Jak w domu, aby pozbyć się zaskórników: kilka prostych receptur

Zawartość:

Czarne kropki są charakterystyczne dla wielu ludzi. I wiek nie ma nic do rzeczy. Są one również przedmiotem młodych dziewcząt i starszych kobiet. Oczywiście, nie są one do tego stopnia, psuje wygląd, jak na przykład zapalenie wyprysków, ale nic o niej atrakcyjny. Kiedy widzimy człowieka, którego twarz jest ozdobiony rozpraszania trądziku, od razu przychodzi na myśl ideę nieporządku. A potem odwracają się z niesmakiem, starając się nie nawiązywać kontaktu wzrokowego z tą osobą.

load...

Język naukowy czarne kropki są nazywane zaskórników. Są one utworzone ze względu na fakt, że gruczoły łojowe zapychają się łoju twarzy, a dokładnie – jego nadmiaru, a także ze złuszczonych cząstek skóry i drobnych frakcji pyłowych. Z tego powodu, pory stają się ciemne. Zaskórniki wybrane strefy T, ponieważ ta część twarzy jest tłuste i maksimum.

Przyczyny zaskórników

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pozbyć się zaskórników na twarzy w domu, spójrzmy na przyczyny ich występowania. Pierwsze i najważniejsze – jest źle pielęgnacji skóry, to jest słaba lub niewłaściwie leczona. Aby tego uniknąć, trzeba oczyścić twarz każdego ranka. Szczególną uwagę należy zwrócić na opiekę wieczorem. Nigdy nie ustępują z makijażem!

Czarne kropki mogą pojawiać się w wyniku niewłaściwego lub niezrównoważonego żywienia. Korzystanie z tłustych potraw, słodyczy, kawy i alkoholu powoduje zatykania porów i w konsekwencji pojawienia się zaskórników. Z drugiej strony, stosowanie takich produktów spożywczych jak ryby, warzywa i owoce, nie tylko przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania jelit, ale również dostarcza organizmowi witamin A i E, która jest niezbędna dla skóry.

load...

Istotną rolę w występowaniu czarnymi plamami granych przez zmiany hormonalne tle, jak i dziedziczności. Stosowanie kosmetyków biednych jakości lub po prostu nie nadają się do rodzaju skóry, również przyczynia się do pogorszenia.

Jak pozbyć się zaskórników w domu?

Najprostszym sposobem, aby pozbyć się plagi – parze twarz i strony wyciskanie zaskórników. Ale ma wiele wad. Po pierwsze i najważniejsze – możliwość dokonywania wszelkiego rodzaju zakażenia podczas zabiegu. A to z kolei może spowodować pojawienie się jeszcze większej ilości zaskórników i wyprysków. Poza tym, jeśli zaczniesz infekcję, nie obracają się w czasie o pomoc, może wystąpić nawet zatrucie krwi. Kolejnym negatywnym – pary może się bardzo sucha skóra.

Ponadto, procedura ta jest przeciwwskazany u tych, którzy muszą zmierzyć się z rozszerzonych naczyń. Mimo wszystkich obaw, niebezpieczeństw i zapobiec wielu dziewcząt z powodzeniem praktykuje tę technikę, a następnie powiedzieć swoim znajomym o swoich doświadczeniach: „Spójrz, ja pozbyłam się zaskórników konwencjonalnych wytłaczania, to dlaczego nie spróbować?” Jednak te wskazówki mogą prowadzić do katastrofalnych rezultatów. Skóra w ogóle różne, że przyszła jedna osoba może dopasować inny nie idealnie. I przed rozpoczęciem procedury, należy wziąć pod uwagę ewentualne konsekwencje.

Jeżeli nie jesteś przestraszony możliwość infekcji, a masz zamiar pójść za przykładem przyjaciela – należy przeczytać zalecenia wymienione poniżej.

 • Na parze twarzy służą specjalne łaźnie parowe. Ich zasada jest prosta – pojemnik (PAN, pot) wypełnionej gotującą się wodą, dodaje nalewki mikstury ziołowe, takie jak rumianek, a Linden. Nie boli we wrzącej wody i łyżeczkę soli;
 • Twarz czyste i pochylać się nad parą. Nie jest konieczne, aby pokazać heroizm i zginać bardzo nisko do wrzącej wody – można się poparzyć. Parzenie powinno odbywać się przez 10-12 minut;
 • Następnie pozbyć samych punktach;
 • Pamiętaj – palce i paznokcie muszą być w idealnym stanie, całkowicie oczyszczone i zdezynfekowane. Jeszcze lepiej, korzystać sterylny ręcznik;
 • Kiedy wyciskanie zaskórników szczególny entuzjazm nie jest wymagane. Generalnie, duże pory, przez zaskórników znajdują się na minimum tłoczenia;
 • Po kąpieli parowych jest konieczne, aby zawęzić porów. Zastosuj maskę z dokręcania skutkiem na 15-20 minut. Może to być maska ​​gliny lub kompozycja na bazie jaj i soku z cytryny. Można również przetrzeć twarz z kostkami lodu;
 • I kończy procedurę balsam. Takie czyszczenie w każdym przypadku być przeprowadzane codziennie! Raz w tygodniu byłoby wystarczające.

Jeśli nagle zauważysz silne zaczerwienienie po wytłoczeniu, że nie przejść przez długi czas, należy skonsultować się z lekarzem! Czas renderowane pomóc uniknąć negatywnych konsekwencji.

Jak pozbyć się zaskórników środków ludowych?

Do mycia twarzy istnieje dość dużo pieniędzy. Wiele z nich reklamować w telewizji, ale z takim entuzjazmem, że nie wierzy twierdzenia pięknej dziewczyny – „! Pozbyć się czarnych plam w jeden dzień” – jest prawie niemożliwe. Ale nie umieszczać zbyt dużo reklam zaufania. W przeważającej części – to tylko chwyt handlowy. W rzeczywistości, aby znaleźć naprawdę aktywny środek, będzie miała wystarczająco dużo czasu.

Wielu ludzi zapomina, że ​​kwestia, jak pozbyć się zaskórników w domu, może odebrać lek narodowej. Receptury, na bazie naturalnych składników, mają istotne zalety. Po pierwsze, są one tanie. Po drugie, nie szkodzą zdrowiu skóry. I po trzecie, wiele z nich, więc wybrać przepis, który jest odpowiedni dla Ciebie bez wysiłku. Spójrzmy na najpopularniejszego maską czarnymi kropkami, które można przygotować samemu.

 • Konieczne jest, aby mieszać jedno jajko biały z łyżką cukru. Mieszać do czasu, aż do rozpuszczenia cukru. Część uzyskanego maskę nakłada się na powierzchnię i poczekać do całkowitego wysuszenia. Następnie umieścić resztę maski i intensywny uderzając dłońmi i palcami całej twarzy. Procedura ta powinna być stosowana tak długo, jak ręce nie przestają trzymać się skóry. Spłukać zimną wodą i zastosować balsam. Jeśli masz suchą skórę, maska ​​jest stosowana tylko na nosie, czole i brodzie;
 • Na tej maski trzeba będzie jeden biały jajko, dwie łyżeczki soku z cytryny i dwie łyżeczki soku z liści aloesu. Składniki pokonać z mieszadłem i wynikające półmaski stosuje się do pożądanych obszarach twarzy. Po wyschnięciu nałożyć resztę składu i pozostaw na 15-20 minut. Przemyć zimną wodą;
 • Trzeba będzie jedną łyżkę rozdrobnionych płatków płatków owsianych, dodają szczyptę sody lub 3-4 kropli kwasu borowego. Otrzymaną masę rozcieńcza jogurt do gęstej pasty. Zastosuj maskę na obszarach problemowych skórę i pozostawić na 15-20 minut, następnie zwinąć ją palcami i przemyć zimną wodą;
 • Jak pozbyć się zaskórników na nosie? Tutaj maska ​​z gliny. Składniki: glinki kosmetyczne oraz wody. Rozpuścić gliny z wodą (w przypadku tworzą gęstą, lepką masę) i zastosować powstały maski na twarzy przez 10-15 minut. Następnie przemyto zimną wodą.

Makijaż domu może zdziałać cuda! To jest udowodnione nie tylko przez ludzi stale do jej korzyść. Lekarze często zalecają go też uciekać się do tradycyjnej medycyny. Oczywiście, ich rada nie stosuje się do poważnych chorób. Ale aby pozbyć się trądziku i zaskórników w domu. … Dlaczego nie spróbować? Tak, może to trwać dłużej niż jeden dzień, zanim będzie można osiągnąć wynik. Ale to na pewno go osiągnąć, nie wątpię!

load...