Jak usunąć cienie pod oczami i skutecznie pozbyć się przyczyn ich wygląd

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, a pod oczami, jest oddzielona od błony tkanki podskórnej. Ktoś natura dała gęstą membrany. Tacy ludzie nie mają żadnych problemów z sińców i worków pod oczami. A ci, którzy mają bardzo cienką skórę, są zmuszeni do myślenia o tym, jak usunąć cienie pod oczami – w tkance podskórnej u takich ludzi prześwitujące żyły.

load...

Zawartość:

Przyczyny „zużytych” niebieskich

Sińce pod oczami – problem wielu kobiet w każdym wieku, a zwłaszcza tych, którzy pracują na nocnej zmianie lub są wykorzystywane do późnego wstawania. Ale istnieją różne przyczyny pojawienia się niebieskiego w tym miejscu.

Niebieska pod oczami mogą być nabywane. Powodem jej występowania jest brak snu, zmęczenie, niezrównoważona dieta, brak witamin, niewłaściwej pielęgnacji tej części twarzy.

load...

Często, zasinienie i obrzęk wskazują chorób wewnętrznych narządów – serca, nerek, tarczycy, przewlekłe zatrucie organizmu (palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu).

Jak pozbyć się siniaków pod oczami?

Zanim zaczniesz walkę z przebiegłych czarnych oczach, konieczne jest ustalenie przyczyny ich występowania. Pomoże to uczynić lekarza. Czasami wystarczy ustawić tryb dzienny lub wypić przebieg witamin. Ale jeśli wykryto żadnej choroby, powinny one być traktowane, a następnie błękit pod oczami, aby zmniejszyć lub spasować.

Aby zapobiec temu zjawisku, jak iw przyszłości, nie martw się o tym, trzeba całkowicie jeść, rzucić palenie, unikać stresu, no i oczywiście, sen. Lepiej spać w wysokiej poduszce (aby zapobiec zastój krwi w naczyniach limfatycznych) co najmniej 8 godzin w przewiewnym pomieszczeniu.

Jeśli nie odkryli choroby, żywienia zrównoważony i spokojny sen, ale siniaki pod oczami nadal istnieje, należy wykonać następujące czynności:

Wybrać dobry krem ​​do skóry wokół oczu

Mieć wrodzoną skłonność do powstawania niebieskiego pod oczami? Zacząć dbać o tej dziedzinie od 20 lat. Używaj kremów tłustych zaprojektowane specjalnie do skóry wokół oczu. Zawiera kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, a także specjalne oleje, które łagodzą podrażnienia i tonu. Przy regularnym stosowaniu kremu pracy naczyń żylnych i limfatycznych poprawia się znacząco.

Czy gimnastyka oczu

Ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie wokół oczu, aby zapobiec obrzęk i przedwczesnych zmarszczek pod oczami. Każdego dnia, dać im kilka minut, naczynia krwionośne, a skóra będzie w dobrej kondycji.

  • Obrót oczu. Jest to konieczne, zamykając oczy, gałki oczne obracają się w jednym, a następnie w innym kierunku. Powtórzyć po obu stronach 4-5 razy.
  • Morgan. Patrzeć w przyszłość i szybko migać. Powtórzyć 3-4 razy na 30 sekund.
  • Spojrzał w dół i powrót 8 razy. Narysować oczy
  • Literę V. Patrzenie w lewo iw górę, potem w dół, potem w prawo i do góry.

Do treści

Środki ludowe przeciwko cienie

Dobrze pomóc okłady z szałwii lub herbaty. Weź łyżeczkę szałwii na pół szklanki wrzącej wody, pozostawić 15 minut, następnie przecedzić rosół i podzielić na 2 części. Jedna część ma być ciepły, zimny. Nakłada na oku naprzemiennie wacików nasączonych ciepłą i zimną bulionu przez kilka minut przed snem. Po kompres używając tonowania kremu do powiek.

Skuteczna maseczka z pietruszki i śmietanie. Potrzebne 1 łyżeczkę posiekanej pietruszki i 2 łyżkami kwaśnej śmietany. Stosuje się maskę na 20 minut, a następnie przemyć ciepła, a na koniec przepłukać zimną wodą.

Pomaga maski z surowych lub gotowanych ziemniaków w mundurkach. Stosuje się je w woreczku z gazy na powiekach przez 15-20 minut.

Niezależnie od wybranej metody zostanie wybrany, należy pamiętać, że aby rozwiązać problem sińce pod oczami przez 1-2 zabiegów niemożliwych. Konieczność regularnych zabiegów wykonywanych w kompleksie.

load...