Jak walczyć z cellulitem?

Czy wiesz, że większość kobiet nadal wierzą, że cellulit – choroba? Że toksyny i złe środowisko winę za pojawienie się „skórki pomarańczowej” na biodrach i talii? Jednak w tym nic dziwnego: od kilku dziesięcioleci, wiele mediów panika na biednych kobiet wzywających zacząć szybciej, „zdrowie”. Jednak cellulit – jest niewinny defekt kosmetyczny, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Chociaż dla wielu kobiet, to nie ma znaczenia, czy choroba jest najważniejsze, że skóra na udach była idealnie miękka i gładka, jak gwiazda filmowa z telewizora. Ktoś idzie do zbawienia w salonie piękności, a ktoś szuka receptury, w jaki sposób radzić sobie z cellulitem w domu.

load...

Który „wynalazł” cellulit?

Jeszcze kilka lat temu, nie kobieta, a to nigdy nie przyszło do głowy martwić stłuczki na skórze. Wszyscy najwięksi artyści z przeszłości, rysunek pięknych pań mogła ozdobić swoje twarze i wiek, ale nierówności na udach i pośladkach majaczyły tylko z maniakalną dokładnością. Czy dlatego, że uznała je za piękne? Spójrz na prace Rubensa, Tycjana, Kustodiev, po wszystkim. W swoich obrazach ciało kobiety jest prezentowany w całej okazałości, bez ukrywania pojedyncze guzki na skórze poniżej pasa.

W całej historii ludzkości samica styl pięknych pań wolno odsłonić szyję, ramiona, ręce, a nawet piersi (przynajmniej większość z nich). Ale wszystko, co było poniżej, skromnie ukryty dużo spódnic wszystkich stylach i rozmiarach. Dlatego kobiety w tym czasie i nie mylić istnienie guzków na udach: cała ich uwaga skupia się na kondycji skóry tych części ciała, które były widoczne.

W XX wieku, panie zaczęły publicznie wystawiać swoje ciała: sukienka pojawiła się otwarte później – osobne stroje kąpielowe, mini spódniczki. Na szerokie ekrany zaczęły pojawiać się naga aktorka i modelka, wyświetlane publicznie to, co było ukryte przed: kobiecego ciała poniżej pasa. Standard urody stały chuda dziewczyna z idealnie gładką, czystą skórę, bez jakichkolwiek oznak cellulitu.

Setki tysięcy kobiet na całym świecie zaczęli prosić o pomoc kosmetologów, przepisy kulinarne wyszukiwania, jak walczyć z cellulitem w domu. Tak narodziła się era „zwalczaniu skórki pomarańczowej”

load...

Przyczyny cellulitu

Przede wszystkim, niech zrozumieć, co to jest „cellulit” i dlaczego pojawia się na skórze. „Komórkowy – problemy kosmetyczne spowodowane zmianami strukturalnymi w podskórnej warstwy tłuszczu” (Wikipedia). W przybliżeniu to samo traktowanie w różnych słowników. Wskazówki, ani słowa o tym, że jest to choroba, która wymaga natychmiastowego leczenia!

Przyczyny cellulitu – różny, to najbardziej podstawowe z nich:

 • Predyspozycje genetyczne. Podobnie jak to, czy nie, a jeśli mama i babcie miały podobne problemy, a ty jesteś w niebezpieczeństwie.
 • Nadwagę. Tutaj wszystko jest jasne: naruszenie metabolizm lipidów i doprowadzić do osławionego „skórki pomarańczowej”
 • Niewłaściwa dieta. Jeśli jeść tłuste, słony, słodkich pokarmów w nieuzasadnionych ilościach, organizm po prostu nie mają czasu, aby wzmocnić takie ważne procesy metaboliczne, dzięki którym skóra staje się gładka i elastyczna.
 • Brak płynu. Każdy wie, że osoba na siedemdziesiąt procent wody, i że pomaga usunąć wodę z organizmu soli. Gdy jej brak produktów przemiany materii gromadzą, czyniąc skórę zwiotczenie i nieelastyczny.
 • Alkoholu i palenia. Zaskoczony? Opóźnienia alkoholu w płynach ustrojowych, palenie przyczynia się do niedotlenienia. Przy regularnym stosowaniu tych zagrożeń, hormony w organizmie są „alarm” i próbują ratować sytuację: wyślij toksyn w najmniej niebezpiecznych miejsc – mianowicie w rejonie ud i pośladków. Teraz już rozumiem, że relacje między cellulitem i uzależnień najbardziej bezpośredni?
 • Brak aktywności fizycznej. Jaki jest najlepszy sposób do normalizacji metabolizmu i „spalić” tłuszcz nagromadzony? Zgadza się, poruszać się. Co dzieje się z tymi, którzy spędzają dzień siedzi w domu, patrząc na komputerze, nie ma czegoś takiego jak „sport”? A oni niby smutny rozważa swój cellulit przed lustrem.
 • Wąskie ubrania. Niestety, komfort nie można nazwać nowoczesną modę: Kobiety preferują wąskie, obcisłe ubrania. Oczywiście, w większości przypadków, to jest piękne, ale krążenie krwi w obszarach problemowych jest spowolnienie, obrzęk tkanek występuje. I nie jest powodem pojawienia się cellulitu?

Cellulit czasie ciąży

Uwierz mi, można wymienić wiele przyczyn cellulitu: jest wiele chorób, a chodzenie na wysokich obcasach i stres, a nawet niewłaściwe oddychanie. Ale przede wszystkim pojawia się cellulit u kobiet w ciąży. Oprócz obaw o zdrowie i pełny rozwój dziecka, kobiet w ciąży martwi pytań własnego dobrego samopoczucia i atrakcyjności. A jak mogłoby być inaczej, ponieważ po urodzeniu dziecka chce być piękna i seksowna. A więc pytanie, w jaki sposób radzić sobie z cellulitem w czasie ciąży jest zupełnie naturalne.

Przede wszystkim, wskazane jest, aby odroczyć antycellulitowe kremy i balsamy. Muszą być wcierać w skórę i może spowodować przypływ krwi do narządów miednicy. Lepiej efektywne wykorzystanie mydło i myjki pod prysznicem i pocierać obszarów problemowych nie jest zbyt intensywny. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym środkiem do zwalczania cellulitu w czasie ciąży – odpowiedniej diety, odmowy obcasach i ciasnych ubrań, rozsądnym aktywności fizycznej. Wszakże brak tych elementów prowadzi do powstania nierównej skóry kobiet w ciąży, jak i zwykłych kobiet.

Miód masaż na cellulit

W celu zapewnienia, że ​​Twoja skóra stała elastyczna, redukcji tkanki tłuszczowej i poprawę kolorytu skóry. A najlepsze jest to, aby poradzić sobie z tym problemem, masaż miodem. Jej główną wartością jest to, że usuwa z organizmu toksyny i gładkość skóry można zobaczyć w dwóch lub trzech sesji. Cóż, nie mniej ważny jest fakt, że można zrobić masaż miodowy sama, bez uciekania się do specjalistów.

Tak więc, dla skutecznego masażu musimy dwie łyżki czystego miodu nezasaharennogo. Zastosuj ciepłe miodu na biodrach i brzuchu, równomierne rozprowadzenie kwotę. Po pewnym czasie, twoje ręce będą trzymać, ręce muszą sprawnie odłączyć i ponownie podłączyć się do ciała. Wkrótce zaczynają zauważać dłonie szary wiele kłopotów – nie martw się, to są toksyny i odpady, które są „ciągnięte” z organizmu. Od czasu do czasu przemyć ręce i nadal masować. Nie zmuszaj go dłużej niż dziesięć do piętnastu minut, po raz pierwszy, bo ten masaż jest związana z dość silnym bólem. Jednakże, jeśli zdecydujesz się przejść przez cały kurs – dziesięć do dwunastu sesji, a następnie po raz trzeci ból będzie odczuwalne znacznie mniej.

Nie zapominaj, że masaż miód ma przeciwwskazań: alergiczne do miodu, kruchość naczyń, astma oskrzelowa, cukrzyca, choroby psychicznej.

Sport z cellulitem

W ogóle, wszelkiej aktywności fizycznej – czy zajęcia fitness, jazda na rowerze, spacery – aby pomóc zwalczać wszelkie oznaki cellulitu. Ale istnieje wiele specjalnych ćwiczeń fizycznych w celu zwalczania przykry „skórki pomarańczowej”. Płacenie tych ćwiczeń przez dwadzieścia minut dziennie, a nie masz czasu, by zauważyć, jak stracił nie tylko cellulit, ale zbędne kilogramy, które uniemożliwiają żyć.

 1. Stanąć plecami do ściany, położyć nogi szerokość barków. Dociśnięta do ściany całego ciała, przesuń w dół tak głęboko, jak to tylko możliwe. Gdy prostowanie męczy mięśnie ud.
 2. Pozycji leżącej, nogi na niskim stołku. Podnoszenia i opuszczania miednicę, napinając mięśnie brzucha i pośladków.
 3. Pozycji leżącej, nogi zgięte w kolanach, obcasy ściskane. Powoli wyciągnij nogi w górę, cofa.
 4. Pozycji leżącej, wyciągniętymi nogami podniesiony. Aby zmniejszyć powoli i złamać nogi w tej pozycji.
 5. Pozycji leżącej, stopa jednej nodze znajduje się na drugim kolanie, wolna pięta spoczywa na krześle. Dolna i podnieść miednicę.
 6. Squat – jedno z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha i bioder. Start z piętnaście czy dwadzieścia przysiadów, stopniowo zwiększając liczbę do stu do dwustu pyatisesyati.
 7. Budząc się rano i przed pójściem spać w nocy w łóżku, wykonaj następujące ćwiczenie: Podnieść węższą nogi i oparł je o ścianę kilka minut. Pobudza krążenie i zapobiega powstawaniu cellulitu.

Pomarańczowy przeciwko „skórki pomarańczowej”

W walce z cellulitem, nie zapomnij o prawidłowej, zbilansowanej diety. Że pomoże to uniknąć niepotrzebnego tłuszczu i wyklucza stłuczki na skórze. Tajny antycellulitowy dieta nie jest: zrezygnować smażone, wędzone, słodkie i słone na rzecz niskiej zawartości tłuszczu, bogate w witaminy i inne substancje korzystne Products.

Szczególnie dobre w walce z skórka pomarańczowa różnych owoców i warzyw – powinny one być o dwie trzecie swojej codziennej diecie. Nie uwierzysz, ale wspaniałym cytrusowych pomarańczowy jest doskonałym narzędziem w walce z „pomarańczowej skórki”. Wystarczy wejść w nawyk codziennej konsumpcji jednej pomarańczy dziennie i swojej cellulitem drastycznie zmniejszyć szanse istnienia.

Utrzymać się w formie, walczyć z „skórki pomarańczowej” skóry wszystkich dostępnych metod, ale nie stać się „ofiarą cellulitu.” Być może, ale tego problemu i bez powiadomienia jeden. Wiesz, jak żart?

Mąż (z namysłem) -Honey i masz to … jak to … cellulitu?
Żona (wysiłku) Tak …
Mąż (stojące) -I to wszystko moja piękna jest! ..

load...