Jak uszyć procy lub Wszystkie nowe – dobrze zapomniane stare

Zawartość:

Modne, wygodne i użyteczne zawiesi – nie nowy wynalazek, ale jedynie ulepszone modele początkowo adaptacje ludowe – więź z dziećmi bilansowej. Takie klapki, kołyski były prawie wszystkie narody świata. Sędzia dla siebie. W Rosji, dzieci nosić fartuch lub spódnica rąbka długo (stąd określenie „przynieść na kolanach”), brudnica przystosowane do tego celu jego ogromna chusta kobiety japońskich i chińskich, rodowity Ameryka Południowa i Afryka zostały przeniesione dzieci w chusty, szale, ręczniki. W skrócie, użyliśmy do tego celu, dowolnej odpowiedniej wielkości i jakości tkaniny.

load...

Nawiasem mówiąc, „model” ludowa obligacji stanowiły podstawę nowoczesnych odmian temblaku. A biorąc pod uwagę, że nasz poprzednik, żadne specjalne narzędzia nie były wyjątkiem igły i nici, możemy założyć, że aby w pełni móc Chusta każdego z nas. Cóż, jeśli mamy taki mądry i szwaczka, to nie mamy wyboru, jak uszyć Chusta z własnymi rękami. A jako podstawę bierzemy modeli krajowych pucybuta kołyski.

Chusta – Szalik

Czyja jest tradycją stały się podstawą nowoczesnego modelu sling-szal, teraz nie można powiedzieć. Na Białorusi, jak prowadzenie używane ręczniki (długie prostokątne ręczników), cygańskie dzieci były w szale i chusty (długich szerokich dykhlo), prototyp tego typu można uznać za proca i Rebozo meksykański szal. W skrócie, model międzynarodową. I w celu uczynienia zawiesia własnymi rękami, musimy:

  • Segment gęste, ale tkanki miękkiej;
  • Wątku w celu dopasowania tkaniny;
  • Maszyna do szycia.

Daj nam natychmiast zastrzec niuanse wyboru tkaniny na temblaku-szal. Tkanina, która znacznie rozszerza nadaje się tylko dla nowo narodzonego dziecka. Starsze dzieci lepiej uszyć zawiesia z tkaniny nie rozciągnąć cokolwiek z tego, co rozciąga się tylko nieznacznie. Gęstość tkaniny powinny być oceniane pod kątem jego zdolności do zamocowania w solidnej knot – ponieważ jest to w jaki sposób można naprawić chuście-szal. Idealnie, Chusta powinna być przywiązane do jednego węzła, ale jest to możliwe dla dwóch osób, ale nie zbyt nieporęczne. Spróbuj wybrać naturalnych materiałów – bawełny, lnu i wełny, a jeśli odcinków tkaniny, a następnie upewnij się, że jest on rozciągnięty równomiernie w akcji i wątków poprzecznych.

load...

Więc wyciąć klapkę z których będą majstrować procy. Szerokość płata zależy od elastyczności tkanki: rozciągnięcie tkanek do będzie wynosić od czterdziestu pięciu do pięćdziesięciu pięciu centymetrów, mniej elastyczny materiał – z sześćdziesięciu do siedemdziesięciu centymetrów. Przyszłe długości pasa nośnego określona przez wielkość Momma: kobiety pod czterdziestu czwartej wielkości odzieży nadaje zawiesia o długości od czterech do czterech i pół metra, większe matek konieczne jest wyrzucany z cztery i pół do pięciu i pół metra materiału. Tworzą wzór może być ściśle prostokątny, przy zaokrąglone, ścięte lub stożkowe końce. Tworzyć wszystko, grał bardziej estetyczny rolę, a nie ma zasadniczych różnic.

Po przecięciu klapkę przetwarzają krawędzie przyszłości chuście schowany ich całej długości oraz szerokości struktury i ścieg w urządzeniu. Może być również traktowane na owerlokowych krawędzi, ale ta metoda jest mniej praktyczny jak neaten krawędź procy może przylgnąć do ubrań, torebek lub biżuterii. W przypadku tkanin, które na pierwszy rzut oka nie wymagają leczenia, tym etapie lepiej jest nie do pominięcia: schowany krawędź temblaku podejmować bardziej trwały i przyjemny w użyciu. I na koniec pracy mogą być szyte na szal chusta kieszeni lub po prostu jasny etykietę, aby łatwiej znaleźć środek chuście.

Ważne! Spróbuj użyć klapę tkanki tselnokroyny chusta-szal. Cross-stitch na temblaku, które będą wywierać presję na plecach dziecka lub ramionach mamy.

Chusta z pierścieniami

Wiedząc, jak uszyć szal procy, można spróbować improwizować i ulepszonych odmian. Będziemy szyć odwracalny Chusta z pierścieniami. Model ten jest wygodny, przede wszystkim, że można go umieścić na i pod nią ubrań zimowych. A w takiej chuście jest łatwy do przenoszenia dziecka w każdej pozycji, a to jest korzystne dla matek o różnych rozmiarach. Tak, jak uszyć Chusta z pierścieniami? Dla niego, musimy:

  • Metalowy pierścień wewnętrzna średnica sześciu lub siedmiu centymetrów – 2 części;
  • Szerokość segmentu tkaniny duplex 80 cm – 40 cm 2 metrów;
  • Maszyna do szycia.

Tkaniny wybierać nie tyle odcinek, tak bardzo, że gdyby zabrakło, to tylko szerokość, ale nie w długości procy. Dla takiego podejścia modelowego nie jest bardzo gruby denim, sztruks, dwustronny polar. Nawiasem mówiąc, tylko wybrać dowolny materiał jednostronny, ponieważ proca jest wolny „ogon” puch. I nie zapominaj, że proca – jest nie tylko wygodne urządzenie, ale także przedmiotem sprzętu. Więc pomyśl o harmonijnym połączeniem tkanin dla Chusta z szafą i stylu.

Więc weź kawałek tkaniny (2 do 2,4 m) i traktować wszystkich krawędziach (w podvorot lub owerlokowych). Jedna krawędź klapki jest przekazywana w dwóch pierścieni, zawijania tak, że pierścienie o krawędzi pasa nośnego i uszyć walcowanego krawędzi do zwoju. Aby to zrobić, możemy wykonać trzy proste lub zygzakowate linie w półkolistą linię. Ściśle mówiąc, gotowy do pierścieni procy. Pozostaje tylko spróbować, ale myślę o tym, jak stworzyć ciekawe fałdy wolnego końca.

Maj – Chusta

Oh! Model ten ma do nas z ciężko pracujących chińskich kobiet, które wymyślone skrzydła, umożliwiając wygodny i bezpieczny transport dziecka i matki ręce całkowicie wyzwolony. Bardziej wyrafinowana wersja chuście niż dwóch poprzednich modeli, ale również bardziej wygodne. Ta chusta jest bardziej podobna do tej w fartuch z długimi ramiączkami w dolnych rogach. Kiedy umieścić dziecko, podnieść „fartuch” w górę, a pasy skrzyżowane na plecach matki i naprawić przód. Jak uszyć maja Chusta własnymi rękami? W przypadku pasów z 35 do 45 cm od górnej dwa metry 9 centymetrów paski i taśmy talii 8 x 160 cm przygotowania:

  • Kawałek tkaniny – 2 m długości 10 cm;
  • Watolina pół metra szerokości – 16 cm;
  • Maszyna do szycia.

Najpierw zwój 2 części wycięte 48 do 38 cm plus pół centymetrów z każdej diety bocznej szwów. Następnie wycięto dwa górne pasy na 21 cm na metr dziesięciokrotnie uprawnień (plus) i pas biodrowy 19 o szerokości 163 cm (oraz dodatków). Z syntepon wycięte dwie wkładki 8 do 140 cm. Teraz możemy zacząć szyć się w maju-temblaku.

Dodaje szczegółowo poła na pół wzdłuż długości wzoru i zszywa się złożoną krawędzią. Otrzymany rury i Everts otutyuzhivaem. Robimy to samo z górnymi pasami. Ponadto, górny pasek zawiesie Watolina dodaje dopasowując krawędzie końców taśm i zszywa kilku linii w odległości 15 cm. Surowe krawędzie zagięte paski i szyte przez. Edge z syntetycznym wypełnieniem pozostawić otwarte. Szczegóły Chusta dodać przód i jest umieszczona pomiędzy pasami (w górnych rogach), tak, że przecinają się w środku kończy syntetycznej wyściółki. Wszystkie części kołków mocujących i krawędź pasa nośnego zszywane: a linia od połowy jednej strony prowadzi w górę ponad górną stroną w dół w środku drugiego marginalia. Mamy wyjąć szpilki, jelita wstrząsających, otutyuzhivaem.

Teraz wyregulować położenie górnych pasków i przypiął je szpilkami. Kołki mocujące i pas taśmy, gwint w dolnej części pasa nośnego. Dolna krawędź oparcia złożył pod pas biodrowy i zszywane przez całą zawiesia na całym obwodzie. Ostatnia linia kostki w siedmiu cali od dołu temblaku chwytając krawędź kolanach. Punkty mocowania pasów zrobić kilka dodatkowych linii. To jest to! Usieciowany z rękami w May-procy gotowy!

Nie rezygnuj z doświadczeń naszych poprzedników. Jeśli kiedyś zawiesia nieść dziecko, więc jest to naprawdę proste! I uwaga: kupić gotowe urządzenie, nie mogli: sam ze swoimi rękami. I czym jesteśmy gorsze? Więc wybrać model, przygotować odpowiednią tkaninę, szyć zawiesia i wykorzystywać tę starożytną wynalazku, radość i zdrowie!

load...