Jak urządzić dom feng shui?

Zawartość:

Starożytna chińska nauka o szczęśliwym życiu w zgodzie ze sobą i światem, który jest oparty na równym wymiany przepływów energii między człowiekiem a naturą, że otrzymała piękną nazwę Feng Shui. W dosłownym tłumaczeniu z chińskiego Feng Shui oznacza „przepływ” (tui) „wiatr” (Feng) i. Głównym celem tej nauki – poszukiwanie pozytywnego przepływu energii Qi i jego kierunku dobrobytu człowieka.

load...

Wise Chiński Uważa się, że korzystne źródło energii Qi są parki, alejki i lasy. Dlatego też, najbardziej udany usytuowanie domu na Feng Shui lub miejscu pracy był bezpośrednio obok nich. Kwietniki i ogrody również generować pozytywną energii Qi, a nawet Chińczycy płacą evergreeny specjalne miejsce i wodę. Iglastych drzew, stawy, fontanny i stawy przyciągnąć dobrobyt finansowy i karierę.


Powrót do spisu treści

Sztuką Feng Shui w naszych czasach

Kupno domu, niewiele możemy zmienić swój wygląd, a my mamy tylko trochę, aby ją poprawić. Zupełnie inna sprawa, jeśli dom zostanie wybudowany od podstaw w nowym miejscu. W tym przypadku, każdy może zrobić wszystko. Można bezpiecznie rozpocząć wznoszenie budynku zgodnie z zasadami feng shui, tym bardziej, że ta metoda budowy zyskuje popularność.

Ponieważ sens nauki w tym, że topografia, klimat, środowisko, a sam dom powinien razem podejście do konkretnej osoby, ponieważ tylko w tym przypadku będzie to psychicznie i fizycznie całkowicie zdrowe.

load...

Sztuką Feng Shui pomaga przyszłych właścicieli domów naturalnie i harmonijnie połączyć ze środowiska ze względu na ich domu, który będzie w pełni dopasować je. Jeżeli dom nadaje się do człowieka, to będzie łatwe i nie jest łatwo żyć, jego kariera będzie rozwijać, mnożyć szczęście, i bardzo rzadko wymagają naprawy domu.

Do wyboru lokalizacji należy podchodzić bardzo poważnie. Lepiej po prostu uznać czysty i dobry teren dla rozwoju niż to poprawić. Idealny brak hałasu najbliższej jezdni, bagna, składowisk odpadów, cmentarze. Aby czuć się bezpiecznie, dobrze, jeśli z tyłu domu są góry, las lub inne domy, a przed – otwarty teren.

Mistrzowie tej starożytnej nauki wierzy, że każda roślina dzienny przyniesie tylko pozytywną energię. Im więcej roślinności w okolicy, tym lepiej. Ale pozytywna energia będzie w stanie utrzymać tylko zdrowe, silne i piękne rośliny, a więc tereny zielone na pewno trzeba dbać, terminowe podlewanie, pielenie, nawożenie, i mieć pewność, aby pozbyć się chorych i suszone zioła. Ci, którzy chcą, aby ich życie wydajne, trzeba umieszczać żadnych krzewów i drzew owocowych Thornless: jabłko, śliwka, gruszka.

Wskazane jest, aby mieć na miejscu jakiegokolwiek akwenu, ale zawsze dobrze utrzymane i czyste. Woda powinna być w przedniej części konstrukcji, a w każdym razie nie dla niego. Staw może być dowolny: morze, jezioro, staw, rzeka. Najlepszym rozwiązaniem jest spokojna, cicha rzeka z krętych plażami i czystą wodą. Że przyniesie do domu pozytywnej energii Qi.

Ponieważ przestrzeń w przedniej części domu powinny być otwarte, kiedy planuje budowę całej struktury gospodarczej jest lepiej poruszać się za domem. Lepiej wykorzystać miejsce na lokalizację garażu. Garaż musi być oddzielony od domu, albo przynajmniej nie ma drzwi prowadzące do domu. Ponieważ negatywna energia będzie przenikać do wnętrza pomieszczeń o szkodliwych zapachów.

Obudowa nie powinna być zasłonięte najwyższy budynek, sąsiedniego domu, pagórek, dużej tablicy. Wszelkie przeszkody przed oczami programów na człowieka choroby i niepowodzeń. Ale pieniędzy może spowodować wyciek z widokiem wieży wodnej i szerokie drzwi lub kanalizacyjnych rur drenażowych określone pod domem.

Naukowcy Feng Shui zaleca tylko naturalne materiały użyte do budowy domu. Dobrze, jeśli są one związane z terenem, na których można zbudować dom. W ten sposób sama natura dostarczy energii i ochrony zdrowia. Ale z metalu i betonu powinno być zaniechane. Żelazo jest doskonałym przewodnikiem elektryczności, a będąc bardzo często w dziedzinie pól elektromagnetycznych, człowiek ryzykuje poważne szkody dla ich zdrowia.


Powrót do spisu treści

Korekty wybudowanym domu

Ale co z tymi, którzy nie mają tak wielką szansę, jak zbudować od podstaw swojego domu? Jakie działania odwołać się do nich? Mogą one również silną zmianę i poprawić przepływ pozytywnej energii. W ten sposób możemy zbudować drogę do domu. To nie powinno być idealnie proste. Lepiej jest zrobić kręta, a na jego drodze, można zbudować małą fontannę lub małego klombu.

Właściciele małych mieszkań nie kosztują dużo wyższe płoty. Będą one kolidować z przenikaniem energii światła Qi stagnacji i dokonać przepływy ujemne. Aby wypełnić pustą przestrzeń pozornej, lepiej jest posadzić drzewo. Ale w domu, a wręcz przeciwnie, konieczne jest, aby zwolnić narożniki i pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne. W przeciwnym razie trudności finansowe będą dużo czasu, aby przezwyciężyć rodzinę.

Niedopuszczalne belkowym powyżej złoża, a stołem. Obejmują one pozytywny przepływ, powodzenia i odpychają szkodliwe dla zdrowia. Wszystkie ostre krawędzie i kwadrat w domu trzeba wspierać gładka. Sprawiają, że pomoże żadnych winorośli. Stół jest lepiej kupić rundę i umieścić go na środku pokoju, a krzesła i kanapy w salonie nie jest konieczne, aby włączyć z powrotem do drzwi.

Stan łóżko nie jest lepiej umieścić na środku sypialni. Lepiej jest przenieść się na zagłówkiem do ściany. To daje zdrowy sen i poczucie bezpieczeństwa. Pokrywa toaleta musi być zamknięty, inaczej pieniądze „popłyną away” jak woda. Z tego powodu należy zawsze zachować je w dobrym kranów w łazience iw kuchni.

W kuchni nie jest konieczne, aby umieścić piec obok zlewu. Ogień i woda – nie najlepszy z sąsiadami. Drzwi do kuchni nie powinny być postrzegane z korytarza i przygotowywania żywności, to jest niepożądane przez długi czas, aby stanąć plecami do drzwi. Inaczej osobiste wypadków nie da się uniknąć.

W ogóle, do tablicy z chińskim specjalnego traktowania. Według nich, piec – jest to jeden z głównych symboli rodzinnego dobrobytu. Musimy zawsze utrzymać go w czystości, wykorzystać wszystkie palniki i przyciągnąć bogactwo umieścić na ogniu tylko najpiękniejsze i absolutnie cała patelni. Tak, i każdy inny popękane i panierowane potrawy, aby utrzymać w domu nie powinno być, to powinny być natychmiast usuwane i płytki przemywa się zaraz po posiłku.

Pełnej długości lustro naprzeciwko drzwi wejściowych lepiej nie rozłączyć. To nie jest dozwolone w domu energii Qi. Aby przyciągnąć szczęście i dobrobyt pieniądze lepiej obok drzwi umieścić specjalne dzwonki – „gongu wiatr”.

Lustro lepiej powiesić w salonie. Aby lepiej dostarczamy fontanny pokojowe lub wodospad. Możesz kupić akwarium z czarnym i osiem rybek. Pozwoli to przyciągnąć bogactwo i dobrobyt.

Poprawić ogólną energię w domu i dać go zmusić lokatorów do podejmowanie trafnych decyzji, aby pomóc świeże kwiaty. Najbardziej popularny jest uważany za kwiat różowy piwonia. On jest właścicielem potężnego pola energetycznego. Harmonia wsparcia stosunków rodzinnych róża i kwiat lotosu, i osiągnąć wewnętrzną harmonię pomaga eleganckich storczyków. Symbol bogactwa, dobrobytu i obfitości jest uważany za lilia. Żonkil symbolizuje awansu zawodowego. Chryzantema przyciągnąć szczęście.

Bardzo ważne jest to również miejsce, gdzie kwiaty będą ważne. Według stanu techniki, każda strona ma swoje własne światło symbol. Centrum dom – strefę dobrobytu i zdrowia, południowo – sława, północno – Praca i kariera, West był odpowiedzialny za kreatywność i dzieci, na wschodzie – do miłości i romansu.


Powrót do spisu treści

Ogólne zalecenia dotyczące aranżacji domu feng shui

Niekorzystna lokalizacja domu jest uważany w obecności następujących czynników:

 1. Zamieszkujących małą liczbę osób w bardzo dużym domu.
 2. Domu lub biurze, zbudowany na miejscu w formie trójkąta.
 3. Znalezienie podziemny tunel, ścieki, basen, garaż, który jest pustka.
 4. Bardzo blisko ogrodzenia w kierunku drzwi i okien domu.
 5. Po południowo-zachodniej znajdują się kuchnia, łazienka i pokój dzienny.
 6. Położenie domu w ślepej uliczce.
 7. Jeśli centrum domu znajduje się klatka schodowa lub WC.
 8. Budynek parterowy dom z dachem o występ.
 9. Jeśli dom ma przezroczysty dach.

Korzystne położenie domu jest uważany w obecności następujących czynników:

 1. Szeroki gładka droga na zachód od domu.
 2. Duże drzewa w północno-zachodniej części nieruchomości.
 3. Dom, zbudowany na miejscu w formie kwadratu.
 4. Długość domu niż jest szeroki.
 5. Kuchnia i sypialnia znajdują się na wschodzie i południowym wschodzie.
 6. Jeśli główne drzwi domu jest na południu, ma być przelana.
 7. Najlepsza lokalizacja domu: przód – południe, z tyłu – na północ.

Jeśli weźmiemy pod uwagę przynajmniej niektóre z tych zaleceń, przyszłe życie w domu zostaną wypełnione pozytywną energią, jak i negatywne prądy nie mogą tam pozostać na stałe.

load...