Jak usunąć nieświeży oddech? proste recepty

Zawartość:

Prędzej czy później, zwykle w najbardziej odpowiednim momencie, prawie każdy ma do czynienia z problemem nieświeżego oddechu. Niestety, większość z tego faktu można znaleźć na reakcję rozmówcy, który będzie starał się odchodzić od ciebie, albo skręcić w drugą stronę. To naprawdę sytuacja bardzo nieprzyjemne i krępujące.

load...

Nawiasem mówiąc, jest całkiem możliwe, aby uniknąć, jeśli stale monitorować świeżość oddechu. Ułatwić – z założonymi rękami „łodzi”, doprowadzić do ust i wydech ostro. Natychmiast wdychać powietrze nosem. To jest zapach i czuć się ludzi wokół ciebie.

Przyczyny nieświeżego oddechu

Zapach nie pojawia się bez przyczyny, bez powodu – na pewno jest jakiś powód. A przede wszystkim wyeliminowanie powodu. Tak więc, najważniejsze z nich:

 • Biały patyna

Lekarzy uważa, że ​​większość nieprzyjemny zapach jest powodowany przez płytki na języku, zębów i policzków od wewnątrz. Ta biała powłoka utworzona z pomnożenia beztlenowych bakterii jamy ustnej. Który, nawiasem mówiąc, zaczynają się rozmnażać w przypadku, higiena jamy ustnej obserwuje się na tyle ostrożnie.

 • Żywność

Nie zapomnij o jedzeniu. Wielu z nich również wywołać zapach. Na przykład, nie jest tajemnicą, że cebula i czosnek są absolutnymi mistrzami w tej sprawie. Ponadto, nie nadużywać tłuste jedzenie.

load...
 • Palenie

Dym tytoniowy, wpływające na błonę śluzową jamy ustnej, to suchość, co z kolei przyczynia się do powstawania różnych chorobotwórczych bakterii, które wywołują nieprzyjemne zapachy.

 • Współczynnik Profesjonalne

Jednak w rzetelności, należy zauważyć, że suszenie odbywa się w jamie ustnej, nie tylko u palaczy. Osoby, które ze względu na swój zawód są zobowiązani do powiedzenia dużo (nauczycieli, wykładowców, prawników), a także bardzo często do czynienia z suszeniem ustach. Zjawisko to otrzymało xerostomia nazwa dentystów.

 • Stan zębów i dziąseł

Praktyka wykazała, że ​​istnieje bezpośredni związek między stanem zębów i nieświeży oddech. Gdy użytkownik odwiedza dentystę, można usłyszeć o problemach przyzębia, które powodują ogromną liczbę nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dlatego terminowe dentysty!

Jak wyeliminować nieprzyjemny zapach?

Tak, z przyczyn zapachu zrozumiałe. Teraz nasuwa się uzasadnione pytanie: jak usunąć nieświeży oddech? Spróbujmy zrozumieć.

 • Śledzić higieny jamy ustnej

Pierwszym krokiem jest, aby dokładnie oczyścić jamę ustną. Nie skąpić na szczoteczki do zębów i pasty. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, następujący fakt – pasta na bazie alkoholu do kupienia w żadnym wypadku nie może, ponieważ alkohol wysusza błony śluzowe jamy ustnej. Uwaga pasty o właściwościach antybakteryjnych.

 • Słona woda

Ta receptura jest prosty i skuteczny sposób, aby szybko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w przypadku powodem jego pojawieniem się na daną chorobę przewodu pokarmowego. W godzinach porannych, na czczo, wypić filiżankę trzeci soli fizjologicznej (w tempie jednego łyżka soli na szklankę wody). Następnie, po 10-20 minutach, to należy jeść owsianki gotowanego mleka. Lub, w skrajnych przypadkach, jogurt. Zapach zniknie trzeciego dnia, ale konieczne jest, aby kontynuować leczenie przez 10 dni.

 • Owsianka

Wiele osób ma nieświeży oddech wynika ze specyficznej struktury narządów wewnętrznych. Jeżeli jelita cienkiego długości fałdy tworzą „stagnacja” strawionego pokarmu i toksyny. Poprzez picie kasza, gotowane w wodzie, bez dodatku cukru, zapach znika na zawsze.

 • Kawa

Ludzie, którzy nie mogą sobie wyobrazić jego rano bez filiżanki świeżo parzonej kawy organicznej, rzadko doświadczają dyskomfortu związanego z nieprzyjemnym zapachem. Nawiasem mówiąc, jeśli po prostu żuć ziarno kawy, nieprzyjemny zapach zniknie na kilka godzin.

 • Pić dużo płynów

Picia dużo płynów jest przydatna zarówno do jamy ustnej i do całego organizmu. W przypadku normalnego funkcjonowania organizmu trzeba pić dziennie przez co najmniej dwa litry cieczy.

Może być tak proste, wody pitnej i nie gazowana woda mineralna, niesłodzone zielonej lub czarnej herbaty. , Jako napój, można użyć wody roztopionym. Wpisanie na patelni pierwszej zwykłej wody z kranu należy je zamrozić, a następnie odblokować. Melt wody jest łatwiej wchłaniane przez organizm. W uzupełnieniu do zniknięcia nieświeży oddech masz miły bonus. Wystarczająca ilość wilgoci z ciała, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Nalewki lecznicze

Tradycyjna medycyna również nie oszczędził ten problem troski wielu cuchnący oddech. Istnieje wiele różnych mikstur, które redukują nieświeży oddech. Najważniejsze z nich są wymienione poniżej.

 • Napar z mięty

Aby przygotować ten napar trzeba będzie 5 pozostawia świeży lub suszony 1 łyżka mięty. Wypełnij go z 1 szklanką wrzącej wody i zaparzać przez 2 – 3 godziny. Dwa lub trzy razy dziennie, przez co najmniej dwa tygodnie, należy wypłukać usta tym infuzji.

 • Rumianek herbaty i truskawki myty

Trzeba będzie ziołową mieszankę szałwii, rumianku i dzikiej truskawki (w równych częściach). Umieść jedną łyżkę ziela kolekcji w termosie, zalać dwie filiżanki gorącej przegotowanej wody i nalegać Podobnie jak w pierwszym przypadku, otrzymany roztwór wypłukać usta 3-4 razy dziennie przez dwa tygodnie.

 • Kora dębu

Jedna łyżka posiekanej kory dębu zalać szklanką przegotowanej wody przez 30 minut w łaźni wodnej. Następnie za pomocą filtra lub gazy odkształcenia materiału otrzymanego roztworu. Aby osiągnąć pożądane wyniki na dobę jest konieczne – co najmniej trzy razy dziennie – do płukania jamy ustnej według infuzji w ciągu trzech tygodni.

Rozwiązanie awaryjne oddech

Jeśli pilnie trzeba coś zrobić z nieprzyjemnym zapachem i nie mają czasu na długie procedury, istnieje kilka metod, które od razu dają pożądany efekt. Ale, niestety, nie na długo – wkrótce nieprzyjemny zapach powróci. Ale nawet na krótki okres czasu, ale można mieć pewność, że oddech nie pachnie. Tak więc:

 • Gumy do żucia. Ideałem jest, aby dać pierwszeństwo mięty. Świeży zapach pozostanie przez około 15 minut. Ale jeśli masz zamiar negocjować, guma do żucia jest mało prawdopodobne, aby być właściwe.
 • Odświeżający spray. Efekt ten utrzymuje przez około 20 minut. Nawiasem mówiąc, na przykład spray nie stały się zbędne w każdej torebce.
 • Peppermint lub pietruszki. Tylko powoli i dokładnie żuć liść i przytrzymaj go przez około minutę w ustach. Nieprzyjemny zapach znika przez około godzinę.
 • Marchew i jabłka. Eliminują zapachy poradzić sobie nie gorzej. Jedz marchewkę lub jabłko jest średniej wielkości – a kilka godzin zapachów nie będzie.

Skonsultować się z lekarzem

I na koniec chciałbym przypomnieć o prostym, ale bardzo ważnej prawdy. Nieświeży oddech – to sygnał, że organizm jest coś nie tak. Więc twoja pierwsza akcja – wizyta u lekarza. Lekarz wyznaczy niezbędnych badań i ustalić przyczynę problemu. W przeciwnym razie walka z nieświeży oddech może być opóźnione przez długi czas.

load...