Jak urządzić akwarium we wnętrzu mieszkania

Nie ma zbyt wiele w świecie zjawisk, za którą można oglądać godzinami, zafascynowany. Płomienie i wzburzone wody są wśród nich na pierwszym miejscu. Nic dziwnego, że kominek stał się symbolem komfortu i relaksu w nowoczesnym wnętrzu. Siedzieć mroźny wieczór, siedząc wygodnie pod ciepłym kocem, bawić trzaski drewnem światła kominkowe i oglądać płomienie – co może być bardziej wygodne! Być może jedynym spektaklem beztroskie w dużym akwarium Kolorowe ryby dziwaczne. Podwodny świat fascynujących ścian akwarium nie mniej niż rodzaju ujarzmić ogień: tropikalne ryby Sparkle skale w przyćmionym świetle podświetlenia, gładkie glony kołyszące produkować spokojny nastrój. Rośliny doniczkowe, miniaturowe fontanny, akwaria w każdym wnętrzu komfort dodać do niego, tworząc wyjątkową atmosferę, ma korzystny wpływ na psychikę.

load...

Element wody, w której piękne egzotyczne ryby i pływać rosną niezwykłych roślin może stać się ozdobą każdego wnętrza. Nawet w najmniejszym mieszkaniu znajduje się miejsce dla małego akwarium, które będzie punktem w projektowaniu, miłe gospodarzy i ich gości.

Akwarium – element wnętrza, który natychmiast przyciąga uwagę wszystkich, dzięki czemu może służyć jako dekoracyjny ornament pokoju. Akwarium będzie fragmentem natury, które będą cieszyć oko i podnieść nastrój. Łącząc elementy, takie jak woda, światło, połysk metalu, przezroczystego szkła, kojący przemieszczania roślin wodnych i piękne ryby, akwarium korzystny psychologicznego wpływu na atmosferę w budynku.

Estetyczna przyjemność czerpana z rodzaju akwarium, można umieścić w służbie urody, łącząc przyjemne z pożytecznym w tym samym czasie: akwarium może być z powodzeniem pokonać, umieszczając go jako konkretnego rozwiązania projektowego we wnętrzu mieszkania lub domu. Akwarium we wnętrzu lokalu zmieści się harmonijnie w niemal każdym stylu i być częścią zagospodarowania przestrzeni życiowej lub źródło oświetlenia nocnego. Akwarium pomoże wypełnić różnorodne pustkę we wnętrzu – meble, półki dużą niszę, pustą ścianę. Kiedy zagospodarowania przestrzennego obszaru z akwarium zbiornika czysta woda pomaga zachować poczucie przestronności.

Akwaria odkryte

Obecnie istnieje wiele różnych akwariów domowych – podłoga, wiszące, osadzone, etc. Najczęstszym, wygodne i niedrogie opcja jest na zewnątrz akwarium. Prostota konstrukcji i łatwość konserwacji sprawia, że ​​są bardzo popularne. Akwarium piętro stanowi bezpośrednio do zbiornika wody na nośniku wygaszania zamknięty pokrywą lampy. Najczęściej, wysokość wynosi od pół metra i siedemdziesięciu centymetrów, a szerokość jest nie większa niż pół metra. Jeśli chodzi o długość, to wszystko zależy od twojej zdolności. Taki zbiornik może osiągnąć długość dwóch, a nawet więcej metrów. Ponadto, kształt i mogą być bardzo różne – od znane pudełka do cylindra. Ale idealne akwarium jest uważany za jeden, w którym kwoty brane pod uwagę proporcję złotej sekcji.

load...

Masa wody w takich zbiornikach może znacznie przekraczać połowy tonę, więc stojak pod muszą być stabilne. Zwykle używane jako szafy stoiska, za zamkniętymi drzwiami, gdzie można umieścić wszystko, co jest niezbędne do pielęgnacji akwarium i jego mieszkańców, a na otwartych półkach, aby umieścić wiele pamiątek i bibelotów, przypominający morza, takich jak egzotycznych muszli i koral dziwaczne. Dobre na zewnątrz akwarium, które mogą, w razie potrzeby, lub zmieniając wnętrze uporządkowane w każdym innym miejscu, oczywiście, wstępnie odprowadzanie wody.

Na zewnątrz akwariów we wnętrzu salonu można pokonać jak stolik do kawy, jako podpora dla samej tabeli jest akwarium dla życia ryb, które mogą być postrzegane nie tylko przez ściany boczne, ale także poprzez blatem szklanym. Nawiasem mówiąc, nie trzeba wypełnić zbiornik wodą i osiedlić się w rybach. Można po prostu stworzyć pewną konstrukcję kolaż dla odpowiedniego wnętrza.

Szafka z wysokim piętrze akwarium może służyć jako przegrody ograniczają wspólną przestrzeń na sektory przez wydzielenie, na przykład, obszar korytarz od salonu. Masa opcji. To wszystko zależy od twojej wyobraźni i wyobraźnia projektanta, zaprojektowane wnętrze lokalu.

Modele dla wszystkich smaków

Najbardziej popularny model – prostokątnego tradycyjne modele. Mają wiele zalet, jedną z najważniejszych z nich jest fakt, że w nich z powodu braku światła efekt refrakcji ma zniekształcenie luzu wewnętrznego.

Równie popularne akwaria, dioramy, które są zarówno podłogi i zbudowane. Wklęsła przedniej szyby akwarium tworzy efekt zanurzenia w podwodnym świecie, który wygląda stylowe i oryginalne.

Są to zbiorniki panoram, które są prostokątny pojemnik ze ściętymi narożnikami. Była ona wizualnie zwiększa kąt widzenia i zwiększa jego powierzchnię. Zbiorniki te mogą być stosowane zamiast ekranu, jeśli pokój jest niezbędne do odróżnienia na strefy funkcjonalne.

Akwariów typu wieży informacyjnej, może być zwykłym równoległościenny kształt, oraz w postaci wszelkich innych wielościanu i cylindra. Lokalizacja akwarium – centrum pokoju dla ogólnego przeglądu i różnego rodzaju niszach. Udekorować akwarium wieżę w ten sam sposób. Z kamienia i elementów dekoracyjnych w dolnej części kompozycji jest zbudowany w środku którego jest zazwyczaj sadzone rośliny sztuczne, ponieważ ze względu na brak oświetlenia roślin żywych rosną słabo. Jeśli zbiornik jest zainstalowany w narożniku, a następnie użyć kolorowego tła jest lepiej, na przykład rysowanie rafę koralową

Dla konkretnego pomieszczenia, a wnętrze może być wykonane na zamówienie akwarium. Duże akwarium ze szkieł o grubości łuku mogą być umieszczone jako przegrody. Następnie przeglądu zostanie otwarty w dwóch pokojach. Ale do takiego akwarium będzie potrzebny specjalny stojak z metalową ramką, jak to będzie dość trudne. Ten sam stojak może być urządzone w stylu i koloru obu budynków.

Akwarium może być używany jako bar śniadanie w kuchni, a on nie musi być duża. Więc to nie rozpraszać uwagę, zewnętrzna i wewnętrzna konstrukcja może być wykonane w stonowanej kolorystyce. Sprzęt jest zobowiązany do opieki nad akwarium, można schować wewnątrz baru.

Wbudowany w akwariach

Akwarium obraz – zbyt ciekawe rozwiązanie akwarium w wystroju wnętrz. Zazwyczaj są one małą pojemność zamocowana w zagłębieniu za pomocą wsporników i ramy bagietki. Dla takiego małego akwarium, aby znaleźć miejsce we wnętrzu jest prosta. , Skrzynki wykonane z płyty wiórowej laminowanej, i akwarium aby łatwiej dbać o niego – ze szkła. Aby dopasować ramkę gładki bagietki, ale można podnieść i ozdobnych profil, który pasuje do konkretnego stylu. Przez ściany akwarium doskonale widoczny w tle, więc lepiej jest odpowiednio wydać. Na tle, można wybrać dowolne szkice projektu na temat morza. Dla oświetlenia „malowanie” ustawić lampę fluorescencyjną.

Dobry tank rozwiązanie stosowane w aranżacji wnętrz jest wypełnienie go za pomocą różnych niszach jak bycie elementem projektowania pomieszczeń, a także specjalnie wyposażone. W tym przypadku, szerokość zbiornika nie przekracza trzydziestu pięciu centymetrów, ale długość może osiągnąć trzy metry. Ponadto, nie jest konieczne, aby wypełnić ryby. Można po prostu naśladować skalistego dna morskiego z muszli i suchym STAR, wydłużonych gałęziach koralowców i roślin wodnych do stworzenia odpowiedniego wnętrza. Krajobraz przytulnego wnętrza jest gotowy! To akwarium nie wymaga szczególnej opieki i świetnie wygląda w sypialni lub biura. Jeżeli konstrukcja dopełniacza podświetlany, stanie się źródłem oświetlenia nocnego.

Dokonywanie akwarium

Dokonywanie akwarium, zwłaszcza duże, najlepiej zostawić do specjalisty, który wie, jak wykorzystać różne elementy konstrukcji. Można oczywiście próbować to zrobić, a większość, ale to lepiej zacząć od małego akwarium. Aby umieścić akwarium we wnętrzu przy użyciu wulkaniczny tuf, który nadaje się do budowy ogrodzenia skał i jaskiń. Wszechstronne budulcem dla projektu projektowania akwarium jest biały kamień Kenii. W celu rejestracji, należy dno wiórów koralowych – fragmenty naturalnej koralowych różnych frakcji, podzielenie do stanu płynnego. Pomiędzy nimi można wlać Piasek koralowy.

Do dekoracji można użyć muszli i szkieletów naturalnego korala. Dodatkową ozdobą mogą służyć jako sztuczne dekoracje wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Jest to możliwe w projektowaniu i wykorzystaniu kawałków naturalnej rafie koralowej. Pomoże to, aby odtworzyć obraz naturalnej rafie, a jednocześnie zapewniają filtrację biologiczną wody, zmniejszenie negatywnego wpływu nowoczesnych obiektów na organizmy wodne.

Pozostaje tylko dodać, że akwarium może służyć jako doskonały dekoracji i uzupełnia każde wnętrze. I jaką rolę zbiornik wystąpi w pokoju to od Ciebie zależy, czy będzie to tylko element wystroju czy będzie to wykonać praktyczną funkcję. Ale w każdym przypadku przewidzianym we wnętrzu pomieszczenia, w którym będzie zainstalowany akwarium Recreation Area, w którym będzie można w pełni korzystać podczas robienia w blasku.

load...