Jak usunąć blokadę w kominie w kuchni i WC: ludowych i współczesnych metod

Stojąca woda w zlewie kuchennym lub pod prysznicem? Po spłukiwania muszli klozetowej wypełniony brudem? Wszystko to – wyraźne oznaki, że wtyczka gdzieś utworzone w systemie kanalizacyjnym. Jazda rozwiązanie tego problemu nie jest zalecane – może to pogorszyć wygląd sytuacji awaryjnej, która pociąga za sobą poważne naprawy. Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak usunąć zator w rurze w kuchni lub w łazience z ich rąk, jednocześnie odsłaniając jego przyczyny i sposoby zapobiegania im.

load...

Zawartość:

Czyszczenie chemiczne – produkty domowego i profesjonalnego

Mycie rur w mieszkaniu lub domu, trzeba zająć się w sposób regularny, korzyść, że do tego istnieje wiele sposobów – od prostych i tanich energochłonnych i kosztowne. Jeśli obudziłeś się w czasie, można zrobić trochę krwi, stosując metody domowe, ale czasami nawet najbardziej agresywne chemikalia nie są w stanie pomóc, a następnie trzeba zadzwonić w profesjonalnym usług sanitarnych.

Niska prędkość przelew – powód do podjęcia działań

Tradycyjne metody usuwania małych zatorów

Często błota w rurze syfonu jest utworzona na początku lub kanalizacyjnej rurze. Fix można osiągnąć poprzez demontaż syfonu żarówkę lub wybierz podstawowy tryb czyszczenia chemicznego – z mieszaniną sody oczyszczonej i octu. Wielu, którzy próbowali go w akcji, skarżą się na brak efektu, ale przede wszystkim, zrobili jeden z najczęstszych błędów – wszystkie składniki są mieszane i wlewa roztwór do zlewu lub toalety.

load...

W rzeczywistości, ta metoda działa, ale trzeba do prawidłowego wdrożenia go:

 1. Clean muszli klozetowej lub tonąć drobnego pyłu.
 2. Fill odpływowi kilka litrów wrzącej wody (im wyższa, tym lepiej, ale nie mniej niż 3 litry).
 3. Pokrywa szklana soda, starając się proszek wnikają tak głęboko, jak to możliwe.
 4. Dodaj spustowy nierozcieńczony ocet i obserwować reakcję kwasu z alkaliami (uwaga – w tym procesie może rozpylać kropelki, z którego ważne jest, aby chronić oczy).
 5. Po pieniący zatrzymał się, zapomnieć o drenażu na 2-3 godziny (są Zabronione jest używanie w tym czasie).
 6. Następnie wlać kilka litrów wrzącej wody, aby dokładnie wypłukać rurę – poluzowane octowego roztwór sody muszą być łatwe do usunięcia korka.

Demontować syfon na tyle, aby odwrócić wszystkie nakrętki

Jeśli to konieczne, można zmieniać składniki zamiast octu do podjęcia kwasu cytrynowego, a zamiast sody – tabletki Alka-Seltzer (które, nawiasem mówiąc, bardziej wygodny w użyciu – jako część już i sody i kwasu – można przelać tylko wrzątkiem w błoto). Aby wzmocnić efekt mieszaninę pozostawia się do poprawy:

 • Sody do zlewki dodać sól;
 • Substytutem

 • Sody 1 łyżka. L. Kaustycznej;
 • Wymieszaj 5 łyżek sody oczyszczonej i proszków do prania.

Po dodaniu octu zaczyna gwałtowną

Reakcji. Po dodaniu octu zapobiega zamknąć korek spustowy – tak można zwiększyć ciśnienie dwutlenku węgla wytwarzanego wewnątrz rury, które również poprawić wynik. Jednakże, za pomocą tej metody, nie jest istotne zastrzeżenie – jeśli elementy kanalizacji w domu są wykonane z taniego plastiku cienkościennych, istnieje ryzyko uszkodzenia ich przez przemycie gorącą wodą.

Rozpuszczalniki profesjonalne – jak wybrać właściwe narzędzie

Czasami brudząc z kompozycjami domowych nie chcą i mogą poradzić sobie z niewielkimi osadów na ścianach. W sprzedaży są różnego rodzaju blokady filtra – więc czemu ich nie używać? Są one dogodnie pakowany w saszetki jednorazowego użytku (proszek) lub plastikowych pojemników do wielokrotnego użytku (płynnej). Dla ścieków napełnionej wynalazł kompozycję w postaci żelu.

Takie chemikalia domowe, w postaci aktywnego składnika jest podzielona na dwie grupy – alkalicznych i kwaśnych. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia:

 • Jeśli zatkany wc, czyste to sam pomaga kwas, a nie alkaliczne, kwaśne jako sposób radzenia sobie z hukiem przez osadów organicznych utworzonych z włosów, papier, resztki żywności i innych produktów przemiany człowieka.
 • Alkali z kolei niszczy wielkie tłuszczu, włącznie z mydłem skórę, więc leki oparte na nim lepiej jest użyć, aby usunąć zator w rurze w kuchni lub w łazience. Może po pierwszej aplikacji nie będzie w stanie w pełni sprostać lat rozkwicie tłuszczem, ale regularne stosowanie środków alkalicznych będzie zapobiec jego dalszemu gromadzeniu.

Jeśli nie czyszczenia rur, płytka twardnieje i stopniowo zwiększa

Większość z właściwego przeznaczenia produktów – są produktem uniwersalnym, które obejmują te obecne i alkaliczne i kwasowe sole. Mogą one dotyczyć zarówno tłuszczu i osadów organicznych, które, oczywiście, wygodne dla konsumenta. Skuteczność zależy od rodzaju substancji, jego ilości i stopnia zatykanie rur.

Przegląd popularnych produktów do chemicznego czyszczenia rur

Aby zrozumieć ogromną różnorodność i wybrać najlepszą opcję, niż aby usunąć zator w kuchni lub łazience, przestudiować listę najbardziej popularnych produktów z ich krótka charakterystyka:

 • „Mole” ( „Dombytkhim”, Polska) – roztwór sody kaustycznej alkalicznych, oferowane w pakietach objętości od 250 ml do 5 litrów. To dobrze radzi sobie z czyszczeniem prewencyjnej i bloku, ale nie pomaga w przypadku poważnego zanieczyszczenia.
 • „Mr Muscle” (SC Jonson, USA) – ma wiele kompozycji wygodne rasfasovok z dodatkiem substancji zawierających chlor, ale jest o wiele droższe produkty krajowe.
 • „FCPF” (Eureka, Grecja) – zwykle sprzedawane w workach po 60 gramów czerwonego (wypełniony gorącą wodą) lub zielony (może być wylana na zimno). Granulowany proszek składa się z sody kaustycznej i azotanu sodu z aromatów. Chociaż istnieje silne parowanie, w opinii, preparat może naruszać cienkiego tworzywa sztucznego.
 • Tiret Professional i Turbo (Reckitt Benckiser, Anglia), – pierwsze środki zawierają podchloryn sodu, a drugi – utleniacza chloru. Odpowiedzi w ich efektywności ujemny netto, gdyż w większości przypadków żel jest w stanie poradzić sobie nawet z minimalnym niedrożności.
 • Deboucher ( „Aqualon”, Polska) – uniwersalny preparat zawierający podchloryn sodu (utleniacza) i wodorotlenek potasu / sodu (alkalicznych). Członkowie zauważyć wydajności do czyszczenia zatkanych toalet, ale zaleca się ostrożnie wlać wanną akrylową.
 • Pothan (Bagi, Izrael) – konwój metaliczny sód jest skutecznym rozpuszczalnikiem, reakcji z wodą emituje ciepła spalin oraz tłumiąc zapach, które powoduje ból gardła. Skutecznie, w tym zablokowanie stary, ale wymaga obowiązkowego wentylację oraz zwiększoną ochronę skóry i błon śluzowych.

0. Ważne jest, aby stosować się do instrukcji, aw każdym razie nie mieszać różnych środków

Wszystkie te leki są skoncentrowane i toksyczne, więc powinny być stosowane ściśle według instrukcji. Pamiętaj – nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może spowodować poważne szkody nie tylko do systemu kanalizacyjnego, ale również dla zdrowia mieszkańców.

Gotowe i domowe urządzenie do mechanicznego eliminacji zatkania

Jeżeli czyszczenie rur wykonywane przez długi czas, to jest prawdopodobne, że substancje chemiczne nie będzie w stanie złagodzić wtyczkę w stan ciekły. W tym przypadku, aby usunąć zator w rurze w kuchni lub operacji WC powrotem, trzeba będzie stosować brutalnej siły – do zastosowania metody mechanicznej eliminacji, przewidując użycia specjalnych narzędzi. Mogą budować własną rękę z materiałów złomu lub kupić w sklepie z narzędziami.

5. Zanieczyszczenia powierzchniowe są usuwane hak

Jak czyścić kanalizacji kablowej lub tłoczek

Najbardziej przystępne narzędzie jest tłok. Jest to zawór gumowy w postaci miski, obsadzony na drewnianej lub z tworzywa sztucznego uchwytu. Są bardziej złożone elementy – stożkowy, zapewnia lepszą przyczepność do powierzchni trzpienia, lub pneumatycznych, przypominający strzykawkę z dużych dysz, a nie z gumy igły. Dysze zadanie – zmiennego podciśnienia i tworzenia młot wodny, który może poruszać korek albo wyciągnąć.

1. Tłok musi być całkowicie zanurzona w

Wody. Jeśli tłok nie było pod ręką, i usunąć zatykaniu pilnej potrzebie, spróbuj zamiast używać gruszki medyczną (wcześniej od niej trzeba wyciąć dziobek), gumową piłkę dzieci, lub, co gorsza, plastikową butelkę. Przymocowane do otworu zlewozmywaka, te przedmioty mogą spowodować wystarczające ciśnienie aby wyeliminować zatykanie małych rur.

Film: Jak używać

Tłoczek

. Innym przydatnym narzędziem do eliminacji tłuszczu – wąż ręcznego hydraulika. Wykonana jest z drutu ocynkowanego, który kończy się zwykle mają uchwyt i szczotkę. Dzięki swojej elastyczności, można, nie przechodząc przez wszystkie skrętów rurze, aby dotrzeć do wtyczki, nawet jeżeli znajduje się w odległości 3-5 m od otworu spustowego. Jednakże, ze względu na samą elastyczność zniszczyć gęsta papka odpadami wystarczająco trudne.

8. Profesjonalne

Kablowej. Wygodniejsze użycie innych gatunków: sprężyn taśmowych lub napięcia przewodów, chociaż bardziej drogie, ale kosztem pewnej sztywności lepiej oczyszczony ze złożonych zatykania rur. Aby ułatwić proces, producenci oferują model nie tylko ręcznie, ale także z napędem elektrycznym lub dostarczenie do połączenia z przewodem elektrycznym.

6. Oczyść wirnik napędzany

Odkurzacz i „Lalka” – inne opcje do czyszczenia rur i WC

Dzięki ciężkiej działalności czyszczenia rur można nawet dołączyć odkurzacza. Jeśli masz starszy model z odwrotnego ciągu, usunąć kurz, ale zamiast Dust dyszy Założyć wąż z przyssawką tłok, a następnie dołączyć kielich do drenażu i włączyć odkurzacz.

Innym sposobem usuwania tłuszczu z rur metalowych. To tak zwane czyszczenie termiczne, zapożyczony z profesjonalnych instalatorów. Oni używają specjalistycznego sprzętu, karmienie rurki wrzątkiem lub parą, trzeba także wylewać do kanalizacji duże ilości ciepłej wody.

Najprostszym sposobem, aby usunąć zator w rurze w kuchni lub łazience organizacyjnego współpracy prądu przez konwencjonalny węża ogrodowego którego jeden koniec jest podłączony do zaworu mieszacza, a druga jest skierowana jak najdalej w zlewie. Pełne otwarcie zaworu skierować silny strumień wody bezpośrednio do rury. Jeśli zlewozmywak zaczął wypełniać, nie spieszyć się z wody – czekać na to, zebrano wiele, a następnie zamknąć zawór, tak aby później, gdy woda zejdzie, należy powtórzyć procedurę.

5. „Lalka” oczyścić

Toaletowego. Takie hydrodynamiczne entuzjaści rur obróbka spędzić nawet z myjką parową. Po ustaleniu jego dyszę do kanalizacji, wymagane w celu umożliwienia urządzenia do pełnej mocy, i czekać 10-15 minut. Skuteczność tej metody jest wysoka, a producenci już oferują czyszczenie parową, przeznaczoną wyłącznie do czyszczenia kanalizacji do domu. Jednak nie każdy lubi zapach, który jest jeszcze kilka dni pochodzi z rur parze.

I tu jest kolejny lifehack przez doświadczonych hydraulików: Przed rozpoczęciem czyszczenia toalety zatykaniu, wytwarzać „lalkę” – gęstej tkaniny torbę wypełnioną piaskiem. Mocno zaczep go do mocnego sznurka i spuścić wodę ze zbiornika z „lalki”. Woda porywana jest kosztem mas musi przebić zacieru, a następnie można go wyciągnąć.

Wynalazek rzemieślników domowych – domowej roboty pompy

Mistrzowie domowe często oferują swoje metody eliminowania zatorów, a trzeba przyznać, że niektóre z nich zasługują na prawo do istnienia. Na przykład, jednym z bardzo przydatnych odkryć pomyślnie badania nie jednej z kilkudziesięciu ludzi jest urządzenie domowe, które skutecznie zastępują pompę nurnikową.

5. Jazdy zbudować domowy pompy czystsze

Dlatego konieczne jest, aby znaleźć zbudować lub kupić kilka elementów:

 • Plastikowy długość rury kanalizacyjne 1 m i średnicy 50 mm;
 • Obszar rura z tworzywa sztucznego o tej samej średnicy;
 • Każda butelka plastikowa nieznacznie mniejszy (musi być włożony w rurę z lekkim pasowaniem ciasnym); Pistolet
 • Szkielet do paznokci płynnych (was od niego tylko tłoka);
 • Rączce mopa lub innego wygodnego uchwytu (korzystne i proste stick);
 • FUM-tape (może trzeba uszczelnić fiolki udar).

Proces tworzenia pompy odbywa się na życie na pół godziny i składa się z następujących etapów:

 1. Cięcia rur lub noża odciąć czasownik koniec długości odcinka rury 30 cm, a następnie podłącz go do tego obszaru.
 2. Zbierzcie pozostałe rury i obszar wydłużony.
 3. Cięcie spód butelki z tworzywa sztucznego tak, że jego krawędzie mają długość około 5 cm.
 4. Zdemontować przyrząd mocujący i usunięto tłoczek.
 5. Wywiercić dno butelki i umieścić go na tłok, blokada elementów orzechowych.
 6. Taśmą izolacyjną uchwycie śrubowym do tłoka.
 7. Wprowadzić tłok w rurze, a pompa jest gotowa.

Urządzenie gotowe, włóż krótki koniec do otworu w ziemi i Pump It gofrosliva rura 5-10 minut. Można także regulować pompę bezpośrednio do ujścia powłoki, ale w tym przypadku trzeba wnieść asystenta, który zamyka otwór przelewowy i jednocześnie wcisnąć pompę do rury spustowej. Więc można wyeliminować nawet stare i tłuszczu zatykanie.

Wideo: Nietypowe sposoby, aby oczyścić

Jak zdemontować i wyczyścić syfon ich

Siły

Syfon – wyrostka kanalizacji, która gromadzić brud i kamień cząstek. Może on po prostu zatkany i woda nie przenika do rury. Aby wyczyścić syfon z rąk, należy wykonać następujące czynności:

 1. Substitute pod umywalką lub wodami wiadra, miski lub innego pojemnika – będzie wylewać wody, system stagnacja.
 2. Po spuszczeniu wody, zdjąć dolną część syfonu, upewniając się, że uszczelki oraz inne drobne elementy nie zostaną utracone.
 3. Wyczyść zespół i umyć ją wodą z tłuszczu, do którego przylega brud.
 4. Jest również wskazane, aby usunąć rurę falistą i umyć go w gorącej wodzie z proszkiem, lekko rozciągania.
 5. Zbierz projekt w odwrotnej kolejności.

6. Odłączyć

Zadzwoń hydraulików – Gdzie znajdują specjalistów

Niezależnie od wybranej opcji, czyszczenie kanalizacji – nie jest to przyjemna praca. Przed oczyszczeniem zablokowanie rury w kuchni lub toalety, należy zmienić w odzieży ochronnej, nos i usta, aby chronić aparat oddechowy, starają się kontrolować proces z daleka – wszystkie te środki są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo. I nawet w tym przypadku, nie ma gwarancji, że nie brudzą i nie wdychać oparów.

Jeśli należysz do tej kategorii ludzi, którzy wolą wydać pewną kwotę, a nie do wykonywania brudnej roboty, należy skontaktować się z higieniczną obsługę prywatnego. Oczywiście, można zaprosić znajomego hydraulika, ale jego możliwości w porównaniu z firmy usługowej jest często ograniczona, a oto dlaczego:

 • Obecność pełnego arsenału instrumentów i przyrządów – specjalistyczny sprzęt pozwala na zidentyfikowanie obszarów problemowych, a wszystkie rodzaje załączników i adapterów, które pozwalają im w celu wyeliminowania nawet w najbardziej odległych zakątkach sieci kanalizacyjnej, co eliminuje niepotrzebne usuwanie i zwiększenie ilości pracy;
 • Certyfikaty jakości, zobowiązania i gwarancje wykonania – dokumenty potwierdzające odpowiednie kwalifikacje zawodowe i podpisana przez obie strony porozumienia dać klientowi pewnego zaufania do spełnienia swoich obietnic teraz na odpowiednim poziomie;
 • Wylotu gotowość pożarna w sytuacji awaryjnej – niestety, prywatny mistrzem w większości przypadków zależy od pory dnia, warunków pogodowych, święta i weekendy, podczas gdy usługi sanitarny może zaoferować usługi pralnicze.

8. Pracownicy santehsluzhb mają cały sprzęt potrzebny

load...