Jak uszyć zasłony do sypialni z własnymi rękami?

Zawartość:

Wiele kobiet nie są obce pragnienie posiadania własnych rąk do szycia zasłon do sypialni lub salonu, zasłony kuchenne.

load...

Zasłony pozwala zrealizować estetyczny pomysł lub doświadczenie kreatywność i łatwość implementacji nie wymaga specjalnych umiejętności.

Nasze porady i wskazówki pomogą stworzyć produkt, który będzie pod wpływem siły ozdoba do sypialni, w pełni wykonywać swoją funkcję.
Powrót do spisu treści

Zasady wyboru tkaniny

Przy podejmowaniu decyzji, aby uczynić swoje ręce zasłony do sypialni, konieczne jest, aby rozwiązać szereg problemów, takich jak wybranie styl, styl, kolor i fakturę tkaniny. Przed wyruszeniem do sklepu tkaniny, musisz zrozumieć, na czym to główne funkcje są wykonywane przez zasłony w sypialni. Są one nie tylko elementem wystroju, ale również zaprojektowane, aby ukryć przed wzrokiem ciekawskich pokój rekreacyjny. Fakt ten jest odpowiedzialny za wybór tkanin na zasłony, a ponadto konieczne jest zapewnienie funkcjonalnej wariant, który może tworzyć atmosferę spokoju w sypialni, harmonii, komfortu, bezpieczeństwa i komfortu.

Główne wymagania to:

 • Estetyczny wygląd.
 • Zwiększona gęstość tkanki, która zapobiega penetracji światła uliczne.
 • Połączenie z konstrukcją pokojowej konsystencję, kolor i styl.
 • Funkcjonalność.

Ze względu na fakt, że zasłony są zaprojektowane, aby chronić nas przed niepożądanym hałasem i wzroku, należy dać pierwszeństwo ciężkich i gęstych materiałów, które mogą być połączone z delikatnym tiulem lub półprzezroczystego światła zasłony. Ta rada jest istotne, jeśli okno sypialni skierowane na wschód lub południe. Warto zauważyć, że zasada ta nie powinna być uważana za dogmat, zwłaszcza jeśli nie dogadują się z wybranym stylu i wnętrza sypialni.

load...

Biorąc pod uwagę jedną lub drugą opcję dla przyszłych zasłony tkaniny, nie zapomnij o takiej koncepcji jak przyjazność dla środowiska. Wybierz materiały naturalne lub te, które są łatwe do czyszczenia i konserwacji. Kurtyny mogą być wykonane z bawełny, jedwabiu, muślinu lub lnu wybrać gęsty, ciężki aksamit jedwab lub aksamit.

Wybierz brokatu, aksamitu, żaluzje, jeśli okno sypialnia z widokiem na słonecznej stronie, dziedziniec lub hałaśliwym ruchliwej drogi. Jeśli nie przeszkadza jasny słoneczny poranek i hałas za oknem, dokonać wyboru na rzecz lżejszych tkanin, takich jak jedwab, organza, szyfon.

Wybierając kolor tkaniny zasłonowe kierować się ogólnym kolorystyki pomieszczenia. Jasne odcienie – beżowe, niebieskie, karmel, różowy, jasnozielony kolor – doskonale łączyć z meblami z jasnego drewna. Zasłony głęboko nasyconych kolorach odpowiednich dla masywnego ciemnymi meblami.

Opierając się na zasłonach jest zaprojektowany, aby podkreślić indywidualny styl pomieszczenia i nie rozpraszać. Ze względu na poprzeczne paski można wizualnie zwiększyć przestrzeń pomieszczenia pionowe pozwoli przezwyciężyć tę wadę, że w niskich sufitów.

Jeśli celem jest przyciągnięcie łóżko, szyć zasłony z tego samego materiału co koc na nim, a przynajmniej podobny kolor. Dopełnieniem wnętrza poduszki, masz jedną stylistyczną zespołu. Dla wysokiej technologii i minimalistyczne jasne zasłony będą odpowiednie (oczywiście pod warunkiem, że pomieszczenie jest w zimnych i jasnych barwach).


Powrót do spisu treści

Wybór zasłony projekt

Przy wyborze zasłon w głównej sypialni jest harmonijne połączenie z warunkami wnętrza. Uważa się za idealną opcję, która wymaga użycia narzuty, zasłony i poduszki dekoracyjne z tego samego materiału tekstylnego. Ale jeśli okazja nie jest dostępny, trzeba mieć co najmniej elementy stylu.

Sypialnie będą istotne dla różnych wariantów zasłon, które różnią się nie tylko kolorem i fakturą, ale także mechanizm smarowania. Roman, Brytyjczycy i rolety są eleganckie i kompaktowe. Modele francuskie i austriackie wyglądają bardziej bogato w pozycji uniesionej. Dają siłę pokoju okazałością, więc zwykle są one wykorzystywane do salonu lub sypialni dużym obszarze.

Fani klasycznego stylu nadaje się jako przesuwne zasłony i włoskie zasłony gęstej tkanki. Ten odcień nie jest bardzo trudne, aby utworzyć własną, ponieważ jest to prostokątne płótno, idąc po przekątnej do owczarni za pomocą linek i pierścienie umieszczone na niewłaściwej stronie zasłony.

Przez uznanych klasyków atrybutów i rolety rzymskie, które oferuje różnorodne klasyczną elegancję i praktyczność. Może być stosowany do ich produkcji, zarówno lekkich i gęstej tkanki. Korzystanie z różnych tkanin i szycia techniki pozwalają kurtyna znaleźć wygląd żaluzji poziomych. Decydując się na takich zasłon należy zrobić, jeśli mówimy o małej sypialni, ponieważ są one jak nikt inny może zaoszczędzić przestrzeń.

Japoński styl w nowoczesnej przestrzeni projektowania staje się coraz bardziej popularne. Zaletą takich zasłon w możliwość pracy w różnych oknach, a także stosowanie różnych tkanek w fakturze. Pierwotny roztwór jest stosowanie różnych materiałów, które różnią się nie tylko w koloru i struktury, ale również gęstości.


Powrót do spisu treści

Zasłony procesu szycia

Wybierając materiał na zasłony i niezbędnych elementów wyposażenia, można przejść do etapu krawiectwo produkt. Krawiectwo każdego produktu obejmuje pomiar i cięcie. W przypadku zasłony trzeba określić ich długości i szerokości, konieczne jest cięcie wstęgi. Pamiętaj mały zapas, który wynosi 10-15 cm szerokości i 30 cm długości. W tym przypadku większe znaczenie niż kiedykolwiek powiedzenie „środek dwa razy, cięte raz.” W przypadku błędu będzie musiał dołożyć wszelkich starań, aby to naprawić, a czasem może nie być możliwe. Znakowanie odbywa się w profesjonalnych warsztatach na specjalnych stołach, w przypadku szycia zasłon do sypialni z ich rąk taką rolę może wykonywać podłogi. Wszystkie czynności wykonywane na znakowanie za pomocą specjalnego centymetr prostych może wyznaczać subtelne kredę lub kawałek mydła i metrową drewniane listwy albo linijki.

Przed wykonaniem linii szwów, wyprasować żelazkiem szmatki. Dzięki tej prostej czynności będzie gładkie krawędzie, co przyczynia się do bardziej pewny siebie i wygodnej pracy. Jeśli wcześniej nie miał żadnego doświadczenia w pracy na maszynie do szycia, postaraj krawędzi tkaniny w polu widzenia.

Jeśli wybierzesz model zasłony zakłada obecność ozdobnymi wstążkami, wziąć 2 paski o długości 15 cm i wybrany, nie zapomnij zostawić zapas 2,5 cm. Złożyć je na pół wzdłuż i szyć, co wychwytywania i ozdobną wstążką. Następnie krojone długości paska 21 cm, składany na pół wzdłuż teks i obracać. . Podzielone na trzy części o długości 7 cm paski zgiąć krawędź surowego i przyszyć do kurtyny w postaci pętli, jeden w centrum i dwa na boki. Poprzez te pętle przegap dekoracyjną wstążkę i szyć końce do krawędzi bocznych zasłony. Po tym, przenieść zasłony na bok i przez przechwytywanie naprawić draperie. Przechwytywanie przymocować do ściany za pomocą haka lub rzep.
Powrót do spisu treści

Zasłony szycia z lambrekinów

Określenie „pelmet” oznacza górną część kurtyny, który jest łącznikiem między połówkami zasłony. Na lambrekin jest przypisane nie tylko funkcję estetyczną, to ma również na celu poprawę ochrony pomieszczeń przed przenikaniem promieni słonecznych.

Aby utworzyć takie zasłony trzeba dokładnie obliczyć szerokość cięcia maskownicę, to okap szerokość pomnożona przez wybrany współczynnik fałdy montażu. Jeśli chodzi o jednostronne fałdy, należy pomnożyć przez 3, i nie zapomnij o zasiłek w 5-6 cm, które będą wymagane na szwach i skurczu.

Takie pelmet może mieć inną dennym: vpodgibku lub sztywne. Na górę konwencjonalnej taśmy tapicerki szyte. Z pomocą wzorców do bazy można wyciąć i uszyć podszewkę, która uczyni projekt bardziej zwarty.

Do samodzielnego tworzenia zasłon wymaga szereg narzędzi i materiałów:

 • Zaciski, które utrzymują zasłony;
 • Tkanina;
 • Okucia i karnisz;
 • Wątku;
 • Szpilki;
 • Maszyna do szycia;
 • Elementy do pomiaru;
 • Nożyczki;
 • Pasek 1 m;
 • Żelazko.

Powrót do spisu treści

Szycie rolet rzymskich

Rolety rzymskie do szycia zalecamy wybranie gęstych tkanin, które utrzymują swój kształt dobrze. Będzie potrzebował wiele narzędzi, które pomogą zrealizować nasze plany w rzeczywistość:

 • Grabienia, która musi być mniejsza od długości zasłony;
 • Wykończenia taśmy – „rzep” i warkocz;
 • Małe paznokcie;
 • Plastikowych lub metalowych pierścieni o średnicy 12 mm;
 • Długość przewodu nylonu równa dwóm długościom kurtyny i szerokości.

Do produkcji rolet rzymskich, zmierzyć szerokość okna, które będzie szerokość zasłony przyszłości. Do tego musi być dodana w ilości 5 cm. Długość zależy od wysokości okna z naddatkiem 12 cm dla podwójnego rąbka w dolnym i górnym szwem. Na tłoczonej wstęgi z niewłaściwego znaku strona obręb linii, zagnieceń układ linii i pierścieni punkt szycia. Na pierwszej linii zagięcia dolnej krawędzi opóźnionego odległości równej ½ szerokość fałd. Wszystkie te linie znajdują się w tej samej odległości, która jest szerokość fałdy.

Dalsze prace nad stworzeniem zasłon obejmują:

 1. Krawędzie boczne hem.
 2. Opakowanie „rzep” na dole drewna.
 3. Do brzegów tkaniny górnej krawędzi zasłony i szycia „rzep”.
 4. Żelaza i dolne krawędzie brzegowe pristrachivanie niej kurtyny podwójnej szerokości zakładka 5 cm.
 5. Kończąc Edging szyte wzdłuż linii zagięć nakładających się dokładnie na jej funkcji dodatkowych pasów mocujących, które są szyte na górze pierścienia. Górny pierścień przymocowany do drewna, inaczej rolety nie wzrośnie.
 6. Łącznik do kabla może być przymocowany do ramy okiennej. Pozostałe plecionki pierścieni wypycha od dołu do dolnego paska. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wszystkie ciągi muszą iść na bok.
 7. Aby złożyć równomiernie ciągnąć sznurowadła i zabezpieczyć w tej pozycji za pomocą taśmy.
 8. Zamocować belkami na ramie, usunąć taśmę, spłaszczyć zasłonę, działając na wszystkie koronki. W celu ułatwienia obsługi, można je przymocować do ogólnej montażu i umieszczony za skrajnym pierścieniem.
 9. Przechodzą przewody z uchwytem, ​​który jest przeznaczony do podnoszenia zasłony i związać jeden węzeł w odległości 50 cm. Nieco poniżej węzeł cięcia końce sznurków. Ponadto, przewód detal mocujący montażu na ramie okiennej i owinąć go przewód do mocowania zasłon.

Powrót do spisu treści

Alternatywnym sposobem utworzenia zasłony

Jeśli nie masz maszynę do szycia w domu, to nie znaczy, że nie będzie w stanie zrealizować swój potencjał twórczy. Alternatywną metodą jest zastosowanie metody klejenia, która jest oparta na zastosowaniu specjalnej taśmy klejącej, co nie jest trudne do kupienia w sklepach z akcesoriami do szycia. Przed użyciem, taśma jest mierzona i cięcia, na podstawie danych o długości i szerokości zasłony. Następnie zakładka do taśmy szwów prasować żelazkiem zgodnie z instrukcją. Zasłony, utworzony w ten sposób, w żaden sposób gorsze od swoich „braci” sostrochennym wszelkich cech estetycznych i funkcjonalnych.

load...