Jak usunąć blizny laserowych?

Zawartość:

Każda kobieta chce być piękna, ale jest to bardzo trudne do osiągnięcia w czasach, gdy ciało i twarz są blizny.

load...

Może to być blizny po trądziku, blizny na ciele są częstsze od wyrostka robaczkowego. Z nich mogą być usunięte i zastąpione skóry normalnej. W związku z tym takie metody, jak usuwania blizn staje się coraz bardziej popularne.

Współczesna medycyna oferuje kilka technik usuwanie blizn stosowane są efekty chemiczne i mechaniczne na skórze. Jednak rosnąca popularność techniki laserowe usuwanie blizn, która ma wiele zalet. Fakt, że tylko laser Ekspozycja rozpoczyna się proces intensywnej produkcji kolagenu i wspomaga odnowę komórek skóry. W ten sposób nie tylko usuwa blizny, ale skóra jest coraz młodszy. Należy zauważyć, że tylko ablacja laserowa zapewnia działanie bakteriobójcze, co eliminuje zanieczyszczenie zakaźnymi. Dodatkowo, taka procedura jest bezbolesna. Podczas usuwania blizn laser powikłania leczenia są niezwykle rzadkie.

Należy zauważyć, że laserowe usuwanie blizn odbywa się zawsze indywidualnie. Wiele zależy od rodzaju blizny, kondycji skóry. Liczy się wiek pacjenta i wielu innych czynników. Obecnie istnieje kilka metod usuwania blizn laserem, wszystkie one mają swoje zalety i wady. Konieczne jest, aby powiedzieć o cechach każdej techniki. Największą dystrybucja została przyjęta przez laserowy blizn z zastosowaniem jednostek neodymowe i dwutlenku węgla.


Powrót do spisu treści

Metoda neodym

Laser neodymowy nieablacyjne część sprzętu medycznego. Działając na skórze, to nie uszkodzić górną tkaninę, która jest jedną z głównych zalet takiego lasera. Jego promień wnika blizna wpływa go do środka, który jest bardziej skuteczny. Jeśli operacja ta zapewnia wykwalifikowanego specjalistę, jest możliwe, aby usunąć wszelkie blizny, w tym bliznowców i zanikowe, który usunięto za pomocą innych metod jest bardzo trudne.

load...

Warto zauważyć, że laser neodymowy blizny na temat różnych rodzajów oddziaływania na różne sposoby. Tak więc, jeśli trzeba usunąć keloid blizny, że jest on pod wpływem wyjątkowo długiego impulsu laserowego, naczynia krwionośne ulegają zniszczeniu w tym samym czasie, składniki odżywcze do żwacza nie są już odpowiednie, zatrzymuje syntezę kolagenu. W rezultacie żwacza przestaje rosnąć, co prowadzi do jego redukcji, a po jakimś czasie i do jego całkowitego zaniku.

Jeśli blizna jest usuwany zanikowe typu, laser neodymowy ustalono inaczej, czyli intensywny promień lasera stymuluje produkcję kolagenu. Blizny po takiej ekspozycji wygładza się, staje się bardziej elastyczny, w pełni porównywalne z powierzchnią skóry. Energia impulsu oraz moc częstotliwości jest kontrolowany przez eksperta przy użyciu komputera. Jedną z cech laser neodymowy jest, że może przenikać przez skórę do 2 mm, a minimalny efekt jest więc na naskórku.


Powrót do spisu treści

Sposób dwutlenek węgla

Do ablacji laserowej dwutlenek węgla wyposażenie obejmuje, wpływa na tkanki destrukcyjny sposób. Ból, gdy taka procedura nie jest odczuwalny, ponieważ jest to miejscowy środek znieczulający przed nią. Może to być krem ​​znieczulający lub wstrzyknięcie do nasady blizny. Podstawą tej procedury jest prowadzenie aktywnego syntezę kolagenu, który regeneruje skóry, spowodowanych przez szybki podział komórek normalnych. Tak więc okazuje się, że tworzenie nowej tkanki skórnej.

W przeciwieństwie do tej metody usuwania blizn w porównaniu do pierwszego polega na tym, że wiązka laserowa ma wpływ bezpośrednio na powierzchni skóry. Ale w miejsce usuniętej skóry powstaje bardzo szybko nową, zdrową tkankę, co można osiągnąć dzięki syntezie kolagenu. Laserowe usuwanie blizn typu dwutlenku węgla jest wyjątkowy, można dostosować wszystkie rodzaje blizn. Należy jednak zauważyć, że wynik po takim zabiegu staje się zauważalne w ciągu tygodnia po zakończeniu konferencji, jest to czas potrzebny do odbudowy skóry. Całkowicie odnowiony skórę po 3-6 miesięcy, w zależności od głębokości i wielkości blizny. Dopóki skóra nie jest w pełni przywrócone, konieczne jest, aby przestrzegać niezbędnych środków ostrożności, w szczególności nie powinny być dopuszczone do wpłynęły na skórze na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Metoda ta jest dobra na to, że związane z wiekiem zmarszczki znikają, skóra jest wygładzona.

Procedura usuwania blizn laser jest skuteczny i bezbolesny, a wyniki w większości przypadków są doskonałe.

Powrót do spisu treści

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn

Należy zauważyć, że nie wszystkie blizny można usunąć za pomocą lasera. Mamy taką procedurę i przeciwwskazania:

  • Choroby skóry (stan zapalny, łuszczyca, egzema, alergiczne);
  • Cukrzyca (jeśli występuje w ciężkiej postaci);
  • Choroby nowotworowe skóry.

Nie należy używać tej metody, jeśli kobieta jest w ciąży.

Ma również pewne skutki uboczne, a przede wszystkim należy zauważyć, przebarwienia skóry. Jednak można temu zapobiec, jeśli nie opalać się na chwilę, a przed wyjściem, aby cieszyć się słoneczną pogodą, filtr UV. Po laserowy jest skończona, lekarz przepisze leki, które pomogą przyspieszyć regenerację skóry i zapobiega jej pigmentację. W ciągu 7 dni po takiej procedury jest konieczne, aby wziąć pod uwagę następujące:

  • Musi koniecznie wziąć te antybiotyki, które są przepisane przez lekarza prowadzącego;
  • Sauna, solarium i sauny w tym okresie nie są dozwolone;
  • Skóra musi odżywcze i nawilżające odpowiednich środków;
  • W pielęgnacji skóry jest przeciwwskazane stosowanie leków zawierających alkohol;
  • Po tej procedurze, jakiś czas może być ból, obrzęk, ale uważać na tego problemu nie powinno być maksymalnie 10 dni, to wszystko minie.

Odwołanie się do takiej procedury, jak laserowe usuwanie blizn, można oczekiwać, aby osiągnąć dobry efekt kosmetyczny, jeśli przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego.

load...