Jak usunąć wrastające włosy bez bólu?

Zawartość:

Pomimo dużej liczby bezpieczny i bezbolesny sposób pozbycia się owłosienia, które są oferowane w wyspecjalizowanych instytucjach urody, wiele kobiet woli usunięcia roślinności w domu z brzytwą, depilator, wosk.

load...

W wyniku niewłaściwych działań, nowy problem, który jest o wiele trudniejsze do walki – jest to wrastające włosy. A jeśli czas nie zwracać uwagę na to, czym w przyszłości może się rozpocząć dość poważny stan zapalny. Faktem jest, że po zabiegu pod skórą znajduje się mały kawałek odłamanych włosów, co jest bardzo trudne do wznoszenia przez utwardzonych warstwach naskórka. Pręt zaczyna się wyginać na boki lub w dół, a nie kiełkują, co prowadzi do podrażnienia mieszków włosowych, zaczerwienienie, swędzenie uszkodzonego obszaru.

Wrastające włosy: sposoby, aby rozwiązać problem

Do tej pory, można poprosić o usunięcie wrastające włosy w salonach kosmetycznych, czy wszystkie niezbędne manipulacje u siebie w domu. W pierwszym przypadku przez specjalnego kreatora sprzętowej będzie leczyć zapalenie obszar, który nie tylko zaoszczędzić od problemów, ale także zapobiec dalszemu wrośnięty. Oczywiście, po raz pierwszy cud się nie stało procedurę, trzeba będzie odwiedzić salon przez co najmniej trzy do czterech razy, natomiast w żadnym wypadku nie będzie można nadal korzystać żyletkę, maszyną i tym podobne urządzenia, które niszczą skórę. W przyszłości, jeśli budżet na to pozwala, to lepiej usunąć roślinności za pomocą depilacji lub depilacji laserowej.

load...

Wykonaj usuwanie wrastające włosy na skórze, będzie również w stanie sami, przy użyciu nowoczesnych środków kosmetycznych, które są sprzedawane w sklepach detalicznych. Na przykład, jeśli wcześniej do czynienia z podobnym problemem, stosowany bezpośrednio po depilacji lub goleniu leczonego obszaru specjalne spraye, żele, kremy, maści. Istnieje wiele leków, które są odpowiednie dla delikatnych obszarów o wysokiej czułości. Teraz nie musisz cierpieć z bólu pod pachami, które przynosi specjalnego dyskomfortu w lecie, gdy występuje ciepło nadmiernego pocenia. To samo odnosi się do strefy bikini.

Tak, jak usunąć wrastające włosy? Aby rozpocząć, trzeba mieć dobry Steam skórę, łatwiej oczyścić go z Rogatego części. Weź dziesięć lub piętnaście minut ciepły (ale nie gorący) prysznic lub wanna, a następnie zastosować do obszaru problemu zwykłym peelingu. Można użyć jako narzędzie przechowywania i gotowane własną rękę, dodając na przykład zmielonych ziaren kawy w żelu pod prysznic. Po peelingu delikatnie przetrzeć skórę miękkim ręcznikiem, a następnie zastosować balsam do włosów łatwiejsze do kory, lub mogą być one ponownie pochylił.

Jeśli kilka dni po zabiegu, końcówki prętów pojawił się na powierzchni, nie powinny one być natychmiast wyciągnąć pęsetą. Takie rośliny najlepiej jest usunąć następnym razem w zwykły sposób, aby z wyprzedzeniem, tak aby nie uszkodzić skóry i problemami. Jednak ta metoda nadaje się tylko wtedy, gdy obszar ten nie jest stan zapalny, nie jątrzyć, a włosy nie są zbyt głęboko zakorzenione. W przeciwnym razie można pogorszyć sytuację (wnieść zakażenia, powodować podrażnienie). Należy unikać To mechaniczne działanie na uszkodzonym obszarze, tak aby później bez blizn skórnych.

W niektórych przypadkach, eksperci zalecają, aby umieścić na ból terenach specjalnych środków na trądzik, zwłaszcza jeśli to poważny proces ropienie zaczyna. Traktować skórze cztery lub pięć razy dziennie, aby osiągnąć pozytywny wynik. Już na drugi dzień po tych procedur, widać jak zmniejszyć obrzęk, ból odejdzie. Następnie można bezpiecznie rozpocząć zrobić peeling.

W celu zmniejszenia stanu zapalnego i pozwoli włosy rosną na własną rękę, rano i wieczorem robić okłady z ziół. Rumianek, pokrzywa, łopian, glistnik, krwawnik pospolity – to tylko krótka lista roślin, które można znacznie ułatwić swoją mękę. Wlać dwie łyżki dowolnych ziół litrem wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia przez piętnaście minut, a następnie zacząć tworzyć gadżety. Jeśli drugi lub trzeci dzień z końców pręta nie zbliży się do powierzchni, to trzeba uciekać się do bardziej drastycznych metod i ciężkich.

Głęboko wrastające włosy trzeba usunąć starą polską zwykły sposób – za pomocą kleszczy i igieł. Wstępnie zarezerwowane butelki alkoholu, nadtlenki, jodu, kilka wstążki plastra. Zauważ, że w żadnym wypadku nie może być stosowany perfumy, wody kolońskie, dezodoranty, ponieważ zawierają stosunkowo dużą ilość szkodliwych substancji (barwniki, środki zapachowe, aromaty, oleje itp) dla dezynfekcji instrumentów i skórę. Przetrzeć wacikiem zamoczonym w alkoholu, igły, pincety i miejsce, gdzie można dokonać nakłucia, a następnie przystąpić do samej procedury.

Twoim głównym zadaniem – aby kierować włosy do góry, nie kopać go. Podnieść pręt w środku, a następnie delikatnie pociągnąć do siebie. Tak szybko, jak wydaje się, że szef curl natychmiast zatrzymać. Jeśli po kilku dniach, bez zmiany muszą powtórzyć cały proces. Przed zabiegiem zaleca się zrobić trochę ciepły kompres z ekstraktów ziołowych, aby zmiękczyć skórę. Po usunięciu wszystkich włosków nie zapomnij umieścić na rany środkiem antyseptycznym, a następnie uszczelnić je bakteriobójcze tynku.

Najczęstsze błędy w usuwaniu wrastających włosków

Bardzo często, płci pięknej zaczynają ściskać wrastające włosy pin, co komplikuje sytuację. Pamiętaj, że większy wpływ na zapalnie obszaru, szerszego regionu ropiejących. Ponadto, w tym przypadku, proces będzie znacznie szybciej. Jeśli nie chcesz potem iść z bliznami na nogach i krosty na pachy, bądź cierpliwy. W przeciwnym wypadku, konsekwencje byłyby takie jak po folliculosis. Po znalezieniu podobny problem, natychmiast starają się go rozwiązać. Jeśli doszło do zaostrzeniu, nie używać twardych gąbek, brzytwy, oczyszczanie ciała.

Jak uniknąć wrastających włosków

Po pierwsze, usunięcie roślinności z pomocą maszynki tylko po kąpieli lub prysznicu, gdy skóra jest jeszcze miękka i parzona. Nie rób tych procedur na suchą. Użyj specjalnej pianki, żele do golenia, które mogą być pożyczone od swojego chłopaka. Po drugie, nie zapomnij, aby zmienić ostrze na czas. Stary początek brzytwa wyciągnąć włosy, również na powierzchni wielu różnych bakterii, które nigdy nie marzył mogłaby istnieć. Większość urządzeń posiada specjalny wskaźnik, sygnalizując, że nadszedł czas, aby zmienić taśmę. Dlatego też, jak tylko taśma zmieniła kolor natychmiast uruchomić na nowym komputerze.

Po trzecie, nie spiesz się podczas golenia, nie mocno naciskać na skórze, usunięcie roślinności w kierunku jego wzrostu. A w każdym razie nie spędzają ostrza w tym samym miejscu dwa razy więcej niż w jednym zabiegu. Po usunięciu włosów w okolicy bikini pierwsze dwa dni nie noszą syntetyczny, nie jest zbyt obcisłą bieliznę. Jeśli zrobisz odwrotnie, trzeba stale do czynienia z wrastających włosków.

load...