Jak usunąć zarost w domu?

Zawartość:

Co to jest płeć piękna nie zauważył na włosy na twarzy? Jednak ktoś może być całkowicie niewidoczny i nie powoduje wiele dolegliwości.

load...

Zarost u kobiet są przyczyną niedogodności, jeśli są one trudne, długie i ciemne.

Jakie obszary twarzy najczęściej narażony na rosnące nich gęsty „roślinność”? Oczywisty włosy na twarz kobiety w różnych dziedzinach. Obszary te obejmują podbródek, obszar powyżej górnej wargi, policzki, czoło obszarze.
Powrót do spisu treści

Fryzury i rodzaje nadmiernego owłosienia

Zarost, jak również w jakiejkolwiek innej części ciała rosną w dwóch rodzajach:

 • Włosy mieszkowe, wynika z pewnego rodzaju mieszków włosowych. Zgodnie ze strukturą są cienkie, krótkie i słodkie. Zwiększona dynamika włosy mieszkowe włosy nazywane nadmierne owłosienie. Zmiana ta nie jest związana z działaniem hormonów. Może to być spowodowane przez choroby metaboliczne (zakłócenie tarczycy, w wyniku dojrzewania, ciąża, klimakterium), przyjmowanie niektórych leków (na przykład, minoksydyl), wrodzone cechy zasadniczej. Chociaż wzrost dynamiki włosy mieszkowe zarostu może wystąpić u zdrowych kobiet bez zaburzeń endokrynologicznych.
 • Rod dla ich wzrostu odpowiada inny rodzaj mieszków włosowych. Gruba sierść, sztywne, grubsze, mają pigmentowy odcień. Wzrost włosów rdzeń kobiet powyżej normy pod wpływem androgenów (męskich hormonów płciowych), zwany hirsutyzm.

Nadmiar męskich hormonów u kobiet wpłynie na cebulki włosów typu 1, co czyni je 2. żarówek. Co z kolei przyczyni się do wzrostu grubej pałki typu włosów.

load...

Ginekolog-endokrynolog pomogą wyjaśnić naturę obfitego wzrostu włosów na twarzy. On przypisać prawidłowy schemat leczenia. W przypadku zaburzeń endokrynologicznych, aby rozwiązać problem owłosienia na twarzy tylko jednej depilacji nie będzie możliwe: będą ponownie pojawić, jeśli nie więcej. Te kobiety, które nie mają problemów z hormonalnymi, może skorzystać z domowych sposobów, aby pozbyć się włosów w tym artykule.


Powrót do spisu treści

Jak mogę usunąć zarost sam w domu?

Wycieczka do salonu piękności, aby jeszcze jednej procedury (na przykład laserowe usuwanie włosów), jest bardzo drogie. I niespodzianki takiej procedury nie można uniknąć w postaci zaczerwienienia i łuszczenia się skóry, a także gwarancja 100% dla całkowitej wolności od włosów na resztę swojego życia nie będzie znaleźć. Włosy zaczynają rosnąć ponownie po pewnym czasie. Dlaczego więc nie wykorzystać alternatywne metody usuwania włosów w domu, którego skuteczność została sprawdzony więcej niż jedno pokolenie kobiet? I duże koszty finansowe nie muszą.

 • Golenie

Golenie są przystępne i wspólne dla usuwania owłosienia z twarzy mody. Tylko wynikiem jego stosowania nie jest pocieszające. Golenie powoduje rozszczepianie włosa na końcach, co sprawia, że ​​włosy grubsze i zauważalne. Jeśli zdecydujesz się dokonać wyboru na korzyść tej metody, należy wiedzieć: trzeba przeprowadzić procedurę podbrivaniya włosy prawie codziennie, zwiększając ich wzrost i podrażnia skórę.

 • Wyrywanie

Równie dobrze znany sposób, aby usunąć włosy na twarzy. Podobnie jak w pierwszej metodzie, efekt jej zastosowania nie jest jeden można oczekiwać, aby dostać. W procesie wyrywanie włosów mieszki włosowe są uszkodzone, co może prowadzić do pojawienia się podrażnienia, drobne zadrapania i blizny. Wyrywanie pociąga za sobą także pogrubienie włosów i wzmocnienia ich wzrost.

Wyrywanie należy wybierać te z małą liczbą włosków macierzystych na twarzy. Jest możliwe, że zamiast drobniejszej prekursora włosów pojawia się grubsze włosy. Jeśli stoją przed dylematem: albo zrywać się golić włosy na twarzy, a następnie skorzystać z drugiej opcji. Ze względu na jej stosowanie włosy rosną znacznie trwalsze.


Powrót do spisu treści

Metody depilacji

 • Usuwanie włosów za pomocą nici

Metoda ta jest popularna na Wschodzie i Azji. Ma wiele zalet:

 1. Włosy stają się słabe i stać się znacznie cieńsza, cienkie włosy są naturalnie niemal znikają;
 2. Brak zapalenia (w przeciwieństwie tweezing);
 3. Taniość metody (nici bawełnianych szpuli potrzeby dowolnego koloru);
 4. Szybki, ale skuteczny: zaledwie 1 minutę można usunąć niechcianych włosów.

Ważne: nie stosować jedwabną nić, mogą skaleczyć.

Pierwszy czysty wacik wymagany obszar twarzy kosmetyków. Następnie należy zdezynfekować skórę w miejscu przyszłej usuwania włosków. Aby to zrobić, antyseptyczne, korzystnie alkohol (np Miramistin, chlorheksydyny). Zastosuj proszku dla niemowląt (talk). Zmierzyć długość gwintu 30-40-50 cm (długość jednostki). Weźmy dwa końce nici, i połączyć je ze sobą, wiążąc węzeł na końcach.

Nić ma tworzą okrąg. Ten krąg jest konieczne skręcić centrum Dwa lub trzy razy, aby uzyskać kształt ósemki. Każdy półkolisty osiem musi być nawleczone następująco: po prawej stronie na palce (kciuk i palec wskazujący) prawej ręki i lewej, odpowiednio, na kciuk i palec palce lewej.

Po pierwsze trzeba być przeszkoleni do wykonywania prostych ruchów palców, łącząca w jednym kciukiem i palcem wskazującym jednocześnie trzeba wcisnąć kciukiem i palcem wskazującym drugiej. Ten ruch musi być doprowadzone do automatyzmu. Wymagane jest, aby przesunąć środek ośmiu skręcone, zdobywając swoje włosy i cięcie go. To jest wątek tutaj działa na zasadzie nożyczek.

Pierwsza depilacja może być bolesne. Zaczerwienienie zniknie po 15 minutach.

 • Woskowanie

Topić wosk kosmetyczny na ogień kijem, stosuje się go na włosy. Po zastygnięciu wosku, usuń go palcami razem z włosami przyklejoną do niego. Wosk jest zalecany do stosowania na skórę z małych kresek, aby być w stanie wyrwać je z kolei do zmniejszenia bólu. Włosy zaczyna rosnąć ponownie dopiero po 2 tygodniach. Maksymalny okres, na który posiada Wynik – 1 miesiąc.

 • Cukrowy do depilacji

Cukier depilacja wykonywana jest prawie taka sama jak wosk. Stopiony cukier płaskim kij, stosuje się na skórze, gdzie znajduje się włosy. Mrożone taśma cukier usunąć z powierzchni palcami.

 • Odbarwienie

Sposób oszczędzający przy użyciu kremu bielenia rozjaśniający (supra). Po zakończeniu procedury włosy na twarzy staje się praktycznie niewidoczne. I są one znacznie cieńsze w czasie.

Powrót do spisu treści

Inne sposoby

 • Sposób nietypowe: usuwanie włosów łupin orzecha włoskiego

Popiół z wypalonych skorup orzecha rozpuścić w 1 łyżce wody i umieścić na skórze problem z włosami. Procedurę powtarza się 3 razy dziennie.

 • Agent z orzeszkami pinii

2 łyżki skorup orzechów sosny CHOP połączyć je z 1 kubka wrzącej wody. Gotować mieszaninę w łaźni wodnej przez 20 minut, ochłodzono i przesączono. Problem przetrzeć skórę z włoskami.

 • Home gliny do usuwania włosków

1 kg cukru wlać do misy. Mieszać pół szklanki octu z pół szklanki wody, dodanie roztworu do cukru. Garnek z zawartością umieścić na wolnym ogniu. Delikatnie mieszając, doprowadzić roztwór do stanu syrop średniej gęstości. Mieszając, wlać 1/3 bubble zielonki. Mieszaninę doprowadza się do stanu jednorodnego. Wyłączyć ogień i schłodzić syrop.

W mniej głęboki zbiornik (seledochnitsu, miska) wlać syropu polietylenowy wstępnego złoża dna. Oddzielania małych kawałków zamrożonego masy, pamiętam je w palcach. Zmiękczona (nie rasteksheysya) glina pokrytą cienką warstwą na skórę, a następnie zdjąć. Zrobić szybko – jeden po drugim klejenia.

 • Zastosowanie roztworu w oparciu o jod i alkoholu

Połączyć 1,5 ml jodu, 30 ml alkoholu medycznego, 2 ml alkoholu, amoniaku, 5 ml oleju z oleju rycynowego. Pozostawić mieszaninę w ciemnym miejscu. Kiedy staje się bezbarwna, może on być stosowany. Stosuje się go dwa razy dziennie.

 • Krem do depilacji

Kolejny tani sposób, aby usunąć włosy. Substancje w niej zawarte mają wpływ na białkach, a po pewnym czasie włosy opadają. Wpływ kremu nie boli mieszków włosowych. Dlatego, jego aplikacja nie spowolnić odrastanie włosów. Wynik z tytułu jego użytkowania nie trwa długo, a oprócz kremu powoduje podrażnień na skórze poddanej obróbce.

Po zakończeniu procedury usuwania włosów, stosować krem ​​odżywczy. Możliwe dzieci.

Najlepiej jest usunąć włosy na twarzy sierp księżyca. Uważa się, że w tym czasie procedury, aby pozbyć się niczego niepotrzebnego przynieść pozytywny rezultat.

load...