Jak wybrać kolor włosów: Wybierz kolor i rodzaj barwnika

Każda kobieta, która z jakiegoś powodu nie jest zadowolony z kolorem jej włosów, może uczynić to tak chce. Do tego istnieją naturalne i chemiczne farby do włosów. Pozwalają one na celu radykalnej zmiany koloru włosów, farby siwe włosy lub po prostu zrobić własny odcień włosów nieco jaśniejszy. Ale to nie zakłócić wynik barwienia, trzeba wiedzieć, jak wybrać kolor włosów, a także wszelkie odmiany kolorystyczne oferują nam producenci.

load...

Zawartość:

Jaki kolor włosów najlepiej jest wybrać

Wszystkie kolory włosów można podzielić na trzy grupy. To naturalne, fizyczne i chemiczne barwniki.

Basma i henna – naturalne barwniki

Naturalne barwniki – henna i Basma jest. Są to proszek, który jest uzyskiwany z roślin bogatych w garbniki i olejki eteryczne. Z tego składu, henna i Basma nie tylko kolor włosów, ale także uczynić je lśniące i zdrowe, wzmacniają korzenie. Jeśli plama blond włosy henną to jasny odcień czerwieni, gdy jest ciemno – miedziano-kasztan. Basma wykorzystał tylko w połączeniu z henną. Barwnik ten daje niebieskawy czarne odcienie. Jeśli używasz basmu bez koloru henny na niebiesko.

load...

Wadą korzystania z henny i Basma – nieprzewidywalność tych barwników, szczególnie gdy wcześniej kolorowe chemikalia do farbowania włosów. Jeśli chcesz farbować włosy naturalny barwnik, nie leń się odciąć kosmyk włosów i wypróbować farbę na tym kawałku. Jeśli udało się uzyskać kolor, który chcesz podczas malowania włosów na głowie, staram się zachować wszystkie tych samych warunkach, które zostały barwionych nici eksperymentalnych. Utrzymanie farby na włosach dokładnie taką samą ilość czasu.

Jeżeli henna lub Basma zdecydujesz się wrócić do chemicznego barwienia włosów, lepiej jest trzymać się na to przez kilka miesięcy, i powtórzyć test z kosmyk włosów przed barwieniem. Inną wadą naturalnych barwników – ich zakres kolorów jest ograniczona. Henna i Basma nie może rozjaśnić włosy. Jeśli udało się znaleźć pana, który ma wystarczające doświadczenie w farbowania włosów z naturalnymi barwnikami, powinieneś być szczęśliwy. Wielu stylistów używania henna i Basma do barwienia lub podkreślając włosy, a nie dla pełnej głowy Farbowanie włosów w całym.

Chemiczna włosów barwnika

Wśród barwników chemicznych można wybrać absolutnie żadnego cienia. Działanie takich barwników do włosów jest oparta na reakcji pomiędzy nadtlenkiem wodoru i związków organicznych z różnych metali (soli ołowiu, srebra, miedzi). Farba chemiczny zwany utleniania. Barwnik i utleniacz należy mieszać tuż przed farbowaniem włosów. W związku z pigmentów reakcji utleniania penetrują włosy i je pomalować.

Producenci oferują szereg barwników chemicznych, najbardziej popularne wśród których znajdują Krem-farby. Nie będą topnieć, łatwe do stosowania i doskonałe farby na siwe włosy.

Barwniki chemiczne obejmują semiproof i malować. Zawierają one bardzo mało nadtlenku wodoru i zawierają amoniak. Jest to idealny wybór dla tych, którzy eksperymentują tylko z kolorem włosów. Takie farby są przechowywane mycie aż 4-8, podczas gdy są one myte jednakowo ostre granice pomiędzy kolorowym i Niepokolorowany włosów nie będzie.

Co to jest naturalne barwniki?

Ten atramenty, które nie reagują z keratyny włosa, więc są one bardzo szybko zmyte. Zmień oryginalny kolor włosów naturalnych kolorów nie może być, jak w kolorze szarym. Można nadać włosom tylko cień. Wiele osób woli używać szamponów barwiące, balsamy i pianki do włosów – jest to naturalny kolor.

Teraz popularny farbowania włosów bez amoniaku. Substancja ta, bez których nie można naprawić barwnik wewnątrz włosy. Wpływ niestabilnej kolorystyce – to minus. Ale bez amoniaku farba nie niszczy strukturę włosów – to jest plus. Producenci są coraz wytwarzania odmian farby o niskiej zawartości amoniaku. Zamiast amoniaku farby stosowanej do profesjonalnego barwienia na kabinie, przy użyciu innowacyjnych składniki, takie jak żel-utrwalacza w INOA Oleo farby z L’Oreal.

Jak dobrać kolor włosów?

Jakie wynikają chcesz wybrać odpowiedni kolor włosów, decyduje. Jeśli trzeba zmienić kolor lub pomalować siwe włosy stanowczo wymagają chemicznych barwników do włosów. Chcesz dać włosy trochę cienia? Stosowanie specjalnych piany, szampony i odżywki.

Przy wyborze farby należy rozważyć swój własny kolor włosów. Tak więc, ciemne włosy farbowane trudniejsze, ponieważ mają więcej melaniny – naturalnego pigmentu. Uzyskany kolor może się różnić od tego, co jest podana przez producenta. Zazwyczaj są one umieszczone w dolnej części skrzyni z tabeli farby, w których trzy lub cztery kolory i wstępne wyniki wskazują, że wybarwienia uzyskane. Ponadto, w sklepie czy salonie posiada specjalną kartę z palety kolorów farb do włosów firmy. Porównując kolor na mapie z pożądanym, będzie w stanie wybrać odpowiedni kolor włosów.

Jeśli zdecydujesz się farbować włosy po raz pierwszy, i nie wiem, jaki kolor należy wybrać, zatrzymać się na jednym, który różni się od braku naturalnego koloru więcej niż dwóch kolorów. Twój naturalny kolor włosów został stworzony przez naturę, jest on w harmonii z kolorem brwi i rzęs. Jeśli drastycznie zmienić kolor, brwi mogą wyglądać zbyt jasny lub zbyt ciemny. Osoba może wydawać się blade lub żółte. Innym powodem, że nikt nie powinien mieć odwrotny kolor pierwszego barwnika – nie zawsze jest możliwe, aby przywrócić wszystkie „, jak to było.”

Mimo to zdecydowaliśmy się na zmianę koloru przeciwnego? Skonsultuj się z doświadczonego mistrza, powie, czy nowy kolor włosów, aby komponować się z kolorem skóry. Spalanie brunetka nie zawsze jest kolor blond włosy, blond i nie mógł wyjść z ciemnej palety kolorów. Być panem poinformuje malować nie tylko włosy, ale brwi i rzęs.

Jak wybrać farbę, która nie zaszkodzi włosy?

Kobiety zaczęły farbować włosy w starożytności. Ale tylko przy użyciu naturalnych barwników. Siarczan farby zawierające sole miedzi, żelaza i sodu wynalazł francuski chemik Eugene Schueller w 1907 roku. On opatentowany nowego narzędzia, których użycie gwarantuje klienci otrzymują pożądany kolor włosów. W celu ustalenia produkcji farb Schueller stworzył „Francuskiego Towarzystwa bezpiecznych farb do włosów”, który stał się w ciągu kilku lat firma L’Oreal, znany do tej pory.

Do połowy ubiegłego wieku, kobiety farbowały włosy barwnika – zawierające sole metali. Obecnie są one rzadko stosowane, mimo faktu, że metale ciężkie są prawie pochłoniętej przez skórę głowy i włosów (zgodnie z wynikami współczesnych badań). Do farby na podstawie soli pozwala na uzyskanie bardzo stabilny wynik, lecz sygnał uzyskuje się nienaturalne, oprócz ciemne sygnału można uzyskać za pomocą takich farb.

Wszelkie odporne barwnik włosów Krem zawiera nadtlenek wodoru i amoniak (lub substancje, które zastąpiły – aminy). Aminy utworzyć środowisko alkaliczne, które są wymagane do farbowania włosów. Ponadto, w kompozycji tuszu zawierać różne dodatki do barwienia jednorodności rozjaśnieniu. Istnieje również użyteczne dodatki. Ten hydrolizy białka produkty (keratyna).

Syntetyzowane bezpośrednio na barwnik włosa, która jest otwarta powierzchnia. Usunięto naturalne pigmenty w ich miejscu wnikają barwienia cząstki. Mocuje się je głęboko we włosach i wody nie są zmywane.

Wymiana aminy amoniaku – dobry czy zły? Amoniak nieprzyjemne zapachy, ale nie jest całkowicie usunięta podczas suszenia włosów. Farby z aminami mają ostry zapach. Aminy ale znacznie mniej lotny niż amoniak. Jeśli farba jest źle myte głowę, aminy pozostają na włosach i będzie je zepsuć.

Specjaliści polecam farbę stosowaną wyłącznie na brudne włosy, ponieważ współczesne szampony zawierają składniki, które chronią włosy przed szkodliwymi wpływami. Jeśli myjesz włosy tuż przed barwieniem, substancje czynne szampony uniemożliwia wnikanie barwników do włosów.

Zalecenie Wideo

load...