Jak wybrać kurtkę w zimie: etykiety informacyjne i norm technicznych przepisów

Wielu ludzi w naszych szerokościach geograficznych w zimne dni zimy są tradycyjnie zaufanych ogrzewa ciało i duszę ogrzania dół kurtki i niezawodne. Jest to przytulne kurtkę można śmiało nazwać najbardziej uniwersalny rodzaj odzieży zimowej, które optymalnie nadaje się zarówno dla biznesu codziennego życia i aktywnego weekendu na świeżym powietrzu. Cud nie jest konieczne, ponieważ kolebką piórko – Kanada, dla których ciężka zima nie jest nowością. Ale kurtka puchowa kurtka puchowa walki, tak i dzisiaj będziemy próbować dowiedzieć się, jak wybrać kurtkę prawidłowo i bez bólu głowy, aby uzyskać wiarygodne rzeczy, które będą wiernie służyć nam więcej niż chłodnej porze roku.

load...

Zawartość:

Uważnie patrzeć na etykietach

Wiele osób błędnie uważa, wszystkie fałszywe dół kurtki zimowe kurtki, ale w rzeczywistości, dół kurtki można uznać jedynie z płaszczem dół. Do sklepu, aby kupić kurtkę w dół jest raczej dość mała rzecz a la puhovichok powinni uważnie czytać etykiety i spojrzeć na magiczne słowo „w dół” , co świadczy o obecności jest puch. Do produkcji piór tradycyjnie stosowanego łabędź, Eider, gęsi lub kaczki dół. Kurzych piór nie są odpowiednie, chociaż wiele rzemieślniczych chińskie modele pakowane dla nich. Najcieplejszym i jakość jest uważana Eider w dół. Ten bed pierza i biegun północny nie jest przerażające, aby znaleźć się. Puhovichok z Eider w dół na pewno nie jest tani, ale na terenach miejskich nie jest taka pilna potrzeba. Nieważne jak nadziewane dół kurtki, 100% w dół jest bardzo rzadkie. Zgodnie z ogólną zasadą, puch dodać pewien procent pióra, co powinni zeznawać „pióro” napis. Jeśli spotkasz na etykiecie label „bawełna” – nie mają do czynienia z płaszczem dół i pikowaną kurtkę; Napis „wełna” oznacza obecność wewnątrz wełny mrugnięcia i „poliester” to nic innego niż watolina poliestrowa. Oczywiście, Sintepon kosztować znacznie mniej, ale mówić o trwałości takiej rzeczy nie jest konieczne, ponieważ większość właściwości tego teplosohranyayuschih izolacja syntetyczna jest tracona po pierwszym praniu. Ale kaczki w dół, jeśli właściwa pielęgnacja może trwać przez okres co najmniej pięciu lat, a gęsi i wszystkie 20! Teraz i zdecydować, co jest bardziej praktyczne: kurtka w dół lub kurtka z poliestru dopełnienia?

Stosunek dół i piór

Aby kupić wysokiej jakości kurtka puchowa powinien zwrócić uwagę na procent w dół, co nie powinno być niższe niż 75%. Na etykiecie będzie wyrażony jako digital signage: 75/25 (75% – 25% w dół – pióro). Jest z tego indeksu w dół kurtki właściwości cieplne oszczędzania osiągnąć swoje maksimum. Na długie spacery na świeżym mroźnym powietrzu jest lepiej wybrać proporcji 80/20 lub 90/10. To w tym samym płaszczu może zawierać 50% puch, ale nie będzie to opcja zima, jesienno-wiosenne.

load...

Elastyczność dół

Innym ważnym wskaźnikiem, który pomoże określić wybór, tak zwany współczynnik sprężystości dół – FP (Fill moc). Wskazuje na zdolność do odzyskiwania kłaczków z kompresją. W jakości dół kurtki ta powinna wynosić co najmniej 550 jednostek, a doskonała wydajność może wynieść do 800. Aby wybrać kurtka z wysokiej elastyczności mogą być zorientowane nie tylko na etykiecie. Wystarczy spróbować staczają kurtkę do probówki: mniejsze działki – im wyższa jakość puchu. Ponadto składana kurtka po jakimś czasie, wypełniając powietrze, musi odzyskać swój kształt całości. Na małą skalę może to wszystko być sprawdzane w osobnym bloku mączniaka.

Goście doboru dół kurtki

Oprócz wszystkich powyższych wskaźników na etykiecie dół kurtki można spotkać wiele innych znaków, które z pewnością zwróci uwagę wymagających kupującego, który chce wybrać kurtkę w dół jest nie tylko ciepło, ale również spełnia wszystkie wymagania dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Skrót ten nazywa izolacji jednostki CLO. Na przykład, rysunek 1 CLO mówi, że osoba w takim produktem będzie czuć się bardzo wygodne w temperaturach sięgających -15 stopni. Dla typowego piórko Rysunek 3 CLO, zapewniając komfort i ciepło nawet przy -40. O produkcie według Europejskiego puchu mówi jakością z normą DIN EN 12934, w obecności których można mieć pewność, że dół pierzyną w vendingu przeszłaś wszystkich etapach przetwarzania technologicznego i higienicznego z moczenie, płukanie i suszenie do filtracji zanieczyszczeń i sterylizacji napis.

Dystrybucja w dół pierza łóżko w

Ważnym wskaźnikiem – rozmieszczenie bloków w dół, uniemożliwiając jego stoisko na rąbek produktu. Wielkość każdego bloku powinna wynosić około 20×20 cm. Nie spiesz się, aby odrzucić bloki neproshity dół kurtki, należy Poczuj produkt. Jest prawdopodobne, że część wewnętrzna, podzielone na bloki, a ponadto objęty cały materiał na najlepszy projekt.

Ochrona przed wypadnięciem z długopis

Przed zakupem dół kurtki musi koniecznie dobre zacieru, dotknąć, zbadać stawów. Jeśli czujesz mrowienie lub zobacz znokautowany ze szwów lub okładziny z piór lub co jakość i mowy być nie może. Jakość dół kurtki dół, zwykle umieszczone w dwupak specjalną impregnacją teflonową, która nie pozwala na puch przebić tkaninę, a kurtka jest niezbędna do pokrycia wodoodpornej tkaniny.

Akcesoria, części zamienne i próbkę dół

Nie zapomnij, aby zwrócić uwagę na akcesoria: zamki błyskawiczne, guziki, rzepy. W samej kurtce, to musi być wysokiej jakości, trwałe i wygodne. Bardzo mile widziane Obecność marek i paskiem tkaniny, aby ułatwić zapinanie i odkręcenie dół kurtki w rękawiczkach. Oprócz wysokiej jakości kurtka puchowa musi towarzyszyć worku z próbką wypełniacza puszystej, części nity i guziki, instrukcje produktów myjących, a także, co do zasady, dwa Hood: Easy – w przypadku deszczu i ciepło – na mroźną śnieżną pogodę. Na etykiecie należy podać kraj pochodzenia.

Filmy z cennych porad stylisty

Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu wysokiej jakości kurtka puchowa, które będą służyć Ci dłużej niż jeden sezon i mrozy i opady śniegu są ci nieswojo.

Katerina Bagatskaya

load...