Jak wybrać i kupić używany samochód?

Masz już dosyć jazdy w metrze i zamrozić w oczekiwaniu na transport publiczny? Nie wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić nowy samochód? Właśnie niedawno ukończył szkołę nauki jazdy i nie masz dużego doświadczenia jazdy? To nie ma znaczenia. Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie w tym przypadku – jest to zakup maszyn, które były w użyciu. Jak wybrać używany samochód i nie mylić?

load...

Z tego co na początku przy wyborze?

Cena, model, specyfikacja, wiek i przebieg. Gdzie kupić – w Internecie, z rąk lub poprzez pośredników? Wszystkie te kwestie po prostu spaść na was i prześladują podczas dokonywania decyzji o zakupie używanego samochodu.

Niektórzy, oczywiście, zwrócić się do ekspertów, tzw brokerów samochodowych. Przyczyniają się one do zakupu jakości i niezawodne „konia żelaza”, aby zmniejszyć ryzyko oszustwa, ale ich usługi nie są tanie. Więc pomyśl o tym i jeśli uznasz, że nie są gotowi oddać za dużo, to jest to opcja przy zakupie używanego samochodu samodzielnie.

W celu dokonania właściwego wyboru trzeba znać pewne niuanse i wziąć je pod uwagę przy zakupie:

  • Koszt.
  • Wiarygodność i reputacja samochodów.
  • Przewidywane wydatki na działania w przyszłości.
  • Dostępność części, jeśli to konieczne, a także centra usług z zakupem samochodów zagranicznych.
  • Stabilność cen od wybranego modelu.

Uzbrojeni w wiedzę z tych pięciu zasad, można bezpiecznie przejść do wyboru. A najważniejsze jest to, aby nie spieszyć. Uzbrój się w cierpliwość i samokontroli i zimnej kalkulacji nie pozwoli się pomylisz.

load...

Decyzję w sprawie celów samochodzie

Zatem używany samochód. Jak wybrać to w ten sposób, aby nie zrezygnować? Wybierz podstawę jego przeznaczenia.

Jeśli chcesz kupić samochód, aby poprawić swoje umiejętności jazdy i zamierzamy go używać samodzielnie, a następnie na luksusowych samochodów zagranicznych lepiej nie patrzeć. Dlaczego ci powiedzieć? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby krajowy „VAZ”. A rok lub dwa, doskonalić swoje umiejętności i nauczyć się wszystkich subtelności, który musi być doświadczony, żeby wiedzieć, auto-lady cię w spokoju, aby zmienić jej stary samochód na nowy samochód zagranicznej.

Jeśli uważasz, że wystarczy wiedzieć, i nie masz nic do nauki, to trzeba dbać o samochód nie jest na okres jednego roku, a co najmniej pięć lat. I oczywiście, lepiej wziąć samochód produkcji zagranicznej, niech płaci więcej, ale również do jazdy na takiej maszynie byłoby miło, i nie trzeba odjechać co tydzień w jej służbie.

Gdzie kupić?

Jak wybrać i kupić używany samochód, a co najważniejsze, gdzie go kupić? Oczywiście idealnym rozwiązaniem, z przyjaciółmi, krewnych, kolegów lub znajomych. Następnie dokumenty łatwiejsze i płacić, i bez obaw. Ale powiedzmy, że trzeba zadzwonić do wszystkich swoich przyjaciół i nikt w najbliższej przyszłości nie zamierza stać się pieszy. Następnie masz cztery opcje:

  • Zamówienie. Można zamówić samochód zagraniczny w pilotów promów, czyli tych, którzy przewyższają je z zagranicy, a następnie można wybrać model, kolor, wyposażenie. W tym samym czasie, z reguły wymagają przedpłaty i trzeba poczekać trochę dłużej. Ale minimalizuje destylacji dostać samochód z tajnej historii.
  • Rynek motoryzacyjny. Oto, co najmniej, trzeba przyjść z przyjaciółmi, dobrze zorientowanych w samochodach, ponieważ wszystkie samochody na pierwszy rzut oka wydają się bardzo dobrze, ale nie bądź leniwy, aby spojrzeć pod maską i diagnozować należną sprzedającemu. Na taka diagnoza powinna unosić się obok wszystkich samochodu, czy był w wypadku, nie ma żadnych ukrytych wad, czy pływał w cichych rozlewiska i tak dalej. Ale uważaj na samochody, pobytu na terytorium Rosji tranzytem, ​​można stwierdzić w dokumentach.
  • Silnik specjalizującą się w sprzedaży samochodów używanych. Tam często jest to usługa „do wymiany starego samochodu na nowy płatniczej.” Ogromnym plusem, można powiedzieć przewagę nad innymi dealerskiej miejscach, to czek na kradzież samochodu pełnego świadectwa kontroli diagnostycznych i medycyny sądowej.
  • Internet, gazety, czasopisma. Oczywiście, internet, gdzie zrobić bez niego? Tu stosowane wyszukiwania samochód wymaga czasu i cierpliwości, wiele połączeń do potencjalnych sprzedających i podróży do miejsca położenia samochodu. W związku z tym, nie zaszkodzi byłoby zidentyfikować odpowiedni dla siebie pytania, które chcesz zapytać sprzedawcę. Na przykład, w jaki sposób właściciel konta jest sprzedawcą, bo to tylko może być kupcy, którzy chcą zarobić, a zupełnie nie w dobrym stanie technicznym samochodu. Należy zwrócić uwagę na tekście reklamy i jeśli czujesz, że opisane po prostu nie może być prawdą (np Ford Focus przyspiesza w sekund do 200 km na godzinę), nawet nie trać czasu.

Diagnostyka techniczna

Jeśli wszystkie z powyższych miejsc, które zostały zaznaczone auto-rynek przed sobą powstaje pytanie, jak wybrać używany samochód na podstawie jego cech technicznych i stanu technicznego. Po tym wszystkim, nie każdy sprzedawca powie prawdę o swoim produkcie. On ważną rzeczą, aby sprzedać, to co nie jest ważne. Jak wspomniano powyżej, najlepszym rozwiązaniem jest płatny diagnostyka samochodów. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie jest możliwe do zrobienia, być przygotowany do zbadania konia „żelazną” na własną rękę. A nawet jeśli nie jesteś poczucie nieco tych wszystkich silników, zderzaki i skrzydła poniżej wskazówki pomogą zminimalizować słabe zakupu jakości.

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na drobiazgi, jak sprawdzić numery seryjne, porównując je z danymi w paszporcie technicznym. Zbadać, czy istnieją jakieś dziwne zadrapania lub deformacje.

Po drugie korpus. Jeśli istnieją luki między częściami, istnieje możliwość, że samochód był w wypadku. Sprawdzić obecność wad może być następujący. Odsuń się od samochodu około dwóch metrów i usiąść podczas gdy stoi za nią. Oczy powinny być na poziomie reflektorów samochodowych. W tej pozycji, należy sprawdzić stronę za nieprawidłowości w drzwiach i błotnikach. Zrobić to samo, a dachem – przejść na oczy tak, że oczy są na poziomie dachu. Tak więc, na pewno zauważy chropowatości i falistości. Jeśli obecny – samochód zdecydowanie odwiedził w wypadku, i po prostu starał się ukryć wady.

Po trzecie – to jest metal. Jak wiadomo, każda metalowa podatne na korozję, która może ukryć farbę, więc weź magnes i pusty arkusz papieru. Sprawdzić mylić umieścić można go stosować do papieru i górnego magnesu, jeśli jest się trzymać, żadnej korozji, a jeśli nie, to ciało zepsute.

Nawiasem mówiąc, chcąc sprawdzić samochód, nie zapomnij zabrać ze sobą rękę szmacianą, bo dziś ręce musiał ubrudzić więcej niż jeden raz.

I wreszcie, silnik powinien działać sprawnie niezależnie od warunków pogodowych. Aby uzyskać wszelkie informacje na temat stanu silnika jest możliwe bez specjalnych diagnostyki. Po prostu przesuń palcem po wewnętrznej obwodzie tłumika, ale masz brudne ręce, ale brud można powiedzieć wiele.

Jeśli sadza na palcu jest suchy i nie jest zbyt ciemny – większość Ashy kolor, silnik w tym samochodzie nie jest jeszcze wyczerpany i potrwa ponad roku nowy właściciel. Jeśli tablica i wyglądać i czuć to masa smoliste tłuszczowych – nie może kontynuować pobyt tutaj. Fakt ten wskazuje, że układ silnika tłok jest całkowicie zużyte, i nic ale problemów nie przyniesie samochodu.

Dokumentacja

Wreszcie, kwestie związane z dokumentami w samochodzie. Dokument rejestracyjny pojazdu i paszport sprzedawca powinien być porównywane w celu ustalenia, czy jest on prawnym właścicielem pojazdu.

Jeśli sprzedający oferuje umowę z nim w momencie, gdy działa na notarialnie pełnomocnictwa, to lepiej zrezygnować, ponieważ istnieje zbyt wiele niuansów związanych z nim, w którym w niedalekiej przyszłości, można przestać być bona fide nabywca. Należy także pamiętać, aby sprawdzić pojazd na podstawie policji drogowej, można to zrobić za darmo.

Wszelkie porady i zalecenia podane powyżej to tylko niewielka część tego, co trzeba wiedzieć, zastanawiając się, jak wybrać i kupić używany samochód. Czytać fora i felietony. Analizować, rekrutować przyjaciół, porady i być bardzo ostrożnym. A następnie bardzo szybko staniesz się szczęśliwym posiadaczem samochodu swoich marzeń!

load...