Jak usunąć brodawkę siebie?

Zawartość:

Brodawki – są łagodne nowotwory, najczęściej zlokalizowane na skórze rąk i stóp. Wyglądają jak namiastką brodawek. Przyczyną brodawki – zakażenie organizmu przez wirusa brodawczaka ludzkiego. Niestety, zbyt wiele osób zdaje sobie sprawę z tego problemu, jak brodawki, a nie ze słyszenia, ale z doświadczenia.

load...

Zasadniczo, aby pozbyć się brodawki nie jest trudne. Najprostszym sposobem, aby to zrobić z pomocą dermatologa. Po pierwsze, będzie to przypisać leczenie przeciwwirusowe, a po drugie, będzie wybrać optymalną metodę usuwania istniejących brodawek. Ale idź do lekarza, nie wszystko – wiele osób woli do czynienia z improwizowanych oznacza brodawek.

Najważniejszą rzeczą jest nie tylko do usuwania brodawek, ale nie zranić. Pisaliśmy kilka bardzo skutecznych sposobów, aby szybko wyeliminować brodawki i nie uszkodzić skóry. Jedyne niebezpieczeństwo, że może czyhają na ciebie – reakcja alergiczna na jakąkolwiek substancję, która jest częścią receptury.

Dlatego też, w razie wątpliwości, przed rozpoczęciem leczenia, konieczne jest przeprowadzenie testu. Nadebrać gotowych mieszanek do usuwania brodawek, smarować skórę nadgarstka i pozostawić na około 15 minut. Jeśli czujesz pieczenie i swędzenie na skórze i nie wydaje żadnego zaczerwienienia i / lub wysypka, nie można bać się alergii.

Brodawki Leczenie z czosnkiem

Czosnek – najlepsze środków ludowej do usuwania brodawek. Jedyną wadą czosnku – można uszkodzić zdrową skórę wokół brodawki. Ale ten problem może być bardzo łatwo obejść – trzeba bardzo zwykły tynk. Wyciąć otwór w nim, że wielkość, wspiął się na brodawkę i kija. To wszystko – skóra wokół formacji jest zabezpieczona, tak aby można było zacząć walczyć brodawki.

load...
 • Czosnek z octu jabłkowego

Aby uczynić ten lek cud, przygotować kilka ząbków czosnku i kilka łyżek octu jabłkowego. Czosnek dokładnie rozgnieść odchody w szklanym pojemniku lub plastikowego, a następnie wypełnić z octem jabłkowym, tak że cała zawiesina była pokryta cieczą. Odstawić na dwie godziny, a następnie filtrować za pomocą gazy – Nie zaleca się stosowania żelaza sitko.

Brodawki chronić tynk nałożyć grubą warstwę mieszaniny lekarskiej i górną pokrywą z małych kawałków folii z tworzywa sztucznego, można zabezpieczyć wszystkie tego samego tynku. Średni czas trwania takiej procedury – 20 minut. Przygotuj się, że można czuć lekkie pieczenie i / lub mrowienie. Ale zbyt wiele dolegliwości nie powinno być – jeśli czujesz, natychmiast przemyć mieszaninę czosnku. Szukać innego przepisu – do tego trzeba zbyt delikatną i wrażliwą skórę.

 • Czosnku Flatbread

Jeśli brodawka jest wystarczająco duża i nie jest ostatnim, możesz pomóc tzw czosnek tortilla. Do jego przygotowania należy mieć następujące składniki: pół główkę czosnku, dwie łyżki mąki – najlepiej jest używać żyta, przegotowanej wody. Ząbki czosnku, czyste, trzeć na małej tarce lub mielone, wymieszać z mąką. Dodaj trochę wody i zagnieść bardzo twarde ciasto, z którego kształt niektórych małych ciastek.

Brodawki moczyć w ciepłej wodzie przez około 10 minut, a następnie dołączyć go do ciasta czosnku i zabezpieczyć bandażem lub Przylepiec – jak wolisz. Placek powinien pozostać na brodawki co najmniej 6-8 godzin. Dlatego najlepiej, aby to naprawić na noc. W godzinach porannych, przemyć skórę ciepłą wodą i nałożyć krem ​​dla niemowląt bez żadnych dodatków.

Czas trwania takiego leczenia przy użyciu pastylki czosnku wystarczająco duże – co najmniej jeden miesiąc. Pierwsze efekty można zauważyć około 10 dni – brodawki smorschatsya i znacząco zmniejszone. Po trzech tygodniach, brodawki znikają, ale przerywa przebieg leczenia nie jest konieczne.

 • Sok z czosnku

Jeśli brodawki to dopiero początek formularza, można spróbować prostszą metodę leczenia – sok z czosnku. Wystarczy wyciąć pół obrane ząbek czosnku i natrzeć dokładnie mówiąc sok brodawki. Taką samą procedurę należy powtórzyć co najmniej trzy razy dziennie, a jeszcze lepiej – 5-6 razy. Leczenie kontynuowano aż do samego końca – do brodawki są całkowicie zniknęły.

 • Ekstrakt z czosnku

Jeśli brodawki nie tylko psują ogólny obraz, ale również okresowo dochodzi do stanu zapalnego, potrzebują specjalnego traktowania. Aby przygotować środki 15 drobno posiekać obrane ząbki czosnku, umieścić je w garnku szkliwa i wlać pół szklanki wody. Doprowadzić do wrzenia i zmniejszyć ciepło, jak to tylko możliwe.

Gotować do czosnku, aż prawie cała woda nie gotuje dalej – musi pozostać tylko trochę na dnie garnka. Następnie dodać trzy łyżki miodu – najlepiej wapna. Stale mieszając miód – do tego czasu, aż zostanie całkowicie rozpuści. Następnie wyłączyć grzanie, wlać uzyskany lekarstwo w szklanej miski, przykryć pokrywką i przechowywać tylko na dolnej półce lodówki.

Leczenie brodawek za pomocą glistnika

Chelidonia od dawna stosowane do leczenia różnych chorób skóry, w tym brodawek. Oferujemy Państwu kilka podstawowych receptur, które z pewnością pomogą Ci wysłać brodawki w zapomnienie. Należy pamiętać, – do leczenia brodawek tylko świeżej trawy można stosować jako wysuszony traci znaczną część swoich właściwości lecznicze.

 • Sok z glistnika

Najprostszym sposobem leczenia brodawek – sok z glistnika. Zabieg ten polega na: rozdarcie gałązka glistnika – soku będzie się mówić na końcu trzpienia. Tutaj sok i natrzeć wszystkie swoje brodawki. Powtórzyć co najmniej trzy razy dziennie. Wystarczy mieć na uwadze fakt, że sok z glistnika jest silnie barwi skórę. Dlatego, jeśli masz brodawki na otwartych obszarach ciała, a regularnie wyjść z domu, odebrać inną metodę leczenia.

Pierwsze zmiany będzie można zauważyć około 10 dni, ale nie przerywać leczenia – przejdź do mety. Ale pamiętaj – sok z glistnika nie jest narażony na zdrową skórę. Tak, i kontynuować leczenie przez okres dłuższy niż dwa miesiące, nie ma sensu – ponieważ wiele z brodawki czasowych nie odejdzie, to trzeba szukać innych metod leczenia.

 • Nalewka z glistnika alkoholikiem

Zacznijmy najsilniejszych narzędzi – przy wlewie alkoholu. To narzędzie pomoże pozbyć się najbardziej irytujące brodawki, że w żadnym nie zgodził się opuścić. Będziesz musiał pokryć szklanych, pół szklanki wódki i 50 gramów glistnika. Glistnik wyciąć jak zupa kopru, vsypte w misce i wypełnić go z wódką. Następnie dodać kolejne pół szklanki zimnej przegotowanej wody, przykryć i pozostawić na tydzień w lodówce. Dwa do trzech razy dziennie jest wymagane wstrząsnąć pojemnik.

Gdy napar jest gotowy, odcedzić go za pomocą plastikowego sitko lub gazę. Takie rozwiązanie należy smarować brodawki trzy razy dziennie. A przed snem zrobić kompres – zwilżyć w nalewki niewielką gazą, stosuje się do brodawki i pozostawić na 15 minut. Jeśli okład wysycha wcześniej zwilżyć nową tkankę. Odczucia nie są przyjemne – poczujesz pieczenie w całym czasie kompres.

Po około tygodniu brodawka dosłownie wysycha – oni smorschatsya i zmniejszone. Raz w tygodniu mają wnękę odpaść. I wreszcie trzeci tydzień leczenia pomogą Ci zbudować na powodzeniu i zapobiec nowy wzrost brodawek. Jeśli nagle twoje brodawki były super odporne na leczenie może być powtórzone po raz kolejny. Ale należy zrobić co najmniej jeden tydzień przerwy.

 • Glistnik i ocet jabłkowy

Oznacza to, przygotowane bezpośrednio przed ich użyciem. Drobno posiekać glistnika – trzeba trzech do pięciu łyżek, w zależności od liczby i wielkości brodawek. Plastry trawy umieścić w jakimkolwiek charakterze (nie żelaza), wypełnić go z octem jabłkowym – musisz trzecią filiżankę i pozostawić na 30 minut.

W tym czasie przygotować gazy, plastikowej folii i taśmy klejącej. Przykleić taśmę klejącą, tak aby chronić skórę wokół brodawki, stosuje celandine i zamknąć gazę. Przykryć folią i zabezpieczyć bandażem lub plastrem. Pozostawić kompres przez około 40 minut, a następnie spłukać zimną wodą i smarować kremu oleju roślinnego lub niemowlęcia.

Leczenie z cebulą

Cebula ma prawie taki sam efekt jak czosnek. Ale, w przeciwieństwie do czosnku, cebuli działa znacznie łagodniejsze. Dlatego osoby z bardzo wrażliwą skórą powinny wziąć pod uwagę receptur opartych na cebuli.

 • Cebula i ocet jabłkowy

Czyste jedna mała główka cebuli, moczyć go przez trzy godziny w ocet jabłkowy cydr. Przed pójściem do łóżka, pokroić cebulę na kilka małych kawałków. Każdego wieczoru, stosuje się na brodawki, kawałek cebuli, ustalonej z bandażem i nie opuszczają mniej niż 3 godziny. To narzędzie może uszkodzić zdrową tkankę, więc należy chronić je za pomocą taśmy samoprzylepnej z rozcięciem.

W większości przypadków, kompletne pozbycie się brodawek, trzeba będzie nie więcej niż dwa tygodnie. Jeśli tym razem nie wystarczy, można trzymać inny przebieg leczenia, ale zanim to zrobić co najmniej 10 dni przerwy.

 • Kleik cebuli

Jeśli powyższe sposoby powoduje silny dyskomfort, można spróbować „lite” wersję leczenia. Skórki pół cebuli, ruszt na drobne tarką i umieszczenie otrzymanej miazgi w szklanym słoiku z przykrywką. W lodówce można przechowywać przez długi czas – do dwóch tygodni.

Wieczorem, przed snem, pary brodawek przez 20 minut, a następnie zastosować poprawkę zabezpieczeń i nałożyć grubą warstwę cebuli kleiku. Przykryć ściereczką z gazy i tworzywa sztucznego. Pamiętaj, aby zabezpieczyć strukturę tynku, od czasu ekspozycji – nie mniej niż 5 godzin. Następnie spłukać dużą ilością wody i brodawki stosować intensywną balsam.

Po około 15 dniach brodawki stały się mniejsze, a około 25 dni i całkowicie zniknąć. Jeżeli nie, to nie jest to konieczne, powtarzać inny przebieg leczenia – najprawdopodobniej będzie bezużyteczna. Dobrze, jeśli naprawdę naprawdę chcesz spróbować, to należy zrobić tygodniową przerwę. A potem znowu próbować zniszczyć złoczyńcę – brodawkę.

Inne sposoby leczenia brodawek

Nie należy pozostawiać bez uwagi i kilka innych sposobów leczenia brodawek, ponieważ wiele z nich może być prawdziwym panaceum.

 • Proszek magnezję

W każdej aptece można kupić proszek magnezu. Raz dziennie, najlepiej przed snem, posypać proszek brodawki magnezytowych – upewnij się, że pozostaje na skórze przez co najmniej 15 minut. Ale to nie wszystko – dwa razy dziennie, rano i wieczorem, weź niewielką ilość magnezu w – dosłownie na czubku noża.

Magnez – nie jest czosnek i narkotyków. Tak więc, przed rozpoczęciem leczenia magnezji, należy skontaktować się z lekarzem. Być może masz takich chorób, w których magnezu jest bezwzględnie przeciwwskazane. A sama obróbka nie powinna być zbyt długo – nie więcej niż 10 kolejnych dni.

 • Leczenie kredy

Kup w dziale piśmiennych normalnej szkoły kreda biały, zetrzeć go na małej tarce – trzeba mieć w proszku. Wieczorem po kąpieli nanieść grubą warstwę proszku na brodawki, kredy umieścić małe kawałki tkanin wełnianych i zabezpieczyć je za pomocą taśmy klejącej. Pozostawić na noc bandażem, a rano po prostu spłukać wodą.

Jeśli zrobisz to dobrze, brodawka zacznie się rozwijać w ciągu trzech dni. Ale leczenie nie iść dalej – powinien trwać co najmniej trzy tygodnie, nawet jeśli brodawki zniknęły. Jest to konieczne w celu zastąpienia ich nie mają żadnych nowych. Po tym wszystkim, po prostu usunąć brodawki nie wystarczy – trzeba zapobiec jego nawrotom.

 • Skompresować z wlewem piołunu

Umieścić kolbę w trzech łyżek piołunu – może być używany jako świeżej trawy i suche – zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia na dwie godziny. Następnie przecedzić napar i do przechowywania, wlać go w szklanej butelce, pokroić na małe serwetki z gazy.

Po wieczornej kąpieli, można rozpocząć leczenie – moczyć w gazę infuzyjnej, stosuje się go do brodawek przez 40 minut. Co 15 minut, zwilżyć nowej tkanki – to musi być stale wilgotna i całkowicie pokryć brodawkę. Jeśli chcesz szybsze działanie, okresowo smarować rozwiązanie brodawek na jeden dzień. Pierwsze zmiany można zauważyć w ciągu tygodnia, a cały cykl leczenia trwa około 25 dni.

Jeśli żaden z tych środków nie pomoże usunąć brodawkę, nie spieszą się denerwować. Idź do dermatologa, który pozwoli Ci zaoszczędzić od problemów w ciągu zaledwie kilku dni.

load...