Jak wybrać e-book?

Dla tych z nas, dla których pozytywna odpowiedź na pytanie „czytać czy nie czytać?” oczywiste „teraz musimy odpowiedzieć na kolejne pytanie:”. Jak czytać „I jest to, że nowoczesne technologie cyfrowe osiągnęły i to pozornie konserwatywne obszary życia, a tradycyjne książki są powoli, ale zastępowane książki, kurs elektronicznego. Jednak czytelnik (książka-reader) i pewniej odzyskać swoje miejsce w słońcu, a odpowiedź na pytanie „jak wybrać e-book” to nie tylko istotne, a nawet palenie dla prawdziwych bibliofilów wartość starych dobrych książek nigdy nie zostaną utracone ..

load...

Mamy możliwość korzystania z bibliotek cyfrowych i dostępu do bogactwa istotnych i ciekawych książek i czasopism dzięki Jego Królewskiej Mości, „Internet”. Ale jak odczytać z ekranu nie jest bardzo wygodne (i nawyki wpływają) ludzie wynalazł specjalne urządzenie, takie jak czytnik elektroniczny, z którym tekst do czytania i wygodne, i przyjemny. Ale niestety, świat nie jest doskonały, a czytelnicy (jak również inna technika cyfrowa) nie jest wyjątkiem. Każde urządzenie elektroniczne ma swoje wady i zalety, i chcę kupić jakości rzeczy. Warto więc dowiedzieć się, co stanowi książka-czytelników, i jak wybrać e-book, biorąc pod uwagę jego kluczowych cech i właściwości.

Co to książka-reader?

Book-Reader – urządzenie cyfrowe do czytania tekstów elektronicznych. Jest to urządzenie nazywamy nawykowe już termin „e-book”. A nazwa jest dosłownym tłumaczeniem angielskiego terminu „Elektroniczna książka” lub skrót „eBook”. Każde urządzenie cyfrowe wykonuje pewne funkcje. Do głównych zadań book-Reader – przechowywanie i powielanie tekstów i ilustracji. W związku z tym, w pierwszym przypadku, czytnik buk pełni funkcję cyfrowego nośników danych, a drugi – konwencjonalny arkusz papieru wyświetlanie tej informacji (w tym przypadku, tekst i zdjęcia). Ponadto zepsute nowoczesny konsument chce takie urządzenia mają również dodatkowe funkcje, które sprawiają, że czytanie komfortowe, rozsądne ceny i gwarantowanej jakości.

Zgodnie z podstawowymi problemami czytnika buk i ustalonych kryteriów, na podstawie których jest wybrany urządzenie:

 • Postać ogólna wielkość i ciężar;
 • Ekran i luminancji;
 • Wyświetlenie formatów tekstowych;
 • Karty pamięci;
 • Informacje możliwe obciążenie;
 • Długa żywotność baterii;
 • Notatki i zakładki możliwości;
 • Rusyfikacja;
 • Możliwość dostępu do sieci;
 • Cena.

Jest to główny, ale nie wszystkie kryteria wyboru e-book. I, oczywiście, że będzie musiał wybierać, nie wszystko na raz, ale to, co jest najbardziej istotne dla Ciebie jako czytelnika. A ponieważ czytnik ekranu ma zastąpić stronę książki, to jest z nim, a zacznijmy.

load...

Rozmiar ekranu

Jak wybrać wygodny ekran e-book? Przy wyborze czytnika kart, trzeba podjąć decyzję, jak duży ekran trzeba. Po pierwsze, wartość ekran określa rozmiar strony, że jest w stanie wyświetlić. Nawiasem mówiąc, w przeciwieństwie do stron tradycyjnej książki, rozmiar strony elektronicznej jest mierzona w słowach, ale nie w centymetrach. Jest zatem pożądane, aby rozpocząć z wyborem książek, czytniki ekranu, który posiada co najmniej jeden akapit tekstu. Taki wymóg jest wyjaśnione bardzo prosto. Czytamy w przeciwieństwie do pierwszej równiarki, żaden czar lub nawet słowa. Dorosły jednocześnie odczytuje wiele słów, a nawet całych linii tekstu. Jest zatem wygodne, aby zobaczyć wiele wierszy tekstu do przeczytania.

Równie ważna jest geometria ekranu, to jego rozmiar w centymetrach. Parametry te określają rozdzielczość ekranu. Większość czytelników uruchomione ekran o przekątnej sześciu do ośmiu cali o rozdzielczości 600×800 pikseli. Z reguły jest to zupełnie wystarczy. Ale jeśli masz potrzebę czytać czasopisma ze zdjęciami i tekstami w formacie PDF, uzasadnione jest, aby zakupić czytnik dużym ekranem. Ważne jest, aby podczas skalowania czcionki nie jest zniekształcony, a tekst jest wyraźnie widoczny i czytelny.

Ustawienia wyświetlania

Poza wielkością do ważniejszych kryteriów wyboru czytnika wyświetlacza może także zawierać duży kąt widzenia, powłoki antyrefleksyjnej, dostosowanie jasności i kontrastu koloru tła. Kryteria te muszą być prowadzone przez wybór rodzaju ekranu: E-Ink lub wyświetlaczu ciekłokrystalicznym (LCD). Technologia E-Ink umożliwia zbliżenie (wizualny) udźwiękawiającemu Normalne książki, Ekrany te są jeszcze mowa papierze elektronicznym. Jego zalety w stosunku do wyświetlacza ciekłokrystalicznego:

 1. Znaczne oszczędności energii, który spędził tylko na stronach „przerzucanie”. „
 2. Szerszy kąt widzenia niż telewizory LCD.
 3. Mniejsze obciążenie dla oczu.

Jeden istotne zastrzeżenie – to ekran powinien być chroniony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W przeciwnym razie obraz może zniknąć.

Główną zaletą podświetlenia ekranu LCD można nazwać, które można odczytać z ekranu w ciemności, i stosunkowo niskich kosztach. Ale oczy tych ekranów męczą się szybciej, a energię zużywają one znacznie więcej. Jednak na ekranie bez podświetlenia, istnieją specjalne lampki do czytania książek elektronicznych. W ogóle, ekrany bez światła powinny mieć dobrą powłoką antyrefleksyjną, w każdym razie bardziej znaczące niż ekrany podświetlane. Ponieważ powłoka antyrefleksyjna jest konieczne, aby światło odbite od ekranu lampy słoneczne nie zaślepiony.

Kolor tła ekranu – również nie bez znaczenia parametr przy wyborze e-book. Tutaj wybór zależy wyłącznie od osobistych preferencji czytelnika. Czystym białym tle, oczywiście, zwiększa kontrast, ale w tym samym czasie może być irytujące, a nawet oślepiać oko. Dlatego zaleca się wybrać czytnik nie jest all-biały ekran tła, z beżowy, szary, zielony, niebieski, krótkie, wygodne dla Ciebie.

Kąt widzenia powinny być takie, aby nie było konieczne, aby zmienić położenie ekranu podczas czytania. Im większy ekran, tym większy kąt widzenia, powinien mieć.

Rodzaj sterowania

Sterowanie czytnik może być dotykowym typu (o ekran dotykowy) lub automatycznie. Ekran dotykowy sprawia, że ​​urządzenie bardziej ergonomiczne, jednocześnie minimalizując liczbę przycisków i klawiszy. Z tego ekranu jest bardzo wygodne do robienia notatek podczas czytania, podkreślając wymagane informacje bezpośrednio na ekranie. Dlatego też, czytelnik z ekranem dotykowym, można polecić tym, którzy go kupić do odczytu specjalnej i edukacyjną literaturę.

Dla tradycyjnych czytelników wybierających czytelnika do czytania dzieł artystycznych najlepiej z mechanicznym urządzeniem sterującym (klawisze, przyciski lub joysticka). Po tym wszystkim, są one mało prawdopodobne, aby mieć potrzebę notatek pojedyncze fragmenty tekstu, a pod względem niezawodności tych czytelników uważane za bardziej trwałe.

Konwersji formatu i rusyfikacja

Im więcej obsługiwanych formatów czytelnika, tym lepiej dla ciebie. Wystarczająca do pełnego odczytu uważane formatach DjVu, TXT, RTF, FB2, HTML. Większość czytelników przyjąć ograniczoną liczbę formatów (tekst i obraz). Ma to na celu zapewnienie, że użytkownicy nie było trudne do udostępniania treści, a byliby zmuszeni do zakupu e-książek. Jednak niektóre z najnowszych modeli e-book pozwala łatwo odczytać Teksty te proste formaty jak TXT i HTML (ale nie ten format tekstu stylów). Formaty graficzne przedstawione w książce-czytnik, bardzo różni się od standardu, ale prawie wszystkie z nich obsługują najczęściej w formacie JPEG. Są e-książki, które otwierają zarchiwizowanych plików (zip). Są czytelnicy, którzy obsługują formaty audio, który jest przydatny do nauki języków i słuchania audiobooków.

Aby przesyłać pliki z jednego formatu na inny (konwersji) mają dobre programy-konwerterów można zrobić e-książki (np Book Designer). Ponadto, zawsze istnieje możliwość przeniesienia tekstu z jednego formatu na inny (obsługiwane przez czytnik) na standardowym komputerze PC.

Obecność rusyfikacyjną w czytniku – jest jednym z najważniejszych parametrów. Funkcja umożliwia rusyfikacja e-książki, aby zrozumieć i reprodukowania tekstu w cyrylicy, a także zaprezentować polską-menu.

W odniesieniu do pliku pdf na czytelnika, są one trudne do odczytania. To nie jest, ponieważ urządzenia te są złe, ale z powodu cech formacie pdf, nie jest przeznaczony do odczytu. Pliki w tym formacie zwykle wyświetlić stronę A4, który jest większy niż ekran e-book. Tak więc czytelnik jest mało prawdopodobne, aby być w stanie poprawnie wyświetlić te pliki, i trzeba się przyzwyczaić do odczytywania plików tekstowych.

Pojemność i okres z

Nowoczesny czytnik e-booków wyposażony w wbudowaną pamięć, która może pomieścić małą bibliotekę. Na przykład, jeśli jeden książce „waży” średnio od jednego do pięciu megabajtów, a czytelnik z pamięcią 512 MB można zapisać stu do pięciuset książek. Zgadzam się, że to nie wystarczy. A poza tym, większość z czytelników ma możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej z opcjonalnych kart.

Jeśli chodzi o czas pracy na baterii, wybierając czytnik, poprosić o liczbę „przerzucanie” stron zaprojektował. Lub, jeśli chodzi o modele z ekranem LCD o liczbie godzin bateria jest obliczana.
Dodatkowe funkcje i akcesoria

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie dodatkowe możliwości dla e-książek – to ekscesy, co tylko zwiększa koszty. Jak pokazano, dalsze dodatki (Często niepotrzebne), tym mniejsza jest wydajność tego urządzenia. Jednak trzeba wiedzieć o nich (i nagle się przydać!). Tak, wiele, wiele dzisiejszych e-book można:

 • Obrócone tekstu na ekranie jest obracany (funkcja czujnika G);
 • Skorzystać z wbudowanego słownika;
 • Słuchać radia FM;
 • Użyciu rejestratora;
 • Połączyć się z siecią poprzez Wi-Fi i pobieranie informacji bez korzystania z komputera;
 • Wyszukiwania, zakładki i zmieniać nazwy plików za pomocą klawiatury QWERTY.

Więc sam zdecydować, w jaki sposób te lub inne zaawansowane funkcje, których potrzebujesz, a bez których nie jest możliwe do wykonania.

Wybierając e-book z wszystkich zaawansowanych funkcji, śledzić na pełne kompletny zestaw akcesoriów:

 • Słuchawki (jeśli gracz);
 • ładowarka;
 • Port do podłączenia do komputera (USB 2.0);
 • Kabel do połączenia z komputerem;
 • Skrócona instrukcja obsługi;
 • Pokrycie;
 • Dotykowego (jakiegoś czytnika dotyku);
 • Karta pamięci (jeśli jest na wyposażeniu);
 • Karta gwarancyjna.

Wygląd i rozmiar

Zgodnie z tymi kryteriami, e-książki nie jest trudno wybrać. Jeśli kupisz czytnik do czytania książek elektronicznych w bardzo przytulne i komfortowej atmosferze, jego wymiary i waga nie są niezbędne. Najważniejsze jest to, aby spełnić wymagania ekranie. Jednak przeczytać w bardziej ekstremalnych warunkach, na przykład w transporcie, wygląd smukły i lekki czytnik, który jest łatwy do trzymania w dłoni i miejsca w torbie.

Jeśli chodzi o projektowanie i kolory współczesnego czytelnika, można nazwać idealnym. Twój wybór będzie pojawiać się i modeli biznesowych w kolorze czarnym obejmuje surowe i eleganckie modele w jasnych kolorach i stylowe, a nawet ekstrawaganckie projektu e-książek.

Wiedząc, jak wybrać odpowiedni e-książki, należy zwrócić uwagę nie tylko na głównych parametrów technicznych, ale również od jego stanu konstrukcji. Najważniejsze, że to było prawie idealne. Ponieważ nawet drobne uszkodzenia mogą być śmiertelne dla zakupu, i trzeba czytnika niezawodne i wysokiej jakości, który może zastąpić solidnej półce bibliotecznej.

load...