Jak usunąć osad wapienny w kotle, przy użyciu środków ludowej

Zawartość:

Skala – tablica z sole, minerały, metale, cząstek, które rozpuszcza się w twardej wodzie. W zależności od tego, czy masz wodę, szumowiny gromadzi się na potrawy szybciej lub wolniej. Tutaj, nawet najdroższe i dobre filtry nie są zapisywane. Z czasem każda kobieta coraz bardziej widoczne są białe płatki w wodzie, białawy lub tablica na zardzewiały czajnik elektryczny, a nawet spirala może być pokryta warstwą kamienia płytki nazębnej. Oznacza to, że nadszedł czas, aby wyczyścić czajnik.

load...

Usuwania osadu z czajnika mogą być środki, które są wytwarzane przez przemysł chemiczny – wiele z nich. Ale są też tradycyjne metody oparte na wykorzystaniu dostępnych narzędzi i produktów.

Używamy octu

Jak usunąć osad wapienny w kotle za pomocą octu? Pamiętny sposób:

 • Wlać octu do reaktora, rozcieńcza wodą – stick o stosunku 1: 1. Włącz czajnik i niech gotować mieszaninę. Po ochłodzeniu, można scalić. Pamiętaj, aby dokładnie umyć i wypłukać czajnik po zabiegu;
 • Jasne, czajnik od skali i można zrobić mieszankę, która zawiera octu i sody. Produkty te mają w każdej kuchni. Tak, trzeba napełnić czajnik octem i wlać łyżkę sody oczyszczonej. Będzie musujący płyn. Po zakończeniu reakcji, można dołączyć czajnik i gotować płyn. Bardzo dobrze, ta metoda działa na zardzewiałe blaszki;
 • Ocet może być stosowany w czystej postaci, ale dotyczy to tylko czajniki stalowych – plastikowy odpad z kwasem. Nawiasem mówiąc, z manekinów metalowe najprostszy sposób, aby usunąć osad wapienny. Wczesne wystarczy przetrzeć wnętrze szmatką nasączoną octem.

Wiedząc, jak usunąć osad wapienny w kotle za pomocą octu, nie można kupić żadnych wątpliwych chemikaliów i wyrobów chemicznych. Najważniejsze jest, aby nie uruchomić proces, ale przynajmniej raz w tygodniu, aby przeprowadzić generalne sprzątanie.

load...

Dodatkowe środki

Ale ocet – to nie jest jedyna opcja usuwania kamienia. Na przykład, kwas cytrynowy – doskonały produkt, który jest w stanie oczyścić spirali czajnika elektrycznego. Należy po prostu wlewać szklanki wody, wlać do worka do kwasu i gotować mieszaninę. Kwas cytrynowy pomoże usunąć kamienna tablica.

Usuń szumowiny pomoc i sody – wystarczy oczyścić powierzchnię gąbką. Wyczyścić czajnik powinien być ostrożny, nie używać metalowych szczotek – mogą uszkodzić powierzchnię. Nawiasem mówiąc, sody i usunięcia płytki nazębnej i przytrzymać ściany dezynfekcji. Soda i może być używany z obierki ziemniaczane. Metoda ta jest znana od dawna i sprawdzić kilka pokoleń. Czajnik czysty sposób całkowicie bezpieczny dla zdrowia – żadne chemikalia. Usuń szumowin w pomoc czajniczek odizolowane od wyskrobin skrobi. Należy wykonać następujące czynności:

 • Dokładnie spłukać czystą;
 • Drobno posiekać je – na przykład kostki;
 • Krotnie w czajniku – powinny zajmować w pełnej wysokości;
 • Wlać do wody, który obejmuje czyszczenie;
 • Dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej;
 • W tym herbatę i gotować;
 • Potem następuje wszystkie odsączeniu pod bieżącą wodą do czyszczenia powierzchni ścian i spłukać;
 • Teraz wlać czystą wodę i gotować ponownie. Powtórz procedurę 2-3 razy, tak że woda nie ma smaku sody i skrobi;
 • Nawiasem mówiąc, soda pomaga usunąć płytkę nazębną i rdzę, w przypadku gdy to całkiem sporo.

Oczywiście, lepiej jest używać do picia woda oczyszczona. Ale nawet najbardziej nowoczesny filtr nie można wykluczyć powstawania skalę. W rzeczywistości woda zawiera różne zanieczyszczenia, filtrować je po prostu „nie zauważy”. Jeśli chodzi o to, jak usunąć skala w kotle spadnie, a teraz mają jedynie wybór środków ludowej, skuteczność może rozpowszechniać je w następujący sposób:

 • I ocet – nawet usuwania rdzy i osadu nazębnego oczyszczono z osadzaniem kamienia na ścianie;
 • Kwas cytrynowy – jest dobrze oczyścić spiralę przy dnie kotła;
 • Oczyścić wnętrze reaktora ze zgorzeliny i rdzy sody lekkiej pomaga obierki ziemniaczane.

Trzymać prawidłowości. Do czyszczenia czajnika raz w tygodniu, wtedy proces nie zajmie dużo czasu i wysiłku. O wiele łatwiej jest po prostu do płukania naczyń pod bieżącą wodą i trochę sody, aby ją oczyścić, niż cierpieć przez usunięcie tej starej skali.

load...