Jak wybrać materac: materac dla dobrego snu lepszego

Ortopedycznej

Nie jest tajemnicą, że około jedną trzecią swojego życia człowiek spędza we śnie, a ta „senna” jest trzecim tak samo ważne jak jego aktywnym „obudzić” części. Jak tylko są zanurzone we śnie, natychmiast zaczyna produkować hormony, które powodują szczególne mechanizmy naprawcze organizmu. Pełna jakość snu zależy nie tylko od długości i głębokości, ale także na tym, co możemy spać, a mianowicie łóżka, materace i poduszki. Fakt, że materac z pewnością będzie ortopeda, nikt nie potrzebował przekonujące, ale co to jest i jak wybrać materac bez nieprzyjemnych niespodzianek, większość z nas ma mgliste pojęcie.

load...

Zawartość:

Zalecenie Wideo odbiorców materace

Sytuację pogarsza fakt, że zakup materaca – to jest prawie zawsze kupić „kota w worku”, ponieważ kontrola, która jest faktycznie ukryte w bagażniku, jest praktycznie niemożliwe. Tutaj musimy polegać na gwarancje i piękne slogany energiczny sprzedających, wytwórców integralności i własnej intuicji. Jedno jest pewne – dobry materac z wysokiej jakości naturalnych wypełniaczy nie może być tanie. Jakość ma swoją cenę! Co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy wyborze i zamówieniu materac – przyjrzeć się bliżej.

Różnice w stosunku do tradycyjnych materacy

Materace ortopedyczne ma prawo, aby móc zachować ludzkiego kręgosłupa przez cały czas leżenia w pozycji do przodu, powtarzając wszystkie kontury i kształt ciała. Prawda powiedzieć, że w krajach cywilizowanych, mówią nie stanowi ortopedycznymi materacami i ortopedycznym efekt w tym, oczywiście, nie ma powodu, ponieważ nawet najbardziej supermegaortopedichesky materace, ze wszystkimi jego pozytywnych właściwości nie są w stanie leczyć choroby pleców, ale może odciążyć kręgosłup, łagodzi zmęczenie i stres, pomaga w relaksacji. Materac może doskonale powtarza konturów ciała musi być równomiernie rozłożone na całej jej powierzchni. Optymalnie, to zadanie uporać powietrza i wody materace, równomiernie rozłożyć pranie. Inne konstrukcje w elastycznej części materaca są różne strefy odpowiadające sztywności poszczególnych części ciała.

load...

Który materac wybrać

Materac z dobrym skutkiem ortopedycznego jest kluczem do rozwoju silnego i zdrowego snu, ale przy zakupie materaca, będziemy nieuchronnie napotkać problem wyboru: wybrać, które materac na łóżku? Który materac jest dla mnie odpowiedni? Bo to, co nie jest tanie, to sprzedano ponad rok, a także bezpośrednio związane z komfortem i zdrowia przed zakupem należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw, w celu uzyskania najlepszej opcji w odniesieniu do ceny / jakości.

Nowoczesne materace można podzielić na dwie wielkie klasy – wiosną i sprężynowe. Jednoznacznie stwierdzić, że materace sprężynowe lepiej sprężynowe, lub odwrotnie, to nie może być. Dobre modele posiadają tylko niektóre, a wśród innych. średnio twarde materace najszerzej reprezentowany wśród modeli wiosnę, a twardy – wśród sprężynowe jednak przekonanie większości ludzi, że materac jest z pewnością będzie trudne, jest błędne. Wybór modelu zależy od danych antropometrycznych i indywidualnych preferencji.

Materace sprężynowe Opcje

Stanowią one jeden monoblok materiału, albo składać się z kilku warstw różnych właściwości twardości i materiałów. Niezwykle trudno materac może być tylko bez sprężyn! Nieobecność materace sprężynowe elementy metalowe eliminuje możliwość elektrostatycznych i magnetycznych wpływ na organizm, a tym samym pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy.

 • Powietrza i materace wodne

Pierwotnie opracowany do leczenia i rehabilitacji instytucji. Pomimo faktu, że woda i powietrze materace mają najwyższe właściwości ortopedyczne powodu trudności czysto technicznych w ich stosowania w domu, są egzotyczne. Masa materacy wodnych może mieć maksymalnie tonę! Ponadto, co dwa do trzech lat będzie musiał zmieniać wodę i zrobić to w standardowym mieszkanie – nie jest łatwym zadaniem. Liczbę materace powietrza i temperatury powietrza są regulowane przez sprężarkę, która jest zamontowana w pobliżu łóżka, i, niestety, nie jest szczególnie cicha. Jakościowe podwójne materace powietrzne składają się z dwóch części, które pozwala każdemu pompę do boku, zgodnie z indywidualnymi preferencjami w odniesieniu do sztywności, ale jesteś w stanie zapłacić za taką opcją 15.000 euro lub więcej? Jak powietrze i woda w materacu jest jedna wada – cieplarnianych powłoka na bazie kauczuku.

 • Lateksowe materace

Naturalny lateks – naturalny materiał z soku drzewa kauczukowego. Poprzez spienianie i utwardzanie lateksu się porowatą strukturę podobną do struktury plastra miodu. Naturalny lateks jest miękkie i elastyczne materiały, które załamuje się dokładnie do kształtu i konturów ciała i delikatnie je obsługuje. Dzięki właściwości dynamicznych i statycznych i trwałości lateksu jest uważany prawie idealny wypełniacz materacy.

Heterogeniczne perforacji bloku lateksowy otwory (różne średnice) sprawia, że ​​możliwe jest zidentyfikowanie obszarów o różnych stopniach twardości, na różnych częściach ciała, a kanały powietrzne pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu materac „oddychać”. Te materace są obecnie uważane za najlepsze, ponieważ mają one efekt ortopedyczne maksymalnie jednak za cenę. Materace lateksowe z jednolitymi perforacji tańszych, ale także efekt ortopedyczne jest niższa. Dobrym rozwiązaniem może być uznana za budżet sztucznych materace lateksowe, które są porównywalne do większości parametrów z produktem naturalnym. Mają dobre właściwości ortopedyczne oraz rozsądnej cenie, co czyni je doskonałą alternatywą dla naturalnej gumy lateksowej, jeśli nie, to „Bonnel”.

 • Kokosowe materace

Niezwykle trudne dla tych, którzy lubią spać „jak na tablicach.” Sztywność materace na podstawie kokosowe kokosowego porównywalnej sztywności leżącego na podłodze grubą kołdrą. Sprzedam materace są zalecane zarówno ze względów medycznych lub miłośników twarde łóżka. Kokosowego uzyskuje się z górnej części włókien kokosowych. Jest trwały, odporny i higienicznych, nie gnije i deformacji, nie chłonie wilgoci, jest antyalergiczne i antybakteryjne, poprawia wentylację materaca.

Impregnat z lateksu naturalnego włókna kokosowego orzecha kokosowego płyty pozwala nadać elastyczność. Igłą lub sprasowany kokos, w przeciwieństwie lateksirovannoy mniej odporne na stres i ciągłe naprężenia mechaniczne – zdecydowanie kruszą, a kawałki włókien, łamanie, obrócić się w pył. Jakość lateksirovannoy Koyré widocznych gołym okiem spoiwa lateksowe zakrzepów, a tłoczone disbonds kokosowe. Aby ostatecznie potwierdzić jakość materiału, trzeba go wypróbować na złamać – sprężonego włókna kokosowego zacznie się rozpadać.

 • Połączone materace

Składają się one z kilku warstw, które różnią się od właściwości i sztywność materiałów. Naprzemienne klocki o różnych wypełniaczy pozwala materac do uzyskania określonego efektu ortopedycznym. Jednym z najbardziej popularnych opcji łączy materace z naprzemiennych warstw kokosowego włókna kokosowe i lateks. Są one dość trudne, ale dzięki temu dodatkowych warstw lateksu bardziej komfortowe niż materace wykonane z czystego włókna kokosowego.

Wiosną przedstawiciele „materace” class

Istnieją dwa rodzaje: blok wiosny „Bonnel” i blok z niezależnych źródeł.

 • Bloku wiosny „Bonnel”

Trudno ze sobą powiązane sprężyny z żeliwa szarego. Te jednostki sprężynowe są wykorzystywane wyłącznie w klasie ekonomicznej materace z minimalnym efektem ortopedycznego. Ortopedichnost Bonnel niska ze względu na to, że sprężyna w bloku mają ciągłą komunikację, interakcja ze sobą pod ciśnieniem, tworząc coś w rodzaju hamaka. W rzeczywistości, jedyną zaletą materac na sprężynach „Bonnell” jest niska cena. Jest to miłe wakacje lub opcja gościem.

 • Niezależne źródła

Materace ze sprężyną oparciu o niezależne typu sprężyn kieszeni jest zdecydowanie najbardziej popularne i popytu. W tej konstrukcji, każda sprężyna o kształcie cylindrycznym jest umieszczona w oddzielnej torbie (torebka), które są zszyte. Sprężyny Sami są niezależne od siebie, co pozwala na rozłożenie obciążenia równomiernie na całej powierzchni, bez efektu „fali” wahań i skrzypienie strukturę. Te materace mogą być umieszczone tuż pod ciałem śpiącego i bend tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Jedną z cech niezależnych jednostek sprężynowych jest możliwość korzystania z bardziej mniejszych źródeł. W przypadku stosowania w Bonnell 150 sprężyn na metr kwadratowy, budulcem niezależnych źródłach – od 200 do 500 za metr kwadratowy sprężyn, aw tzw multipaketah liczba ta sięga 1200 sprężyn na metr kwadratowy. Jedną z najważniejszych cech tego materaca jest elastyczność punkt, który polega na zdolności materaca doskonale pasuje do kształtu ciała, łamią się w zakresie obciążeń punktowych. Im większa sprężyna spada na metr kwadratowy, im wyższa jest sprężystość punktową, a zatem i charakterystyki ortopedyczne materac. Maksymalna siła efekt ortopedyczne pozwala na zastosowanie sprężyn o różnej sztywności.

Wypełniacze sprężynowe

Właściwości powierzchni materaca, takich jak twardość lub miękkość wyznaczają górną i dolną warstwy wypełniacza. Główną funkcją wypełniacza jest redystrybucja obciążenia i daje dodatkowy materac ortopedyczny i wydajności. Jako posadzka w nowoczesne materace są szeroko stosowane:

 • Lateksu i kokosowego włókna kokosowego

Naturalnego lub syntetycznego lateksu kokosowy kokosowego należą do najlepszych wypełniaczy, ponieważ dokładnie przekazuje obciążenie na sprężynę, w stanie wytrzymać wysokie ciśnienie, szybko przywrócić postać powtórzyć do kształtu ciała i umożliwiają kręgosłupa podczas snu jest w prawidłowym położeniu anatomicznym. Więcej szczegółów na temat wszystkich zalet lateksu i kokosowego włókna kokosowego, patrz rozdziały poświęcone lateksu i kokosowy materac.

 • Włosie

Uzyskaj ogona i grzywy włosia końskiego koni, jest on uważany za najbardziej wartościowy i cenny materiał do materacy. Ma dużą sztywność, co zwiększa wytrzymałość na powierzchni materaca. Napełnianie materac włosia w przypadku problemów z kręgosłupem ma efekt terapeutyczny, a przede wszystkim bardzo dobre na reumatyzm, zapewniając niezbędną sztywność wysokiego poziomu komfortu.

 • Seagrass

Ekologiczny materiał o doskonałych właściwościach tłumiących, które są produkowane przez tkanie w warkocze morskich włókien trawy. Materace z pokładu trawy morskiej mieć średnią twardość. Oprócz efektu ortopedycznej, wypełniacz i ma działanie aromaterapeutyczne. Człowiek śpi na materacu z trawy morskiej, zapach morza i pozytywną energię naturalnych materiałów. Od połowy rynku, jakość tych materacach są zbliżone do elity modeli.

 • Włókna wełny

Przyjazne dla środowiska wełny puch naturalny materiał. Jest to naturalny termostat, pochłania do 35% przyznanych zbiorników wodnych, zapewniając przyjemne uczucie suchości i ciepła. Szeroko stosowane do dekoracji stronie zimowej materacy dwustronnych z efektem lato / zima. Drogie modele zamiast wełny owczej (merynosów) służy wielbłąda.

 • Włókna bawełny

Naturalny materiał składający się w 100% z bawełny puchu. Jest on powszechnie stosowany do dekoracji letnich imprez w dwustronnych materace z efektem lato / zima, oddawanie nadmiaru ciepła latem i stworzenie optymalnego mikroklimatu. Bawełna jest hipoalergiczny, ma dobrą chłonność wody, zapewnia intensywną wymianę powietrza wewnątrz pokładu górnego materaca.

 • Materiał z efektem pamięci

Materiał ma porowatą strukturę z samoodpowietrzająca mikroskopijnych komórek okrągłe lub owalne, które pod wpływem ciężaru i ciepła ciała, zmiękczają i kurczyć, jakby powtarzając swoje kontury. Równomiernie rozprowadzanie ciężar na całej powierzchni materaca, materiał może jednocześnie zmniejszyć kompresję wrażliwych obszarów ciała (biodra, kolana, ramiona) i zapewniają niezbędne wsparcie w dolnej części pleców i szyi. W interakcji z korpusem, ze względu na wysoką czułość temperatury zwiększa sprężystość materiału wypełnia wszelkie nierówności, które tworzy doskonałe działanie ciała.

Najgorsze substancje pomocnicze stosowane w materacach najtańsze modele są uważane za podatne na pilling i posiadające niską mrugnięcia elastyczność i gumy piankowej o niskiej gęstości najtańsze klasy, które szybko ustępują i ostatecznie zacznie się rozpadać.

Pokrycie materaca

Nie ostatnia wartość przy wyborze materaca posiada pokrywę. Wytrzymałość i jakość pokrycia, gęstość jego dopasowanie do materaca wpływa na działanie czasu i powierzchni i składu tkanki widoczne na poziom komfortu i doznań podczas snu. Wysokiej jakości Pokrowce na materac powinien mieć wysoką wytrzymałość, elastyczność, oddychalność i hydrofobowość. Najlepszy materiał na materace są żakardowe tkaniny tapicerki z wysoką wytrzymałość, trwałość i piękny wygląd. Produce żakard wykonany z bawełny, syntetycznych lub mieszanych przędzy. Tańsze modele wykorzystują sztuczną żakardowe po śnie, w którym można poczuć się tak, jakby spoczywała na ceratą. Odnosi się to również do innych typów materiałów syntetycznych: nie oddychać Optymalnym rozwiązaniem pod względem cena / jakość można liczyć żakardowe przędzy mieszanej, składa się głównie z włókien naturalnych, z niewielkim udziałem syntetyków, co daje siłę i elastyczność materiału.

Wybierając pokrywy istnieje inna ważna kwestia: jakie powinny być przypadek – stały lub zdejmowany? Z jednej strony może się wydawać, że zdejmowana pokrywa jest bardziej praktyczne, ponieważ może ona zostać usunięta, przemywa i dać suche czyszczących. Z drugiej strony, zdejmowana pokrywa może nie pasować dokładnie do materaca, która w trakcie użytkowania prowadzą do nierównomiernego zużycia i odkształceń materaca. Ponadto, jeśli po praniu skurczy torbę, umieścić go z powrotem na materac będzie niemożliwe. Stała pokrywa szczelnie szyte i ustalona na materacu, on rozciągnięty równomiernie gładką powierzchnię, dodając konstrukcję trwałość materaca, a tym samym przedłużając jej żywotność.

Jak wybrać materac

Przy wyborze konkretnego modelu, trzeba odnosić właściwości materaca z danymi fizycznymi i indywidualnych preferencji.

 • Dzieci i młodzież zalecane sprężynowe materace. Niemowlęta i małe dzieci w wieku poniżej 3 lat doskonałej kokosowej materac. Sztywna powierzchnia kokosa przyczynia się do prawidłowej postawy dziecka. Ponadto, materace kokosowe są bardzo higieniczne i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, reguluje poziom wilgotności i tworząc korzystny mikroklimat w łóżeczku. Przez 2-3 lat, gdy dziecko będzie znane skrzywienie kręgosłupa, przychodzi czas, aby zastanowić się nad bardziej miękkiego i „upartego” materaca, zdolne wytrzymać skoki, gry i wysoką aktywność dziecka. Nastolatki, eksperci radzą, aby wybrać twardą powierzchnię do spania, jak miękkie łóżko, przyczyniając się do skonsolidowania nieprawidłowych zakrętów kręgosłupa prowadzi do naruszenia postawy.
 • Osoby powyżej 45 roku życia i starszych zaleca się zbyt twardy materac ze względu na duże ryzyko dla międzykręgowych problemów dyskowych. Wybór najlepszej przystanek średnich twardych i miękkich modeli.
 • Tłuszczu ludzie powinni dawać pierwszeństwo twarde materace: sprężynowe o gęstych, elastycznych, wytrzymałych materiałów lub sprężyn ze wzmocnionymi sprężynami niezależnych grubego drutu.

load...