Jak używać depilatora i usuwanie włosów nie zamieni się tortur

Zawartość:

„Skorzystaj z naszej depilator usuwa włosy bezboleśnie!” „Wreszcie, depilator, który sprawia, że ​​skóra gładka bez bólu!” – są o reklamach a następnie błysnął na ekranach telewizyjnych. Ale każda dziewczyna przynajmniej raz w życiu, aby trzymać w rękach urządzenie i używać go zgodnie z jego przeznaczeniem, wie, że reklama kłamie! Bez względu na to, co zainspiruje kupujących sprytnych sprzedawców znanych firm obiecujących chwili łatwo pozbyć się nadmiaru roślinności na ciele – w rzeczywistości czymś zupełnie innym. Właściwie jest to dość bolesny proces, który wymaga czasu i cierpliwości i odwagi. A często po użyciu tego urządzenia pojawi się na podrażnienia skóry i wrastanie włosków.

load...

Więc co robisz, wrócić do starej maszynce lub innych środków w celu usunięcia niechcianych włosów? Albo wszystko jedno możliwe jest okiełznać tę bestię z kołowrotków i nauczyć się korzystać z prawa depilująca? Nie należy dać się: urządzenie – nie jest najgorszy środków, ma wiele zalet w stosunku do innych metod usuwania nadmiernego włosy. Przede wszystkim, kupując urządzenie ponownie, można go używać w domu, bez pomocy kosztownych specjalistów. Po drugie, to daje dobre rezultaty: włosy po zabiegu nie rosną od dwóch do czterech tygodni, a nawet pojawiają się one cieńsze i osłabiony.

Oczywiście, każda beczka miodu ma wada, i że dotyczy wykorzystania depilator – tak oto kadzi. A jego nazwisko było – ból. Ktoś jest silniejszy, ktoś słabszy: wszystko zależy od progu bólu każdego. Jednak co do zasady, po depilatora bóle ustępują, wiele dziewcząt łatwo usunąć włosy na takich delikatnych obszarów skóry, takich jak an_1 i pachy. Aby pomóc Ci przystosować do tego urządzenia i usprawnienia procedury tak skuteczne, jak to możliwe, dać kilka cennych wskazówek, jak prawidłowo używać depilatora.

Warunki korzystania depilator

Do kół obrotowych chwycił włosy i całkowicie usuwa je z korzeni długości włosów powinna wynosić około pół centymetra. To nie jest bardzo wygodne dla tych dziewczyn, które nie lubią „rosnąć” paskudny roślinności w otwartych częściach ciała, ale poza tym hak włosy są po prostu niemożliwe. Jedynym pocieszeniem dla tych młodych dam może służyć jako myśl, że prawie kolejny miesiąc, nie są one dotknąć ten zły maszynę, ponieważ włosy nie rosną bardzo długo.

load...

Co do zasady, każdy depilator ma co najmniej dwa ustawienia prędkości. Powolny tryb, wygodny w obsłudze dla początkujących: włosy są wyciągane powoli i mają możliwość przygotowania się do bólu. Dla „matką” płci pięknej którzy są przyzwyczajeni do korzystania z urządzenia przez długi czas temu, jest w porządku, a wyższa prędkość, ponieważ, jak wspomniano powyżej, ból czasu staje się słabsza. Ale nie tylko w zakresie narażenia całej sprawy: różne prędkości depilator jak dla różnej grubości włosa. Chudy włosy, tym wolniej musi być tryb depilator, w przeciwnym razie nie będzie go wyciągnąć, ale po prostu złamie blisko powierzchni skóry. Próby eksperymentowania z różnych części ciała, w których nadmiar włosy posiadają różne grubości.

W celu zminimalizowania bólu, start z depilacją drobnych włosków. Więc można się przyzwyczaić i dostosować się nieznacznie do urządzenia przed przejściem do grubszych włosów. To nie jest zbędny wziąć gorącą kąpiel przed depilacją – dzięki czemu pory będzie rozwijać i wyciągnąć włosy będzie dużo łatwiejsze. Ale w żadnym wypadku nie smarować ciała kremy i płyny, lub włosy staną się śliskie, a przy użyciu depilatora można napotkać poważne trudności.

Nie należy naciskać zbyt mocno na urządzenia, trzymać je w lekkim nachyleniu i zwykłą wzrostu włosów. Wolniejszy to zrobić, tym bardziej zbędne chwycić włosy i mniej podrażnień skóry. Czerwone kropki pojawiają się w każdym przypadku – jest to znak, wykorzystanie depilator był udany i włosy wyciągnął z korzeniami. Aby ukoić skórę po depilacji, użyć specjalnego balsamu.

I, oczywiście, próbować ustawić się psychicznie. Włącz swoją ulubioną muzykę, światło pachnące świece, obiecuję kupić coś ładnego po depilacji – w skrócie, można zrobić coś odciągnąć cię od nieprzyjemnych doznań. Nie myśl o bólu – wyobrazić sobie, jak oszałamiający spojrzeć po bolesnej procedury.

Pach i okolic an_1

Uchwyt delikatną, wrażliwą skórę pach i an_1 linii lub pod wpływem siły najbardziej wytrwałych młodych kobiet lub osób z bardzo niskim progu bólu. Ale jeśli zdecydujesz się zrobić depilacji w tych delikatnych obszarów, należy zachować następujące wskazówki:

  • W przeciwieństwie do dużych płaskich powierzchni skóry (np stóp) depilacji strefy an_1 i pachy wymaga specjalnego podejścia. Nie bój się, jak powinno opóźniać skóry ziemia stała się nieco gładsza i bardziej wygodny w użyciu depilatora.
  • Patrz uważnie, aby włosy nie były długie, albo inaczej urządzenie nie będzie w stanie je wyciągnąć lub ból będzie nie do zniesienia. Ponadto, ciągnąc kilka grube długie włosy, można łatwo uszkodzić skórę. Przygotuj skórę i Advance sostrig nadmiar długości.
  • W celu zmniejszenia bólu, spróbuj kupić urządzenia z różnymi załącznikami. Na przykład, nie jest dyszą w specjalne szczotki mechanicznej w masowanie skóry po usunięciu włosa oziębianie uczucia bólu. Dysze są przy zmniejszonej liczbie pęsety i – o hel „rękawicy”, który przed oziębioną w lodówce. Jest całkiem możliwe, aby kupić jedną z nich. Oczywiście, ból nadal jeszcze nie jest tak silny.

Problem wrastających włosków

Cokolwiek rezultativen był depilator, a jeden problem po użyciu nadal pozostaje – jest wrastających włosków. A najbardziej przykre jest to, że problem – nie tylko kwestia estetyki wyglądu, ale także zdrowie skóry jako całości. Za to, co jest wrastające włosy? To włosy, które po depilacji stał się tak cienkie i słabe, że nie mogą rosnąć przez górne warstwy naskórka i wijąca rozwijać tuż pod skórą. W tym przypadku nie ma nawet termin medyczny – pseudofolliculitis.

Jak uniknąć tego kłopotu i co zrobić, gdy pojawiły się włosy? Niech najpierw rozmawiać o zapobieganiu wrastania włosków. Przede wszystkim warto pamiętać, że ten problem występuje u dziewcząt, nie przygotowują skórę do depilacji. Ponieważ oprócz zakupu drogich urządzeń i zdolność do utrzymania go pod odpowiednim kątem, trzeba pamiętać o stanie własnej skórze. Konieczne jest, aby regularnie złuszczać za pomocą zarośla i myjki mocno podczas brania prysznica.

Aby włosy były w stanie pokonać wierzchnią warstwę skóry, te ostatnie powinny być miękkie i delikatne, a to oznacza, że ​​nie należy zapominać, aby używać kremów odpowiednich do typu skóry. Dziewczęta, którzy korzystają z depilatora, już dawno zauważyli, że gładka, zadbana skóra proces usuwania włosów jest o wiele łatwiejsze. Wierz mi, opieki wymaga nie tylko skórę twarzy, ale także resztę ciała też. Nie zapomnij, aby to zrobić!

Wiele sklepów kosmetycznych sprzedają specjalne kosmetyki, które zapobiegają wrastaniu włosków po depilacji. Jest to prawdziwe zbawienie dla wszystkich dziewczyn, które zdecydowały się zrobić usuwanie włosów w domu. Kolejna wskazówka: nie noszą bielizny i rajstop syntetycznego o niskiej jakości, a także bardzo depilacji wydatków przed pójściem do łóżka. Nie nosić ubrania na miejscach, gdzie włosy zostały usunięte. Idealnie, najlepszy sen nocy nago.

Jeśli wrastających włosków już się pojawiły, naszym głównym rada: nie należy używać igły i alkoholu, aby je usunąć. Pseudofolliculitis – jest chorobą zapalną, więc nie podnieść igłę, ryzyko się pogarszać stan skóry i przywrócić infekcji. Niech zapalenie Go – włosy wyjdzie w końcu, a następnie można go łatwo usunąć pęsetą. Ale tu jest przeprowadzenie powtarzającego depilacja z wrastających włosków nie może być w żadnym wypadku.

load...