Jak walczyć z trądzikiem i wygrać?

Zawartość:

Światło moim lustrem, powiedz mi … a lustro odpowiada nieme hańbę. I nic dziwnego, jeśli Twoja skóra „ozdobienia” pryszcze. Niektórzy ludzie uważają, że trądzik – to dużo młodszego pokolenia. Ale miliony dorosłych, którzy cierpią na trądzik, sprzeciwił. W rzeczywistości, od momentu pojawienia się tej plagi jest bezpieczny, prawie nikt.

load...

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z trądzikiem i trądzik. Oczywiście, jeśli nie dbają o swój wygląd. I, przy okazji, zdrowie – bo, jak wiadomo, oczy – zwierciadło duszy, a skóra – lustro ciała. W niektórych przypadkach, trądzik może wskazywać problemy zdrowotne.

Przyczyny trądziku

Zanim zaczniesz walkę z trądzikiem, trzeba znaleźć przyczynę ich występowania oraz, oczywiście, ich wyeliminowanie. W przeciwnym razie, wszystkie twoje działania będzie podobny do walki z wiatrakami. W związku z tym najczęściej trądzik pojawia się w następujących przypadkach:

  • Zaburzenia hormonalne

Oczywiście, nikt nie kwestionuje faktu, że większość z wyprysków i zaskórników pojawiają się u młodzieży. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w okresie dojrzewania w ciele dziecka występuje silne zmiany hormonalne. Nawiasem mówiąc, to z tego samego powodu, to często może pojawić się wypryski i kobiet w ciąży, których organizm jest również narażone na zmiany hormonalne.

Ponadto, problemy skórne mogą również wystąpić, gdy jakieś zaburzenia hormonalne. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który sprawdzi stan swojego poziomu hormonów. Może to pomóc w czasie rozpoznania tych lub innych problemów zdrowotnych oraz określenie możliwych choroby na jego bardzo wcześnie.

load...
  • Brak właściwej pielęgnacji skóry

Bardzo często przyczyną trądziku i trądziku jest prostym brakiem właściwej pielęgnacji skóry. Bardzo często prostego płukania nie jest wystarczająca, zwłaszcza gdy skóra jest bardzo oleiste w sobie. Opcja najbardziej sensowne byłoby odwiedzić profesjonalnej kosmetyczki, która oceni stan skóry i pomoże wybrać optymalny program pielęgnacji skóry, która ma zapobiec występowaniu trądziku.

  • Niedożywienie

Na trzecim miejscu jest źle … jedzenie! Zdecydowałeś się zafundować sobie kawałek ciasta z filiżankę kawy? Dobrze, aby zapłacić za wszystko. A payback dla takiej przyjemności może stać się nie tylko zbędne kg, ale także trądzik. Mąka, tłuszcz, smażone, alkohol, kawa – wszystkie te produkty mogą powodować trądzik. Więc przede wszystkim zmienić swoją dietę.

Specjaliści lecznicze

Jeśli trądzik jest bardzo na własną rękę walczyć będzie bardzo trudno się z nimi. Dlatego w tym przypadku najlepiej jest szukać profesjonalnej pomocy. Aby rozpocząć, należy odwiedzić lekarza, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne. Jeśli problemy te zostaną potwierdzone, lekarz dobierze odpowiednie leczenie.

Następnie udać się do dermatologa lub kosmetyczki. Lekarz oceni skalę katastrofy i opracować indywidualny program zwalczania trądziku i zaskórników. Program ten obejmuje głębokie oczyszczanie twarzy, leczenie zapalenia skóry i innych procedur.

Start środków do leczenia trądziku

Jeżeli trądzik nie jest bardzo dużo, można spróbować się ich pozbyć za pomocą domowych receptur. W zasadzie, są one całkowicie bezpieczne w przypadku, gdy nie ma reakcji alergicznej na jeden lub drugi składnik. Ale nadal warto wcześniej skonsultować się z lekarzem – dermatologa lub kosmetyczki.

  • Oczyszczanie skóry

Kup w aptece 1% roztworem kwasu salicylowego. Kwas ten jest wartościowym, że posiada silne działanie przeciwbakteryjne, osusza wysypki. Używane kwas ten jest bardzo prosta – wystarczy dwa razy dziennie, aby nawilżyć wacik i delikatnie przetrzyj obszarów problemowych. Należy zwrócić uwagę! Jeśli skóra na twarzy kombinacji, jej suche plamy mogą zacząć się łuszczyć. W tym przypadku, roztwór musi zostać rozcieńczony czystą wrzącej wody w stosunku 1: 1.

  • Usuwanie zapalenie skóry

Oprócz czyszczenia jest bardzo ważne, aby usunąć wszystkie procesy zapalne w skórze. W tym celu można użyć mleczka z bulionu z rumianku, który bardzo skutecznie usuwa wszelkie stany zapalne. Przygotowanie bulion rumianku jest bardzo proste – umieścić w garnku szkliwa średnich pięć łyżki kwiatostanów rumianku – może być używany jako suszone i świeże.

Następnie wlać pół litra wody, doprowadzić do wrzenia i zmniejszyć wydzielanie ciepła. Gotować do połowy objętości wody do odparowania. Wyłączyć ogień, przykryć i pozostawić na około godzinę. Następnie trzeba szmatki gazy do naprężania bulion i szklany pojemnik z pokrywą do przechowywania.

Raz dziennie, najlepiej przed snem, trzeba właściwie pary oblicze gorących kąpieli z sodą. Następnie zanurzyć w chłodnym bulion rumianku gazy i stosuje się do obszarów problemowych w skórze w ciągu 20 minut. Efekt będzie widoczny na trzeci dzień, ale leczenie może być kontynuowane tak długo, jak trzeba. Aby wzmocnić efekt, można gotować trochę więcej rosół rumianku. Zamrozić go w formach i nie zapomnij rano, aby dostać się na kostki lodu rumianku. Przetrzyj twarz i szyję. Po pierwsze, trzeba usunąć stan zapalny skóry, a po drugie, zapobiec pojawieniu się nowych zmian i miły bonus – skóra twarzy będzie elastyczna i stonowanych!

  • Maski do skóry tłustej

W celu ustalenia wyniku, kosmetyczka poleca używać specjalnych masek medycznych. Przykładowo, maska ​​z gliny plastycznej, który jest sprzedawany w prawie każdej aptece. Aby przygotować maski musisz rozcieńczyć proszku gliny zwykły przegotowanej wody – powinien uzyskać kremową masę. Stosuje się go na twarz grubą warstwą i pozostawić do czasu, aż glina jest całkowicie suchy. Następnie spłukać dużą ilością wody – najpierw ciepłą, a następnie schłodzić. Takie maski muszą być wykonane co najmniej trzy razy w tygodniu.

Grind do stanu miazgi kilka gałązek aloesu, wymieszać je w równych proporcjach i pozostawić na około jeden dzień w chłodnym miejscu, unikając bezpośredniego światła słonecznego. Gotową maskę nakładać na skórę cienką warstwą, pozostawić na 20 minut, następnie spłukać dużą ilością zimnej wody. Parametry te powinny być wykonane co drugi dzień przez miesiąc. Ci, którzy próbowali tego środka na siebie, twierdzą, że najlepszym sposobem radzenia sobie z trądzikiem jest to, że nie ma.

Ale nie zapominajcie, że miód może powodować reakcję alergiczną, nawet jeśli wcześniej przeniesione miód spokojnie. Dlatego przed pierwszym zastosowaniem konieczne jest jeszcze, aby swoisty test na alergie. Położyć uszy i nadgarstka na małej kropli Wykończona maska ​​delikatnie wcierać w skórę i pozostawić na 30 minut. W takim przypadku, jeśli na skórze nie ma śladu alergii – zaczerwienienie, podrażnienie lub wysypka, a osoba nie odczuwa dyskomfort, można bezpiecznie wykonać tę maskę.

Czasami ludzie skarżą: zmagamy – zmaga się z trądzikiem, a oni wracają. Dlaczego tak się dzieje? I wszystko jest bardzo proste! Niewielu wie, jak radzić sobie z trądzikiem. Trzeba pamiętać, że żaden zabieg kosmetyczny nie będą skuteczne na tyle, jeśli dana osoba nie normalizuje ich styl życia i dieta nie odwraca.

load...