Jak uszyć rzymskie odcienie z rękami?

„Sail i karawele, rufa szlak piany i bieli …”

I gdzie robi rzymskie rolety – pytasz. I pomimo tego, że ten element dekoracji okien, mamy tyle z rzymskich żeglarzy. Ten sam ślepy na całej swej łaski jest dość prosty (jeśli nie jest „szorstki”) w czasie wykonywania. Jest to dokonywane na podstawie żagle statku: zamontowany na maszcie płótnie, które mogą być podniesiony lub obniżony za pomocą specjalnego urządzenia. Jeśli wszystko jest tak proste – można powiedzieć – jak uszyć rolety rzymskie siebie? To bardzo proste – odpowiemy i oferują kilka opcji rzymskie zasłony szyte bez większych trudności (ale z pewnym stopniem wysiłku!).

load...

Co trzeba zrobić?

Należy pamiętać, że tkanina będzie trzeba znacznie mniej niż w przypadku tradycyjnych zasłon, ale akcesoria i materiały dodatkowe – więcej:

 • Tkkani prosto cięte do rozmiaru okna lub trochę więcej;
 • Podszewka (na jednym ze wzorów);
 • Taśmy velcro (szerokość taśmy mocujący żaluzji);
 • Na podstawie uszczelki samoprzylepnej do obrzeża (polar, krynoliny);
 • Siedem lub osiem kołki z drewna lub metalu, którego długość jest mniejsza niż trzech centymetrów szerokości kolejnych kurtyn (osnowy);
 • Tworzywa sztucznego lub z drewna, w którym pierścienie (prodenetsya przewód do podnoszenia żaluzji);
 • Trzy segmenty przewodu (długość od siebie – dwa razy długość zasłon oraz jej szerokości;
 • Waga pasek;
 • Drewniane deski, który jest zawieszony kurtynę;
 • Specjalny uchwyt-stop na kablu;
 • Gwoździe, śruby i haki.

Wybierz segment, zaopatrzony we wszystko, czego potrzebujesz i zacznij zasłony. Tak przy okazji, rolety rzymskie – najtańszy sposób na drogie projektowania tekstyliów. Ponieważ z minimum tkanki (i to jest właśnie to) można sobie pozwolić na zakup drogiego materiału.

Dobrze, jaki rodzaj tkaniny wybierać, decydować o sobie. Jeśli chcesz, aby Twoje rzymskie rolety chronią przed słońcem, wybierz gęstą tkaninę lub w specjalnej obróbce od wewnątrz (z tkaniną „black out”). Półprzezroczyste tkaniny na oknach ukryje swoje życie od wścibskich oczu, ale pominąć światło w pomieszczeniu. Zauważ wzór: w rolet będzie wyglądać szczególnie korzystne. I tkaniny z ciekawym splocie lub złożonego może być także bardzo skutecznym rozwiązaniem.

A teraz, w celu określenia tkanki i zdobywania niezbędnych materiałów i przejść do wyboru i produkcji modelu.

Modelować jako pierwszy. Najbardziej prosta i łatwa opcja

Model ten bez kołków, ale z wagą, których trwałość linii poziomej dolnej krawędzi zasłon. Jego zalety – łatwość wykonania, miękkie fałdy i wygląd niefrasobliwe.

load...
 1. Aby rozpocząć dekatiruem bazie tkanin i podszewka moczy się w gorącej wodzie w ciągu około piętnastu minut, suszyć, pat.
 2. Następnie zrobić wzór: narysuj prostokąt, dodając dziesięć centymetrów wysokości i trzy centymetry w szwach.
 3. Cięcie, składanie i wyściółka podstawy prawej strony okładziny, fastrygować, otstrachivaem bolesnym (cięcie narożami).
 4. Mamy kuliske przez ważenie: owinąć dolne dwa i pół centymetra tkaniny (Lewa strona) wycisnąć teks na krawędzi.
 5. Na wysokości gotowych zasłony są utrzymywane w górnej krawędzi linii poziomej, a nad nim na przedniej stronie taśmy szyć Velcro (części miękkiej z nią z jednej strony).
 6. Rzep jest składana wewnątrz, przyszyć na drugiej krawędzi, odciąć nadmiar materiału.
 7. Podzielić (oznakowanie) wszystkich zasłonę na tych samych klubów i strip-szyć pierścienie w miejscach, gdzie przechodzą przez przewód.
 8. W kuliske wkładki ważenia i dostać gotowe zasłony!

Drugi model. Opcja z zakładkami dla barów

Model ten jest najbardziej odpowiedni dla zasłon gładkich tkaninach o luźnej strukturze. Głównym warunkiem jej dokładnego gatunków – dokładność i wolnego szwy (nie ściągające) do obróbki.

 1. Dekatiruem tkanina (na kurtyna jest potrzebna tylko jedna warstwa).
 2. Wyciąć, co trzy-centymetrową naddatek szwu na każdej stronie.
 3. Boca przyszłe zasłony traktować szwu podwójnego rąbka i pół do półtora centymetra.
 4. Wzdłuż dolnej krawędzi sposób masę materiału kuliske około dwa i pół centymetra szerokości.
 5. Zaznacz na całej szerokości kurtyny równe części dwudziestu (dwudziestu pięciu) cm: pierwszy znaczników z kuliske pół centymetra odłożyć powłok (na zasłonami bocznymi), a szerokość drugiej sekcji, aby fałdowanie, i tak dalej aż do końca. Zauważ, że wkłada trzeba mieć dokładnie jeden mniej niż sekcjach.
 6. Również zaznaczyć, a druga boczna krawędź zasłony.
 7. Otstrachivaem wkłada znalezienie każdego z nich w środku i połączona przez ścieg prosty, równolegle do dolnej części zasłony.
 8. Bend tkaniny tej linii, kołków ścinanych i wykonać szwy na fałdy, wychodząc od krawędzi około siedmiu milimetrów.
 9. Zakładki wygładzania i narysować linię poziomą górnej zasłony STRIPER.
 10. Szyjemy na rzep, a także dla pierwszego modelu rolet rzymskich.
 11. Przez zakładkami od strony wewnętrznej i uszyć kuliske górny pierścień dla przewodów.
 12. Włóż ważenie w kuliske i barów w podwija ​​- Zasłony gotowe.

Trzeci model. Opcja najbardziej popularne

Opcja ta jest bardzo popularna, ponieważ uszyć rolety rzymskie się w ten sposób jest dość proste, ale wynik będzie bardziej skuteczne niż w pierwszym modelu. Na niej jest absolutnie podstawą dla każdego materiału, a wykładzina musi być połączona z tonu podstawowego.

 1. Namoczone, osuszyć i pokroić zarówno tkaninę do prasowania.
 2. I wyciąć prostokąt wielkości okna z uprawnień i pół centymetra na trzech stronach i dodatku w wysokości dziesięciu centymetrów wysokości.
 3. Pocięty na dół fundamencie od wewnątrz przedniej stronie, podlać.
 4. Na trzech boków zasłony przyszłości do szycia, jelito skręcenia (wycinanie rogów), proutyuzhivaem.
 5. Mamy kuliske przez ważenie takie same jak w pierwszym modelu.
 6. Przez analogię do poprzednich modeli rzymskich zasłony uszyć wzdłuż górnej części taśmy, rzepy.
 7. Podzielenie całej szerokości kurtyny do sekcji około dwudziestu centymetrów i oznaczono je (fragment) liniami prostymi.
 8. Zgodnie z planowanymi linii sprawnie i dokładnie przypięte kołki oplot lub taśmy (jeden i pół centymetra), który staje się kuliske do prętów.
 9. Taśma Nastrachivaem-kuliske (na linii na każdym końcu), pozostawiając po bokach w otwory na pręty gwintowania.
 10. Vdevaem w kuliske barów i środek ważenie, a następnie uszyć przewód ring – ślepy gotowy.

Czwarty modelu. Wykonanie z dennym

Nie potrzebne są tu szczegółowe instrukcje. Uruchom rzymskie rolety mogą być oparte na dowolnym modelu. Jedyną różnicą będzie kształtowana dno, rzeźbione zapiekanka lub wzorzystych linię. W tym modelu, zamiast instrukcji potrzebny tylko kilka zaleceń.

Jeśli chcesz, aby ukształtowany spód zerkając spod fałd zasłony podczas montażu, a następnie postępować w następujący sposób. Podczas cięcia dzieli całą sekcję zasłony wysokość pierwszego segmentu mierzy się od dolnej krawędzi rysunku. Najniżej pierścień nie szyje przewód do czynnika korygującego i dolnego pręta kuliske. Jeśli zasłony zaglądając do brzegów uszyć wzór pierwszego modelu (bez barów), sama krawędź zrobić więcej – nie dziesięć, dwadzieścia pięć centymetrów.

Jak naprawić rolety rzymskie?

Bezpieczne rolety rzymskie mogą być zarówno wewnątrz otworu okiennego lub na jej krawędzi. Zgodnie z tym przykładem wykonania i policzyć zużycie tkanki i wprowadzać do wzorca.

Pierwsza opcja jest odpowiednia w tym przypadku, jeśli okno jest zbyt szerokie parapety czy Roman cień jest używany razem z tradycyjnymi zasłonami. W tym przypadku, znajduje się bardzo blisko szyby i pozostawia wolne progi.

Druga opcja jest korzystne w przypadku, jeśli okno jest otwarte, a ścielenie łóżka klapa na całej jego wysokości. W tym przypadku niewidomych wyciąć tak, że pokrywa ściany (stoki) przez pięć do dziesięciu centymetrów z każdej strony okna.

Sam proces mocowania zasłony na okna wygląda następująco:

 • Do spodniej części kawałka drewna (drewno), do którego jest przymocowany kurtynę, gwóźdź gwoździ tapicerskich (lub za pomocą zszywacza) meble taśmy Velcro;
 • W dolnej części taśmy Velcro na śruby w śruby, w równych odległościach (zamiast płaskowników na nich musi być pierścieniami);
 • Przymocować do paska gotowych zasłon (pamiętam jej szczyt również szyte rzep);
 • Na jednej z części bocznych zasłon, od dolnych pierścieni, wkręcić przewód przez wszystkich pierścieni, a jego dno wiązania węzła (na przyczepności mogą być mocowane Node);
 • Gwint ten sam sposób wszystkie inne przewody;
 • Za pośrednictwem przewodu z pierścieniami taśmy;
 • Drukowanie wszystkich strun na jednej stronie kurtyny, zebrać je razem i przeforsować specjalnym uchwycie, korka;
 • Zamocować uchwyt do krawędzi deski;
 • Wyrównać koniec przewodu związać je węzła;
 • Na środku okna, zapinając haczyk naprawić chwyta;
 • ślepy składany w „harmonijkę”, wiatr przewody na haku.

Teraz, kiedy wyjąć przewody z hakami, upadku kurtyny. Tutaj, rzeczywiście, to wszystko. Wiedząc, jak uszyć rzymskie odcienie z ich rąk, jak to naprawić je na ekranie, można stylowo i skutecznie zorganizować okna w każdym pomieszczeniu w domu. I powiedzieć „dziękuję” do rzymskich marynarzy, dzięki którym sztuka dokonywania wypłynięciem statku magicznie pomaga przekształcać nasz dom.

load...