Jak uspokoić: sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych

Zawartość:

„Aaaahh, mam zamiar wybuchnąć !!!” – Czy jesteś zaznajomiony z tą chorobą? Jestem pewien, że wielu odpowie twierdząco, i zgadzam się, że to jedyny powód do niepokoju dla Ciebie w tak trudnym czasie emocjonalnie, jest tak spokojna. Rzeczywiście, istnieją sytuacje, w których powitalny własna złość, podrażnienie lub agresja, uderzając pięścią w stół, to jest niemożliwe.

load...

Na przykład, w pracy czy w klasie, kiedy wszyscy uczciwi ludzie na to jest nie do przyjęcia, aby nie mieć nieprzyjemne konsekwencje. I krzyczeć na własnym dzieckiem, nawet jeśli przed chwilą malował słońca na tapetę swojej szminki Dior, także nie warto. Trzaskiem drzwi i wlać przekleństwa przeciwko faworyta, który był późno na randkę, zapomniałem zadzwonić lub przypadkowo w porównaniu z poprzednim pasji – jest zazwyczaj oznaką złego smaku dla dziewczynki od przyzwoitego społeczeństwa. A co można zrobić w tym przypadku? Odpowiedź brzmi: trzeba być self-cuda natychmiast uspokoić i odpocząć.

Nawiasem mówiąc, naukowcy wciąż spierają się o jak najlepiej się zachować, jeśli emocje są nią objęte, co nazywa, z głową. Jeden z ekspertów mówią, że negatywny koniecznie wyrzucić płacz, stres mechaniczny lub coś innego. Tak będzie uwolnić swój umysł z niepotrzebnych zmartwień i wysłał go do pracy w konstruktywnym kierunku. Inne psychologów nalegają na samokontroli i powiedzieć, że trzeba korzystać z różnych metod i technik samozadowolenia, tak aby nie tracić cennych komórek nerwowych.

Oczywiście, czasami jest przydatne, aby uciec do miejsca opuszczone i tylko głośnym okrzykiem, usuwanie napięć. Ale co, jeśli nie jest to możliwe, a tam jest jeszcze cały dzień, przy wszystkich swoich kłopotów, trosk i wielu problemów? Jak uspokoić i nie denerwuje? To pomoże jak najszybciej wrócić do samokontroli emocji propagacji i pozwalają bez strat nadal pracować, studiować, komunikację z dziećmi, i tak dalej?

To jest coś na temat tego artykułu, jak to będzie omawiane na temat skutecznego i najszybszym sposobem na samozadowolenie. I nawet jeśli przyjaciele i znajomi z uśmiechem, wykorzystywane do podejmowania wszelkich swojej gwałtownej reakcji, i nietrzymanie moczu cicho nazwie ekscentryczności, wiele wskazówek może być z powodzeniem stosowana w różnych sytuacjach, ćwiczenia na łasce własnych reakcji na czynniki drażniące. Zapasowe, metody te nie są dokładne.

load...

Krok pierwszy: Cisza ciała

Odpowiedź na pytanie, jak szybko się uspokoić, ukryte w organizmie. Twoje wewnętrzne samopoczucie i zewnętrzna powłoka są ze sobą powiązane i współzależne. Każda z emocjami, w tym lęk i gniew, i strach, objawia się w reakcji fizycznych, takich jak wyraz twarzy, gesty. Dlatego też, jeśli trzeba uspokoić umysł, uspokoić pierwsze ciało.

Zacznij od oddychania, ponieważ określa rytm życia i poczucia tożsamości. Proces ten pozwala krew dostać tlen, i jak to jest produktywna, zależy od pracy serca i innych narządów. Skoncentruj się na tym, jak oddychać. Nie musisz tego robić bardzo powoli, tym bardziej, że w stanie skrajnej irytacji, nie można zrobić od razu. Można oddychać w normalnym rytmie, główny sekret jest do naśladowania, jak wchodzi powietrze nosem i przechodzi przez tchawicę do płuc iz powrotem. Po pierwsze, będzie odrywać od faktu, że jesteś podekscytowany, a po drugie, częstość oddechów jest nadal powolny. A po pół minuty, można poczuć spokój.

Także to pomaga, jeśli każdy oddech będzie wstrzymywać oddech trochę – nie na długo, przez cztery sekundy. To musi być zrobione około dwudziestu do trzydziestu razy. Wydech powinien być jak najdłużej – tego pokrętła głęboki oddech. Ogólnie, koncentrat, i „play” z oddechem, myślę o moich własnych ćwiczeń, ponieważ może to być zarówno kojące i interesująca. Czy wymyślić swoją własną technikę, w jaki się uspokoić i nie denerwuj się.

Ale oddech – nie jest to jedyny sposób, aby Samowzbudna człowieka. Istnieje również mięśni, przez który, w istocie, i wyświetla wszystkie negatywne energii z organizmu. Najprostszą rzeczą, jaką można zrobić – rozciągnąć i rozluźnić mięśnie nóg i ramion. Jeśli zdecydowanie zły, starają się wycisnąć pięści. Tylko trzeba wykonać tę czynność ze wszystkich sił, jeśli są – zły mangusty, który będzie skakał. Następnie negatywna energia naprawdę zaczyna wydalany z organizmu.

W przypadku złości (które zazwyczaj doświadczają go, gdy zastanawiasz się, jak szybko uspokoić), aby wyrzucić go z organizmu pomogą ciosów. Tak, prostych kresek ręce zamkniętej pięści, to lepiej dla każdej miękkiej powierzchni. Dlaczego nie uderzać w ścianę? Cóż, jesteśmy z wami – kobieta, mimo wszystko, nasze delikatne dłonie i stopy powinny być chronione. A otarcia na kostkach – nie jest najlepszą dekoracją, a poza tym jest bardzo bolesne. Więc zastanów się, co jesteś zły, i umieścić w cios całą swoją złość, a w momencie kontaktu z powierzchnią, takich jak poduszki, to będzie tam iść.

Jeśli – specjalny emocjonalne i często trzeba szukać sposobów, aby uspokoić układ nerwowy, powiesić zwykły worek treningowy w domu. Kiedy czujesz, że „zagotować”, a następnie, zamiast szczepu strun głosowych, odpowietrznik ujemne na tej sprzętu sportowego. Więc można nie tylko szybko się uspokoić, ale także wydawać dodatkowych kalorii. Nerwy i korzyści, a postać w porządku.

Jeśli stoją przed wyzwaniem, aby zdobyć panowanie nad sobą przed ważnym egzaminem czy wydajności, to pomoże ćwiczeń „Zdjąć i wyrzucić!” Trzeba odebrać szorstkim ręcznikiem (należy wysuszyć!) I przekręcić ją, symulując załamując mokre ubrania. Powinno to być zrobione przy maksymalnym napięciu wszystkich mięśni. Uczucie zmęczenia, ostro rozewrzeć dłonie i upuść ręcznik. Jeśli są poprawne, od razu poczujesz pełną relaksację mięśni obręczy barkowej, nerwowych drżących liści, a twój stan ulegnie znacznej poprawie.

Z bardziej prostych sposobów, aby uspokoić można zauważyć … myślisz, że? Chłodzenie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jeść zimne lody, wypić szklankę chłodnym napojem lub sokiem, albo skorzystać z kąpieli w zimnej wodzie. Wszystkie te metody są tak stare jak świat, ale praca nie tylko z ludźmi, ale także ze zwierzętami (tak rozerwać kot walki – kubeł zimnej wody). „Chill out!” – Tak często mówią porywczy towarzysza. Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Istnieje również inny „na mokro” zapraszamy do radzenia sobie z nimi. Jeśli jesteś – w pracy i czuję, że emocje sterujące przystanek, to trzeba dokonać pewnego rodzaju procedury relaksacyjnej. Aby to zrobić, należy przejść do łazienki, zdjąć bluzkę i niech zlew z zimną wodą. Zmoczyć ręce pod bieżącą powoli i umieścić je na swojej szyi. Kilka sekund później zacznij lekko pocierając okolicę szyi i barku, stopniowo zwiększać siłę ruchów, a następnie je zmniejszyć. Wypełnij wyraźnej masaż delikatnie pieszcząc dotyka do skóry i spłukać zimną wodą ponownie określonych obszarach ciała.

Krok drugi: uspokoić umysł

Niestety, nie zawsze jest to dobra okazja do osiedlenia się za pomocą własnego ciała. Na to ma wpływ na zatrudnienie lub będących pod okiem innych. I Życie to jest to, to jest w takich sytuacjach często jest najsilniejszą potrzebą zdobywania samokontroli. Ale istnieje rozwiązanie. On jest do pracy z umysłem. Jak szybko się uspokoić i utrzymać nerwów poprzez aktywację rezerw psychicznych?

Jednym z najbardziej skutecznych metod – wizualizacja, która jest, co umysłowe reprezentacja kojących obrazów. Po tym wszystkim, wizja pozwala osobie, aby otrzymać ogromną ilość informacji na temat otaczającego ich świata. Z tego zadania doskonale radzą sobie rodzaje strumieni wodnych i stawów, piękne krajobrazy, obrazy kosmicznych. Spróbuj sobie wyobrazić, to czy tamto uspokaja ci zdjęcie, dobrze, jeśli nie są białe i inne kolory światła (im odpocząć). Rozejrzyj się wszystkie szczegóły, należy jak najpełniej wszystko słyszeć i czuć. Ideałem byłoby połączenie wizualizacji z ćwiczeniami oddechowymi, spróbuj dać białe światło z oddechów.

Według naukowców, najbardziej uspokajająco na układ nerwowy obrazu, który zawiera również wodę i bieli. Szybko osiągnąć równowagę po nieprzyjemnym rozmowy lub zdarzenia otrzymasz jako „wirtualnych dusz”. Weź wygodną pozycję, czy siedząc, leżąc, zrelaksować ciało, starają się oddychać głęboko i równomiernie. Teraz zamknij oczy i wyobraź sobie w białej wody, jak strumień mleka.

Spróbuj poczuć, jak to dotyka swoją koronę, orzeźwiający chłodny osoba pracuje na ramionach i klatce piersiowej, a następnie przepływa przez ciało aż do stóp. Spróbuj złapać tego uczucia i przytrzymaj go przez trzydzieści sekund. Teraz wyobraź sobie, jak biała woda wpada do lejka, zabierając ze sobą przyczynę stresu lub nieprzyjemnej sytuacji. Wreszcie, trzeba wziąć głęboki oddech i można otworzyć oczy.

Dobrym sposobem na walkę z nerwów jest skupienie się na sobie. Pamiętasz, że jesteś najbardziej urokliwy i atrakcyjny? Tak więc, gdy ktoś próbuje cię zły, zdenerwowany lub dokonać upokarzającą reprymendę, spróbuj odłączyć od niego psychicznie i skupić się na swoim wewnętrznym świecie i uczuć. Powstrzymuje się od wszelkich zewnętrznych, można użyć wizualizacji, jak opisano powyżej dla szybkiego efektu. To jak medytacja: trzeba nauczyć się wchodzić sobie w najbardziej zagrożonych miejscach i sytuacjach, a następnie będzie można łatwo utrzymać wewnętrzną harmonię zawsze i wszędzie.

Jest jeszcze inna technika zabawa ma działanie uspokajające. Nazywa się „I uważam, że to zabawne!”. Aby go użyć, staram się myśleć o czymś niewiarygodnym, paradoksalne i bardzo wesoła. Na przykład, małpa w smokingu, tańczyć twista. Albo coś w tym stylu. Jest nawet możliwe, aby przygotować z wyprzedzeniem, rysując kilka zabawnych zdjęć na kartach i nosić je ze sobą. Gdy nie będzie coś, co zabierze cię z siebie, będzie uzbrojony i można łatwo pokonać żadnego niekorzystnego stanu.

Jako inny skuteczny sposób, pozwalając, aby nie stracić panowania nad sobą, psychologowie zalecają czynną o nazwie „na minus plus”. Po uruchomieniu, nazywany jest „ssanie” gniew, wyobrazić sobie coś bardzo przyjemne, jak na wakacjach w ciepłych krajach, które niedawno widziałem ciekawy film, następny weekend, po wszystkim. Jeśli masz psa, pomyśl o tym, jak to spotyka cię w godzinach wieczornych i liże mokrą język, marudzenie z radości. Jeśli dom będzie znaleźć puszysty kot, wyobrazić sobie, jak grzebie palcami w jej miękkie futro i podrapał szczęśliwe mruczenie zwierzaka.

Każdy jest zaznajomiony z dość wspólnej sposób psychologowie powinni używać matkom niesfornych dzieci. Wszystko, co musisz zrobić, gdy dziecko cię wywiódł z siebie, więc to policz do dziesięciu. Często jednak taka prosta czynność wystarczy. Jednakże, jeśli to nadal będą mogli osiąść połączyć go z wizualizacją opisanego powyżej. Więc nie tylko myśleć i psychicznie wyobrazić każdy numer, jak się wydaje, a potem znika. Metoda ta pozwala zachować złość i nie poddawać się pragnienie, aby wyrzucić wszystkie negatywne od innych.

Wszystkie powyższe szybkich metod jak odzyskać panowanie nad sobą w sytuacjach stresowych, może zostać uzupełniona o ćwiczeniach mających na celu utrzymanie samokontroli, zawsze i wszędzie. Ten rodzaj treningu reakcje emocjonalne, pozwalając, aby nie stracić prędkości w najbardziej nieprzewidywalnych sytuacjach. Jak wiecie, bardzo często ludzie starają się wykorzystać formułę typu autohipnozy „Jestem spokojny” i „Nie dbam o nic.”

Jednak nie należy zapominać, że te i podobne instalacje afirmacje nie działają jako środek wyjątkowy. Muszą zwerbalizować codziennie kilka razy przez dłuższy czas, to naprawdę odczuwać skutki ich użycia. I pytanie, jak się zachować spokój i nie denerwuj się, zniknie sama.

load...