Jak w domu w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu B?

Zawartość:

Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest chorobą wirusową, która przede wszystkim ma wpływ na wątrobę. Choroba ta występuje dość często: około 350 milionów ludzi na świecie ma w organizmie wirusa.

load...

Wirusa zapalenia wątroby typu B może być ostre i przewlekłe zapalenie. Co więcej, te formy mają żadnego związku ze sobą, ponieważ choroba może stać się przewlekły bezpośrednio, z pominięciem „ostrej” okres.

Wirus ten ma jedną charakterystyczną cechę: mogą istnieć w trudnych warunkach przez długi czas, nawet przy dużych temperaturach poniżej zera. Jest czynnikiem sprawczym w DNA.

Powrót do spisu treści

Sposoby przekazywania zapalenia wątroby typu B i jej objawów

Wirus może być przenoszony jako sztuczne lub naturalne środki. Najczęściej możliwe jest zakażenie poprzez płynów ustrojowych pacjenta, takich jak krew, nasienie lub płynach pochwy. Dlatego istnieją podstawowe sposoby na uzyskanie zapalenie wątroby typu B w organizmie:

load...
 • Transfuzja krwi z zakażoną osobą;
 • Za pomocą różnych urządzeń medycznych;
 • Igłami lub maszynki do golenia;
 • Podczas stosunku płciowego;
 • Gospodarstw domowych oznacza wykorzystanie osobistej opieki nad pacjentem.

Z powyższej listy, to jest oczywiste, że zakażonych wirusem jest dość prosta. Zagrożone są osoby z różnymi chorobami przewlekłymi, ludzie często wchodzą w kontakt z pacjentami, narkomanów, a część mieszkańców, którzy angażują się w przypadkowy seks.

We wczesnych etapach w celu wykrycia zapalenia wątroby typu B nie jest łatwe. Choroba ma dość długi okres inkubacji, który może trwać tak 2 miesiące i sześć miesięcy. Zazwyczaj jednak rozpoczyna się pierwsze objawy pojawiają się nawet po 12 tygodniach.

We wczesnych stadiach choroby pomoże podejrzewać takie objawy jak gorączka, ogólne złe samopoczucie, senność i osłabienie, brak siły, aby wykonać najbardziej podstawowych rzeczy.  Innym może stracić apetytu i nudności, bóle w stawach. Ale wszystkie te objawy mogą być typowe dla innych chorób, w związku z tym, w celu dokładnego określenia obecności wirusa, trzeba zrobić badanie krwi. Głównym celem tego diagnozy – rozpoznania antygenu zapalenia wątroby typu B. W zależności od rodzaju antygenu występującego i zdiagnozowane.


Powrót do spisu treści

Sposoby leczenia chorób

Współczesna medycyna każdy sposób zmaga się z chorobą, jest to przeprowadzane regularne terminowe szczepienia. Ale, mimo wszelkich wysiłków, przypadki infekcji nadal występuje.

Wirusa zapalenia wątroby typu B zazwyczaj prowadzi się środki medyczne lub chirurgiczne, jak i w domu. W dzisiejszym świecie, opracowała szereg leków, które mogą skutecznie zmniejszyć zwiększone wchłanianie i tym samym zwiększają poziom organizmu ochrony.

Metoda chirurgicznego leczenia jest zastosowanie w najtrudniejszych i najbardziej wyjątkowych sytuacjach. W tym przypadku, zdrowy przeszczep wątroby prowadzi osobę.

Spróbuj pozbyć się tej choroby w świetle, nie działa i może tworzyć w domu. Ale przed podjęciem tej formy leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Ponadto, w związku ze stosowaniem środków ochrony zdrowia niezbędnych do spełnienia pewnych wymogów, które pomogą szybko poradzić sobie z chorobą oraz uniknięcia ewentualnych komplikacji.


Powrót do spisu treści

Podstawowe zasady w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu B w domu

W procesie zwalczania choroby niezbędne jest spełnienie wymagań, które będą promować odzysku:

 1. Podczas leczenia w domu należy spożywać jak najwięcej płynów, jak to możliwe. Jest on w stanie skutecznie zapobiegać odwodnieniu i toksyny spłukiwania z organizmu.
 2. Podczas walki z wirusem nie wolno pić alkoholu. Jest to nie do przyjęcia do picia napojów alkoholowych, a po pewnym czasie po leczeniu. Choroby wątroby dotknięty, nie mogą w pełni rozbić alkoholu. W związku z tym, aby nie powodować dodatkowego szkody w organizmie i nie pogorszyć stan, z alkohol powinno być zaniechane.
 3. Prawidłowe odżywianie również powinny mieć wystarczająco dużo uwagi. Żywność powinna być nie tylko wysokokaloryczne, ale także zdrowe. Zazwyczaj lekarz przepisze pacjentowi pewną dietę, które zawsze powinny być przestrzegane. Zaleca się jeść w małych porcjach, częściej niż zazwyczaj.
 4. Aktywność fizyczna również muszą zostać zmniejszone na czas trwania choroby. Wszelkie obciążenia powinna być współmierna do stanu osoby zakażonej.
 5. Niedopuszczalne jest, aby używać żadnych dodatkowych leków oprócz recepty lekarza.
 6. Ostrej formy choroby może cechować się silnym swędzeniem podskórnych, które muszą być kontrolowane.
 7. W trakcie leczenia jest konieczne w celu próby zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Konieczne jest, aby poinformować swoich bliskich przyjaciół lub partnerów seksualnych o obecności choroby.

Powrót do spisu treści

Metody domowe do leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B wywary ziołowe

Przewlekłego zapalenia wątroby typu B może występować uczucie ciężkości w wątrobie. Aby pozbyć się tych objawów, należy przygotować wywar uzdrowienia. Wymaga:

 • 300 ml gorącej wody;
 • Pół łyżeczka mięty;
 • Pół łyżeczki nasion anyżu.

Wszystkie składniki trzeba zalać wrzątkiem i odstawić na 30 minut, a następnie wypić ciepły rosół małymi łykami. Dyskomfort w wątrobie, która może być spowodowana spożyciem dużych ilości tłustych, więc w przypadku choroby, należy unikać takiej żywności.

Ten wywar należy przyjmować dziennie przed posiłkami. Nasiona anyżu można zastąpić kopru lub kminku.

Skutecznie pozbyć się dyskomfortu i pomóc brzozy pąki, które mogą być stosowane zamiast liści brzozy. Aby przygotować bulion, trzeba będzie:

 • 0,5 litra wrzącej wody;
 • 1 łyżka pąki brzozy;
 • Sody oczyszczonej na czubku noża.

Liście należy zalać wrzątkiem i dodać sodę. Po mieszaniu mieszaniny konfiguracji się na godzinę, to jest konieczne, aby filtrować i trwać do 150 g posiłku.

Do leczenia i wzmocnić wątrobę nadal korzystać napar z liści pokrzywy. Składniki wymagane bardzo proste:

 • 250 ml wrzącej wody;
 • 15 g liści pokrzywy.

Nettles trzeba zalać wrzątkiem i odstawić w ciepłe miejsce na godzinę. Po zakończeniu infuzji wytwarza, jest pożądane, aby przygotować, specjalne bulionu. Aby to zrobić, należy pokrzywy korzenie, 15g, i wlać 250 ml gorącej wody, po czym wszystko gotować przez 10 minut. Po wysiłku brzeczki należy wymieszać z uprzednio przygotowanym infuzji, a jeśli to konieczne, do mieszaniny dodać miodu lub cukier. Weź leczniczy lek powinien być 4 razy dziennie na pół godziny do 100-150 ml pokarmu.

Powrót do spisu treści

Inne popularne recepty stosowane w leczeniu choroby

Aby wyeliminować ból w wątrobie jest nadal możliwe, aby używać prostych receptur, które są do leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B oferuje tradycyjną medycynę. Podczas ataku bólu powinien natychmiast wypić 2 żółtka kurczaka bitą. Po 5-7 minutach musi piją wodę mineralną w ilości 250 ml. Po tym, konieczne jest, aby przejść 2 godziny w łóżku pod kołdrą. W obszarze wątroby umieścić plastikową butelkę ciepłej wody lub ogrzewania pad.

W niektórych przypadkach, tradycyjnej medycyny zaleca podjęcie pół szklanki solanki spod kiszonej kapusty trzy razy dziennie przed posiłkami.

Znany dobry przepis, na podstawie soli Carlsbad. Do przygotowania trzeba zalać wrzątkiem w misce emaliowanej i wlać tam soli i dodać 0,5 litra soku z cytryny. Wszystkie wrzenia przez 20 minut, mieszając drewnianą łyżką, które mają być dodane na końcu 100 g gliceryny.

Narzędzie jest najlepiej przechowywać w lodówce i dobrze wstrząsnąć przed użyciem w celu usunięcia osadu. Jedz agent powinien wynosić 1 łyżka przed posiłkami dwa razy dziennie.

Choroby wątroby i leczy również wywar z chrzanem. Aby przygotować się do rusztu. Jest to konieczne, aby dać 4 łyżki owsianką, do której należy dodać do szklanej gorącego mleka. Co więcej, wszystko doprowadzić do wrzenia i tchnąć w ciepłym miejscu przez 5-10 minut. Po wysiłku środki mogą być podjęte w małych dawkach.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B Leczenie w domu jest całkiem do przyjęcia. Lekarze zwykle wspierać taką inicjatywę. Najważniejsze – aby przed użyciem tego lub jakiekolwiek inne środki, aby kontynuować do przestrzegania wszystkich jego zaleceń lekarza. W przypadku pogorszenia się stanu zdrowia, lub masz jakieś pytania, konieczne jest zastosowanie do instytucji medycznej.

load...