Jak usunąć zapach z lodówki? pomocnych wskazówek

Zawartość:

Życie jest pełne niespodzianek, przyjemne i nie tak. Coś jest idealny dla nas zaskoczeniem, ale coś zupełnie przewidywalne. I dotyczy to wszystkich sfer naszego życia, zarówno na zewnątrz domu i w jego murach. A jeśli powódź, obsługiwany przez sąsiadów z góry, staje kompletne zaskoczenie, wtedy, na przykład, pojawienie się dziwny zapach w lodówce jest zrozumiałe, ale w niektórych przypadkach należy się spodziewać.

load...

Ale, jak doświadczenie życiowe, przyjemne niespodzianki mają być szczęśliwi, aby zaakceptować i nieprzyjemne – do wyeliminowania. Dlatego też, jeśli nagle wrażliwy nos złapany w lodówce, który nie jest bardzo przyjemny zapach, lub tylko raz, należy natychmiast wyeliminować zapach. Idealnie czyste i sprawne lodówka zapach nie powinien mieć nic. Ale nie zawsze prawidłowo przechowywać żywność, a czasem nie bardzo dobra opieka lodówki.

Zdarza się, że przyczyną coraz zepsute jedzenie (ach, ta obfitość!), ale zdarza się, że kwestia zapachu i dość świeże, ale po prostu bardzo aromatyczne jedzenie (ser lub pulpety, na przykład) w jego zapachu. Nawiasem mówiąc, nie wszystkie świeże warzywa pachnie: cebuli lub czosnku, na przykład, łatwo lodówkę smród. Dlatego zachować wszystkie produkty i dania gotowe jest konieczne tylko w szczelnych opakowaniach. I, oczywiście, trzeba częściej myć przynajmniej przetrzeć wnętrze chłodziarki i zamrażarki. Nawiasem mówiąc, w lodówce jest niewłaściwe nie tylko nieprzyjemne, ale również dość tolerancyjna na zapach żywności. Dlatego, jeśli wciąż wyglądał, spróbuj ją usunąć.

Mamy pochłaniają zapachów

Jest to pierwsza z najbardziej znanych sposobów, aby usunąć nieprzyjemne zapachy z lodówki. Wiesz, że wielu dostępnych produktów i poręczne narzędzia są w stanie wchłonąć zapach. Jeżeli taka magia „gąbka”, aby umieścić w lodówce, to po prostu wchłonie wszystkie zapachy tam dostępne. Pierwszy gorliwy gospodyni używane tylko homegrown adsorbentów, a potem (i my też!) Mogą teraz używać przemysłowych pochłaniacze zapachów, lub jak są one nazywane, konwertery. Tak, oferujemy pierwszą listę popularnych sposobów, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy w lodówce. W tym celu każdy odpowiedni adsorbent mający w swoim domu.

load...
  • Węgiel absorpcyjny

Weź ze swojego zestawu pierwszej pomocy (lub kupić w lokalnej aptece) kilka paczek tego wspaniałego narzędzia. Na kolejnych manipulacji, trzeba będzie około dwudziestu do czterdziestu pigułki. Tabletki te powinny być zgniecione w proszku, wlać w niektórych ploshechku i przechowywać w lodówce. Natychmiast zapach nie znika, ale następnego dnia stanie się mniej zauważalne. Takie amortyzatory węgiel drzewny zapach regularnie „działa” przez dwa tygodnie. Następnie musi być zastąpiony nowym lub w samym proszku prażono w piecu (dziesięć minut w temperaturze 180 ° C). I kolejny ważny punkt. Im bardziej otwarta powierzchnia sproszkowanego węgla, tym szybciej poradzi sobie z zadaniem.

  • Czarny chleb

To działa jak węgiel aktywowany, ale jest mniej skuteczne. Odpowiedni w przypadku niezbyt silnego zapachu, lub jako środek zapobiegawczy. Wystarczy wyciąć małe kromki chleba żytniego i układać je na półkach lodówki.

  • Herbata (żywności) soda

Również bardzo dobry adsorbent. Jego skuteczność jest niższa niż w przypadku węgla aktywowanego, ale wyższa od czarnego chleba. Weź mały pojemnik z żywnością, ani żadnej odpowiedniej wielkości plastikowe pudełko. Wypełnić go z sodą i umieścić w lodówce. To pole może być utrzymywana na stałym poziomie w lodówce, po prostu zmienia się od czasu do czasu jej pojazdu. To narzędzie pomoże Ci nie tylko usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki, ale także, aby zapobiec jego wystąpieniu.

Podobnie, te środki działające adsorbenty i inne asystentami cukier, sól, mąka lub skrobia. Ale są na tyle miękkie, aby usunąć uporczywy zapach. Jednak, aby zapobiec jej wystąpieniu pomoże.

  • Przemysłowe pochłaniacze zapachów

Można je znaleźć w sklepach sprzętu lub między powiązanymi towarów w sklepach sprzętu gospodarstwa domowego. Przedział cenowy dla przemysłowych pochłaniacze zapachów jest wystarczająco duży. Można uzyskać i tańszy model droższy egzemplarz. Takie tłumiki wypełnione tym samym węglu aktywnym lub mają wypełnienie mineralne lub bezpiecznego specjalnego żelu. Istniejące przemysłowe pochłaniacze zapachów przez około dwa miesiące.

Przerywamy zapach

Druga metoda, która może usunąć zapach z lodówki – jest jej zastąpienie przez inne, silniejsze i bardziej przyjemnym zapachu. Ściśle mówiąc, metoda ta w praktyce jest zwykle dezodoryzacji Wewnętrzna przestrzeń lodówki. Tu, w toku są testowane i okazały improwizowanych dezodoranty.

  • Cytryna

Jest on znany ze swojej wyjątkowej zdolności do przerwania wszelkich zapachów, a nawet zneutralizować zapach czosnku i cebuli. Nic więc dziwnego, że niemal wszyscy producenci chemii gospodarczej wykorzystywane cytrynowy zapach jak zapach dla swoich produktów. Jesteś wolny, aby taki środek zaradczy, wymieszać z cytryny i wódki: on łyżeczką soku z cytryny przez dziesięć łyżek wódki. A jeśli nie chcesz, aby rozcieńczyć sok z cytryny z wódki, wymieszać z wodą: jeden z dwóch części cytryny wody. Oznacza to wycierania wewnątrz chłodziarki, w wilgotnej mieszaninie rag cytrynowego lub gąbką.

  • Ocet

Stosowany również jako nieprzyjemnego zapachu zobojętniającego i usuwa go z lodówki. Przez analogię z mieszaniną kwas cytrynowy, kwas octowy, aby uzyskać roztwór, mieszając ocet z sześciu procent wody w równych proporcjach. Lub po prostu dodać ciepłym czystej wody kilka kropel octu, a następnie umyć wodą tę lodówkę. Jeśli zapach był zbyt silny, a następnie pozostawić w lodówce w occie nasączone watą lub szklanką octu, a następnie dokładnie przewietrzyć lodówkę po uzdatnianiu wody.

  • Amoniak

Podobnie jak octu lub cytryny, pomaga usunąć z lodówki jakiegokolwiek obcego zapachu. Mieszanina amoniaku i wody jest wycierana lodówki poprzednio po praniu. Następnie ponownie umyć już czystą wodę. W przypadku takiej procedury, łyżka ciekłego amoniaku rozcieńczonego w jednym litrze wody.

W skrócie, usunąć zapach lodówki może być nawet lub za pomocą improwizowanych środków do pozyskania tych celów specjalny pochłaniacz zapachów. Ale najlepszy czas, aby oczyścić lodówkę zaczął się pogarszać żywność przechowywać całą zawartość w pojemnikach lub opakowaniach, w czasie rozmrozić lodówkę i umyć. Nawiasem mówiąc, pochłaniacze zapachów (przemysłowych lub środków pomocniczych) może być stosowany jako środek zapobiegawczy. Następnie każdy niepotrzebny smak nie będzie zostawić jedną szansę!

load...