Jak wybrać lodówkę: Co trzeba wiedzieć

Zawartość:

Do tej pory, to jest po prostu niemożliwe, aby wyobrazić nowoczesnego domu, mieszkania i biura nawet bez tak ważnego elementu funkcjonalnego, takiego jak lodówki. Rozwój technologiczny wiodących producentów w dziedzinie sprzętu gospodarstwa domowego wręcz olśniewające zwykłego nabywcy. Różnorodność modeli, ich rozwiązania funkcjonalność i wzornictwo prezentowane tak wszechobecne, że kwestia tego, jak wybrać dobrą lodówkę, laika trudno odpowiedzieć. Ale spróbujmy sobie z tym trudnym zadaniem na pierwszy rzut oka. Więc co należy zwracać uwagę przy wyborze lodówki?

load...

Wolnostojące i wbudowane chłodnice

Po pierwsze, powinna ona wyglądać nowoczesny sprzęt, aby odpowiednio dopasować do wielkości i wnętrza kuchni. Lodówki są zarówno wolnostojące i wbudowane w projektowaniu mebli. Oczywiście, mają fundamentalne różnice, o których będzie mowa poniżej.

Modele wolnostojące różnią się od swoich odpowiedników osadzonych w pierwszej kolejności, łatwej instalacji i wdrożenia. Są wystarczająco mobilna, która pozwala je zmienić, jeśli to konieczne, a także szeroki wybór kolorów i wpływa na lot pomysłów projektowych.

Lodówki, których instalacja wymaga montażu części w jednostkach kuchennych lub specjalnej niszy, zwany osadzone. Ich główne cechy i zalety niezaprzeczalne – jest zachowanie wspólnej kuchni rozwiązań wnętrz i znaczne oszczędności jego miejsca. Oto tylko wybór niezbędnych w tym przypadku model będzie wymagać trochę czasochłonne i cierpliwości.

load...

Trzeba powiedzieć, że wolnostojące i do zabudowy lodówki nie ma różnic w ich cech funkcjonalnych. Różnica może wynosić cenie – produkty osadzone są zawsze droższe jednej strony. Odnosi się to również do reszty sprzętu dla domu.

Konstrukcja i wymiary lodówki

Teraz dochodzimy do tak ważnej kwestii jak wielkości modelu i jego projekt. Wybierając nową lodówkę i zakładając go zainstalować w miejscu dawnego, brać pod uwagę nie tylko właściwości wymiarów, ale również z boku otworu drzwiowego. Warto również określić możliwość bezproblemowego dostarczania wybranego modelu w mieszkaniu ze względu na jego wielkość w stosunku do wszystkich napotkanych po drodze drzwi: wejście do domu, windy, apartamentów i, co najważniejsze, żywności.

Pod strukturą lodówki oznacza ilość drzwi nim. W tym względzie, model może być:

 • Jedna klapka (jedno wspólne drzwi chłodziarek i zamrażarek);
 • Dwudrzwiowych (oddzielić drzwi w lodówkach i zamrażarkach);
 • Mnogodvernymi (jest trzecie drzwi boczne w obszarze świeżego).

Według liczby modeli drzwi można ocenić na jak wiele kamer w nim.

W lodówkach z jednymi drzwiami zazwyczaj jedną kamerę. Ale w ich modelu range istnieją też warianty z oddzielnym małym zamrażarki. Drzwi lodówki pojedynczej wysokości zwykle nie mniej niż 85 i nie więcej niż 160 cm, a jej szerokość wynosi około 55 cm i głębokość 60 cm. Ilość nie powinna być większa niż 250 litrów. Lodówka takie wymiary są lepiej postrzegane jako letnia rezydencja, biurze lub opcji hotelowych i jest w porządku właściciel małych rozmiarów mieszkania lub małego domu z małą kuchnią.

Najbardziej powszechne w naszych modelach – wysokość dwudrzwiowy i pół do ponad dwóch metrów i średnią objętość 350-400 litrów, aw niektórych przypadkach do 600. W takich modeli są zwykle dwa niezależne od siebie komór – chłodnicze i zamrażarki – z osobnym drzwi wejściowych każdego z nich.

Istnieją również wykonania z trzech przedziałów z tak zwanej „strefie świeżości”, gdzie optymalne warunki temperaturowe są tworzone, które zatrzymują proces wzrostu bakterii. Mogą przechowywać żywność przez dłuższy czas bez zamrażania. Zgadzam się, to jest bardzo wygodny dobrodziejstwem technologiczny dla nowoczesnego domu. Jest też bardzo duże przestronne składające się z kilku modeli lodówek i zamrażarek.

Wydziały w lodówkach domowych zgromadzonych w jednej z następujących opcji:

 • Duża zamrażarka jest na dole, w warunkach chłodniczych. Ten tak zwany „europejski” opcja.
 • Małe lub średnie-zamrażarka znajduje się powyżej lodówce. Wygląda na to opcją „azjatyckiego”.
 • Lodówki i zamrażarki sąsiadują ze sobą na całej wysokości urządzenia chłodniczego. Opcja Side-by-side, czyli „Amerykanina”.

Zazwyczaj, gdy górna część układu komory zamrażania wygląda w środku wydrążonej komory. Jeśli jest to w dół, to jest zwykle podzielony na kilka skrzynek lub pojemników – to jest dla większej pojemności.

Ćwiczenia zużycie energii lodówek

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze lodówki jest klasą zużycia energii. Ponieważ istnieją dowody, że około 30% energii elektrycznej zużywanej w rachunkach domowych dla tego konkretnego sprzętu gospodarstwa domowego, kwestia wydajności jest zawsze ważne dla konsumentów i producentów. Do niedawna lodówki rynku najbardziej wygodne w tym zakresie zostały uznane modele Klasy drugie miejsce maszyny odbyła klasy B, a opcje najmniej opłacalnych znajdują się na trzecim – z konsumpcją klasy G. Istniał Ta dystrybucja przez długi czas i wydawało się niezachwiana. Ale w ich niekończącej się pogoni za doskonałością rynku urządzeń chłodniczych czołowych firm prezentowane konsumentowi nowych modeli urządzeń – klasa A + i A ++. A teraz to jest uważane za najbardziej oszczędne pod względem zużycia energii. Ale kto wie, co nowe i ekscytujące rozwiązania czeka nas jutro? Tak, wybrać dobrą lodówkę nie jest łatwe!

Klasyfikacja lodówek dla klasy klimatycznej

A czy wiesz, że lodówki ale poziom zużycia energii, są też klasy klimatyczne? Co to jest? Wszystko jest wyjaśnione w bardzo prosty sposób. Klasy te są jasno rozumieć przez niektórych cech strukturalnych w produkcji lodówek, pozwalając technika skutecznie działać w różnych strefach klimatycznych. Zatem głównym 4 klasa klimatyczna:

 • Klasa N – oznacza, że ​​urządzenie jest przeznaczone do pracy w normalnej strefy umiarkowanej z zakresie temperatur od +16 – + 32 ° C;
 • Klasy SN – przyjmuje działanie w umiarkowanie zimnej strefie klimatycznej z reżimem temperaturze + 10 – + 32 ° C;
 • Klasa I – optymalne dla wilgotnym klimacie tropikalnym o temperaturze + 18 – + 38 ° C i wysokiej wilgotności powietrza;
 • Klasa t – zapewnia pracę urządzenia w krajach tropikalnych i w temperaturze powietrza suchego do + 43 ° C

Ta separacja pozwala wybrać lodówkę, najodpowiedniejszą czy inny sposób właściwości klimatyczne kraju, w którym będzie ona działać z najwyższą wydajnością i najniższym zużyciu energii. Urządzenia wszystkie cztery klasy różnią się od siebie właściwości konstrukcyjne właściwości sprężarek, skraplacz i izolacyjnych. Jednak urządzenie zapewnia wiele nowoczesnych lodówek i mieszane podwójne znaczenie klasy klimatycznej – SN-ST lub N-ST. Więc producenci znacznie rozszerzył granice temperatura ich stosowania.

Każdy nowoczesny lodówki – sprężarka jakości!

Główną rolę w tej klasyfikacji, a nawet w pracy chłodziarki, grając swoje serce – sprężarkę. W jaki sposób jakość tego ważnego mechanizmu zależy od żywotności sprzętu, a jego główną funkcją. To przez kompresor czynnika chłodzącego (chłodziwa albo freon) przeprowadza się w obiegu zamkniętym wewnątrz zamkniętym systemie, a tym samym chłodzenia komory chłodniczej. Najczęściej jest to pojedyncza model, w którym obie komory są jednocześnie chłodzone. Choć w obecności ich sprężarki w dwa niezależne obwody chłodzenia, trybu temperatury i że w innych komorach mogą być różne. Otwieranie drzwi przedziału, można mieć pewność, że w kolejnym temperatura pozostaje stała – pomaga oszczędzać energię elektryczną. Z jednym z takich lodówki Liebherr typu prezentowanych marek Bosch, Siemens.

Modele dwóch sprężarek są dostępne nie tylko różne komory temperaturowe, ale także ich niezależność od każdej innej pracy. Jest to wygodne, aby rozmrozić lodówkę, ponieważ nie ma potrzeby martwić się o bezpieczeństwo żywności w lodówce. Ale jeśli zdarzy się awaria jedna ze sprężarek, naprawa tego modelu może kosztować znacznie droższe niż naprawianie jedną sprężarkę.

Przy kontakcie z gorącym powietrzem w komorze chłodniczej, podczas otwierania i zamykania go w drzwiach, temperatura nie wzrasta. Nie może to jednak wpływać na bezpieczeństwo produktów. Dlatego wystarczy, aby utrzymać temperaturę w komorach natychmiast powrócił do oryginalnego wykonania. W tym celu producenci lodówek opracowali trzy główne chłodzenia i rozmrażania:

 • Statyczne;
 • Wentylowane;
 • No frost, tj No Frost.

System statyczny, z tak zwanej „ściany płaczu”, wiemy dobrze, bo kawałki lodu, które tworzą się na tylnej wewnętrznej stronie lodówki, gdy sprężarka jest dość widoczne i namacalne. Gdy nastąpi zatrzymanie sprężarki zamrożone kryształy przekształca się kropelek i spuścić do odpływu, a następnie w specjalnym pojemniku i jest już odparowana chłodzenia członu komory. Taki system odmrażania nazywa kroplówka. Z nim dużo lodówek, a cena jest stosunkowo niska.

Wentylowany dynamiczna układu lub chłodzenia i rozmrażania lepiej wystąpić z wentylatora. To jest w górnej części konstrukcji systemu jest sterowane tak, że powietrze płynie na tylnej ścianie parownika chłodziarki. A sprężarka i wentylator pracują synchronicznie. Ruch powietrza na tylną ściankę poprawia wymianę ciepła między nim a realizacją strumieni.

W niektórych modelach przenikania ciepła jest przyspieszany przez fakt, że powietrze porusza się na powierzchni wymiany ciepła. Jest odprowadzane z komory i przechodzi przez parownik, który posiada niezależny element konstrukcji chłodzenia. Takie modele rozmrażać automatycznie, nie mają kondensacji, a produkty są zawsze w optymalnych warunkach.

Żaden system nie mróz jest umieszczony tak, aby zapobiec pojawieniu się kawałków lodu i mrozu w komorach chłodzenia i zamrażania. Istotą jej pracy polega na terminowym usunięciu wilgoci i kondensacji je w wyznaczonych miejscach. No Frost System może być w obu komorach lodówki, a osobno w zamrażarce. Rozmrażać takiego sprzętu jest konieczne tylko raz w roku. Frost Free System zapewnia całkowity brak szronu i lodu, i nie wymaga rozmrażania. W swoim zaawansowanym modelu Fresh Frost darmowy produkt chłodzenia następuje poprzez dynamiczny powietrza Multiflow w oddzielnych komorach obiegu powietrza (tak zwany system TwinTech).

Co znajduje się w szafie?

Wśród mniej ważne i wpływa bardziej wygodny w obsłudze chłodniej niż na jego parametrów technicznych i jakościowych, stanowiących prawidłowy wybór, oczywiście, powinny obejmować, jak to wygląda od wewnątrz niż jej załogowych aparatów. Po tym wszystkim, każdy właściciel chce maksymalną wygodę i łatwość użytkowania urządzeń gospodarstwa domowego. Więc, co widzimy od razu po otwarciu drzwi lodówki:

 • Różne rodzaje półek z tworzywa sztucznego, szkła specjalnego, a nawet drewna (na alkoholu);
 • Pojemniki chowane;
 • Pojemnik na lodzie;
 • Pudełka z jaj;
 • Przegródki na natychmiastowe zamrożenie;
 • Półki na drzwiach;
 • Boksy dla przechowywania owoców i warzyw;
 • Wbudowany w żarówce, zapewniając oświetlenie.

Wszystko to jest standardowy zestaw wewnętrznej konfiguracji lodówki. To może być lepsze lub gorsze pod względem jakości, ale w zasadzie jest to podstawa dla większości tanich i średnich wersjach koszcie. Droższe modele mogą być opcjonalnie wyposażone w czujnik „otwartych drzwi” wbudowanym monitorem do łatwego sterowania telewizora lub odtwarzacza muzycznego.

Komponenty samo niedostrzegalny Kupujący oko może zawierać niezależny akumulator, który jest uruchamiany w przypadku awarii zasilania lub awarii w lodówce. Zasilacz ten zapewni bezpieczeństwo produktów oraz przyspieszyć proces zamrażania komórek. Również bardzo przyjemny i zbędny dodatek do podstawowej konfiguracji lodówki będzie powłoka antybakteryjna z jonami srebra. Pomoże to zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych mikroorganizmów w żywności, co prowadzi do pogorszenia wyglądu żywności i nieprzyjemnych zapachów. Ponadto, nie przeszkadzają, a system alarmowy, który powiadamia właściciela w czasie wskaźników Bad temperatury zmienia się w aparacie lub poinformować jeśli wyłączenie awaryjne lodówce. Jest to funkcja, takich jak automatyczne generowanie jadalnych lodów i wiele różnych opcji, które wpływają na cenę, ale nie zmieniają jakości urządzeń gospodarstwa domowego.

Kontrola lodówka, otwierając drzwi i cechy instalacji

Nowoczesna lodówka może mieć mechaniczną lub elektroniczną kontrolę. W pierwszym przypadku, pod warunkiem odpowiedniego poziomu modelu chłodzenia ręcznie regulowana przez termostat. Dokładne reżimy temperatura nie może być ustawione na takiej kontroli. Elektroniczny system może być wyposażony w pilota zdalnego sterowania. W przypadku jakichkolwiek danych ustawionej temperatury z maksymalną precyzją.

Coraz częściej są modele lodówek, dzięki czemu możliwe jest przewyższają drzwi do wygodnego zakwaterowania i obsługi strony. Były też wersje z podwójnymi drzwiami otwierającymi przed ostrymi firmy. Ta ekscytująca funkcja o nazwie Swing Podwójne drzwi jest w modelach z serii SJ-WM i SJ-WP.

Przesuń lodówka umożliwiają specjalne rolki. Znajdują się one w tyle i nie są widoczne, ponieważ sama technika stoi na regulowanych nogach. Jeśli trzeba przenieść lub przenieść lodówkę, jest przechylony do tyłu może łatwo poruszać się w dobrym kierunku.

Z podstawowych cech może sortowane. Spróbujmy wyjaśnić kwestię co istnieją opcje dzisiaj w sklepach i na przestrzeni Internetu. I istnieje mnóstwo do wyboru – cena i projekt są przedstawiane na każdy gust i kieszeń.

Modele low-end produkować takie marki jak Nord, Atlant, Beko. Samsung i LG firm ma również w swoim składzie kilka propozycji budżetu.

Ale w połowie cenie koreańskiej firmy LG umożliwia szerszy wybór. Również dobrze reprezentowane tutaj chłodnie słoweński marki Gorenje. Wielu nabywców urządzeń gospodarstwa domowego jest doceniane projektować i budować jakość oferowanych przez tę modeli marki.

Najdroższe są system Side-by-side, niezależnie od firmy producenta, ponieważ są one najbardziej technologiczny, przestronne i funkcjonalne.

Powinniśmy również powiedzieć o specjalnej linii wzorniczych technologii uwalniania. Warto zauważyć modelu Pininfarina i jest bardzo interesujący z punktu widzenia klasycznej serii wnętrza Retro. Dlatego producenci starają się dostosować swoje urządzenia do dowolnego, nie tylko nowoczesne wnętrze. To pragnienie i różnych marek takich jak Toshiba, Zanussi, Whirlpool.

Tu, być może, a wszystkie ważne punkty, które lepiej zwrócić uwagę na pytanie, jak wybrać lodówkę. Pozostaje tylko dodać coś: przede wszystkim zdecydować, ile pieniędzy jesteś gotów wydać na przejęcia. Następnie pomyśl o wielkości i charakterystyki wymaganego modelu.

Rodzina od dwóch do czterech osób jest w porządku lodówki do 300 litrów. Jeżeli członkowie rodziny więcej i potrzebują odpowiedniego lodówkę. Ważne jest również stosunek wielkości komór: jeśli rodzina ma fanów kompoty mrożonych jagód i owoców, dać pierwszeństwo do modeli z dużą zamrażarką. Chcesz oszczędzać energię? Wybierz metodę nie niższą niż klasy A, ale nie zapominajmy, że tylna część lodówki powinny mieć przestrzeń dla dobrej wentylacji. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko energię, ale także znacznie przedłużyć żywotność sprzętu chłodzącego.

Kwestia gwarancji na zakup sprzętu również powinny być omawiane na początku, zamiast nabywania faktów. Nie zapomnij, aby dowiedzieć się, na którego ramionach leżą transport sprzętu do centrum serwisowego, jeśli nagle pojawi się awaria w okresie gwarancyjnym.

Pamiętaj, aby nie kupić „kota w worku”, podejścia do kwestii, jak wybrać lodówkę, bez zgiełku, z namysłem i powagą. Wtedy jest szansa, że ​​ta technika będzie trwał długo i cały czas będzie przydatna dla Ciebie i Twoich bliskich.

load...