Jak wybrać lodówkę?

Zawartość:

Och, jak znane nam ten obraz! Wysoki, szczupły, przystojny, jak wybór! I to jest dobre i piękne, a trzeci ogólny perfekcja! A my spieszyć z jednego do drugiego, i nie wiem, jak wybrać ten właściwy, który będzie godnym towarzyszem naszego życia. Tak, ale nie zdziw się: to było tak, że był to satelita. Ponieważ współczesnego życia bez niego jest nie do pomyślenia. Czy to możliwe, dziś bez niego, bez tego niezbędnego (a) ukochanego lodówce? Nie możesz! Tutaj jesteśmy dręczeni, zastanawiając się, jak wybrać lodówkę, ponieważ wybór jest nie tylko ogromny, ale można powiedzieć, jest nieograniczona!

load...

Oczywiście, „nieograniczony” – to mocne słowo. Mimo to, jesteśmy ograniczeni w wyborze nie tylko środki finansowe, ale ich własne pomysły na temat tego, co powinno być lodówka do domu. Prezentacja z nich często bardzo niewyraźne. Dlatego, niech nam określić sposób, w jaki wymogi muszą spełniać tego niezbędnego urządzenia gospodarstwa domowego, i jak wybrać go do lodówki służył nam długo i wiernie. Kryteria, które determinują wybór lodówce kilka z nich: rozmiar, model, pojemność, funkcjonalność i dodatkowymi funkcjami. Zacznijmy od początku.

Wymiary

Wymiary chłodnia określić swoją objętość, a zatem zdolność. Im większa liczba gospodarstw domowych, które lodówka nabyte, tym bardziej powinno być vestimo. – kompaktowe lodówki jest przeważnie niski (metr) Model jednokomorowe z komorą chłodzącą i zamrażarki. Niewielki rozmiar tych modeli – wielka zaleta dla małych mieszkań z kilku mieszkańców. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, nowoczesne lodówki jednokomorowe są nie gorsze niż masywniejsza modeli. Również ergonomiczny mieć wystarczająco dużą moc i wyposażony w układ do zapobiegania tworzeniu się lodu. Tak, i pojawienie się takich dzieci jest zgodne z aktualnymi wymogami do projektowania urządzeń gospodarstwa domowego.

Masywniejsza modele osiągają wysokość prawie dwóch metrów i składa się z dwóch kamer (z oddzielnymi drzwiami) lodówce i zamrażarce. Pierwsza komora jest również strefa temperatury zera (zachować świeżość), lecz tylko z zamrażarką musi być całkowicie rozmrozić. Takie lodówki może obsługiwać jedną lub dwiema sprężarkami. Pierwszy przykład wykonania jest uważany za najbardziej ekonomiczne, podczas gdy drugi umożliwia rozmrażania jedna z kamer, pozostawiając drugi włączony. Modele te są odpowiednie dla małych rodzin (trzech lub czterech) i średniej wielkości kuchni. To właśnie te lodówki są uważane za najbardziej „Running”, biorąc pod uwagę sytuację demograficzną i warunków życia większości Polaków.

load...

Większość dużych lodówek mają dwoje drzwi na zawiasach, prawie wysokość dwóch metrów i szerokości do 1,2 m. Ponad jedna nad drugą, a liczba znajdują się w tych modelach kamer. W związku z tym, że otrzymanych tytuł odpowiednio: „side-by-side” (obok siebie). Takie lodówki znacznik mają oddzielne komórki ze strefy zerowej temperaturze zmieniając wilgotność zbudowany maszyna do lodu, przedział napój chłodzący (w włazem) i objętość całkowitą do ośmiu litrov.Zadumyvalis te lodówki przestrzennie pomieszczeń. Dlatego też, jeśli jesteś dumnym właścicielem takiej właśnie kuchni, lodówka „side-by-side” – jest to opcja.

Zamrażania i rozmrażania

Zdolność zamrażania (Zdolność zamrażania) z lodówki często skierowane na wprost drzwi. Rezerwa temperaturze ujemnej 12 stopni – najniższa moc i jest oznaczona dwoma płatki śniegu. Średni stopień maksymalnej zamrażania oznacza trzy śniegu i minus 18 stopni. Najniższa temperatura, która może być w lodówce – 24 stopni, a to już cztery płatki śniegu.

Niezależnie od jej intensywność lodówce nie jest mróz, rozmrozić go i nadal potrzebne. Nowoczesne producenci dostarczają nam dwa typy lodówek odszraniania (trzecia jeszcze nie wynaleziono): ręczny i automatyczny. Ręczne rozmrażanie nie wymaga wyjaśnień, każdy wie, co zrobić wystarczy odłączyć lodówkę od sieci i pozwolić, aby stopić lód. Z automatycznym rozmrażaniem nie jest wymagana interwencja człowieka. Kondensacja wewnątrz lodówki (na wewnętrznej ścianie tylnej) rozmraża i przepływa niezależnie przez specjalny rynny w zasobniku powyżej sprężarki, w której woda prostu odparowuje.

Architektura

Jeśli słowo to ma zastosowanie do sprzętu gospodarstwa domowego, to jest dokładnie to, co można nazwać opcje układu kamery w lodówce. Jeśli istnieją dwa, potem dwa warianty tego samego tutaj. W pierwszym przypadku zamrażarka znajduje się na górze, w drugim – na dole lodówki. Górna zamrażarka jest przeznaczona dla tych, którzy często korzystają z zamrażarki, preferując półprodukty i zamrożone. Jeśli zamrażarka nie jest używany bardzo często, jest to bardziej wygodne, aby być jej „na ziemię” lokalizacja, ponieważ nie ma miejsca kierownika jednostki, dzięki czemu jest wygodny dostęp do lodówki. Jednak kwestia lokalizacji kamer – jest to kwestia wyłącznie od indywidualnych preferencji i kryteriów lodówki architektury nie jest to konieczne. Dlatego też wybrać lodówkę w tym przypadku tylko zazdrość swojego życia, ale raczej o sposób odżywiania.

Znacznie ważniejsze jest położenie kamery w lodówce, położenie lodówki w kuchni. Dlatego nie jest to kwestia wyboru wewnętrznego lub wolnostojącą lodówkę. Wbudowane modele, oczywiście, droższe, ale ma swoje niezaprzeczalne zalety. Jest to przede wszystkim hałasu i izolacji cieplnej. Dźwięk z wbudowanego w pracy lodówki jest znacznie cichszy, a rezonans akustyczny mebli też nie będzie. Dodatkowa izolacja dla takich modeli nie jest również wymagane, w przeciwieństwie do wolnostojących lodówek, które w związku z tym, nie może poruszać się blisko ściany, meble lub kaloryfera. Wbudowany w lodówce można umieścić dokładnie tam, gdzie będzie to wygodne dla Ciebie.

Jeszcze inną zaletą wbudowanych modeli – pełne koloru i tekstury harmonii elewacji kuchni. Zgadzasz się, że jeśli chcesz absolutną jedność „twarzą” wszystkich produktów spożywczych, nie ma lepszej opcji niż wbudowany w lodówce po prostu nie znaleźć.

Zarządzanie

Jest to kolejna opcja, ale ważnym kryterium przy wyborze lodówki. Sposoby sterowania lodówki aż tylko dwa: elektromechaniczne i elektroniczne. Pierwsza metoda jest najprostszym i od dawna znane wszystkim. To włącza i wyłącza lodówkę w tym przypadku po prostu przez naciśnięcie, a temperatura jest regulowana za pomocą termostatu sterowanego ręcznie.

Klawiatura numeryczna i zdalne sterowanie – są to elementy elektroniczne lodówce sterowania. W tym przypadku istnieje możliwość zdalnego sterowania i wykazujący żądaną temperaturę do jednego stopnia. Jednakże, jeśli sterowany elektronicznie na lodówce jedzenia wyświetlacz cyfrowy, konieczne jest jeszcze, a to dobry regulator napięcia.

Dodatkowe funkcje

Oprócz podstawowych funkcji – chłodzenie, zamrażanie i przechowywanie produktów, wiele nowoczesnych modeli lodówek posiadają dodatkowe funkcje. Co oferujemy producenci?

 1. Układ zapobiega lodu zamrażania.
 2. Wentylacji – tworzenie i wsparcie niskiego przepływu ustroju temperatury i powietrza.
 3. Kontrola poziomu wilgotności i temperatury.
 4. Posiadają ochronę antybakteryjną.
 5. Oświetlenie LED, półki wbudowane w system.
 6. Wyświetlanie informacji na drzwiach lodówki.
 7. Wymuszony i system szybkiego chłodzenia.
 8. Filtr, aby zachować świeżość przechowywania owoców i warzyw.
 9. Wyjmowana przegroda między skrzynek, pojemników i przesuwanymi szklanymi półkami w zamrażarce.
 10. Chłodzenie i ogrzewanie wody do picia, wbudowany w drzwiach lodówki.
 11. Funkcja dźwięku uchylone drzwi lodówki.
 12. Tryb szybkiego zamrażania.

A to tylko część z dodatkowych funkcji w lodówce, których producenci starają się przyciągnąć nabywców. Czy to naprawdę ich potrzebujesz? Zdecyduj sam. Należy jednak pamiętać, że im więcej z tych dodatków, droższe koszt zakupu.

Koszt

Ogólnie rzecz biorąc, kwestia ceny – jest często czynnikiem decydującym. Chcę przy możliwie najniższych kosztach, aby uzyskać najbardziej dobry wynik. Opcje, oczywiście, wiele: można wybrać tani i prosty model (budżetu), ale można wydać znaczną kwotę na drodze, a nawet elitarnej lodówce. Jednak taki zakup jest uważany za główny i długie Lodówki sprzedawane przez wiele lat. Dlatego też, jeśli nie zamierzamy zmienić w obudowie najbliższej przyszłości, a zwłaszcza jeśli Twoje plany obejmują dodanie rodziny, warto zainwestować w nowoczesne, wysokiej jakości modelu. Pamiętaj mądre powiedzenie, że skąpiec płaci dwa razy, myśląc o tym, jak wybrać lodówkę.

Trwałość i gwarancja

Na pytanie o cenę wpływa również gwarancją lodówki. Prawdą jest również, na drodze, a bardziej demokratyczny model okresie gwarancyjnym jest krótka: wszystko od jednego roku do dwóch lat. Ale im dłużej gwarancja, tym wyższa cena.

Trwałość nowoczesnych lodówek imponująca. Ich żywotność wynosi od dziesięciu do dwudziestu lat. Pod warunkiem prawidłowego działania lodówka jest już nieaktualne „moralne”, ale nadal będzie dobrze wykonać. Z jednej strony to dobrze, a drugi … Nie, to jest dobre dla obu stron. Oczywiste jest, że postęp techniczny nie może nadążyć, a co najważniejsze dla urządzeń gospodarstwa domowego – jest jakość. Dlatego też, jeśli „Jak wybrać lodówkę do domu” bo nie jest to pytanie, a następnie przejść bezpośrednio do procesu selekcji. I niech ci służy newfound towarzysz długo i wiernie, jak się spodziewał.

load...