Jak wybielić oblicze plam pigmentowych w domu?

Zawartość:

Brązowe plamy osłoni istnienie ogromnej liczby członków płci pięknej, głównym celem jest, aby się ich pozbyć. Oczywiście, najprostszym sposobem, aby to zrobić z kosmetyczki, ale taka możliwość, niestety, nie jest na wszystkich ludzi.

load...

Więc uciekają się do różnych sztuczek. Czasem się uda, czasem – nie. Aw niektórych przypadkach próbę samopomocy plam starczych powoduje uszkodzenie skóry. Więc jeśli zdecydowali się uciekać się do tradycyjnych metod leczenia, wybrać bezpieczne receptury tradycyjnej medycyny. O której, ściśle mówiąc, będziemy teraz i powiedzieć.

Wybielanie paczki

Aby rozpocząć jest próba wybielania pakiety, które dadzą pigmentacja spoty jaśniejszy odcień. Z tego powodu, stają się praktycznie niewidoczne na tle skóry. Pamiętaj, że na końcu każdej kompres nanieść krem, który uniemożliwia podrażnienia.

 • Twaróg okład

Aby uczynić ten kompres, trzeba 100 gramów każdego sera i 5 kropel amoniaku. Ser Mash z sole trzeźwiące na jednolitą masę i nałożyć na powierzchni plam starczych, przykryć ściereczką z gazy i folią. Podczas kompresji, można czuć lekkie pieczenie, który demonstruje skuteczność kompres. Jednakże, jeśli spalanie staje się nie do zniesienia, owinąć muszą zostać usunięte – zdarza się to bardzo rzadko, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę.

load...

We wszystkich innych przypadkach, kompres należy pozostawić na około 10 – 15 minut, a następnie spłukać dużą ilością ciepłej wody. Sprawdzić miejsca kompres rysowania – jeśli są one zaczerwienione dłużej niż godzinę, następnym razem połowę czasu trwania zabiegu. Dokonywać takich paczek trzeba w ciągu dnia, na miesiąc. Jeśli po miesiącu oczekiwanego rezultatu, nie zostały osiągnięte, leczenie może być kontynuowane. Ale nie wcześniej niż po tygodniowej przerwie.

 • Kefir kompres

Jeśli poprzedni okład jest zbyt ostre podrażnienie skóry i pozbyć się plam starczych naprawdę naprawdę chcesz, możesz spróbować bardziej delikatny opcję – Kefir kompres. Jego skuteczność jest bardzo wysoka, a skóra boli dużo mniej.

Aby uczynić ten kompres, trzeba 50 gramów jogurtu i pół łyżeczki nadtlenku wodoru. Dokładnie wymieszać je, a następnie umieścić na plamy i przykryć folią. Oczywiście, to skompresować wystarczającą ilość płynu, i stara się szerzyć na całej skórze, ale nadal starają się tego uniknąć. W przeciwnym wypadku, a jej wybielanie nastąpi. Oznacza to, że efekt zabiegu będzie wynosić zero. Taki okład może być powtórzone trzy razy w tygodniu, nie więcej. Czas trwania leczenia – dwa miesiące.

 • Kompresować z kapustą

Jeśli masz kapustę, wypróbuj następne kompres. Prasa 100 gramów soku z kiszonej kapusty, a następnie moczyć go w małej gazę i stosować na plama soczewicowata. Długość kompresu – 30 min. To wpływa na skórę na tyle delikatnie, tak aby można go powtarzać codziennie. Ale nie dłużej niż jeden miesiąc – to trzeba zrobić tygodniową przerwę.

Wycierając twarz

Aby jak najszybciej wyeliminować ciemne plamy na twarzy, można użyć dodatkowych środków – takich jak otarcia twarzy. Istnieje kilka bardzo skuteczne sposoby, które nie zaszkodzi skórze.

 • Sok z cytryny

Bardzo często ludzie uważają, że najlepiej jest wytrzeć plamy na twarzy z czystym sokiem z cytryny. Jednak, aby zrobić to w żadnym wypadku nie może być – po prostu spalić skórę. Jest to znacznie bardziej uzasadnione, aby przygotować roztwór soku cytrynowego – Naciśnij cytrynowy pół świeże i mieszać z czystą wodą w stosunku trzech części wody na jedną soku.

Wlać uzyskany roztwór do małej szczelne zamykanego pojemnika, który można łatwo umieścić w torebce. Istnieje również wysłać kilka wacików, przez co w rzeczywistości, a będziesz wytrzyj plamy na twarzy. Czynność tę należy wykonać co najmniej trzy – pięć razy dziennie.

 • Balsam ogórek

Można gotować wybielanie balsam na bazie ogórka. Aby to zrobić, należy obrać pół małego ogórka, wlać 100 gramów wódki i pozostawić w chłodnym i ciemnym miejscu przez co najmniej tydzień. Przed nałożeniem płyn zaleca się rozcieńczać wodą w stosunku jeden do jednego. Namoczone w balsamu z wacikiem, wytrzeć plamy na twarzy około trzy razy dziennie.

 • Lotion pietruszki

W przypadku szczególnie uporczywych plam pigmentowych można spróbować tarcie balsam pietruszkę. Przygotowanie to jest dość trudne, ale wynik na pewno będzie cię zadowolić. Zacząć rozdrabnianie 200 gramów świeżej pietruszki, a następnie umieścić ją na sito i zalać wrzącej wody. Następnie umieścić w szklanej miski, wlać 100 gramów wódki i odstawić do lodówki na 5 dni.

Następnie przecedzić napar i dodać połowę soku z cytryny. Dokładnie wymieszać, a następnie wlać do pojemnika szklanego z pokrywką. Wszystko lotion gotowy – musi być przechowywany w ciemnym miejscu. Wytrzeć plamy na twarzy co najmniej pięć razy dziennie. Ale po tygodniu, trzeba będzie zrobić przerwę trzydniowy. Nie zapomnij o potrzebie regularnej wykorzystać balsam, który nie zranić skórę.

 • Mleczko aspiryna

Wymowa ciemne plamy mogą być naprawiane z balsamem aspiryny. Przygotowanie to łatwiejsze niż kiedykolwiek – to nie zajmie dużo czasu. W małych szklanych lub pojemników z tworzywa sztucznego, wlać 100 g wody, po czym vsypte 10 uprzednio rozkruszonej tabletki kwasu acetylosalicylowego, dokładnie wymieszać. Nie jest konieczne stosowanie rozpuszczalnego aspirynę, ponieważ nie daje pożądanego efektu.

W balsam zwilżyć wacik i przetrzyj całą twarz, a nie tylko plamy starcze. Konieczne jest, aby przetrzeć skórę balsamem z tym co najmniej trzy razy w tygodniu. Tydzień później, trzeba będzie przerwę trzydniowy. Chociaż najczęściej miesięcy udało się osiągnąć pożądany rezultat.

Maska ​​wybielająca

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomaga, można dołączyć do wybielania maskę. Oczywiście, trzeba majstrować przy nich, ale wyniki są niesamowite – zaledwie kilka miesięcy, nie mogąc pozbyć się najbardziej wyraźnych plam pigmentowych.

 • Maska berry

Aby przygotować maskę berry pasuje niemal wszystkie owoce, ponieważ zawierają one dużą ilość kwasu owocowego. Które, ściśle rzecz biorąc, nienawistnych wybiela plamy pigmentowe. Ale jeśli nie ma takiej możliwości, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do czarnej porzeczki, ponieważ jest to najbardziej skuteczna.

Mash widelcem jagody do stanu bzdurny, następnie zastosować pigmentowe i pozostawić około 20 minut. Jeśli skóra jest bardzo wrażliwa i czujesz silne uczucie pieczenia, dodać jagody jedną łyżkę śmietany. Po zabiegu spłukać wodą i nałożyć na twarz krem ​​nawilżający. W większości przypadków, spoty bielenia na twarzy może być wystarczająco szybko – zaledwie kilka tygodni.

 • Maska jajko z cytryną

Jeśli spot pigment powinien być usunięty z wrażliwą skórą, można spróbować maskę jajko z cytryny. Do jego przygotowania trzeba łyżkę miodu, pół cytryny i dwa białka jaja kurzego. Jeśli masz miksera – wszystko wspaniałe. Jeśli nie – będzie musiał halo – białko niezbędne do pokonania aż do stanu grubości pianki. Jak wejść do ubijania masy białkowej miodu i sokiem z połowy cytryny.

Zastosuj powstałą pianę na ciemne plamy z grubą warstwą i pozostawić na 30 minut – nie czujesz pieczenie nie powinno być. Następnie spłukać obficie wodą i zastosować balsam. Taka maska ​​może być trzy – cztery razy w tygodniu, aż do zaniku plam pigmentowych. Nawiasem mówiąc, ta maska ​​może być stosowany nawet dla nastolatków, ponieważ jest to całkowicie bezpieczne.

 • Jabłko an_2

Jeśli poeksperymentować z tworzenia masek, których nie chcesz, możesz iść w prostszy sposób – zrobić maskę jabłkowy. Najlepiej użyć do tego zielone kwaśnych jabłek, ale jeśli nie są one w zasięgu ręki, można wziąć każdy. Peel pół mała skórka jabłka i ruszt na drobnej tarce, lekko pamiętać, że sok pojawił.

Otrzymaną masę umieścić w miejscach, pierwszą pokrywę z gazy, a następnie w folię polietylenową. Pozostawić an_2 przez około 20 minut, a następnie przemyto dużą ilością zimnej wody i wytrzeć sok z cytryny rozcieńczony wodą w stosunku jeden do jednego. Ta maska ​​może odbywać się dwa razy w tygodniu przez miesiąc. Następnie należy zrobić dwutygodniową przerwę.

 • Papryka słodka

Nie mniej skuteczne, a maska ​​z słodkiej papryki. Przygotowanie go jest dość prosta – trzeć na małej tarce pół obrane czerwoną paprykę, dodać sok z połowy cytryny i nałożyć na ciemnych plam. Pozostawić maskę na 15 minut, a następnie przemyć gorącą wodą. Następnie zanurzyć się w nadtlenku wodoru wacika bawełnianego i wytrzeć plama soczewicowata.

Ponownie przemyć skórę wodą i nanieść niewielką ilość kremu w ciągu dziesięciu minut, który nawilża i odżywia skórę. Pomimo faktu, że maska ​​działa na tyle delikatnie, aby go nadużywać nie jest konieczne – tylko dwa razy w tygodniu. Czas trwania kursu wybielającego – miesiąc, po czym potrzebuje tygodniową przerwę.

 • Maska z pietruszki i koperku

Jeśli masz tłustą cerę, można spróbować pozbyć się plam starczych na twarzy przy użyciu an_2 z koperkiem i pietruszką. Ta maska ​​może być przygotowana na przyszłość, na tydzień, tak aby nie tracić czasu przed jej stosowania. Będziesz potrzebował 300 gramów świeżego koperku i pietruszki, cytryna, łyżkę miodu, pół łyżeczki soli i dużą pół-litrowy słoik z pokrywką.

Koper i pietruszka, pranie, a potem przebierał. W następstwie wysłać pietruszki i cytryny brązowy, prosto ze skórki. Po tym, wszystkie składniki wymieszać i umieścić w słoiku. Przed pierwszym użyciem, to niech napar na masce co najmniej jeden dzień.

Zastosuj maskę na ciemnych plam trzeba grubą warstwę, a następnie przykrycie folią. Czas an_2 – 60 minut, po czym konieczne jest płukanie skórę z dużą ilością zimnej wody. Nie przejmuj się – skóra na twarzy przez około godzinę będzie zaczerwieniona. To jest zupełnie normalne, tylko pokazuje, że proces przebiega normalnie. Ale maska ​​jest wystarczająco silny, więc nie rób mu więcej niż trzy razy w tygodniu. Proces eliminacji plam starczych nie jest prędkość, ale skóra może ulec uszkodzeniu na tyle poważnie.

 • Cytryna miód maska

Nie należy zapominać o masce cytrynowo-miodowym – jest delikatnie rozjaśnia przebarwienia. I przygotowuje się szybko i łatwo – w pojemniku niemetalicznych, wymieszać jedną łyżkę soku z cytryny i miodu.

Umieścić powstałą masę na ciemnych plam, przykryć gazą, tak aby masa nie rozprzestrzenia. Pozostawić maskę na 20 minut, następnie spłukać pod bieżącą wodą. Krem nakłada się nie trzeba – miód łagodzi i nawilża skórę.

load...