Jak wybrać kuchenkę gazową do dobrej jakości żywności oraz z maksymalną funkcjonalnością

Tradycyjne piece nie tracą swoje pozycje – są one tańsze, mniejsze i bardziej zaznajomieni Wbudowane kuchenki i piece. Nowoczesne zakres jest dość szeroki, a każda gospodyni ma możliwość wyboru modelu, zgodnie z własnymi preferencjami. Co należy wiedzieć przed wybraniem piec gazowy do kuchni, aby służyć wiernie przez wiele lat, nie zdradzając singiel z podstawowych oczekiwań? Jakie cechy są ważne, i że – tylko an producenci reklamy gimmick?

load...

Zawartość:

Krótki program edukacyjny na urządzeniu z kuchenka gazowa

Strukturalnie podobny do współczesnego kuchenka gazowa z piekarnikiem czasów radzieckich, ponieważ oba składają się z korpusu, urządzeń stacjonarnych, palniki i palniki kuchenki rozrządu. Jednak pewne różnice związane i konstrukcja i parametry techniczne sprawiają, że urządzenie bardziej funkcjonalne.

Oprócz podstawowego wyposażenia, producenci są teraz zintegrowane z piecami są dwa systemy:

 • Kontroli i zarządzania (zegary, termometry, regulatory, sterowniki gazowe) – „mózgi” z urządzenia, za pomocą którego łatwiej jest wybrać żądane opcje i śledzić warunki gotowania potraw; elektrycznej
 • (światło z piekarnikiem elektrycznym zapłonem, grill, konwekcja, krętarza) – dzięki temu systemowi, jest bardziej wygodny w użyciu pieca, a dodatkowe funkcje pozwalają zróżnicować dietę.

W połączeniu gazowa

load...

Aby wybrać dobry talerz z jedzeniem, aby zrozumieć cechy dowolnego systemu gazowego przeciętnego konsumenta nie jest konieczne – rodzaj palnika, połączenia i inne niuanse są zunifikowane i są uważane ekspertem podczas instalacji. Jedyną rzeczą, która powinna wyjaśnić dla siebie z góry – liczbę i rodzaj elementów grzejnych (ich szczegółowej klasyfikacji, patrz poniżej).

Zdecydowana większość kuchenek gazowych sterowana mechanicznie – za pomocą kilku przełączników obrotowych. Taka kontrola niezawodnie i rutynowo nie jest zależny od energii elektrycznej, ale w tym samym czasie powoduje, że niemożliwe do dokładnego trybu regulacji. Elektroniczny czujnik lub układ z wyświetlaczem jest wygodniejsze sterowanie piekarnika – ich zmienność, centrala faktycznie wygląda i przepisy kulinarne mogą być zapisywane w pamięci urządzenia.

Chociaż obecność komponentów elektrycznych i komplikuje płycie montażowej (wymaga jej połączenia elektrycznego z uziemieniem obowiązkowego), aby zrezygnować z tych funkcji nie jest jeszcze warto:

 • Poprzez oświetlenie piekarnika monitorowanie procesu przygotowania jest proste i bezpieczne zatrudnienie;
 • ELEKTRONICZNYCH eliminuje konieczność używania zapałek lub zapalniczki piezoelektryczne.

Urządzenie gazowa

Cechy ustawień kuchennych

Od 200-300 modeli kuchenek gazowych, które są oferowane w sklepach internetowych, tak na przykład w celu określenia najlepszej opcji jest dość trudne. Jednak zadanie staje się łatwiejsze, jeśli zapoznania się z każdego parametru i sortować je w kolejności ważności. Priorytetem powinny być podane do obrabianej powierzchni, jak to jest powszechnie stosowane częściej niż piecu.

Nowoczesne

Jak wybrać optymalne wymiary

Z jakich powodów należy wybrać rozmiar kuchenki gazowej? Nie zawsze jest to konieczne w celu dostosowania ich lokalu: po pierwsze, zaleca się zwrócić uwagę na liczbę osób w rodzinie i różnych codzienne menu.

Jeśli domowe są przyzwyczajeni do oglądania na stole na śniadanie, lunch i kolację z 2-3 dań, dodatkowo, rodzina często gospodarzem dużych firm, kucharze domu potrzebny jest model z 4-5 palniki i piec imponująca (80-100 l).

Takie urządzenie ma tę samą szerokość – około 90 cm, a nawet więcej. Jednakże pomimo tego, wysokość i głębokość powinna być standardowa – 85 i 60 cm, odpowiednio. Wszelkie je zmienić (za wyjątkiem dostarczonych przez producenta armatury wysokości przesuwając regulowane nóżki) powinna być skoordynowana z wielkości szafek kuchennych.

Posiadanie miniaturowe kuchnie mają dokąd pójść od realiów życia, i mają do wyboru między wąskimi płytkami o szerokości od 40 do 50 cm, oczywiście wielkość pieca w tym przypadku jest ograniczona do 40-43 litrów, a to jest konieczne, aby zwrócić uwagę na wysokości górnych elementów grzejnych. – 2 -3 palniki zazwyczaj wystarczające dla małej rodziny.

Wymiary kuchenka gazowa powinna być dobrana w zależności od liczby osób w rodzinie, nawyki żywieniowe i kwadratowy

Kuchni. I wreszcie, najczęstszym rozwiązaniem, gdy wybrano płytę ze standardowymi wartościami wysokości, szerokości i głębokości :. 85h60h60 cm Jest łatwo połączyć z dowolnym mebli kuchennych i ma wystarczającą liczbę palników (zwykle 4), aby zapewnić gorące jedzenie przeciętna rodzina z 4-5 osób.

Oprócz kuchni i ilość jedzenia jest przygotowywany przy wyborze wymiary kuchenka gazowa musi również brać pod uwagę obecność innych urządzeń kuchennych – ekspresy Multivarki, aerogrill, czajnik elektryczny, toster, naleśnik. Im bardziej są one wykorzystywane, tym mniej może być piec kuchenny, a więcej miejsca mogą być zapisywane na jej koszt.

Wszystkie materiały na płyta

Elementy te są osadzone w korpusie pieca gazowego, zwykle wykonane ze stali nierdzewnej lub emaliowanych. Gdy urządzenie znajduje się w pomieszczeniu o dużej wilgotności, warto wybrać się kuchenka gazowa ze stali nierdzewnej kuchnię. Jeśli chcesz, aby podnieść ciało określonego koloru, wybór jest ograniczony jedynie przez szaf szkliwa. Ważne jest, że jakość powłoki była bardzo wysoka, a metal może rdza szybko.

0. Tablice emaliowane miłe cena

Tabela gotowania może również być wykonana z tego samego materiału, ale bardziej kosztownych pieców gazu ma powierzchnię hartowanego szkła lub ceramiki szklanej. Konieczne jest zbadanie, w jaki sposób różnią się one:

 • Emaliowana powierzchnia – wytrzymała powłoka low-cost, że jest ze względu na bogatą paletę kolorów, można idealnie wpisują się w projekt. Pielęgnacja powinna być regularna szkliwa i ostrożny, w przeciwnym wypadku jest łatwo zarysować, tracąc wygląd i właściwości ochronne.
 • Materiał Niezawodność mógłby przekształcić go w ulubionych użytkowników, ale, niestety, ma, zwłaszcza w kolorowych odmian, mają znaczący wadę – zanieczyszczoną.
 • Hartowane – Płyta szklana na powierzchni innej stylowym wyglądem, materiał jest bardzo łatwe w pielęgnacji, jest w stanie wytrzymać duże obciążenia termiczne, ale boi się precyzyjnych uderzeń i łatwo rozpada się na kawałki, które, nawiasem mówiąc, nie można zranić.
 • Ceramika szklana – materiał high-tech, pozwalając powierzchnia nagrzewa się w ciągu kilku sekund. Od jego minusy trzeba zwrócić uwagę na wysokie koszty, konieczność ochrony przed wnikaniem produktów zawierających cukier i ograniczeń w wyborze potraw (nie stosować pojemników aluminiowych oraz garnki i patelnie z wypukłym dnem).

5. Szkła stylowy wygląd

Jeśli mówimy o kolorze, z najmniejszą ilością kłopotów dostarczają matową powierzchnię mleka lub beżowym odcieniem, natomiast czarne i lustro powłoki muszą stale oczyszczany z kropelek wody, resztki żywności, a nawet odciskami palców.

Koronowany konwencjonalnych palników – gatunki

Palniki

Na powierzchni roboczej pieca gazowego wynosi od 2 do 6 palników o różnych kształtach i pojemnościach, które można podzielić na główne, pomocnicze i prędkości. Palniki ekspresowe są bardziej wydajne, a zatem mniej czasu ogrzewania. Są one optymalne do wrzącej wody, intensywnego pieczenia i podgrzewania potraw.

Dla ultra-szybkiego gotowania palniki są również wykorzystywane wielopętlowym:

 • „podwójne korony” – w przeciwieństwie do standardowego palnika dwurzędowym wytwarza płomień tak, aby dno naczynia równomiernie rozgrzewa, a ciecz zaczyna szybko zagotować;
 • „Triple Crown” – wyposażone w podwójne rozdzielacz typu O-ring, który tworzy trzy rzędy płomieni;
 • Wok palnika – również płomienia dwu- lub pętlą, ale może być połączony z wok-naczynia o kopulastym dnie.

1. Grill na płycie gazowej powierzchni

Moc takich palników są często więcej niż 4 kW, co pozwala na zapewnienie większej ogrzewanie.

Zazwyczaj płyta turbo-palnik sąsiedztwie małej mocy (do 1 kW). Jest to przydatne do ogrzewania małe porcje jedzenia i gotowania delikatnych potraw. I uzupełnia standardowy zestaw większości modeli dwoma pierścieniami średniej mocy, wykonujących większość prac.

Należy również zwrócić uwagę na kształt palników:

 • Klasyczna okrągła – uniwersalna i nadaje się do wszystkich rodzajów potraw, kwadratowy wygląd oryginału, ale nie przyczynia się do równomiernego nagrzewania dna.
 • Owalna idealnie dostosowane utyatnitsu.
 • Miłośnicy

 • Potrawy z grilla z pewnością docenią obecność niektórych modelach poszczególnych palników w tablicy.

8. Palnik pan-wok

Liczy się lokalizacja i sposób strefach grzewczych. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest uważany za tradycyjny gdy palniki są umieszczone w narożach powierzchni. W kształcie rombu kombinacja częste krytyki jest to, że jednocześnie można używać tylko dwa palniki przeciwstawne. Ale niezależnie od pozycji mogą zajmować ważne jest, że najpotężniejszy z nich ze względów bezpieczeństwa i były wystarczająco daleko od kuchni fartuch, a od krawędzi płyty.

Jaka powinna być solidna kratka

Krata Tapeta kuchenka może być przekrój – cała powierzchnia lub indywidualne – dla każdego palnika. Opcja ta zależy od modelu i osobistych preferencji. Przekrój wygodne, jeśli masz zamiar gotować w dużej misce na wielu palnikach jednocześnie.

Innym ważnym punktem – produkcja materiału kraty. To może być ze stali lub żeliwa. Żelazo – najbardziej wiarygodne, praktyczne i trwałe, lecz nie odkształca się w czasie i może wytrzymać ciężar wszystkich garnków i patelni. Ważne jest, aby pamiętać o kruchości żelaza, i wziąć pod uwagę jego nasilenia. Stal – tanie i proste rzeczy, ale co do zasady, takie ogrodzenia muszą być okresowo zmieniane.

6. Niestandardowe

Piekarnik – klasyczne i wszechstronność

Myśląc, jak wybrać piec gazowy dobrej jakości, nie powinniśmy zapominać o jego istotnej części – kuchenki. Producenci nie działa dobrze na jego poprawę, a kupujący często spekulują, czy nowo nabyte funkcje, jak to konieczne, ponieważ zapewnia reklamę, albo są tylko chwyt marketingowy, aby wyjaśnić różnice w kosztach.

Klasyczny piekarnik – minimalna wymagana

Czasami, dla dobra gospodarki, kupujący chce odebrać płytę z konwencjonalnym piecu. W tym przypadku, że funkcjonalność ogranicza się do dolnej grzewczego, który jest zaopatrzony w jeden lub dwa palniki gazowe. Przewiduje się, że górne naczynie musi uzyskać pieczone przez trybie konwekcji naturalnej, powstającą w wyniku wewnętrznego transferu ciepła.

Dzisiaj, kuchenki gazowe są wyposażone w dodatkowy górny element grzejny, a niektóre – i wentylator boczny z wymuszoną konwekcję. Taka konstrukcja skutecznie rozwiązuje kilka problemów związanych z poprzednią wersją:

 • Powodu ocieplenia jednolitości, nie ma potrzeby, aby wyodrębnić i obrócić miednicę lub kształt podczas gotowania;
 • Można kontrolować tryb przez otwarcie i zamknięcie górne i dolne palników;
 • Staje się dostępne jednoczesne gotowanie na dwóch arkuszach piekarniczych.

5. Dobrze, jeśli wentylator jest chroniony przez filtr przeciwtłuszczowy

Pomimo faktu, że sprzedaż nadal można znaleźć kuchenkę z piekarnikiem w klasycznej wersji, nie można powiedzieć, że w pełni zaspokoić potrzeby współczesnych gospodyń domowych. Minimalne i wystarczające zestaw funkcji konwencjonalnie zawiera piec, z dodatkowo do dołu, górnej ogrzewania i wentylatora.

Piekarniki elektryczne w piecach gazowych

Ci, którzy chcą połączyć wygodę kuchenką gazową i piekarnikiem elektrycznym funkcji, należy wybrać do kuchni kuchenka gazowa z piekarnikiem. Spisu modeli hybrydowych mają zarówno urządzeń z minimum opcji i modeli wielofunkcyjnych z konwekcją, grill, kuchenka mikrofalowa.

W piecach elektrycznych już tryby gotowania, a więc więcej możliwości. W Piekarniki elektryczne bardziej równomiernego ogrzewania i gotowania – szybciej, ale urządzenia gazowe są bardziej ekonomiczne.

5. Wielofunkcyjny

Dodatkowe cechy – potrzebna czy nie

Następujące funkcje nie są związane z ekscesów, ponieważ tworzą one bardzo namacalny komfort podczas pracy piekarnika. Dla miłośników chrupiącą skórką na talerzu zaleca się wybrać na kuchence gazowej kuchni z dodatkowym ogrzewaniem potężnego, który tworzy gaz lub grill elektryczny. Jeśli zamierzasz często sprawiają, grillowany kurczak i pieczone duże kawałki mięsa, konieczne jest, że wraz z grillem w zespole został dostarczony szpikulca.

Równie przydatne są inne rura gazowa możliwości:

 • Czasu – w zależności od typu (audio lub odłączenia), urządzenie sygnalizuje zakończenie określonego czasu gotowania lub wyłączać się, zapobiegając w ten sposób przypalenie żywności;
 • Wyświetlacz

 • – jest charakterystyczny dla systemów elektronicznych / Zarządzanie czujników i pokazuje aktualną lub pozostały czas pracy, tryb programowania i temperatury;
 • Termostat – umożliwia automatyczne utrzymywanie temperatury w określonym zakresie (w piecach gazu zamontowanych termostatu mechanicznego, które jest zdolne do utrzymywania regulacji temperatury w granicach ± ​​15 stopni).

6. Rotisserie dla

Piekarniku. Udoskonalone urządzenia – elektroniczny timer, grill na podczerwień, wbudowany w kuchence mikrofalowej – dla kuchenek gazowych dostępnych. Jednakże, a opcje są wystarczające, by zapewnić bezproblemowe gotowanie na codzień.

Systemy czyszczenia – jak zoptymalizować opiekę nad gazowa

Umyć piekarnika po użyciu go – czymś innym zabawę. Aby ułatwić ten proces, wewnętrzną powierzchnię obudowy pokrytej emalią szklistą, z którego sadzy i tłuszczu mogą być czyszczone przy użyciu gąbki i zwykłego detergentu. Jednakże, piekarnik z Easy Clean szkliwa musi być dokładnie oczyścić za każdym razem po użyciu, w przeciwnym razie vestsya brudu w materiałach i przemyć to będzie dość trudne.

Droższe piekarniki, Wbudowane zakresy gazowe, zapewnia samooczyszczające system działający na zasadzie hydrolizy i katalizy (depozytów rozszczepienie wody lub niektórych substancji, katalizatory). Samoczyszczenia pirolitycznego systemu dostarczania ekspozycji na wysoką temperaturę zanieczyszczenia nie są zamontowane w zespołach gazowych. Powierzchnie

8. Emaliowane należy czyścić po każdym gabinecie wykorzystanie

Funkcja procesowi hydrolizy można przypisać po prostu automatycznie odcinku, ponieważ jego uruchomienie wymaga pewnego wysiłku:

 1. Usunąć z pracy kamera, kraty, wyjmowane prowadnice, rożnie.
 2. Wlać do specjalnego zbiornika pewną ilość wody (zalecana ilość jest określona w instrukcji).
 3. Wyrównać temperaturę 70-100 stopni i włączyć do piekarnika na 20 minut.
 4. Po tym okresie należy się do powierzchni do ostygnięcia, a następnie ręcznie usunąć je z zanieczyszczeń zmiękczony za pomocą pary wodnej.

1. Czyszczenia parą ułatwia ręczne czyszczenie wewnętrznych powierzchni

Katalityczny układ czyszczący jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga żadnego dodatkowego urządzenia przełączającego – proces rozpadu tłuszczu zachodzi w wyniku reakcji z katalizatorem, który jest częścią powłoki szkliwa i rozpoczyna się w temperaturze 150 stopni bezpośrednio podczas gotowania. Wadą tej technologii jest stopniowe zmniejszenie jego skuteczności i waga wzrost cen.

Do treści ↑

load...