Jak usunąć wilgoć z mieszkania z improwizowanych środków

Ludzie już dawno zauważyli, że istnieje przestrzeń, w której człowiek czuje się gorzej niż zwykle. Niektórzy ludzie zauważają, że czują się nieswojo, gdy pochodzą one do odwiedzenia, przenieść do nowego mieszkania. Często źle się poczujesz, winę powietrze musimy oddychać. Jeśli zauważysz, że twoje mieszkanie wysoka wilgotność, na ścianach pojawiły się grzyby, nadszedł czas, aby zastanowić się, jak usunąć wilgoć z mieszkania. Po tym wszystkim, „źle” domu mikroklimat powoduje szereg nieprzyjemnych objawów – przekrwienie błony śluzowej nosa, bezsenność, kichanie, ogólne osłabienie, bóle stawów.

load...

Zawartość:

Wilgotność regulacyjne w obudowa

W salonie jest uważana za optymalną wilgotność 60%. Do pomiaru tego parametru można użyć higrometr. Dozwolone zmniejszenie wilgotności powietrza w miesiącach letnich nawet do 45%. Na organizm człowieka ma negatywny wpływ zarówno na zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze. Szczególnie należy zwracać uwagę na tych, którzy kochają klimatyzatora. Urządzenie to posiada zdolność do „pick up” wodę z pokoju i zmniejszenie poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Jeśli wysuszyć pranie w domu, źle wentylowane mieszkanie, powietrze może być bardzo mokre. Nadmierna wilgotność powoduje powstawanie grzybów.

Dlaczego muszę zmniejszyć wilgotność w mieszkaniu

Raz w ludzkich płuc, pleśń przyczynia się do rozwoju alergiczny nieżyt nosa i astma. Jeśli ludzie odwiedziłem często w warunkach dużej wilgotności, to jest możliwe, że będzie on bardziej prawdopodobne migreny, katar, zakłócają układu sercowo-naczyniowego.

load...

Styl współczesny człowiek robi, że w jego mieszkaniu został podniesiony poziom wilgotności. Jeśli wcześniejsze ludzie brali kąpiel raz w tygodniu, ale teraz wziąć prysznic dwa razy dziennie, często prać, i tak dalej. D. Pp_2

Źródła wilgoci w mieszkaniu:

  • Oddychanie Ludzki przez skórę i płuca;
  • Kąpieli

  • Lub prysznicem;
  • Prania i suszenia ubrań;
  • Rośliny lli_1, Akwaria;

    Gotowanie lli_1;

  • Zewnętrznej atmosfery;
  • Nadmiar wód gruntowych;

Jak zmniejszyć wilgotność w mieszkaniu?

Rodzina z trzech tygodniowych podań w objętości powietrza pół kąpieli. Jest to około 70-100 litrów.

Wilgotność jest głównym czynnikiem wpływającym na tworzenie się pleśni. Aby skutecznie radzić sobie z tym, trzeba znaleźć przyczynę wilgoci.

Znajdź przyczynę i wyeliminować

Jeśli wilgotność w domu – zjawiskiem przejściowym, który występuje na przykład podczas gotowania, to może być usunięta przez wentylację pomieszczenia lub wykorzystanie grzejników. Twoim głównym zadaniem – aby dokładnie wentylacji pomieszczenia. Jeśli zawartość wilgoci zatęża się w ścianach, przepływ powietrza powinien być wysoki. Wykonam projekt na kilka godzin, a jeszcze lepiej – na kilka dni.

Jeżeli Państwa pokojowej niedoborem światła słonecznego i ciepła, może również powodować wysoką wilgotność. Aby zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniu, trzeba używać grzałek, które mogą nagrzewać cały pokój.

Ponadto przyczyną wysokiej wilgotności w mieszkaniu może być opłakany stan sufitu. Drenaż tej części pokoju – dość skomplikowany proces. Może to być po prostu dodany do pomieszczenia tynku. Czekać do całkowitego wysuszenia gipsu są lepsze bez mebli. To pochłania wilgoć, a następnie rozpoczyna się jej dać, które mogłyby spowodować kolejny wzrost wilgotności.

Uszczelniony okna (na przykład PCV) są często przyczyną dodatkowych wilgoci. Po tym wszystkim, są one w wielu domach stać się barierą między ulicą i łazienki. Lepiej od razu zamówić ramkę z rozbudowanego systemu wentylacyjnego.

Pamiętaj, jak zmniejszyć wilgotność w mieszkaniu, konieczne jest na etapie remontu. Wszystkie preparaty do gipsu z wodą, dzięki czemu jest bardzo ważny do wyschnięcia pomieszczenie. Tak więc będzie można zapobiegać tworzeniu się kondensatu.

Niższa wilgotność w mieszkaniu może być za pomocą nowoczesnych środków chemicznych. Na przykład, Henkel opracował nowe narzędzie, które pomaga w walce z nadmiarem wilgoci, zatytułowane „zatrzymać wilgoć.” Ten system, który zawiera absorbent chłonne. Kryształy czynne walczą z tworzeniem się nadmiaru wilgoci. Wilgoć zbiera się w specjalnych pojemnikach.

Jak działa osuszacz

load...