Jak wybrać inhalatora w astmie?

Zawartość:

Astma poważna przewlekła choroba dróg oddechowych, która charakteryzuje się zapaleniem oskrzeli i zwiększonej czułości.

load...

Osoba cierpiąca na tę chorobę, często występują ataki astmy, które mogą być wywołane przez alergeny, zimne powietrze, silny stres i inne czynniki.

Aby poradzić sobie z atakiem astmy, lekarze zalecają stosowanie inhalatorów. Urządzenia te są zdolne do szybkiego dostarczania leków do żądanego organu. Dożylne i domięśniowe rozwiązania, tabletki lepiej użyć jako leki w leczeniu astmy oskrzelowej. I podczas ataków krytycznych szybkość działania leku, w tym przypadku, inhalatory są niezastąpione.


Powrót do spisu treści

Rodzaje inhalatorów

Pierwszy Inhalator został wynaleziony w 1874 roku. Ponieważ środki te są używane do inhalacji w astmie, że zmieniło się wiele. Istnieją różne typy inhalatorów.

load...
  • Inhalatory proszkowe dawki są to urządzenia, które dostarczają do dróg oddechowych dawki suchego proszku. Wadą może być wysoka cena.
  • Ciekłe inhalatorów są dostępne w postaci aerozolu. Są łatwe w użyciu i niedrogie. Aby materiał dostaje się do dróg oddechowych poprzez wstrzyknięcie aerozol, konieczne jest, aby wdychać w tym samym czasie.
  • – Dystansowe z tworzywa sztucznego lub metalowe klapy, które muszą być zamontowane na inhalatorze. Ten aparat produkuje lek tylko w czasie wdechu. Takie specjalne narzędzia do ułatwienia procedury do inhalacji i mogą być wykorzystane dla dzieci. Wśród wad można zidentyfikować duże rozmiary przekładki.
  • Nebulizatory – to urządzenia, które spryskać lek na drobne frakcje. To pozwala mu wnieść w najbardziej odległych obszarach dróg oddechowych. Zgodnie z zasadą działania tych urządzeń są podzielone na ultradźwiękowym i sprężarki. Wielkość rozpylacza jest znacznie większy niż w inhalatorze kieszeni, tak że większość z nich w domu.

Powrót do spisu treści

Rodzaje leków do leczenia astmy oskrzelowej

W aptekach można znaleźć różne nazwy handlowe inhalatory. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na substancję czynną, która wpływa na oskrzela.

Na ogół, do oskrzeli leki na astmę są podzielone na dwa rodzaje: leki przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela mają następujące podtypy:

  • Sympatykomimetyki stymulują receptory oskrzeli, rozszerzając swoje braki. Na przykład, pirburetol, salbutamol, lewalbuterol, terbutalina i innych.
  • Blokery receptorów M-cholinergiczne rozluźnia oskrzela. Składnik czynny jest często Atrovent.
  • Metyloksantyny rozluźnia mięśnie gładkie oskrzeli blokując niektóre enzymy w organizmie. Oto leków, takich jak aminofilina i teofilina.

Leki przeciwzapalne oparte na glikokortykosteroidy. Te środki hormonalne zwiększyć efekt hormonów adrenaliny i łagodzenia obrzęk błon śluzowych w drogach oddechowych. Na przykład, fliksotid, bekotid, benacort, ingakort. U pacjentów z ciężką astmą oskrzelową, przepisanych pigułek hormonalnych glukokortykoid, w innych przypadkach, pacjenci używać inhalatora kieszeni. Przy astmie towarzyszy innych infekcji bakteryjnych, aby traktować je przepisują antybiotyki.

load...