Jak wybaczyć niewierność męża i utrzymać rodzinę razem

Zawartość:

Niewierność – druzgocący cios dla zdrowa i silna, jak się wydaje, rodzinę. Wczoraj bezwarunkowo wierzyć, że droga i najbliższa osoba, którą kocha, a dziś – gleba spod twoich stóp, i nie wiem, jak żyć i co wierzyć, gdy otworzyły się zdrady. Czujesz się zdradzony, a także ogromny ból serca łamie serce.

load...

Ruthless Statystyki pokazują, że ponad pięćdziesiąt procent z małżonków (jako żon i mężów) w pewnym momencie padło ofiarą niewierności swojej drugiej połowy. Większość oszukani mąż uważa, że ​​jest niemożliwe, aby wyleczyć złamane serce zawsze, i niewierność – cios, z którego można odzyskać jest prawie niemożliwe. Rzeczywiście, psychologów powiedzieć, że niewierność jest najbardziej bolesne doświadczenie, które mogą zostać nabyte w małżeństwie. Wiele małżeństw nie wytrzymać takiego testu, a para rozwiodła się. Mimo to, nie należy przyjmować pochopnych decyzji i temperament do ubiegania się o rozwód. Byłoby lepiej, aby dać sobie trochę czasu na ochłonięcie, a następnie spokojnie zastanowić się, jak wybaczyć niewierność męża i utrzymać rodzinę razem.

Jak przebaczyć zdradę i utrzymać związek

Gojenie pęknięć w związku i likwidacji skutków tej zdrady wymaga czasu i cierpliwości, ale jeśli obie strony chcą utrzymać rodzinę razem, to jest możliwe, aby przywrócić normalne stosunki. Trudno w to uwierzyć, ale może być nawet szczęśliwy znowu, czasami nawet silniejszy niż wcześniej! Pod warunkiem, że – od początku okresu rekonwalescencji będzie zawsze pamiętać, że trzeba będzie mobilizować swoich asystentów: przebaczenie, zrozumienie, cierpliwość, współczucie i miłość.

Oczywiście, natychmiast po otwartym niewierność jest bardzo trudne do radzenia sobie z emocjami, aby zebrać myśli, zdecydować, co robić dalej. Postaramy się pomóc i krok po kroku opisać działania, które należy podjąć.

load...

Emeryturę

Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji, spróbuj zrozumieć, co dokładnie się stało i czy możliwe jest przebaczyć zdradę swojemu mężowi. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli krótki okres czasu – od kilku godzin do kilku dni – spędzą z dala od siebie. Nie zaczynaj się poukładać od razu – gdy namiętności gotować, sytuacja jest bardzo niekorzystna dla znaczącej rozmowy. I lepiej rozmawiać spokojnie, bez wrogości i oskarżeń. Emeryturę, pomyśleć spokojnie, oceniają swoje relacje. Może to być dobra okazja, aby myśleć o swoich błędach, a nie tylko skupiając się winę na żonę. Korzystając z okazji, aby zwrócić uwagę na siebie, co to jest chciałbyś poprawić w ich małżeństwie – zamiast koncentrować się na kilku kwestiach.

Rozmawiają ze sobą

Po odzyskane z początkowego szoku, najprawdopodobniej, będziemy chcieli, aby spróbować rozwiązać sytuację. Jest to uzasadnione; Należy dołożyć starań, aby rozpocząć pracę i na odbudowę swojego małżeństwa. Po pierwsze, od czego zacząć – porozmawiaj ze swoim współmałżonkiem o małżeństwie. Zadaj sobie pytanie – dlaczego warto ratować swoje małżeństwo, jakie cele można ustawić sobie, co jest jeszcze parą? Trzymaj swoją uwagę na tym, co mogłoby służyć jako separacji, i myślę, że pomogą Ci przejść na drodze do pojednania i przywrócenia ich dawnej relacji. Szczerość i uczciwość, nawrócenie i odpuszczenie pomoże Ci w tym. Ponadto główną uwagę należy niezapłacone przez szczegółami zdrady, a fakt, że była w swoim małżeństwie, to może popchnąć aktualny bieg wydarzeń. W rzeczywistości, oprócz fizycznego niewierność jest duchowe cudzołóstwo, że jego przyczyny i musimy zrozumieć, a przede wszystkim.

Oczywiście, nie jest łatwo rozmawiać z mężem o szczegółach swojej niewierności, ale ważne jest, aby dobrze zrozumieć, dlaczego tak się stało. Daj współmałżonka okazję porozmawiać o swoich uczuć i motywów, słuchać do niego cicho, bez oskarżeń i pochopnych wniosków. Jest bardzo ważne, aby zachować spokój w czasie tej trudnej rozmowy. Jeśli jesteś zły, ma stanąć przed sądem prokurator, współmałżonek zajmie pozycję obronną i nie może być do końca szczery. Lepiej po prostu powiedzieć żonie o tym, co sprawia, że ​​czujesz jego zdradę. Często zdarza się, że człowiek nawet nie wie, że cię zranić. Cechy psychiki człowieka jest taka, że ​​może on mieć romans na boku, nawet przy jednoczesnym kochać swoją żonę. Powody mogą być różne – może brakuje mu satysfakcji seksualnej, może on próbuje się upewnić, że to nie jest stary i atrakcyjny, a może tylko okoliczności, a on nie mógł się oprzeć …

Weź odpowiedzialność za swoje błędy. Jeśli okaże się, że jej mąż patrząc z boku, co mu nedodali – przyznał się do winy. Każde twoje działanie, które mogłyby popchnąć do zdrady męża, i nakłada na siebie odpowiedzialność za to, co się stało. Trzeba przeprosić się wzajemnie za swoje błędy. Tak, i ty też powinien przeprosić! Mimo że jest bardzo trudno w takiej sytuacji, ale ważne jest, aby przywrócić więzi małżeństwa.

Wymówka żona

Przebaczenie – kolejny krok w kierunku przywrócenia relacji. Faza ta może być najtrudniejsza, ponieważ będzie kolidować z poczuciem dumy. Do tej pory miałeś do myślenia o tym, czy naprawdę cenią swoje relacje ze współmałżonkiem, lub jesteś po prostu przywiązanie do iluzji szczęśliwego małżeństwa. Jeśli rozumiesz, że wciąż kocham siebie, nie należy mówić o dumie. Raczej opowiada w swoim bólu. Ale czy można wybaczyć, jesteś najbardziej pewny sposób, aby pokazać swoją miłość do męża, który najprawdopodobniej miał za mało. Przebaczenie będzie odgrywać kluczową rolę w ostatecznym pojednaniu, to pomoże przezwyciężyć przeciwności i wzmocnić swoje małżeństwo.

W rzeczywistości, może upłynąć trochę czasu, zanim poczujesz, że wybaczyła mężowi całkowicie. Aby sobie pomóc, spróbuj zmienić swoje emocje i swoje oczy na incydent. Myśl o sobie nie jako ofiary katastrofy, ale jako ocalały w katastrofie. Nie nakłada żadnych wymogów małżonka, nie myśleć o nim jako moim dłużnikiem. Kocham go za to, co jest, a nie oczekuj go stać, czego chcemy. Przypomnij sobie, że trzeba żyć w rzeczywistości, a nie oczekiwań. Zdecyduj sam, co jesteś gotów wybaczyć niewierność i przejść dalej. Aby być bardziej przekonujące, powiedzieć głośno frazę że wreszcie przebaczyć mężowi. Zrób to – naprawdę przebaczyć i dać się znów szczęśliwa!

Oboje muszą wybaczyć sobie nawzajem. Po tym wszystkim, najczęściej w zdradzie nimi są winni za to. Po prostu nie spróbować dowiedzieć się, kto jest winien więcej, nie obwiniaj siebie. Przywrócić zaufanie i ciepło relacji jest możliwe tylko pod warunkiem, że przeszłość pozostaje w przeszłości. Nigdy nie należy używać w przyszłości, przypomnienie o niewierności męża jako rodzaj dźwigni do wywarcia nacisku na niego, nie starają się skłonić małżonka stałe poczucie winy. To tylko go embitter. Nikt nie mówi, że będzie łatwo zapomnieć zdrady; to zajmie czasu, ale nie tylko. Od wybaczyć zdradę? I wymaga pewnego wysiłku ze strony użytkownika. Bez względu na to, ile czasu trzeba, przebaczenie powinno być jednym z najważniejszych celów dla Ciebie. A silniejsze i zdrowsze twój związek będzie, tym łatwiej będzie wybaczyć niewierność.

Jeśli stoisz na początku tego etapu pojednania, trzeba być świadomym: szczere przebaczenie zmienił małżonka i otwartą, aktywną komunikację z nimi pomoże zapobiec przyszłej niewierności.

Szukać profesjonalnej pomocy

Wybaczenie zdrady nie jest łatwe; ale! – po prostu coś można wszystko, ale nie wszystko jest zapomniane. Wiele par, które przeszły przez test zdrady, psychologów uznaje się, że wspomnienia z tego szoku nadal ich prześladuje. Nawet dekady później.

Aby tak się nie stanie z wami w czasie najtrudniejszej dla siebie znaleźć kogoś, z kim można podzielić się moją duszę i kto może dać dobrą radę. Może to być kapłan, dobry przyjaciel czy mądry i po prostu chcący nam dobrymi rodzicami. Pomogą zarówno przetrwać wstrząsających wydarzeń i wsparcie w procesie „odzysku”. Człowiek, który wdał się w trudnej sytuacji, ważne do zrozumienia i współczucia jest. Ale prawo będzie miało zastosowanie również do specjalisty – psychologa, konsultanta w sprawach rodziny i małżeństwa. Bo to jest możliwe, aby rozwiązać zarówno indywidualnie jak i wspólnie z mężem. Rzeczywiście, zarówno mąż i żona w tym okresie przeżywa silne emocje – złość, żal, zażenowanie, żal, self-loss, lęk i depresja.

Specjalista będzie w stanie dostarczyć bezstronnej spojrzeć na swój problem, trzeba wypracować właściwy kierunek w odbudowie swojego małżeństwa. Psycholog postara się pomóc zarówno z was do zrozumienia, że ​​małżeństwo poszło źle, to dlaczego nie było oszustwo i jakie kroki podjąć, aby rozwiązać swoje problemy. Może trzeba będzie w dużej mierze na nowo zdefiniować swój związek, a psycholog dostarczy Ci niezbędnego pomoc. Chociaż wiele osób często odrzucają ideę poradnictwa, to naprawdę jest ważnym krokiem w odbudowie swoje małżeństwo po zdradzie. To nie tylko dowodzi, że oboje są gotowi do współpracy na własnych błędach, ale także przyczynia się do prawdziwie wybaczyć niewierność i wymazać go z pamięci.

Musisz przejść do następnego ważnego etapu – przywrócenie zaufania do siebie. Nieufność, żrące twój związek może stać się największą przeszkodą do odzyskania swojego szczęśliwego małżeństwa. Zazwyczaj, konsultant na rodziny i małżeństwa, a może pomóc. Ale tylko pod warunkiem, że będzie zarówno być szczery, zwłaszcza do siebie. Każdy z małżonków może być indywidualne tempo w ruchu do przodu; ważne, że zarówno w ruchu w tym samym kierunku.

Przywrócić zaufanie

Do niedawna wydawało się niezwykle trudne Ci zdecydować, czy wybaczyć zdradę swojego marnotrawnego męża. Ale teraz postanowił wybaczyć i zacząć przywrócić stary związek. Zacząć normalne życie małżeńskie. Gotowane śniadanie, karmione, przeprowadza się na pracy, a … Przyznaj się, bo w dalszym ciągu jątrzyć w wątpliwość – gdzie on teraz jest? Co sprawia, że ​​jeden rozmawiać? Dlaczego wieczorem z pracy był opóźniony, nawet jeśli tylko przez piętnaście minut? Kto to jest wiadomość wysłana? Kto jest rozmawiać przez telefon?

Okazuje się, że jest jeszcze trudniej odzyskać dawną pewność siebie! Robak wątpliwości wyostrza swoją duszę, można zrozumieć. Współmałżonek musi wiedzieć o tym, jak się czujesz po jego niewierności. To nie znaczy, że trzeba ponieść znaczące jako ostrzeżenie dla błądzącego męża. Trzeba z nim rozmawiać, mówić o ich cierpienia. Jeśli ukryć swoje emocje, pojawia się ryzyko kolejnych złamań nieufność przekształcony szerokiej przepaść między wami. Uczciwość i otwartość teraz może być bolesne, ale tajemnica zagra z wami złośliwy żart.

Najważniejszą rzeczą, która jest wymagana od zmienił małżonka – całkowite odrzucenie jakiejkolwiek miał związek z kochanką. Bez tego przywrócić zaufanie między małżonkami byłoby niemożliwe. Chociaż istnieją jakiekolwiek wątpliwości, przestępstwo będzie nadal wyrastają w swoim sercu. Współmałżonek musi poznać i zrozumieć. W związku z tym, że nie należy oszczędzać ze swojej pasji nawet tylko przyjaźnie. Być może trzeba zgodzić się, że przez jakiś czas będzie się starał na bieżąco informować o wszystkich swoich ruchów, będą bardziej skłonni do ciebie zadzwonić. Powinien być uczciwy i całkowicie otwarte przed wami. Omów ze swoim współmałżonkiem, co jeszcze można zrobić, by umożliwić Ci wzmocnić swoją wiarę w to, że komunikacja pomiędzy byłych kochanków całkowicie zatrzymany.

Zaufanie jest podstawą każdego stabilnego i zdrowego małżeństwa. Dlatego ważne jest, aby przywrócić zaufanie i oboje powinni dołożyć wszelkich starań do tego.

Nie przypominaj o zdradę

Po przebaczyć swoim partnerem, ważne jest, aby oprzeć się pokusie, aby stale przypominać mężowi o swojej winy, nie obwiniaj go przy najmniejszej okazji. Jak najszybciej zostały mu odpuszczone, natychmiast opuścić fakt zmian w przeszłości. Nigdy nie zapomnę tego, co się stało, ale to będzie łatwiejsze, jeśli nie trzeba przypominać o tym mężowi. Im więcej dni pass, im bliżej do siebie, a im dalej od ciebie to przeszłość. Wiem, że nic nie jest miażdżący dla szczęśliwym związku małżeńskim niż stałym przypomnieniem błędów popełnionych w przeszłości.

Bądź cierpliwy

Aby przejść do przodu w tym trudnym okresie życia będzie trochę czasu, cierpliwości i zrozumienia. Nigdy nie tracić nadziei i należy pamiętać, że dla rodziny jest warte walki. Nie słuchaj każdego „dobrych” rad na rozwód, lepiej szukać sposobów, aby zdobyć siłę do przywrócenia spokoju i harmonii w swoim małżeństwie.

Przywróć poprzednie stosunki seksualne między wami – nie jest to bardzo proste doświadczenie. Niewierność ma tak destrukcyjny wpływ na ludzkie ego, które zmieniły się, że przywrócenie dawnej pasji staje się trudny proces dla obu partnerów. Jak rozpocząć przemieszczanie swojej relacji we właściwym kierunku? Tutaj można również pomóc porady eksperta. Główną rzeczą, którą musisz zrobić – jest mieć cierpliwość. A ty, a zwłaszcza współmałżonek. On musi zrozumieć i cierpliwości w leczeniu pewną sztywność, która może być w łóżku.

Pomyśl o dobrych cechach małżonka

Starają się zwrócić uwagę na najlepszych cech małżonka. Pomoże to znacznie zmniejszyć moc obelgi na niego. Spróbuj codziennie coś się chwalić męża, albo powiedz mu to, co kochasz. To może brzmieć tak: „Ty przygotować pyszny obiad” albo „Jesteś wspaniałym ojcem!”. To pomoże Ci myśleć o tym, co chcesz o współmałżonka, będzie koncentrować się na swoich najlepszych cech. A mąż zobaczy, że nie posiadają kamień w jego łonie, i będzie starał się uzasadnić swoje zaufanie. Takie zachowanie będzie przypominać zarówno dlaczego chcesz zapisać swoje małżeństwo.

Bądź w kontakcie ze sobą

Postaraj się komunikować częściej spędzają wolny czas razem. To pomoże Ci odzyskać emocjonalną więź ze sobą. Podczas tego dialogu, można skupić się na siebie ponownie, aby zobaczyć siebie, że raz dokonane zarówno ci się zakochać. Spróbuj często do czynienia z co daje zarówno przyjemność. To może być wspólne wieczorne spacery że opuszczony z powodu braku czasu, wieczny, lub naloty niedzielę w spotkaniach przyrody lub wieczorem ponad szachownicy, który od dawna utknął na najdalszym półce. Pomyśl o wszystkich rzeczach, które kiedyś kochasz robić razem. Często żartować i śmiać się – śmiech zawsze najlepszym lekarstwem dla wszystkich ran emocjonalnych.

Zrobić wszystko, aby przywrócić silną więź emocjonalną ze swoim współmałżonkiem. Zachować otwartość w relacji. Przekonać żonę, że teraz musi w pełni chronić siebie od wszystkiego, co mogłoby w jakiś sposób zanegować wszystkie swoje wysiłki, aby przywrócić dawny związek. A przede wszystkim – brak zewnętrznych przypomnienia o tym, co się stało. Brak kontaktów, rozmów, a nawet ulotne spotkania z byłym kochankiem!

Jeśli to możliwe, spędzają wakacje razem, a przynajmniej na weekend gdzieś z dala od domu. Uciec od wszelkich bodźców, czy problemach krajowych lub pytań dotyczących pracy. Po prostu odpocząć i razem. Pomoże to, aby pamiętać, jak dobrze razem.

Wszystko będzie w porządku, jeśli chcesz!

Wreszcie – nauczyć się zarządzać swoimi emocjami tak, że nie można kontrolować. Bądź silny i trzymać głowę wysoko podniesioną! Nie trać wiary, miłości i nadziei, ponieważ bez nich niczego do osiągnięcia w tym świecie. Ty – szczęśliwą kobietą, bo twój mąż cię kocha prawdziwie. W przeciwnym razie, dlaczego on po prostu tam z tobą? Może się to wydawać niewiarygodne, ale bardzo często oszukuje promuje małżeństwa w czasach! W żadnym wypadku nie zachęcają cudzołóstwo; chcemy tylko powiedzieć, że każda trudność czyni nas silniejszymi. Co do żalu, że trzeba było przeżyć … Pamiętaj, co zostało napisane na pierścieniu znany dla jego mądrości króla Salomona? „I to też przechodzi!”.

load...