Jak wybrać najlepsze lekarstwo na pocenie się pod pachami?

Zawartość:

Wilgotne pachy niewielu ludzi sprawiać przyjemność. Słabe zmywacze plam na ubraniach, nieprzyjemny zapach wilgoci. Jednak, w większości przypadków w celu poradzenia sobie z tym problemem, a zwykłą opieką i dezodorantów. Ale są ludzie, którzy są o wiele mniej szczęścia – po prostu nienormalne pocenie. I tradycyjnie oznacza w tym przypadku jest zupełnie bezsilny.

load...

Co zrobić w tym przypadku? Czy istnieje lekarstwo na pocenie się pod pachami, która pomaga w najcięższych przypadkach? Oczywiście, takie fundusze są w przeważającej części są one dostępne dla każdego. Ale wszystko jest w porządku.

Farmakoterapia nadmierne pocenie

Jeśli jesteś wyłącznie zwolennikiem tradycyjnej medycyny, można znaleźć następujące narzędzia:

  • Maść cynkowa

Maść cynkowa może pomóc we wczesnym stadium, gdy tylko problem zaczął dawać o sobie znać. Kup Zinc krem ​​w każdej aptece bez recepty. Aby z niej skorzystać wystarczy – umyć i wysuszyć pachy, skóra głowy, jeśli istnieje – należy go usunąć. Następnie nałożyć cienką warstwę maści cynkowej i pozostawić na około 20 minut. Następnie spłukać ciepłą maści bieżącą wodą. Procedura ta powinna odbywać się raz dziennie, przez dziesięć dni.

load...
  • Makaron Teymurova

Teymurova Pasta jest istotne w cięższych przypadkach, kiedy pocenie się jest bardzo obfite. Makaron jest również sprzedawane wyłącznie w aptekach należących do domeny publicznej. Wieczorem, po uzdatnianiu wody, nałożyć warstwę pasty obfitego Teymurova pozostawić tak długo, jak nie wysychają – z reguły trwa około pół godziny. Następnie spłukać i należy stosować maści na skórę niewielką ilość kremu zwykłej dziecięcej.

  • Jontoforeza

Jeśli powyższe metody nie pomoże, można udać się do lekarza i spróbuj jonoforezy. Było to piękne słowo ukryty wpływ na potowych porażenie prądem. W większości przypadków, dziesięć zabiegów około dwóch miesięcy całkowicie zapomnieć o tym, jak przykry problem nadmiernego pocenia się.

  • Zastrzyki z botoksu

Coraz bardziej popularne są zastrzyki z botoksu. Istotą tego zabiegu jest prosta – specjalny lek wstrzykuje się pod skórę człowieka. Jego zadanie – aby zablokować wymianę pędu między gruczołów potowych i komórek nerwowych. Więc kropkę pocenie się przez około sześć miesięcy. Jedyną wadą tego zabiegu – cena, dość imponujące.

środki ludowe

Jeżeli nie jesteś wrogiem tradycyjnej medycynie, niezbędne jest przyjęcie niektórych jej receptur – w większości przypadków są one bardzo skuteczne i pomagają rozwiązać problem jak najszybciej. Ale należy zwrócić uwagę, by została wybrana w przepisie nie obejmuje te składniki, które wcześniej miały reakcję alergiczną.

  • Okłady solankowe

Bardzo często, aby pozbyć się pocenie może być pomocą najzwyklejszych soli kuchennej. Przygotować solankę przez rozpuszczenie w szklance wody trzy łyżki soli. W otrzymanego roztworu namoczyć gazę i odnoszą się do obszarów problemowych. Skompresować czas trwania – 15 minut. Serwetki wysycha szybko, więc nie zapomnij, aby je nawilżyć. Następnie należy spłukać wodą i nałożyć krem ​​dla niemowląt. Idealnie takie pakiety powinny być wykonane dwa razy dziennie w ciągu leczenia, który powinien trwać co najmniej dwa tygodnie.

  • Kora dębu

Kora dębu ma wiele właściwości leczniczych, które mogą być z powodzeniem stosowane do zwalczania mokre pachy. Aby zacząć, spróbuj okładów z wywaru z kory dębu. Aby zrobić to, napełnić go wodą, pięć łyżek posiekanej kory dębu w dwóch szklankach wody, doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować do momentu wrzenia, aż połowa objętości wody. Następnie ostudzić i przecedzić rosół. Co więcej, w ogóle, wszystko proste – moczyć w gazę bulionu, stosuje się pod pachami i pozostawić na 20 minut.

Jeśli te pakiety nie pomagają, może chcesz przygotować maść gojenia na podstawie kory dębu. Jednak konieczność majstrować sporo. Aby rozpocząć, należy przygotować wszystkie niezbędne: łyżkę miodu, łyżeczkę posiekanej kory dębu i czwartą żółtkiem. Wszystkie składniki miesza się dokładnie tak, aby masa stała się jednorodna, w celu przesunięcia go w szklanym słoiku z przykrywką.

Dwa razy dziennie – rano i wieczorem nanieść uzyskaną masę pod pachą i pozostawić na 10 minut. Następnie należy spłukać wodą, aby zapobiec rozwojowi podrażnień. Traktowanie to nie powinno trwać dłużej niż tydzień. I dalej, jeśli to konieczne – aby trzytygodniową przerwę.

  • Wywar z rumianku

Dobrym lekarstwem na nadmierne pocenie się wywar z rumianku z sody. Bulion jest przygotowany przez klasycznego schematu – pięć łyżki rumianku zalać szklanką wody, doprowadzić do wrzenia i pozostawić do zaparzenia na około godzinę. Następnie przecedzić rosół i rozpuścić go w dwie łyżki sody oczyszczonej. Uzyskany roztwór dwa razy dziennie smarować pachy. Po 5 minutach należy spłukać zimną wodą.

  • Sok z cytryny

W jednej chwili fundusze ratunkowe mogły być wykorzystane świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Wystarczy natrzeć pół pachy cytrynowe i nie wypłukać – około dwóch godzin pocenie się nie jest. Należy jednak pamiętać, że narzędzie to nie może być użyty więcej niż dwa razy w miesiącu.

Zasady higieny

W żadnym wypadku nie można zapomnieć o higienie podstawowej. W przeciwnym razie, nie ma anty-pocenie się, że nie będzie w stanie pomóc. A zasady są bardzo proste:

  • Regularnie wziąć prysznic

Prysznic powinny być częścią codziennej pielęgnacji. A w lecie trzeba wziąć prysznic, co najmniej dwa razy dziennie. Jedno „ale” – kupić dobry nawilżający żel pod prysznic, aby zapobiec wysuszeniu skóry w zwykłym mydłem.

  • Nie zapomnij o depilacji

Roślinność pod pachami, oczywiście, to jest naturalne. Ale to nie higieniczne – pot gromadzi się w równowadze i ostatecznie przenika przez nie. W konsekwencji – bardzo nieprzyjemny zapach, który utrzymuje się nawet dezodorantu. Jak mówią, przeciwko złomu brak odbioru.

Z zastrzeżeniem wszelkich przepisów i właściwego leczenia, można szybko zapomnieć o problemie.

load...