Jak usunąć ślady po trądziku

Pryszcze na twarzy psuje nastrój i sprawiają, że czujesz się nieswojo. Ponadto, są one objawem niedożywienia lub hormonalnej misbalance. Po pozbyciu się nimi trzeba myśleć jak usunąć ślady po trądziku, blizny i shramiki pozostawionych na miejscu niedawnego stanu zapalnego. Ale nie rozpaczaj. Po tym wszystkim, istnieje wiele środków na trądzik, po śladów.

load...

Tradycyjne metody

  • Maski

Najpierw trzeba powiedzieć, że lekarze zalecają w leczeniu post-trądzik w okresie jesienno-zimowym. Fakt, że wiele procedur prowadzących do ścieńczenie skóry, zmniejsza ochronę i przedwczesnemu starzeniu się skóry. Na wiosnę ciała szczególnie brakuje witamin i wrażliwa skóra może być poważnie zagrożona.

Dla tych, którzy poszukują prostego sposobu na po usunięcia śladów trądziku, podejdzie taką opcję wszechstronny. Zapoznaj się z miodu i cynamonu w stosunku 1: 1, wymieszać i nałożyć na twarz. Następnie odczekać 15-20 minut i spłukać.

Jednym z najbardziej skuteczne rozwiązanie tego problemu jest uważany za maską gojenie zielonej gliny. Potrzebne składniki: gliny i olejek rozmarynowy. Powinno być pół łyżka gliny rozcieńcza się wodą z wytworzeniem kremowej gładka. Następnie należy dodać do otrzymanej substancji kilkoma kroplami olejku rozmarynu. Maska jest stosowana na tych obszarach skóry, gdzie występują blizny i czerwone ślady po trądziku. Czas zabiegu – 10 minut. Następnie przemyć maskę ciepłą wodą i twarzy posmarowaną specjalnym kremu lub żelu o działanie nawilżające.

Inna przydatna w takich przypadkach, maska ​​- białej gliny i soku z cytryny. Gliny rozcieńczony w wodzie, jak i w poprzednim przepisie. Tylko zamiast olejku trzeba dodać 20-25 gramów soku z cytryny. Maska jest stosowana na obszarach problemowych, a kwadrans zawieszone. Po umyciu twarzy ciepłą wodą na nim zastosować krem ​​na torach po trądziku.

load...
  • Olejki eteryczne

W walce ze znienawidzonym postacne pomóc olejki eteryczne. W tym przypływie olejku z drzewa herbacianego, rozmarynu, lawendy, awokado. Jeśli wytrzeć obliczu takiej mieszaniny rozcieńczonym kilka razy dziennie, resztkowe blizny i zaczerwienienie zniknie szybko. Ale nie jest to zalecane, aby nadużywać tego narzędzia, ponieważ częste stosowanie olejków eterycznych może powodować bóle głowy i zwiększone ciśnienie.

  • Wywary i napary

Uniwersalny i tanie środki śladów po trądziku – bulion z pietruszki. Wystarczy do schłodzenia bulion jest gotowy, wlać ją w filiżankach i umieścić w zamrażarce. Otrzymany lód ma właściwości lecznicze. Wycierając twarz takim lodzie dwa razy dziennie, otrzymasz nie tylko pozbyć blizny i znaki na skórze, ale także ją odmłodzić.

Wlew alkohol z dziurawca jest również przydatna. Preparatu w szklanej alkoholu wlać dwie łyżki ziół, po której szkło jest umieszczone w chłodnym ciemnym miejscu i nadać mu warzenia przez 7-10 dni. Kiedy napar jest gotowy, można je czyścić z uszkodzoną skórę. Procedura odbywa się dwa razy dziennie.

Opieka medyczna

W leczeniu trądziku post-pomoże Ci jakieś leki. Chief Assistant – Witamina C należy przyjmować wewnętrznie lub zewnętrznie 1000 mg na dobę przez 10 tygodni. Dobry efekt sprawia rozjaśniający krem ​​na trądzik, po śladów hydrochinonu. On jest uważany za doskonały środek wybielający, ale lekarze nie ufa mu zbyt wiele, ponieważ podczas korzystania często mają skutki uboczne. Aby pozbyć się plam stosowanych kwas azelainowy, kwas cytrynowy, kwas mlekowy, glikolowy, kwas salicylowy.

Kosmetyki do pielęgnacji

  • Peeling chemiczny

W celu usunięcia plamy, trądzik Estheticians często zaleca się przejść procedurę taką jak skórki chemicznych. Jest to prosty i ekonomiczny sposób. Jej istota polega na zastosowaniu kwasu, który usuwa wierzchnią warstwę naskórka uszkodzonych. Pierwszy zastosowane do tonera ze skórą, a następnie – kwas glikolowy najczęściej. Czas leczenia nie powinien przekraczać 2-3 minut. Następnie kwas zobojętnia się sodą lub przemyto wodą. Aby rozwiązać ten wynik, to jest możliwe, aby utrzymać drugą sesję w ciągu kilku tygodni, ale nie wcześniej.

  • Peeling ultradźwiękowy

W tym przypadku, oczyszczanie twarzy jest przeprowadzane przy użyciu drgań dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Procedura ta oczyszcza pory, usuwa martwe komórki tkanki i wygładza zmarszczki. Zapomnisz o czerwone znaki pozostawione przez trądzik. Dodatkowo, w tym samym czasie nie jest mikro-masaż skóry. W przeciwieństwie do innych rodzajów oczyszczania twarzy, po peelingu ultradźwiękowego nie obserwuje się silne zaczerwienienie skóry.

  • Odkurzanie

Odbywa się to przy pomocy specjalnego urządzenia, które znajduje się w swojej funkcji, takich jak odkurzacza. W wyniku długich przygotowanych wszystkie brudu i tłuszczu barów. Skóra twarzy jest oczyszczona, staje się zdrowy kolor, jak procedura ta poprawia mikrokrążenie w naczyniach krwionośnych. Ale jest pewien wyjątek: środek ten pomaga tylko wtedy, gdy po nieco trądziku.

  • Czyszczenie laserowe

Można powiedzieć, że jest to „ciężką broń” w walce z post-trądzik. Podczas zabiegu skóra jest oczyszczona z bliznami i stojących plamy, które pozostają na miejscu leczenie trądziku. Czyszczenie laserowe zadowoli nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale ostateczną bolesny problem decyzyjny. Ponieważ trądzik jest zwykle nie są już wyświetlane. Jest to najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda, ale dość drogie.
Pamiętaj, że niektóre z tych metod leczenia może być przeciwwskazane w chorobach naczyniowych i chorób skóry. Przed rozpoczęciem leczenia, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem.

load...