Jak używać olejków eterycznych do twarzy i ciała: zawiłości mieszania i przechowywania

Techniki Aromaterapia może dać swoje zdrowie skóry, włosów – siłę, a system immunologiczna – zdolność do opierania się chorób wirusowych. Ale przed ich zastosowaniem należy uważnie przeczytać listę przeciwwskazań i zasad użytkowania. Wybrana metoda i głębokość materiałów do nauki, jak używać olejków eterycznych do twarzy, ciała i włosów, będzie zależeć, ustali, czy zapachów wierny asystentów lub najgorszych wrogów piękna.

load...

Zawartość:

Zasady doboru olejków eterycznych

Wybór odpowiednich olejów zapachowych powinna opierać się na indywidualnych wynikach wrażliwość na obiekcie, jak również naturalnych składników. Substancje syntetyczne i nietolerancji oleje naturalne ciało – to powód do odmowy ich zastosowania.

Jak określić tolerancję zapach

Brak składnika czynnego ekstraktu roślinnego nie daje pozytywny wpływ na jej smak, jeśli uczucia dyskomfortu. Przed rozpoczęciem korzystania z bezstykowa węchowe przykładowe:

load...
 • 2 krople olejku zmieszanego z 20-30 g warzyw;
 • Mieszaninę

 • Rozłożona na obszarze ucha lub klatce piersiowej;
 • W ciągu 12 godzin nie myć aromatyzujących;
 • Powtórzyć proces następnego dnia.

Wdychania wydziela zapach nie powinny powodować duszność, kaszel lub skurcz dróg oddechowych. Ból głowy podczas próby również nie jest dobry znak.

Ponadto, powinny być badane na alergie, powodując wspomnianą mieszaninę na łokciu, gdzie powinien być w ciągu dnia. Nieobecność zaczerwienienie, świąd i wysypka – to znak, że produkt nadaje się do skóry.

Naturalna substancja nie wywołuje zapach alkoholu lub innych zanieczyszczeń, a nie pozostawia tłustej pozostałości na papierze

Ekstrakty naturalne tracą właściwości użytkowe w świetle ultrafioletowym i reagują z tworzywa sztucznego. Aby tak się nie stało, że wlewa się do małych pojemników brązowych lub ciemnozielonego szkła.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak przechowywać olejki eteryczne po otwarciu – powinno to być zrobione w ciemnym i suchym miejscu.

Subtelności stosowania metod aromaterapii

Aby zrozumieć, jak korzystać z olejków eterycznych, należy wziąć pod uwagę w szczególności wpływ powietrza na skórę, włosy i błon śluzowych. Środki ostrożności dotyczące aromatycznych zabiegów:

 1. Cieczy Skoncentrowany Zabronione jest umieścić na skórze, aby uniknąć pojawienia mikroozhogov. Wyjątek w przypadku braku reakcji alergicznych i innych przeciwwskazań jest ekstrakt z drzewa herbacianego, z których zastosowanie może być wykonane w miejscach rozsianych wygląd trądziku. Procedury
 2. Oleje aromatyczne powinny być wykonywane tylko na skórę głowy i włosy korzeni, tylko raz na dwa tygodnie, mała dawka ekstraktu Dywidendowych na całej ich długości. Substancja aromatyczna agresywnie wpływa na strukturę włosów i częste stosowanie może spowodować uszkodzenie.
 3. Olejki eteryczne cytrusowych (grejpfruta, olejek neroli, pomarańcza, cytryna), nie powinny być stosowane na skórę w lecie. Oni sprawiają, że skóra nadwrażliwość na światło słoneczne. Reszta ekstraktów powinno stosować się nie wcześniej niż 2 godziny przed wyjściem na zewnątrz.
 4. Olejów naturalny aromat nie można umieścić na ogniu i gotować, można dodać tylko zapachy do podgrzewanej podstawy. W przeciwnym razie stracą wszystkie swoje własności.
 5. Skoncentrowane substancje wymagają emulgowania do ujawnienia ich smak i dać swoje skórę i włosy. Z tego, co i jak należy rozcieńczyć olejek eteryczny, to zależy od celu użycia. W produkcji perfum idealnego emulgator ekstraktów roślinnych alkoholu wydaje tworzenie produktów kosmetycznych – naturalny szampon lub śmietany i do kąpieli aromatycznych – sól lub mleko.
 6. W epilepsję, astmę, nadciśnienie, wrażliwość skóry, a podczas ciąży lepiej jest zrezygnować aromaterapii.

Przepisy z olejów

Ciało. Dla każdego rodzaju skóry należy użyć pewnego rodzaju olejków zapachowych. Skóra jest podatna na zawartość tłuszczu, należy przetworzyć rozcieńczone olejki cytryna, melisa, jałowca i grejpfruta. Dla skóry suchej, odpowiedniej róży, pomarańczy, ylang-ylang i lawendy, a skłonność do stanów zapalnych – rozmarynu, drzewa herbacianego, eukaliptusa.

Korzystanie z pomarańczowym

Oleju

Zalecenia dotyczące sposobu korzystania z olejku pomarańczowego, ściśle ograniczone do stawki dziennej. Całkowita ilość ekstraktu do stosowania na skórę w ciągu dnia, z różnymi środkami (maski, okłady, oczyszczanie) nie powinny przekraczać 7 kropli.

Dla skóry suchej, jest tam wspaniały przepis domu pachnący żel pod prysznic:

 1. 200 g naturalnego mydła wcieraj duże kawałki, zalać 1 litrem wody oczyszczonej w garnku i doprowadzić do wrzenia.
 2. Dokładnie po 2 minuty, aby wypełnić mydła rozpuszczonego w 1 pkt. L. Lub soli morskiej i 100 g sody oczyszczonej. Mieszaninę miesza się dokładnie i wyłączać.
 3. Powstały galaretki dodać 3-5 ml olejku pomarańczowego.
 4. Gotowy Gel wlać do szklanej butelki, umieścić w ciemnym miejscu.

Środek domu z pomarańczy pachnące można stosować do codziennego mycia włosów i ciała.

Do wytwarzania żelu jest idealne, ponieważ dziecko mydła

Cudowne właściwości drzewa herbacianego

Aby zrozumieć, jak korzystać z olejku z drzewa herbacianego, należy zrozumieć jego dobroczynne właściwości. Ekstrakt jest skuteczny w skóry bakterii i innych stanów zapalnych skóry. Zmniejsza obrzęk, zaczerwienienie, eliminuje swędzenie, podrażnienia i zmniejsza pory, przywracając ulgę skóry.

Na bazie oleju z drzewa herbacianego można przygotować skuteczny środek do mycia:

 • 200 g płatków owsianych w młynku do kawy do mielenia mąki do państwa.
 • Dodać 100 g sody spożywczej i 10 g kwasu borowego (1 worek).
 • Wlać 3 godziny. L. Nalewka z propolisu, dodać 30 kropli olejku z drzewa herbacianego, 15 kropli lawendy i 15 kropli mięty pieprzowej.
 • Wymieszać do gęstej masy jednolity proszek, wlać do słoika szklanego i przechowywać w ciemnym miejscu.

W proszku do mycia ma orientalne korzenie i nazywa Ubtao

Aby zastosować do mycia na twarzy, trochę tego typu proszek w ręku i rozcieńczyć niewielką ilością wody. Następnie mieszaninę pozostawia się czoła 5 minut w obecności dużej liczby zmian na skórze, unikając okolice oczu. Dokładnie spłukać dużą ilością dużą ilością zimnej wody.

Tajemnice odpowiednich

Mieszania

Olejów. Łącząc różne wyciągi, można stworzyć swój własny naturalny zapach, a nie gorsze obiektów znanych marek. Aby zrozumieć, jak mieszać olejki eteryczne, zaleca się zastosować „metodę wykałaczkami.”

Czyste wykałaczki zanurzone w różnych fiolek, obserwując pewną część (na przykład 4 wykałaczki w pomarańczowego oleju, 5 – w gałki muszkatołowej) i złóż w szklanej misce. Butelkę należy zamykać przez 1 godzinę, a następnie – do oceny smaku. W razie potrzeby dodać kilka smaku wykałaczki, czy zapach jednym ze składników czuł słaby. Więc widać, ile sztuk każdego z wyciągów jest konieczne dla doskonałej perfum.

0.

Debiutanci „Pachnidło” zaleca się mieszać olej wyłącznie na receptę. Po utworzeniu nauki perfum jest opanowane, można bezpiecznie przystąpić do eksperymentów. Proste magiczne perfumy o zapachu mogą być tworzone z następujących składników:

 • 30 ml alkoholu do podjęcia 40 kropli olejku i 2 krople porzeczek aloesu;
 • Dodaje się do mieszaniny 1 kropla bursztynowego i piżmo i 5 kropli aromafiksatora;
 • Szczelnie zamknięta butelka z perfumami i niech parzyć przez kilka godzin.

Stosowanie olejków eterycznych wymaga ostrożności i przestrzegać wszystkich tych przepisów. W żadnych dolegliwości z ich stosowania należy unikać i zasięgnąć porady lekarza.

load...