różnych chorób, w tym świńskiej grypy.

Dlaczego i jak wybrać jonizator nawilżacze powietrza? Przede wszystkim, w zakresie zapobiegania i zwalczania epidemii grypy. W wielu instytucjach, w tym szkoły, przedszkola i szpitale, aktywnie korzystał z tego instrumentu. Istnieje kilka modeli humektantów, które jonizują powietrze, nasycając ją aktywnego tlenu, a mimo to ich konstrukcja lampy ultrafioletowe, przez które odkażone powietrze i szkodliwe bakterie i wirusy, są niszczone.

Po ustaleniu, w biurze lub w domu z jonizator nawilżacza, nie można bać się zakażenia i zawsze czuje się świetnie.

Nawilżacze parowe zimno

Zasada działania nawilżacza z zimną parą może być porównana do basenu wypełnionego wodą – woda jest stopniowo odparowuje przez siebie. Prototyp zaawansowanym modelu nawilżacza – basenu z wodą, nad którymi machali ręcznik. Tak więc, nawilżanie odbywa się przez naturalne odparowanie, a czasami dodaje się do wentylatorów modelowych, aby przyspieszyć ten proces. Na takie modele rzadko zdecydowaliśmy nabywców nawilżacza z powodu ich niskiej wydajności i efektywności, który można porównać z dużym akwarium. Nawilżacze parowe zimno nie są często wyposażone w higrostat, bo to nie ma sensu, aby w jakiś sposób wpływać na naturalny proces nawilżenia.

Nawilżacze przegrzanej pary

Kolejnym rodzajem utrzymujących wilgoć – z przegrzanej pary. Takie nawilżacze działają na zasadzie wrzącej czajnik bez pokrywki. Wodę odparowano przez ogrzewanie. W porównaniu z zimną nawilżacze parowe wzór z gorącą parą bardziej efektywnie. Na szczycie wszystkich miłośników aromaterapii można oddawać w swoich ulubionych smaków. Większość producentów zapewniam, że ogrzewanie wody w nawilżaczu powietrza w pary natryskowego niszczy szkodliwe mikroorganizmy. Warto zauważyć w tym przypadku – tak samo jak piszą o zimno i parowy jakby mikroorganizmy są zabijane przez chlor zawarty w wodzie z kranu. Marketing w tajemniczy sposób …

Zanim wybierzesz nawilżacz do domu z gorącą parą wodną, ​​sprawdź potencjalnie niebezpieczne momenty w trakcie jego eksploatacji. Przede wszystkim te nawilżacze są większym zagrożeniem dla małych dzieci, które mogą po prostu sparzyć gorącą wodą. Oprócz wszystkich w jednostce emituje głośne bulgotanie hałasu sprawia, że ​​to trudne do wykorzystania podczas snu.

Nawilżacze ultradźwiękowe

Obecnie eksperci uważają najskuteczniejszych nawilżacza ultradźwiękowe nawilżacze. Woda w tym urządzeniu wchodzi małej membrany wibracyjny, przechodząc przez które woda tworzy chmurę pyłu rozbieżne w mieszkaniu w sposób naturalny. Humektanty pary wodnej zimnej i gorącej jest znacznie gorsze osiągi ultradźwiękowe wzory nawilżania, więc czołowi producenci odmówił producenci pierwszych i drugich typów modeli.

Zastosowanie ultradźwiękowego nawilżacza można zauważyć tylko jedną wadę – powstawaniu białych osadów wapiennych na ciemnym mebli. Nawilżacze pary wszystkich soli para wodna osadza się na ściankach urządzenia, a w ultradźwiękowego nawilżacza siłą podzielone na kurz noszenia w sobie wszystkie śladowe minerały i sole. Chmura pyłu woda osiada na meblach i wyschnięciu pozostawia osadów solnych, które powodują białawy płytki nazębnej.

Ale nie z tego powodu tylko dać wybór nawilżacza z systemem ultradźwiękowym. Po tym wszystkim, ilość i intensywność osadów soli jest bezpośrednio zależna od stopnia twardości i jakość wody wlewa się do zbiornika. Dlatego różne ludzie opuszczają mieszane opinie ultradźwiękowych nawilżaczy. W celu przeciwdziałania temu zjawisku okazały producenci wytwarzają specjalnych pojemników z wypełniaczami, zmiękczania wody twardej. Kaseta jest mała jasne perełek z żywicy jonowymiennej. Taki osad jest 1-3 miesięcy, w zależności od jakości użytej wody. Dalsze stosowanie naboju ekonomicznego miejscu zakupu torby wypełnione granulkami i niezależnie od urządzenia.

Należy użyć, aby nawilżyć wodą destylowaną?

Coraz więcej wielkich nazwisk głównych producentów w ich instrukcji obsługi wyraźnie określić, że trzeba wypełnić tylko w wodzie z kranu w nawilżacze, lub w zbiorniku można hodować bakterie i tam jest „rozkwitu” wody. Fakt ten nie jest wymieniony małe chińskich producentów.

Jako następny rozsądnym argumentem, rozważmy prostą kalkulację: w pokoju 15-20 m2 z regularnego wietrzenia dziennie zużywa około 3-4 litrów wody. Myślimy, że zgodzi się Pan, że wydatki w wielu wodzie destylowanej jest uciążliwe dla portfela.

Skuteczność nawilżania

Omówimy z Tobą jak wybrać nawilżacz do domu w ogóle, a do pokoju dziecięcego w szczególności zasad, które kierują do wyboru jednego lub innego rodzaju modeli urządzeń. Teraz, w ogólnym zarysie wydajność nawilżacza.

Globalny wadą jest to, że każdy nawilżacz, w praktyce ich zakres jest zwykle ograniczone do około 1-1,5 urządzenia metrów. Dalsze końce pokoje są prawie demoisturized. Sprzedawcy wolą, by ukryć ten fakt. Przyczyny tego zjawiska są dość proste. Ponieważ sama higrostat osadzony w nawilżacz, poziom wilgotności mierzy tylko wokół instrumentu. W rezultacie, gdy wskazania obiektu urządzenie zostanie osiągnięty, zostanie on automatycznie wyłączony, a zmierzona wilgotność na drugim końcu pokoju, który nie może fizycznie. Nakłada się na inny czynnik – powietrze w pomieszczeniu miesza się przez naturalną konwencji, zimno – idzie w dół i ciepłe – w górę, a poziome mieszanie powietrza z jednego rogu do drugiego nie odbywa.

Z naszego doświadczenia wynika, nawilżacz należy umieścić na czele łóżku, ale niektóre nawilżające w nocy, emitują bardzo głośne dźwięki burczenie. To nie będzie zbędny umieścić na nawilżającego dużym wentylatorem, który może skutecznie rozproszyć wilgotnego powietrza na obwodzie pomieszczenia. Innym rozwiązaniem – hermetycznie zamkniętą przestrzeń, tak, że stopniowo doprowadza wilgoci jak szklarni. Wszystkie trzy opcje są bardzo zagrożone.

Jednak pozostaje faktem – często na pełny nawilżania pokój dość proste nawilżaczy domowych. Wymaga to urządzenie wielkogabarytowych, dzięki czemu można zainstalować potężny wentylator i zbiornik zbiorczy dla tego zadania. Często urządzenia te wymiary nie konwencjonalny nawilżacze i oczyszczania powietrza mają działanie nawilżające zbudowany. Tego rodzaju środki czyszczące są ogólnie znane produkcji drogich producentów, zatem ich koszt jest znacznie wyższe niż konwencjonalne środki utrzymujące wilgoć; ale trzeba przyznać, że są one warte.

Jeśli nie masz jeszcze decyzji, jak wybrać nawilżacz, najlepszym rozwiązaniem problemu byłoby oczyszczacz powietrza ze zintegrowanym nawilżania, co jest istotne, aby korzystać przez cały rok. Jeżeli budżet nie pozwala na inwestycje kapitałowe, lepiej jest podjąć wszelkie urządzenia ultradźwiękowego nawilżania powietrza. Wszystkie ultradźwiękowe nawilżacze ogólną zasadę. Koszt poszczególnych modeli zależy od konstrukcji, jakości wykonania, popularne marki i dostępności dodatkowych funkcji.

Podczas pracy nawilżacza powinna uwzględniać proste prawa fizyki. W fizyce, wilgotność względna wartość zależnych bezpośrednio od temperatury. Z tego powodu, każde otwarcie drzwi lub wentylacji pomieszczenia prowadzą do zmniejszenia wilgoci zawartej w powietrzu w nim. W sypialni przy otwartym oknie nawilżacza ledwo podnieść poziom wilgotności powyżej 30%.

Najlepszych producentów Nawilżanie

Kiedy już jasno określone co nawilżacz wybrać, jest „prowadzony” przez producentów markowych, które sprawdziły się na rynku z najlepszej strony.

Jednym z najlepszych na świecie producentów urządzeń do nawilżania powietrza wierzyć ekspertom firmę Plaston Szwajcarskiej, który jest właścicielem dwóch marek – Air-O-Swiss i Boneco. Znaczna część uwagi zapłacił nawilżacze Boneco produkcyjnych, wśród których najbardziej udany model jest uważany Boneco 7135.

Ładny design i wysoka jakość montażu różnych części nawilżaczy z firmy Electrolux. Ci, którzy nie są zadowoleni Boneco klasyczny design, nadaje indywidualny wygląd zewnętrzny nawilżacz Electrolux.

W Polsce i krajach sąsiednich popularność zyskał kolejną markę – AIRCOMFORT. Modele tej marki wyróżniają się bogactwem funkcji drugorzędnych i dobrego projektu. Ponadto, producent oferuje dobrą jakość w przystępnej cenie.

Z wszystkie powyższe marki mają szczególną miłość Chińczyków, którzy wolą tworzyć repliki znanych marek, cieszy marki Boneco. Takie analogowe będą się różnić od oryginalnego modelu jakości wykonania i trwałości. Wydajność poziom nawilżania w przybliżeniu takie same.

Najlepszy niezależny chiński producent Cooper & Hunter marka, która jest dobrym połączeniem dobrej jakości i niskiej cenie.

Wśród producentów środków czyszczących, nawilżacze dzisiaj prowadzą ostre i Daikin. Pomimo faktu, że funkcja wilgoci w tych modelach jest przypadkowe, że ten problem rozwiązać doskonale. Różnice jak zwilżania zadane w tych modelach, wszelkie różnice są w system czyszczenia.

Ostre modele mają klasyczny filtr HEPA, filtr odświeżania i jonizator. Porównywane modele Daikin mają fotokatalityczny filtr w połączeniu z opatentowanym systemem linek rozładowania Flash Streamer, które pozwalają opóźnić nieprzyjemnych zapachów, kurzu i alergenów, jak również skutecznie zabija wirusy, w tym wirusa grypy świń.

Mamy nadzieję, że wspólnie z wami wystarczającą ilość informacji, a teraz wiesz dokładnie, jak wybrać nawilżacz. Życzymy zdrowia i komfortu w domu iw pracy!

load...