Jak wybrać laptopa do domu?

Czy zwracać uwagę na to, jak szybko rozwijającej się technologii cyfrowej? Nawet niektórzy dwadzieścia (tak tam dwadzieścia, dziesięć!) Lat temu, komputer domowy dla większości Polaków pozostaje trudny do uzyskania sen. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Aby kupić komputer nie jest problemem. Problem polega na tym, aby wybrać komputer. I nie tylko (stacjonarny) i mobilne, kompaktowe, wygodne i modne laptopa. Jak wybrać laptopa, na przykład, do domu lub na studia lub do pracy? Czy istnieje różnica pomiędzy notebookami, przeznaczony do „docelowy” użycie lub tak jak na komputerze domowym? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jak dokonać dobrego wyboru? Staramy się znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania.

load...

Celem laptop

Punktem wyjścia przy wyborze laptopa powinna być jego oznaczenie tzw specjalnego przeznaczenia. To jest coś, dla których jest to potrzebne: jak komputer w domu, jako asystent w szkole, jako narzędzia biznesowego lub jako „play station”. Zacznijmy od początku.

Laptop do użytku domowego. Dzięki nowoczesnym zaawansowanych modeli kompaktowy notebook może zastąpić komputer stacjonarny do domu. W uzupełnieniu do zwartości laptopa jako „komputer domowy” ma wiele zalet. Po pierwsze, jest mobilny i łatwy do przenoszenia z jednego pomieszczenia do drugiego, aby zabrać ze sobą do domku lub na wycieczkę. Po drugie, nie trzeba specjalnego meble dla niego. Po trzecie, nie wymaga dodatkowych głośników urządzenia audio lub kamery. A to nie wszystko: kolejna porcja zalet można znaleźć w razie potrzeby. Jeśli więc rozwiązać problem, jak wybrać laptopa do domu, to należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Rozmiar ekranu, który powinien być duży, z proporcji szesnaście do dziewięciu (który umożliwia oglądanie filmów w jakości HD bez problemów);
  • Napęd Blu-ray (napęd dyskietek do odczytu i nagrywania płyt w różnych formatach);
  • Pojemność dysku twardego, co powinno wystarczyć do przechowywania archiwów fotograficznych i wideo;
  • Grafiki o wysokiej wydajności;
  • Złącze do zewnętrznych urządzeń multimedialnych (telewizja, wideo): HDMI, S-Video, DVI.

Zbadanie laptopa. Mały i kompaktowy laptop, netbook lub raczej – jest integralną częścią obrazu współczesnego studenta. Ten laptop-dziecko bez problemów i zmieści się w plecaku i torebki. Netbook student powinien być wyposażony w gniazdo USB dla kart pamięci flash (karty pamięci flash), bardziej dyski do przechowywania materiałów dydaktycznych, moduł Wi-Fi do łączenia się z Internetem, zintegrowanej kamery i mikrofonu.

Laptop do pracy działa jako pomocniczego narzędzia biznesowego. Jest to niezbędne do podróży służbowych i wyjazdów biznesowych, aby pokazać, prezentacje i przechowywanie dokumentów. W tej postaci nie są tak ważne jak specyfikacje wygląd laptopa. Po pierwsze, powinno być łatwe do uniknięcia obciążania swój krok i nie opóźniać ramiona i barki (pamiętaj postawę!). Po drugie, powinno być dość stylowy, ma ścisły i spektakularny zarazem podkreślić swój status i dodać Plus do wizerunku firmy. Więc wybrać laptop nie jest cięższy niż trzy kilogramy, z pamięci co najmniej dwa gigabajty (2GB), z większym ekranem i modułem Wi-Fi.

load...

Laptop dla graczy. Jest to również swego rodzaju narzędzie pracy, które musi mieć wysoką wydajność i doskonałą jakość obrazu. W stacji gier na laptop z podwójnym lub czterech rdzeni procesora i pamięci (RAM) od czterech do ośmiu gigabajtów. Ponadto powinna ona mieć wystarczająco dużą dysk twardy (HDD), aby pomieścić nowoczesny i dość „ciężka” gier. Rozmiar monitora powinna wynosić co najmniej (a najlepiej więcej) siedemnaście cali oraz dwóch kart wideo z złącza SLI, DirectX 10, a pamięć jest nie mniejsza niż dwieście pięćdziesiąt sześć gigabajtów.

To wszystko ogólne wymagania do laptopa w zależności od celu, do którego masz zamiar kupić. Ale po wybraniu także muszą zrozumieć główne cechy techniczne komputera i wymagania, które musi spełniać: ekran, procesor, dysk twardy, klawiatura, i tak dalej i tak dalej. Omówmy je bardziej szczegółowo.

Ekran laptopa i form factor

Laptop Mobility – jego oczywistą zaletą. Jednak nie wszystkie modele są idealne kompaktowe. Na przykład, jeśli laptop jest mały i doskonale wpisuje się w torbie, ma mały ekran o przekątnej, a na ekranie nie jest bardzo wygodne do oglądania filmów. Jak wybrać kompromis?

Podstawowe wymagania do ekranu – rozdzielczość, kontrast i jasność. Jasność powinna być maksymalna notebooków dla projektantów, fotografów i graczy. Nadaje się do domu korzystać z laptopa z ekranem średniej jasności dla studentów i pracowników biurowych dopasowanie modelu laptopa nie jest bardzo jasny wyświetlacz. Ekran bezwładnościowy wpływ na zdolność „bezśladowy” szybkiego ruchu obiektów na ekranie. Parametr ten jest ważny dla filmów, gier wideo, pracujących z dużą ilością tekstu i długoterminowej obecności w Internecie. Przekątna wpływa ciężar komputera. Więc wybierać: albo ciężkiego laptopa z dużym ekranem lub lekki model z mniejszym ekranie.

Form factor. Proporcje ekranu z większości standardowych zeszytów. Zazwyczaj stosunek czterech do trzech (4: 3) lub szesnaście dziewiąta (16: 9). Największe zapotrzebowanie (i popularne) są modele z telewizorem z szerokim ekranem. Uważa się, że jest to bardziej wygodne do pracy i do oglądania filmów.

W niektórych modelach, laptopy ekran rozwija się na sto osiemdziesiąt stopni i całkowicie opuszczona na klawiaturze. W rezultacie, laptop przekształca Tablet PC bez klawiatury. Modelu transfomery są dogodne tym, że mogą być stosowane jako konwencjonalne laptop, jako tabletki. Ta cecha jest ważna dla tych, którzy często nie trzeba klawiatury, a nawet uniemożliwia, na przykład, podczas rysowania.

Procesor i RAM

Procesor – elektroniczny mózg. Z jego mocach i pamięci zależy od laptopa. Mocniejszy procesor, tym bardziej liczba programów można uruchomić jednocześnie, i tym szybciej będzie działać same aplikacje. Moc procesora jest wyrażona w liczbie rdzeni, pamięci podręcznej, a zużycie energii. Główną cechą – liczba rdzeni. Dla tekstu, aplikacje biurowe i „powiesić” w Internecie tylko jedno jądro. Grafiki, filmów i zdjęć, a także do gier potrzebuje procesor z dwoma rdzeniami (dwurdzeniowe).

Pamięć cache – jest pośrednikiem między procesorem a pamięcią komputera, co wpływa na jego wydajność. Może to być poziom pierwszy i drugi i oznaczony odpowiednio „L1” i „L2”. Im wyższy poziom, tym lepsza wydajność.

RAM modele nowoczesny notebook jest wystarczająca do przechowywania i przeglądania filmów, przetwarzania tekstu i aplikacji biurowych i komunikacyjnych w Internecie. Za to wszystko, na tyle minimalnej ilości pamięci RAM na jeden gigabajt. Dla grafiki (takie jak „Photoshop”) tej pamięci nie wystarcza zatem do intensywnych zadań wymaganych pamięci od dwóch do czterech gigabajtów. Cóż, jeśli jesteś mężczyzną chętni i dostrojony do eksperymentów, będzie prawdopodobnie potrzebować laptopa z „potencjalnym” pamięci, czyli z możliwością zwiększenia jej objętości do czterech (lub więcej) gigabajtów.

Pojemność dysku twardego

Miejsca na dysku twardym (dysk twardy) określa ilość informacji, które można zmieścić na laptopie: programów, tekstów, zdjęć, filmów, zdjęć, muzyki i wszystkiego innego. Na komputer domowy potrzebuje laptopa o pojemności dysku wynosi nie mniej niż dwieście pięćdziesiąt gigabajtów, do użytku z aplikacjami biurowymi – około sto sześćdziesiąt gigabajtów, grafiki i gier potrzeba co najmniej czterech gigabajtów. Dobrze, jeśli twój laptop będzie wykonywał jedynie rolę „okna” w Internecie, na dysku twardym wystarczy mieć objętość do stu gigabajtów.

Karta graficzna

Jak wybrać laptopa zgodnie z tej funkcji? Zgodnie z tym charakterystycznym układzie graficznym wszystkie nowoczesne laptopy mogą być tylko dwa rodzaje zintegrowaną grafiką lub dodatkowo zainstalowane. Notebooki z zintegrowaną grafiką w procesie korzystania z pamięci, a są one przeznaczone dla studentów, pracowników biurowych. Zadania, które można łatwo obsługiwać laptopa – praca z tekstem, wycieczka do Internetu, komunikacji wirtualnej. Notebooki z zintegrowaną grafiką są na tyle niewielkie i nie ważą dużo.

Do pracy w programach graficznych, edycji zdjęć, gier i filmów o wysokiej jakości wymaga laptopa z oddzielnych (odrębnych) grafiki. Jego zaletą jest to, że jest on wyposażony we własny dedykowanej pamięci. Zalety takiej karty as, dokładności i szybkości transferu obrazu. Ekran laptopa z oddzielną grafiką wyświetlić rzeczywiste kolory, obraz na nich zmienia się szybciej, a małe szczegóły dokładnie prześledzić.

Klawiatura

W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, gdzie klawiatura – urządzenie zewnętrzne i został zastąpiony w całej klawiaturze modeli laptopów zbudowanych. Dlatego, aby zmienić klawiaturę, której nie będzie w stanie po przejęciu komputera mobilnego. A zatem przy wyborze laptopa trzeba zwrócić uwagę na ten ważny element urządzenia.

Przede wszystkim, w jaki sposób patrzeć na jasnych i ostrych czytelnych liter i symboli na klawiszach, czy dobrze odróżnić alfabetu łacińskiego z cyrylicą. Należy zwrócić uwagę na znaną układ przycisków – nie powinien być znacznie różni się od standardu, w przeciwnym razie trzeba będzie ponownie nauczyć i przyzwyczaić się do nowego porządku kluczy. Nieznaczne różnice nadal będzie (szczególnie w kompaktowych modelach) więc wybrać tę opcję, która miałaby się czego wstydzić.

Sprawdź klawiszy „wolnego biegu” – czy wśród nich lepki lub podręczne. Spróbuj wpisać jakiś tekst. Wszystko w porządku? Następnie wybrać model (chyba, że ​​jesteś zadowolony z wszystkiego, zbyt).

Sterowanie kursorem

Panel dotykowy, który zastępuje mysz notebook o nazwie touchpad (touchpad). Przesuwanie palcem na nim jesteś i wymuszając ruch kursora na ekranie. Zamiast touchpad na laptopie może być mały kij (TrackPoint), który znajduje się bezpośrednio na klawiaturze między klawiszami.

Panel dotykowy jest uważana za bardziej wygodną opcję niż dżojstik ze względu na łatwość obsługi i zarządzania bezpośredniej analogii z myszką. Uwaga lokalizację touchpada – najbardziej korzystnie jest umieszczony bezpośrednio pod klawiszem spacji, a nie dokładnie w środku stojaka.

Oprócz myszy jako alternatywa dla touchpada lub joysticka, a większość laptopów są wyposażone w małą myszką. Jeśli mysz nie jest wliczony w cenę, to zawsze jest to możliwe, aby ją zakupić.

Możliwość podłączenia do sieci

Prawdopodobnie (z wyjątkiem mobilności i zwartości) możliwość dostępu do sieci w dowolnym miejscu i czasie jest główną cechą tego laptopa. Bardziej przewodowych i bezprzewodowych połączeń z Internetem można zrobić z laptopem, wartość bardziej komunikatywny reprezentuje.

Oprócz niej optycznych przewodów łączących (na przykład, płaskie) do każdego notebooka modemie może być połączony z Internetem ruchomej (na przykład na wsi lub na drodze). Ponadto, każdy model laptopa (niezależnie od klasy) jest wyposażony w moduł Wi-Fi. Co to znaczy? Oznacza to, że w każdej kawiarni, restauracji, hotelu lub biura, gdzie istnieje Wi-Fi do sieci, można korzystać z Internetu z laptopem bezpłatnie lub za niewielką opłatą.

Oprócz modułu Wi-Fi w laptopie, jest kolejnym bardzo przydatna opcja (możliwość). Ten moduł Bluetooth (Bluetooth). Z tego modułu, można szybko uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego, transfer (także przez telefon), muzyki, zdjęć lub filmów wideo, a także organizować wszystkie kontakty.

Szybko rozwijającej się technologii WiMax nie jest jeszcze bardzo powszechne w laptopy. WiMax – to zaawansowany analogowy Wi-Fi, który pozwala na podłączenie do sieci bezprzewodowej z większą (od sześciu do dziesięciu kilometrów) odległości iw każdym kraju na świecie, a także zapewnia szybki dostęp do Internetu. Więc jeśli masz potrzebę stałego dostępu do sieci za pomocą laptopa, ale sposób życia masz telefon, opcja w laptopie nie będzie zbędne.

Bateria

Jest to jedna z cech definiujących przy wyborze laptopa. Ze względu na pojemność akumulatora zależy od ilości czasu, który może pracować bez ładowania.

Standardowy czas w zdecydowanej większości notebooków, gdy są zasilane z akumulatora – dwa lub dwa i pół godziny. Dla domu laptop ten czas jest więcej niż wystarczająco, biorąc pod uwagę, że opłata źródło (gniazdo elektryczne) jest dosłownie na wyciągnięcie ręki iw każdym pomieszczeniu. Ale jeśli często korzystać z laptopa z dala od domu lub dużo podróżują w podróży służbowej, trzeba „long-playing” baterię. Z takich baterii laptop może pracować bez ładowania przez pięć do dziesięciu godzin. Więc zwrócić uwagę na pojemność baterii laptopa, aby w najbardziej odpowiednim momencie, nie będzie musiał gorączkowo szukać gniazdka.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Oprócz podstawowych cech laptopa (wydajność procesora, pamięci i dysku twardego, rozmiar ekranu), należy wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje, które większość modeli. Prawie wszystkie współczesne laptopy mają wbudowane kamery i mikrofonu (z wyjątkiem modeli klasy ekonomicznej). W związku z tym, mogą być przypisane do obowiązkowych elementów zestawu. Zwłaszcza, że ​​większość kupujących i nie bierze pod uwagę model bez kamery i mikrofonu. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na liczbę pikseli w aparacie i zasilania (ilość) mikrofonu. Dla prawie musi zawierać gniazdo słuchawkowe i HDMI OUT (wideo i audio).

Kolejny dodatek – napęd (napęd do odczytu płyt CD). Zauważ, jaki rodzaj napędu na laptopie: tylko do odczytu lub zapisu. W modelach przenośnych, co do zasady, tylko „czytać” dysków. A w niektórych modelach może to być zewnętrzny, który jest podłączony tylko w razie potrzeby. Więc rozważyć przy wyborze nie tylko podstawowe parametry laptopa, ale także ładne dodatki.

W ogóle, w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie „Jak wybrać laptopa”, decyduje przede wszystkim w celu, dla którego jest to potrzebne. Wierzymy, że producenci uwzględniają możliwości laptopów, które są wykorzystywane do różnych celów i polami. Dlatego, sprzedawca poprosi o to, co masz zamiar kupić laptopa i zaproponuje najbardziej odpowiedni model. I można wybrać tylko optymalną konfigurację, z którymi na pewno obsługiwać!

load...