Jak usunąć sińce i worki pod oczami własnych

Zawartość:

Worki pod oczami i siniaki dość powszechne u kobiet. Z pomocą kosmetyków nie zawsze jest możliwe, aby ukryć brzydki obrzęk. Tak, a skóra pod oczami jest zbyt cienki – każda fundacja zostanie zmieciony. Miejmy zrozumieć.

load...

Przyczyny siniaki i worki pod oczami osób zdrowych

Czasami wygląd brzydki podpuchnięte powieki dolnej – jest to całkiem normalne zjawisko fizjologiczne. Pojawienie się obrzęk może pomóc:

 • Genetyczne predyspozycje

  Jeżeli worki pod oczami pojawiają się w dzieciństwie, najprawdopodobniej jest to cecha swój wygląd. Między powiek skóry i tkanki podskórnej jest membrana, że ​​u niektórych osób ze względu na cechy anatomiczne bardzo cienka. Stopniowo coraz więcej tkanki tłuszczowej wchodzi pod skórę i tłuszcz jest ukształtowana w postaci kieszeni.

 • Żywność

  Pasja do marynat, słone pokarmy prowadzi do obrzęków skóry pod oczami. Nadmiar soli zatrzymuje wodę w korpusie, który jest bezpieczny osadzonej w tkance tłuszczowej wokół oczu w postaci spęcznianie i siniaki.

 • Hormonalne przepięcia

  U niektórych kobiet podczas menstruacji pojawiają się obrzęk i siniaki w oczu związane ze zmianami poziomu hormonów w organizmie. Zwiększone poziomy estrogenów, co powoduje opóźnienie i gromadzenia płynów w organizmie.

  load...
 • Niezdrowy styl życia

  Oczy męczą się z naszego długi pobyt przy komputerze, przepięcia, ubogiego i niedostatecznego snu – wszystkie te czynniki nie są najpiękniejszy sposób wpłynąć na nasz wygląd.

 • Nadużywanie alkoholu

  Po burzliwej partii, mamy zagwarantowane, aby zobaczyć lustro w porannym podpuchnięte oczy. Alkohol prowadzi do zastoju w naczyniach krwionośnych, co prowadzi do bolesnego problemu.

 • Wiek

  Wraz z wiekiem, obszar skóry pod oczami i zaniki odcinków. Nadmiar warstwy skóry stopniowo zgromadził tłuszczu, a to prowadzi do worków pod oczami.

 • Ciąża

  Gdy ciąża jest prawie zawsze obrzęk. Z reguły, jest to normalny fizjologiczny proces, i jest to spowodowane przez sól i zatrzymywanie wody w organizmie.


Worki i cienie pod oczami – oznaka choroby?

Czasami opuchlizna pod oczami jest połączone z gorączką, ból w odcinku lędźwiowym lub naruszenia oddawania moczu. Jeśli widzisz w takich objawów, jest prawdopodobne, worki i cienie pod oczami – oznaką choroby:

 • Kłębuszkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek

  Zapalenie nerek, któremu towarzyszy ból pleców i migreny, pogorszenie ogólnego zdrowia.

 • Zapalenie zatok, zapalenie zatok, ethmoiditis

  Zapalenie zatok. Towarzyszy ból, choroba, w czole i pod oczami, cieknący nos i katar.

 • Alergia

  Jeśli obrzęki pod oczami idzie w parze z kichanie, kaszel, niewydolność oddechowa wodniste i może być reakcja alergiczna na jakiś bodziec.

 • Niedoczynność tarczycy

  Zaburzenia tarczycy. Pęcznienia towarzyszą ogólne osłabienie ciała, przyrost masy ciała, depresja, i bardzo często zakłócenia cyklu miesiączkowego u kobiet.

 • Niewydolność serca

  Jeżeli worki pod oczami i siniaki rozwijają się stopniowo, zwiększając się wieczorem i rano prawie niewidzialny, być może, na znak problemy z sercem. Niewydolność serca towarzyszy również pojawienie się duszności, spadek wydajności i zmęczenie.

Jak usunąć worki i sińce?

Leczenie worki pod oczami i siniaki zależy od przyczyn, które je spowodowane. Usuń obrzęki wokół oczu pomogą następujące wskazówki:

 1. Jedz prawidłowo iw pełni, ograniczyć stosowanie słonych pokarmów. Przejść do warzywami, o różnych zup, owoców, etc.
 2. Objętość płynów dziennie powinien być idealnie około 1,5 litra wody (może to być płyn wprowadzeniu pierwszego naczynia, zboża, soki, itd.). Staraj się nie przekraczać tej liczby. Nocą, spróbuj powstrzymać się od spożywania cieczy.
 3. Noc spokojny sen powinien wynosić co najmniej 8 godzin. Po przebudzeniu, odśwież plastry kontur oka lodu. Zimno powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejsza obrzęki.

Jeśli planujesz ważnym spotkaniu lub terminie, powstaje pytanie: jak szybko usunąć worki pod oczami? Aby to zrobić, trzeba będzie sporo czasu i wysiłku:

 1. Wyciąć małe plasterki surowych ziemniaków dołączyć do skóry w okolicach oczu i przytrzymaj przez 15 minut, następnie spłukać zimną wodą. Ziemniaki można zastąpić świeżym ogórka.
 2. Zimne liście herbaty pomoże również usunąć obrzęk szybko. Zastosuj torebki herbaty na oczy i przytrzymać przez 10 minut, następnie spłukać zimną wodą.
 3. Maska z pietruszki. Drobno posiekać liści pietruszki i umieścić je na twoich oczach. Przede stosować wacikiem zimno. Należy zachować tę maskę powinien wynosić 15 minut.

Jeśli nie pomoże, a worki pod oczami i siniaki są zdradliwe na twarzy, można uciec się do pomocy lekarzy:

 1. Opuchnięte worki pod oczami mogą być usunięte chirurgicznie przez operację o nazwie odsysanie tłuszczu. Ponadto, chirurdzy plastyczni mogą korzystać laser molekularny (wygładza skórę wokół oczu i sprawia, że ​​elastyczne).
 2. Dzięki doświadczonych kosmetologów. Będą zaleci odpowiednie dla Twojej skóry profesjonalnych maseczek i narzędzi, a także przeprowadzić drenaż masaż twarzy.

Na naszych oczach powinny zostać utrzymane, a to powinno odbywać się w sposób ciągły. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji kosmetycznej, mogą pomóc zapobiec pojawieniu się nieestetycznych obrzęk i zasinienie pod oczami:

 1. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, zwykłe kremy lepiej go nie używać, po prostu nie pasują. Opracowała serię specjalnego wieku do pielęgnacji skóry. Te płyny i toniki są bardzo skuteczne.
 2. Oznacza wszystkie przydatne do olejową, które obejmują elastynę, kolagen, kwas hialuronowy i różne oleje.
 3. Okresowo odwiedzić salony kosmetyczne dla drenażu limfatycznego. Dla długotrwałego efektu konieczne jest ukończenia pełnego cyklu nauki takich procedur.

Wielu ludzi zadaje pytanie: Jak pozbyć się worków pod oczami i siniaki? Obecność obrzęki pod oczami i siniaki – to sygnał naszego organizmu, że coś jest nie tak. Ciągłe monitorowanie ogólnego stanu organizmu, zdrowego stylu życia i regularnych badań kontrolnych przez lekarzy pomoże zapomnieć o problemie.

load...