Jak wybrać monitor do komputera?

Laptopy, netbooki, laptopy, palmtopy i bardziej pewnie wchodzi w nasze życie, zmuszając, by zrobić miejsce dla zwykłych komputerów stacjonarnych. Ale! Niezaprzeczalne zalety tego urządzenia cyfrowego pozostawił mu wiele szans konkurować. A my nadal kupować za dom jest takie komputery. Zwłaszcza, że ​​wyposażyć go we wszystkie składniki można na własną rękę. Oto, na przykład, jak wybrać monitor do komputera?

load...

Zrozumiałe jest, że monitory Tube – jest to ostatni (jeśli nie przedwczoraj) dnia, ale w sklepach już zostały znalezione. Dlatego, zobaczmy, co przy wyborze bardzo „dzisiaj”, a więc monitor LCD najbardziej dostępnego i niedrogiego: przewodnik wybór i na co zwracać uwagę na niuanse.

Miejsce zakupu

Biorąc pod uwagę, że monitor LCD będzie służył przez bardzo długi czas i nie trzeba będzie poprawić, aby zapisać to nie jest konieczne. I tak monitor powinien być wysyłane tylko w specjalistycznych sklepach i dużych, gdzie będziesz mieć niemal nieograniczoną swobodę wyboru. Ponadto, te sklepy działają Właściwe (zazwyczaj) konsultantów, którzy mogą dać dobre rady i odpowiedzi na wiele pytań związanych z wyborem monitora.

Nadal można korzystać z usług sklepów internetowych. Jednak w tym przypadku, po pierwsze, aby mieć dobrą reputację w wirtualnym sklepie, a po drugie, trzeba wiedzieć dokładnie, jaki rodzaj monitora trzeba. Ponieważ nowoczesne sklepy internetowe oferują szeroki zakres nie mniejszy niż zwykły. Więc uzbroić niezbędną wiedzę na temat przedmiotu zakupu.

Wygląd

To jest pierwsza rzecz, jesteśmy zainteresowani w wyborze monitora. Oczywiście, szeroka gama monitorów LCD kolor nie różnią. Wszystko, co może zaoferować nowoczesne producentów, to czarny, srebrny, czarny, srebrny, biały i (w rzadkich przypadkach) ciemny niebieski kolor. Jesteśmy jednak jeszcze długa myśleć i wybierać. Nie przejmuj się. Wybierz, co lubisz, to jest lepiej dopasowany do wystroju – jakość obrazu koloru monitora nie jest naruszona. Lepiej zwrócić uwagę na jej wielkość i format.

load...

Trzeba będzie wybierać spośród modeli o przekątnej od piętnastu do trzydziestu cali. Im większa przekątna, tym bardziej szczegółowy obraz na monitorze. Najwięcej modeli „Running” – Dziewiętnaście (i trochę więcej), a wyraźny obraz, a obraz nie zwalniać. Na ogół, kierując się ich potrzeb. Do profesjonalnego grafika pracy lub do zabawy, pożądane jest, aby wybrać duży monitor na bardziej przyziemne cele dopasowania do ekranu i na przekątnej.

Format nowoczesnych monitorów może być kwadratowy lub prostokątny. Monitory prostokątne nazywane są również panoramiczny. Zazwyczaj format 4: 3 teraz zastąpione przez modele w formacie 16: 9 lub 16:10. To w ogóle, to jest zrozumiałe. Uważa się, że na monitorze panoramicznym wygodniej jest pracować i grać lub oglądać filmy.

Właściwości techniczne wpływające na jakość obrazu

Od tego, jakie są parametry techniczne szacowanej jakości monitora, uczyć się i nie boli. Po tym wszystkim, chcesz kupić wysokiej jakości i przyjazne dla użytkownika monitora? Dlatego przy zakupie pożądane zapytać jego jasność i kontrast, rozdzielczość, Kąt, częstotliwość i czas reakcji. Jak wybrać monitor LCD do komputera, biorąc pod uwagę te cechy?

Jasność. Nie jest to szczególnie ważny parametr. Ale jeśli masz do pracy z materiałów, które początkowo nie są wystarczająco jasne, ustawienia monitora pozwoli to zwiększyć. Jednak stały wzrost jasności może skrócić żywotność monitora, a twoja wizja nie wpłynie najlepszy sposób. Standardowa jasność wyświetlacza ciekłokrystalicznego jest trzysta kandeli na metr kwadratowy (cd / m2). Kontrast wpływa również na jakość obrazu, ale jest konfigurowalny do własnych potrzeb. Jednak nadużywanie Oglądanie zdjęć na monitorze przy maksymalnym ustawieniu kontrastu będzie również zmniejszyć żywotność baterii.

Kąt widzenia określa, jak dobrze widać obraz na monitorze nie jest tylko siedzi przed nim, ale także niektóre z boku. Na przykład, siedząc w fotelu lub leżąc na kanapie podczas oglądania filmu. Ważną rzeczą jest to, że im większy kąt, tym lepiej. A jego rozmiar standardowy – sześćdziesiąt stopni.

Rozdzielczość ekranu – jest charakterystyczne dla tak zwanego „gęstością” obrazu. Im wyższa rozdzielczość, tym bardziej szczegółowy obraz będzie na ekranie. Ponadto, monitory z wyższą rozdzielczością może zwiększyć obszar „desktop” na komputerze, a następnie umieść na nim wiele folderów roboczych i skrótów. A jakość plików graficznych i gier na tym monitorze jest lepsza. Tak, że im wyższa rozdzielczość monitora, tym lepiej.

Czas i częstotliwość odpowiedź. Jest to prawdopodobnie najbardziej niejasnych parametry techniczne. Ale w rzeczywistości, wszystko jest bardzo proste. Czas odpowiedzi – ilość czasu potrzeba, aby zmienić obraz. Oznacza to, że okres, w którym piksel na ekranie zmienia kolor. Im krótszy okres, tym mniej zauważalna zmiana obrazu będzie. Mimo nowoczesnych modeli monitorów, ta opcja nie jest już istotne. Producenci zapewniają, że każdy „przedmiot” porusza się po ekranie bez widocznych pióropusz. Częstotliwość – charakterystyczne migotanie lub skoki obrazu na ekranie. Ten parametr jest dostosowana do własnego wniosku do jakości obrazu.

Inne cechy techniczne i możliwości

Pobór mocy. Ta cecha jest ważna dla budżetu świadomych nabywców. Monitor ekonomiczny, tym mniej będzie musiał zapłacić za energię elektryczną. Należy pamiętać, że można monitorować lokalizację, nie tylko na stole, ale również na ścianie. Wiele modeli są wyposażone w dodatkowe wsporniki do montażu naściennego. Zobacz w jaki sposób „dynamiczny” Wybierz monitor, to znaczy, czy ma on możliwość obracania pod różnymi kątami (góra-dół, prawo-lewo).

Zapytaj, czy jest wbudowany w monitorze urządzenia dodatkowe. Na przykład, głośniki montowane nie tylko zaoszczędzić od konieczności kupowania głośników, ale także pozwolić, aby nie zaśmiecać tabeli. Wbudowany tuner TV włączy monitor w prawdziwej telewizji. No i jeśli zostaną wbudowane w monitor głośników, byłoby miło mieć i ten sam mikrofon.

Pożądane jest, że nowy monitor jest podłączony do procesora za pomocą interfejsu cyfrowego złącza DVI oraz, zaprojektowany specjalnie do przesyłania obrazów wideo z procesorem i ekranem. Wbudowana kamera wideo również nie będzie zbędne do komunikacji krótkoterminowego przez Internet: wideorozmowy Skype, gry online, wideokonferencji. Jednak najbardziej zaawansowane modele – monitoruje z obrazami 3D. Możesz być zainteresowany, a takie innowacje.

Kolejnym ważnym parametrem monitora wybierz – bezpieczeństwa. Jakie są wymogi bezpieczeństwa dla monitora?

  • Ergonomia. Wizualna jasność i kontrast, proporcje obrazu, odwzorowanie kolorów, stabilność obrazu. Ergonomia w miejscu pracy: możliwość włączenia monitora pod różnymi kątami.
  • Emisji pól elektrycznych i magnetycznych, elektryczności statycznej, hałas generowany przez monitor (jeśli posiada system chłodzenia).
  • Bezpieczeństwo elektryczne: Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym.
  • Przyjazne dla środowiska: dopuszczalne zawartość szkodliwych substancji w materiale i który jest wykonany monitor.
  • Oszczędność energii.

Wszystko to (i kilka innych) są regulowane przez wymogi norm TCO i MPR. Więc jeśli monitor ma przyszłość nakleechka takich skrótów, w porządku – to jest bezpieczne.

Kontrola strzał

Określona w końcu do modelu i dowiedzieć się wszystkich specyfikacji technicznych, można zrobić „strzał kontrolny”. Mianowicie – w celu sprawdzenia monitora na wadliwych pikseli. Jak to zrobić? Ewentualnie zmienić obraz pulpitu na monochromatycznym tle. Jeśli pewna kolorowy ekran jest czysty i nie wykazuje czarny (lub innego koloru) punktów, wszystko jest w porządku. W rzeczywistości, wielu producentów przyznać obecności monitorze nie więcej niż trzy wolne od pracy (martwe) pikseli i nie biorą pod uwagę taki produkt jest wadliwy. W tym przypadku, będziemy chcieli, aby po prostu zobaczyć inny egzemplarz tego samego modelu.

Więc co? Jak wybrać monitor dla komputera do zrozumienia? Określenia takie jak „czas reakcji”, „DVI-łącznika” i „martwych pikseli” ty nie są już bać? Tak, dokonywać właściwych wyborów i udany zakup trzeba wychodzić!

load...