Jak usunąć zapach z lodówki improwizowanych środków

Po otwarciu lodówki, jesteś niezadowolony zmarszczenie nosa: „Co to za zapach?” Opcje może być wiele, ale zadanie przed wami teraz, w momencie wykrycia obcych „smak”, jeden – jak usunąć zapach z lodówki? A poza tym, jeśli jestem taki model gospodyni, gdzie mógłby podjąć zapach?

load...

Zawartość:

Dlaczego w lodówce może pachnieć

Po zapoznaniu się z przyczyn pojawienia się obcych, często nieprzyjemnych zapachów w lodówce, można dołożyć wszelkich starań, aby tego uniknąć wygląd. Po „osiadł” w lodówce, zapach może być bardzo trwałe, a potem nie może się obejść bez radykalnych metod!

  • Przechowywać w lodówce bez opakowania żywności. Będziesz, być może, być trudno w to uwierzyć, ale całkowicie nieszkodliwe kiełbasa lub ryby w lodówce może być plagą, dosłownie „nasączone” cała zawartość ich zapachu.
  • Produkty „Forgotten”. Małe torebki, składane, z pozoru niczym nadzwyczajnym, ale pozostawił długi czas bez ludzkiej uwagi, może powodować nieprzyjemny zapach – mogą one zostać uszkodzone, a następnie specyficzny „zapach”, który podałeś.
  • Alternatywnie zagranicznych zapach – zapach nowej, właśnie kupił lodówkę. Specyficzny zapach metalu, Smary, części z tworzyw sztucznych, w ogóle wszystko, co nie jest absolutnie czymś, co powinno zapach w lodówce!

load...

Jak uniknąć zapachów

  • Jeśli lodówka – zupełnie nowa, jest całkiem możliwe, że zwykłe mycie jej wewnętrznych ścianach z roztworem sody lub detergentem do naczyń wystarczy. Szczególnie uporczywy zapach „nowości” wyeliminuje amoniak (tylko siebie trzymać z dala od niego – zapach jest bardzo ostry!), Jako opcja – zwykłej wódki lub alkoholem. Po umyciu należy otworzyć lodówkę i pozostawić na wietrzenie przez kilka godzin – ile będzie trzeba wyeliminować wszystkie obce zapachy.
  • Większość rozmrażania lodówki, nie zapomnij wcześniej odłączone od zasilania. Rozmrażać – to doskonała okazja, aby jako „poprawka” w mroźny znajomego, ściany z przemywania i półki detergentu. Dodatkowo (co jeśli?) Można również znaleźć leżące wokół w tylnej części białego podłoża słoik czerwonego kawioru lub smaczne piwo!
  • Do użytku do przechowywania żywności specjalnych pojemników, które zapewniają praktycznie szczelne zatkanie, najważniejsze – pracować w ich otwarciu, ponieważ nie starają się włączyć lodówkę do mauzoleum. Nawiasem mówiąc, jedzenie cieczy pozostawione w lodówce w jasny, mogą przyczyniać się do przedwczesnego zamarzania śniegu „płaszcz” na ścianach.

Sposoby radzenia sobie z „pachnących” szatańskich

1. Podczas rozmrażania i czyszczenia lodówki wszystkie operacje są wykonywane tak dokładnie, jak to możliwe – malutki plasterek szynki lub kroplą śmietany, pozostającego w lodówce przez „drugiego życia”, może spowodować pojawienie się nie jest jasne od szczepionych zapachu.

2. Dokładnie przepłukać otwór spustowy – może również pozostać kawałki jedzenia i być źródłem nieprzyjemnych zapachów.

3. Wykorzystanie improwizowanych narzędzi kuchennych (i nie tylko kuchni).

  • Octem

Lodówka może spróbuj przetrzeć octem. Generalnie uważa się ocet mistrzem wyeliminować nieprzyjemne „smaki”, a nie tylko z lodówki. Do mycia, trzeba będzie ocet rozcieńczony wodą jeden po drugim, w tym roztworze namoczyć szmatkę i przetrzeć powierzchnię wewnątrz lodówki. Aby skonsolidować uzyskanych wyników może być trochę przygotowany roztwór wlewa się do małego słoika i pozostawić na dwie godziny na jednej z półek w rogu. Zazwyczaj ta operacja jest mało, ale jeśli nie pomagają – śmiało!

  • Roztworu sody oczyszczonej

Wewnątrz lodówki, można umieścić zdolność pracy z roztworu sody oczyszczonej, a to nie może być rozwiązana, ale po prostu pozostawić otwarte pudełko proszku sody. Pamiętaj, aby powiadomić wszystkich członków rodziny w celu uniknięcia użycia sody zamiast soli lub wanilii! Soda powinny być okresowo zmieniane – mniej więcej co trzy miesiące.

  • Węgiel i węgiel aktywny

To dobrze radzi sobie z „kąpieli” obcych zapachów i węgla – jak drewno (do grillowania) oraz aktywowanych (przez zatrucie). Do mielenia węgla do stanu pudrem, rzucić na tabliczce lub naczynie i pozostawić w lodówce przez noc. Wszystko, co zaniepokoiło w lodówce pod względem niepożądanych zapachów powinien zniknąć rano! Jako środek ostrożności, można zachować mały słoik w lodówce przez cały czas.

  • Amoniak

Roztwór amoniaku – środki dość nieprzyjemne, ale bardzo skuteczne. Często w lodówce ma absolutnie żadnych obcych zapachów i wszystko, co trzeba zrobić – eliminuje zapach amoniaku. Można to osiągnąć przedłużone wentylacyjnych (na przykład lodówka, a cały mieszkaniu w całości).

4. Producenci lodówek domowych zadbał, aby nam pomóc w radzeniu sobie z konkretnymi pachnie – specjalnych zaprojektowanych odświeżaczy powietrza – Jonizatory, są zamocowane wewnątrz lodówki i działać na baterii. Ponieważ nauki i technologii może być również zauważyć, specjalnie wymyślone pochłaniacze zapachów, ale w sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że zasada działania opiera się na fakcie, że w takim „zlewem” jest normalną częścią węgla. Więc może, zwykły słoik wiarygodne?

Produkty z nieprzyjemny zapach w lodówka

To przyjemny i orzeźwiający zapach cytryny – to twój najlepszy przyjaciel w zwalczaniu nieprzyjemnych zapachów w lodówce. Kapać do wody kilka kropel cytryny i natrzeć wnętrze lodówki z tym rozwiązaniem. Możesz zostawić plasterek cytryny na talerzu, będzie to również pomóc wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Wybitnie pochłaniają zapachów zwykły czarny chleb – trzeba pokroić w plastry i pozostawić w lodówce przez noc. Nie zapomnij potem wyrzucić chleb – chleb pleśni zapach jest bardzo trwałe, a wtedy będzie trudno się go pozbyć!

Lista produktów, które eliminują zapachy – ryż, cebula, czosnek, sól, cukier, wszelkiego rodzaju przyprawy, owoce cytrusowe. Ich stosowanie w połączeniu ze ścianami rozwiązania Pralka Lodówka octu lub sody oczyszczonej – gwarantowana dzięki czemu eliminuje zapach, nie zamaskiruete bardziej silny i ostry.

Na koniec dodamy, że po wyczyszczeniu i przemywa lodówki i umieszczone na jednej ze swoich półek słoiku z substancji pochłaniających zapachy, lodówka powinny być włączone i dać mu trochę freeze „idle”. Nie spiesz się, aby wypełnić półki czystych produktów białych, niech twój agent zacznie „praca” i chłonąć resztki zapachu. Powodzenia!

Lemon na zapach i choroby

load...