Jak utrzymać rodzinę: Jak przetrwać kryzys i nie tylko

Zawartość:

Nie tak dawno temu był świat, ale w drodze rodzinnego. I nagle bezchmurne niebo pochmurny, ciemny, i wreszcie wybuchła całą serię walk wypowiedzieć że nie ma wystarczająco dużo siły. Co się stało? Dlaczego każdy drobiazg irytuje, bardziej strojenia małżonków wobec siebie? A teraz zbliża się bardzo poważne szanse na rozwód. Byłoby to konieczne, aby zatrzymać kolejna tragedia jest nieunikniona. I w jaki sposób? Jak utrzymać rodzinę razem, jeśli albo mąż lub żona nie chce się przyznać, choć nie do końca rozumiem, co się z nimi dzieje? Spójrzmy na możliwych przyczyn takiej sytuacji i starają się znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji.

load...

Problemy związane z regularnych konfliktów w rodzinach z powodu drobnych powodów – dość powszechnym zjawiskiem. Złożoność ich pomyślnego rozwiązania, które począwszy zamieszania nad niczym, możemy dostać się do takiej dżungli, z której bardzo trudno się wydostać. A potem rozwód już wydaje się nieuniknione, pomimo faktu, że za lata całkiem udanego małżeństwa. I pod dachem domu niekończących się skandali Papież z matką nie cierpią niewinne dzieci.

Ciągłe kłótnie w rodzinie, oczywiście, należy wcisnąć obojga małżonków. A teraz zdesperowany, aby znaleźć wewnętrzny spokój męża zaczyna szuka gniazdka w pijaństwie albo kochać inną kobietę, a przerażona żona wpada do wróżbitów, że zaleca się fabułę nieustannej walki. I on i drugi małżonek ze stratą: stracić rodzina nie chce, ale to następnym nie może być kontynuowana.

Oczywiście, skandale, ponieważ małe rzeczy mogą mieć wiele przyczyn. Jednak najczęściej przyczyną zaburzeń stabilności w rodzinie – kryzys małżeństwa, nadchodzi, według psychologów i terapeutów rodzinnych, w regularnych odstępach czasu po zakończeniu oficjalnej unii. Może być połączony z wiekiem małżonków, promowanie planów ponownej oceny na przyszłość, a wraz z pojawieniem się dzieci w rodzinie, ich etapach dorastania lub opiekę rodziny. Niektórzy eksperci wyciągnąć analogię między etapami konfliktu w małżeństwie i kryzysów ludzkiego wzrostu. Weźmy pod uwagę te aspekty relacji w sposób bardziej szczegółowy.

Kryzys w pierwszym roku życia małżeńskiego

Początkowo ciągłe kłótnie w rodzinie są zazwyczaj sześć miesięcy po ślubie. Dotyczy to również tych par, które przed zawarciem małżeństwa prawnej mieli doświadczenia z tzw małżeństwa cywilnego, a ci, którzy nie mieszkają razem przed. Emocjonalny entuzjazm pierwszych miesiącach życia rodzinnego ustępuje, romans zastępuje monotonnej codzienności z wieloma problemami domowych. Wszystko jasno pokazują przykry zwyczaj drugiej połowie, a każdy małżonek zaczyna coraz częściej przyjmuje własne zasady zachowania w rodzinie. Zasady te są często koncentruje się na fundamentach rodziny pochodzenia, które są zwykle różne. Rezultat – ciągłe skandale, że w końcu, często przyczyniają się do rozwodu. Czy to możliwe, aby utrzymać rodzinę w tej trudnej sytuacji dla wielu par?

load...

W pierwszym roku życia młode pary powinny mieć świadomość, że każda próba narzucenia swoich poglądów na życie zawsze fiaskiem. I prawa innych, nawet jeśli ona zasady mamie i tacie, ubrania przypominające ramię sąsiada: rodzaju i obejmuje nagość, ale to niewygodne i uciążliwe. Dlatego argument z faktu, że „moja mama (tata) ma, a ty – nie” podstawą punkcie a nie. Nasi rodzice też kiedyś stworzył własne, odrębne od innych komfortu rodzinnym metodą prób i błędów. A proces ustalania ich małżeństwo na pewno nie przebiegała bez kontrowersji, nieporozumień i konfliktów.

W celu znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak przezwyciężyć kryzys rodziny na tym etapie, trzeba słuchać siebie i zrozumieć, że miłość nie ma. To tylko zmienione, odwracając się od miłosnej pasji w bardziej spokojny i stabilny miłości, przyjaźni. I taki stan implikuje szacunek i dążenie do wzajemnego zrozumienia. Jakikolwiek argument można uniknąć, jeśli starają się spokojnie omówić konflikt zbliża. To pomoże znormalizować sytuację i znaleźć swoje własne zasady współżycia w rodzinie.

Unikać stereotypów i wizerunki bohaterów filmowych. Nie oczekuj od męża, że ​​będzie reagować na niektórych sytuacjach, jak to było dokładnie to, co widział w ostatnim filmie. A najmłodsza żona nie chce, aby skopiować obraz z super-kobiety, starając się zrobić wszystko i wszędzie. Ten wyścig jesteś wyczerpany i urażony „Jestem rozdarty pomiędzy pracą a domem!” można usłyszeć brzmienie: „Kochanie, mogłem zjeść wczorajszą zupę, więc nie było potrzeby na nowo lasagne!” Keep it simple, nie ukrywają swoje słabości, ale nie winię ich za męża.

Innym wrogiem relacji w pierwszym roku małżeństwa jest egoizm. Tak, niewydolność poddać się próbom nalegać na własną rękę, sprzeciw od osobistych interesów życzeniom drugiego małżonka – taka jest rzeczywistość czynienia przez większość młodych rodzin. Wspaniały ślub zmarł w dół, zakończył miesiąc miodowy i było normalne życie. To było wtedy, i rozpocząć poważne konflikty, ponieważ pod jednym dachem, w rzeczywistości, to dwie zupełnie różne osoby, jedna z nich kocha upustów na wyjściu, a drugi nie może się doczekać, aby pójść na spacer, posprzątać mieszkanie, aby odwiedzić przyjaciół.

Egoizm przejawia się w tym, że istnieje konkurencja pomiędzy młodego męża i żony. Wszelkiego rodzaju kaftana, drwiny, obraźliwe wypowiedzi w obecności wspólnych znajomych – wszystko to często można obserwować we wczesnych latach małżeństwa. Jeśli para nie jest w stanie poradzić sobie z własnymi emocjami i kontrolować pęknięcie zewnątrz podrażnienie, że życie razem szybko staje się ciężarem dla nich.

Wieczne „Dlaczego ja (powinno)?” coraz więcej dźwięków z ust małżonków. Ale to pytanie nie ma nic wspólnego z niechęcią do wzięcia odpowiedzialności za cokolwiek. Najprawdopodobniej to objawia stres zmienia warunki życia zarówno w kategoriach moralnych i materialnych. Brak wolności, konieczność dostosowania się do potrzeb i pragnień Inną przyczyną wewnętrzny protest. Zjawisko to ma charakter tymczasowy, a także radzenia sobie z nim, aby być „nadepnął na gardle” własny egoizm, a nie bezpośrednie konfliktów, zrozumieć, co się dzieje po prostu docierania z bohaterów, a nie pożegnanie kochania. Cierpliwość, uprzejmość i chęć, aby utrzymać rodzinę – to jest to, co powinno prowadzić małżonków w tak trudnym okresie.

Młody mąż w pierwszych dniach małżeństwa jest nauczyć jedną bardzo ważną zasadę: silna pozycja nie jest osiągnięcie absolutnej władzy nad żoną, a ona uznała wyższość mężczyzn. I którzy krzyczą głośniej w tym przypadku – nie ma znaczenia. Wsparcie udzielane przez żonę, rozwiązanie trudnych sytuacjach, odpowiedzialność za rodzinę – to jest to, co przyczynia się do nawiązania stosunków, w których mężczyzna dominacja jest całkiem naturalne.

Ale kobieta nie powinna zobaczyć mężowi tylko środkiem do osiągnięcia jakichkolwiek korzyści. Ta pozycja jest zawsze traci, bo prędzej czy później ludzie męczą się po prostu dać się bez niczego w zamian. Brak strachu przed odpowiedzialnością za rodzinę, chęć nie tylko odbierać, ale również chętnie udzieli siebie i swoich uczuć – to jedyna możliwa odpowiedź na pytanie, jak zachować miłość w rodzinie w pierwszym roku jej istnienia.

Kryzys rodzina jest trzy do pięciu lat

Kryzys trzech lat, zwykle pojawia się po urodzeniu dziecka lub zaczyna się we wczesnych latach życia. Rzeczywiście, pojawienie się pierwszego urodzonego obu małżonków – dużo stresu. Związany z nim otrzymuje stałą radości zwiększonego zmęczenia od nieprzespanych nocy z powodu konieczności opieki nad dzieckiem. Ponadto, zazwyczaj żona nieświadomie zaczyna poświęcać najwięcej uwagi na dziecko, co jest niezwykle irytujące mąż czuje się zbędny. Kłótnie w rodzinie, w tym przypadku, często ze względu na fakt, że jest on stara się naprawić sytuację i przyczynić się do procesu edukacji dziecka. Między małżonkami stale kwestionuje się, jak go karmić, ubierać, jak często do podjęcia broni i tak dalej.

Często istnieje inny obraz. Kobieta świadomie przynosi wszystkie swoje uczucia i czułości dla dziecka, po prostu ze względu na człowieka, którego kochała, ona nie dostać te uczucia do siebie. Brak nawyków pocałować przed wyjazdem i po powrocie z pracy, kawa w łóżku mąż nie działa, śniadanie w weekendy nie pobłażać, po raz kolejny nie zainteresował temat zdrowia i tak dalej. Ale nie wszystkie żony są świadomi, że takie zachowanie jest nieodłączną częścią natury damsko-męskie, a nie osobistym wyrazem ich twardości boków. Większość silniejszej płci w zasadzie obcej nastrojów. Jaśniejsze i bardziej aktywnie wyrażane w wybranej jeden męski, więc będzie bardziej powściągliwa w manifestacji uczuć.

Dlatego nie jest konieczne, aby ukarać męża, pozbawiając go pieszczoty celowo. Nie zapominaj, że kobiety są źródłem ciepła, miłości i ogólnie cały emocjonalny składnik małżeństwa. Nie staraj się zemścić, nie zamykaj się na męża, pozostawiając całkowicie w opiece nad dzieckiem. Więc tylko rozgoryczony małżonka i zachęcać do poszukiwania przyjemności gdzie indziej. Zamiast uczyć mu wrócić przejawy miłości w rodzinie. Przed wyjściem do pracy, wyjść z pokoju z dzieckiem, jeśli jesteś już na jawie, i życzymy w imieniu zarówno udany dzień taty, powiedz mi, co będzie się nudzić, i czekać na jego szybkiego powrotu.

Zachęcić współmałżonka dowolny przejaw chęci pobyt z dzieckiem, aby doprowadzić go do wspólnego pływania i wieczorne spacery. Ale to zrobić delikatnie, taktownie i terminowo, bo jeśli się zmęczony od ruchliwej dni czternastej człowiek spaceru z wózkiem, to nie jest trudne do odgadnięcia, jak to się skończy. Dlatego wiem, środek i respektować życzenia małżonka odpocząć.

Nie powtórzyć tego samego błędu jest bardzo powszechne, gdy młoda matka sama z dzieckiem w jednym pokoju, a mój mąż wysyła tzw link na kanapie w salonie, powołując się na fakt, że musi spać. Tak, oczywiście, reszta jest istotne, ale równie ważne jest również, aby zrozumieć naukę, jak stać się opiekuńczy tata, a to jest niemożliwe bez kłopotów i nieprzespanych nocy. Nie bój się za jakiś czas, aby opuścić męża i dziecko razem, po powiedzeniu kochanej, gdzie wszystko jest. Twój brak im bliżej i pozwoli również małżonek ocenić pełnej miary spotkało żonę kłopotów i trudności.

Okres związany z pojawieniem się dziecka w rodzinie, trudno, może to opóźnić męża i żonę do siebie przez długi czas. Aby przetrwać go bez szwanku i utrzymać rodzinę razem, musimy pamiętać, że jest rozdrażnienie z powodu zmęczenia. Debata o metodach edukacji dziecka wynikają z wzajemnej miłości do niego. Więc staramy się pokazać elastyczność i umiar. Więc znajdziesz najlepsze stosunki opcję, wypracowanie zaakceptowania zarówno dla dziecka linii edukacyjnego. Te same powody powszechnie przypisywane do kryzysu rodziny pięciu latach małżeństwa. Jednak w przypadku, gdy jest połączony z innym instynktem, nierozerwalnie związaną z nas od czasu pierwotnego człowieka.

Następnie związek między mężczyzną a kobietą były tymczasowo i wyłącznie w celu nadania potomstwo plemienia. A gdy dziecko trzy lub cztery lata, aby dbać o niego może nie tylko ojca i matki, ale także otoczenia. Dlatego człowiek z czystym sumieniem poszedł szukać miłości w nowej kobiety. Ewolucja ludzkiej świadomości, jaka nastąpiła od tego czasu, oczywiście, pozostawił pewien ślad na zachowanie ojca i męża w rodzinie. Ale prymitywne instynkty czasami objawiać się przez prowokowanie kryzysów w piątym roku istnienia małżeństwa. Wygładzić ich możliwości, jeśli od dzieciństwa do rozwijania między matką, dziecko i ojciec nierozerwalny związek, który pomaga tworzyć wzajemne obawy, podział obowiązków, działania wspólne rekreacyjne i tak dalej.

Innymi słowy, konieczne jest nie tylko na poziomie materialnym, aby zrozumieć zakres odpowiedzialności za rodzinę, ale również dowiedzieć się szczególny stosunek do dzieci i siebie, oparty na miłości i poczucia domu. Jedynym sposobem, aby przezwyciężyć nieporozumienia, które pojawiają się na trzecim i piątym roku małżeństwa i osobisty przykład, aby odpowiedzieć na pytanie, jak zachować miłość w rodzinie po tym okresie. Ale kryzys siedmiu lat i cały przyszły są znacznie trudniejsze od dwóch poprzednich.

Kryzys dowolny starsze małżeństwo

Siedem lat związek małżeński – rodzaj dojrzewania, rodziną, mężem i żoną rozpocząć zdobyć ich osiągnięć. Porównać ich własną sytuację ze statusem rówieśnikami i często w tym samym czasie nie bardzo przyjemne wnioski dla siebie. To właśnie one są przyczyną ciągłych kłótni w rodzinie. Para wierzyć ich winy pokonuje złego wyboru partnera życiowego, i pamiętam wszystko skumulowane w okresie małżeństwa urazy. W rzeczywistości, kryzys rodziny siedmiu lat jest bardziej prawdopodobne, aby wiek, więc druga połowa, choć i ma na swoim nastawieniem, ale nie bezpośrednio.

Soul-poszukiwania w tym przypadku czynnikiem są bardzo negatywne. Każdy z nas może znaleźć wiele błędnych działań w swoich działaniach. Jest to normalne – nikt nie wychodzi bez porażek. Ogólnie rzecz biorąc, kryzys, który przypada na siódmy rok małżeństwa jest psychologiczny wyładowanie potrzebne do zgromadziły cały czas stresu. Jest ona wyrażana w zwiększonej drażliwości i żalu, z powodu których nie są stałymi skandale i przemoc. Jest to bardzo trudny okres życia małżeńskiego, w rzeczywistości stanowi on dla większości rozwodów.

Ponadto, w większości przypadków, nawet pozornie spokojna i dobre samopoczucie od siedmiu lat, a inny, bardziej dojrzały, małżeństwa – to tylko fasada, za którą kryje się rutyna i monotonia. Dzieci, praca, dom, i sporadyczne rozrywki w przedziale od dawna znajome twarze – wszystko to stopniowo prowadzi do wniosku, że odurzający poczucie lotu, który tkwi w miłości, doświadczenie w obecnych realiach nie uda, i zastąpić spalanie pasja przyszła notorycznie przyzwyczajenia. I całe życie wydaje się być na krawędzi, aby przewidywalne i dlatego nudne. Patrząc w lustro, a mąż i żona świętować zmęczenie w oczach, widocznych zmarszczek i kilka zmieniać kształt ciała. Zgadzam się, to wszystko nie sprzyja pozytywnych myśli.

Między małżonkami od dawna nie mówić o uczuciach, ich komunikacja sprowadza się do tego, że trzeba kupować od produktów lub odzieży, gdzie wysłać dzieci na lato, do której szkoły lub przedszkola do wyboru i tak dalej. Innymi słowy, osobiste tematy intymne wszedł do kategorii zakazanego, mąż i żona żyją razem i jak, ale każdy człowiek dla siebie. Niezbyt często sytuacja, w której mąż próbuje w jak najmniejszym stopniu, aby być w domu, z jego niezadowolenia z ciężaru drugiej połowie i twierdzenie, że miał mało czasu na dzieci. Ale w rzeczywistości kobiety mają inny pogląd. W zawoalowanej formie dajemy do zrozumienia, że ​​uwaga człowieka nie jest wystarczająco nie jest dzieckiem, ale dla siebie. A tym bardziej tych zaniechań i zagadek, tym trudniej jest utrzymać rodzinę.

W tym okresie kryzysu, a później było łatwiejsze i nie prowadzi do rozwodu, wielkie znaczenie ma obecność interakcji między małżonkami. Rzeczywiście, często zdarza się, że żona była początkowo ostrożny prób radzenia sobie z ogólnej edukacji męża dziecka i hamuje jego pragnienie, aby pomóc w pracach domowych, i tak dalej. W końcu okazuje się, że para wygląda w większości aspektów życia rodzinnego i pozostały odrębne. I to jest bardzo niebezpieczne, ponieważ prowadzi do ich oddalenia od interesów drugiej strony. Tak więc, aby wyrazić niezadowolenie, jeśli mąż zamiast iść na piknik z wami, a dzieci po cichu idzie na ryby? Widzisz, to po prostu nie czuje się jednym z rodziny.

Przede wszystkim, pierwszy przykład zdeklarowanego postu dubbing własne pragnienia. Ale bez łez, napady złości i skandali. Dyskusja prywatnie jest lepiej na romantyczną kolację w bardzo przyjazny sposób. Nie wahaj się dotykać istniejących problemów z brakiem dbałości o siebie. Trzeba zacząć jeden dzień wolny w miesiącu spędzać razem jako rodzina, drugi – aby poświęcić się wyłącznie do siebie nawzajem i do dysponowania pozostały według własnego uznania każdego z nich. Pamiętaj, że o dialogu, wyraźne uznanie istniejących trudności łatwiej znaleźć drogę wyjścia z kryzysu i będzie utrzymywać rodzinę.

Niektórzy małżonkowie w tym czasie zaleca się rozproszyć, aby z nim sama do refleksji na temat tego, co robić dalej. Jeżeli związek z drugą połowę od początku zbudowany na głębokim uczuciem, czas spędzony poza pozwoli nudzić i uświadomić sobie, że miłość nie ma, ale tylko trochę „zakurzony” od czasu do czasu i wymagają renowacji. Romans na wakacjach, zmiana fryzury, nowa wspólna pasja przyniesie świeże nuty w swoim życiu i ponownie pomalować ją w jasnych kolorach.

Dużo trudniejsze, jeśli w pierwszych latach małżeństwa, silny fundament do budowania relacji nie wyszło. W tym przypadku, perspektywa rozwodu jest postrzegana jako okazja, aby pozbyć się irytujących węzłów i spróbować zacząć wszystko od nowa, ale z inną osobą. W tym przypadku, przed zniszczyć istniejące małżeństwo, trzeba uczciwie odpowiedzieć na kilka pytań.

Po pierwsze, nie zawsze jest możliwe, aby ponownie ożenić albo ożenić. Czy jesteś gotowy do uruchomienia na zawsze pozostać samotnikiem? Na drugim miejscu, a także czy aktualnej rodziny nie było tak źle, ponieważ nowe małżeństwo również spodziewać niemal identyczną kryzys, a co potem? Znowu będzie jak struś, chować głowy w piasek, aby uciec od problemów w nowy związek? Trzeźwo patrzeć na swoim obecnym życiu, może to nie jest tak źle. Jeśli dojdziesz do wniosku, że masz coś do walki, wykorzystać wszystkie próby nawiązania stosunków w rodzinie. Pragnienie, cierpliwość i gotowość do zmiany może pomóc uniknąć rozwodu. Oczywiście, tylko opisane okresie kryzysu nie są ograniczone. Od czasu do czasu relacje między parą ruszy w fazę konfliktu, który jest bardzo trudny do przejścia.

Jak utrzymać rodzinę w sytuacji, która wyraźnie mówi o nadchodzącym kryzysie? Trzeba ustawić nowe cele w przed nią. Wspólne rozwiązanie, nawet małe problemy mogą pomóc zachować jedność i uświadomić sobie, że przyszłe życie jest nie do pomyślenia siebie. Najważniejsze w tym okresie – należy pamiętać, że jest to nieuniknione i konieczne, ponieważ sprawdza siłę rodziny i aktualizuje stopień uczuć między małżonkami. Dlatego wiedząc, jak utrzymywać stosunki małżeńskie, wezwać pomoc całą swoją prędkość i starają się dbać o ich połowie. Po silnej rodziny – jest tym, co pomaga nam znieść wszystko.

Oszukuje zawsze powód do rozwodu?

Czasami zdarza się tak, że silny wyglądające, małżeństwo, płynnie wymyka kryzysu nie przechodzi testu oszukiwanie męża lub żony. I nie mówimy o tym, że wywołało negatywne skutki w małżeństwie. To się po prostu stało. Nierozsądnie, pod wpływem rosnących pasją, starając się spróbować i przeżywała zapomniane emocje i tak dalej. Ale wytrzeźwienia się równie nagle, jak rano po tym wydarzeniem.

Ci zdziwieniem zrozumieć, że jesteś w łóżku z zupełnie obcego człowieka do ciebie, i szybko pobiegł do zwykłego życia, wypełniona głosami dzieci i pozornie nierozwiązywalnych problemów. Spróbować odrzucić fakt zdrady, zapomnij jak koszmar, ale czasami wracam pamięcią do tego dnia. Co więcej, jego winy przed mężem próbują nadrobić nadmiernej uprzejmości, specjalne czułością niż kłopotliwych pytań.

Co zrobić w tym przypadku? Rzetelnie i zagrozić długoterminowej szczęśliwe małżeństwo lub cicho poczuć spadać w nadziei, aby utrzymać to w tajemnicy? Jednoznaczne Odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Ale w każdym przypadku, swoją drogę do światła na końcu tunelu powinna rozpocząć się z przebaczeniem. Tak, trzeba wybaczyć sobie za to, że słaby, za chęć poczuć wolność zawrotu głowy, tak jak kiedyś w młodości. Nie szukaj wymówek za swoje zachowanie i spróbuj odpuścić i iść dalej. Po zimnym prysznicem w postaci wyrzutów i ponownego wartości wewnętrznych związanych ze zmianami w sobie jest już surowe kary dla każdej osoby.

Psychologowie polecam postrzegają to wydarzenie jako kolejną lekcję życia, korzystać z niego, a nie karać sobie małżonka sin uznanie. Nie jest konieczne, aby powodować ból dla ciebie kochany człowiek, wystawiać dość szczęśliwe małżeństwo na ryzyko i odmówić prawa dzieci dorastają w nienaruszonym rodziny ponieważ tylko jeden ze swoich błędów. Stojko przeżywa pierwszy i najtrudniejszy okres emocjonalnie po niewierności i ostatecznie dowiedzieć się, jak ją leczyć.

Pamiętaj, że małżeństwo rodzi się z miłości, jest w stanie wytrzymać wiele, ale warto narażając go na niepotrzebne badania, nieustannie sprawdzając siłę? Życie i tak nieustannie rzuca nam trudne zadania, aby uporać się z co jest dość trudne. Dlatego uczą się doceniać ludzi, które jest blisko, nie wahaj się porozmawiać z nim jak najwięcej o swoich uczuciach, poprosić o pomoc, jeśli jest to potrzebne, i zawsze oferują to sami. A potem wszyscy znajomą frazę „aw smutku i radości” jest wypełniona prawdziwego znaczenia i władzy, przed którą zaciemnione wszystkie kryzysy i trudności.

load...