Jak uratować swoje małżeństwo? Mity i rzeczywistość

Zawartość:

Miłość świeci. Kocham zawroty głowy. Miłość daje skrzydła. Wspaniałe uczucie – miłość! Wielki. Ale … oślepiające. I początkowo wybrany związek wydaje nam się najlepszy, najbardziej idealny. I wierzymy, że ten magiczny stan będzie trwał wiecznie i nigdy się nie skończy. Jednak z upływem czasu, a wiele rodzin się rozpada. Tylko nieliczni, którzy wiedzą dokładnie, jak uratować małżeństwo i nie utonąć w problemach domowych nadal żyli długo i szczęśliwie żyć. Reszta przychodzi nagle epifanii, jak: „A dlaczego jest to, że nie zauważyłem wcześniej, że był tak rozmowny?” lub „On jest tak zaniedbany, bo nie widział go, że przed ślubem?”.

load...

Delikatne i ciepłe stosunki stopniowo gdzieś znikają i zostają zastąpione przez drażliwość i nietolerancji. I zagorzali miłośnicy wczorajsze nagle zacząć traktować siebie ciasno, a czasami okrutne. Dlaczego, zamiast radości z czasem przychodzi rozczarowanie? Co to zajmie uratować swoje małżeństwo w nadchodzących latach?

Czym jest miłość? różne teorie

Miłość istnieje od nadejściem ludzkości. I wszystkie te dziesiątki tysięcy lat, każda osoba szuka bratniej duszy, i stara się zrozumieć czym jest miłość? Na przestrzeni wieków, setki rodzi wiele teorii. Artystów i filozofów, pisarzy i muzyków – to wszystko przyczynia się do pojęcia „miłości”, ich wkładu, na podstawie osobistego doświadczenia. Nie zawsze, teorie te zostały potwierdzone, ale rosły silne opinie, owiana przesądów i legendy. Zabrali się przez te legendy, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a potem urodziły się mity, w których wiele osób nadal wierzyć. Myślą, że wiedzą, że wiedzą dokładnie, jak uratować swoje małżeństwo. Ale to jest naprawdę?

W rzeczywistości, te (często niepoprawne) idea zrównoważonego charakteru i tajemnica miłości wywierają negatywny wpływ na dalszy rozwój stosunków w rodzinie. Taki wielowymiarowym i złożonym zjawiskiem, podobnie jak miłość, nie może być uznany za realistyczny, niezrozumiałe punkt widzenia. To nie jest pod wpływem stereotypów, i tak wielu popularnych poglądów w praktyce okazują się być niczym więcej niż mit. Zobaczmy jakie mity i starają się nie robić błędów innych.

load...

Kochankowie nie powinni mieć sekretów od siebie

Wydaje się, że wszystko w porządku. Po za dwie połówki, a więc są razem – jedna jednostka. A całość nie może być tajemnic od siebie. W rzeczywistości jednak nie jest to takie proste. Tyle, ile możemy ufać ani ich połowa, każdy z nas jest coś, że chce zapomnieć w doświadczeniu życiowym. To może być nieprzyjemne wspomnienia związane z molestowaniem an_4ualnym, trudne relacje z rodzicami, jakiś niemoralności i tak dalej.

Zazwyczaj takie sytuacje powodują znaczny dyskomfort wewnętrzny. I mówić o nich bardzo niewygodne, nawet ukochanej. I przed poświęcając swoje sekrety w kimś, trzeba zrozumieć i przetworzyć samą tajemnicę, aby następnie przypominać o przeszłości nie reagują bardzo bolesne.

Ta praca – to trudna sprawa. Czasami proces rehabilitacji psychologicznej trwa od lat. Małżeństwo jest przeznaczona nie tylko pokojowego współistnienia dwóch kochający ale także wywołując spór od czasu do czasu. A potem prawie każdy z nas stara się trafić w połowie tak boleśnie, jak to możliwe, korzystając z „Sucker Punch”. To właśnie w tej technice może być przypomnieniem zdarzeniem wywołującym skrajne bólu, gdy coś się dzieje w twoim życiu.

Dlatego ci, którzy przyjmują miłość jako fundament rodziny i uświadamia sobie, że jest „substancja krucha,” Nigdy nie mów jej połowę do końca. Jest to uzasadnione, ponieważ pokusa, aby skorzystać z negatywnej informacji o osobie w czasie skandalu jest dobre. I, ulegając mu, my metodycznie zabić ciepło i szczerość relacji. Jeśli jednak nadal chcesz udostępniać wszystkie swoje tajemnice, że taka otwartość musi być wzajemne. W niektórych przypadkach, tajemnice, których małżonkowie trzymać razem, ich bliżej i zwiększyć poczucie zaufania do siebie.

Każdy człowiek może być zmieniony

Zakochaj się w prawie każdy człowiek stara się prezentować się pani w najkorzystniejszym świetle, wykazując zdecydowanie wszystkie swoje pozytywne cechy. Oczywiście, nacisk przesunął postrzeganie jego kobieta na lepsze. I nie może być całkiem dobry pomysł, na podstawie wrażenie, że ten człowiek chce zrobić.

Mądra kobieta wie, że z czasem nie będzie manifestu wybrano najpiękniejsze cechy charakteru i nie bardzo miły zwyczaj. I ona jest gotowa do podjęcia go wraz z tych cech i nawyków, a nie zamierza niczego zmieniać w człowieka. Może on wtedy nieświadomie zmieniają się. A jeśli nie – to uznaje bliskiej takich, co to jest. Lub nie rozpoznaje. Czas pokaże.

Jednak wiele z płci pięknej są dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia, że ​​forma z wybranego swojego ideału. I zaczyna się rozkładać, powodując niezwykły charakter sprawiają, człowiekiem czynu. W tym przypadku, kobiety czekają nie zawsze odpowiadają pozytywnych cech posiadanych przez jej wybór. Zdarza się, że ona nie rozumie, co chce.

Ponadto kobiety niejasny pomysł, jak rozwiązać niektóre z niedociągnięć mężem chcą dostać wszystko na raz. Zgadzam się, to nie zdarza! Wszelkie rozwoju, w tym rozwoju stosunków, jest postępujące i dynamiczne. Rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami a wynikami w pogorszenia klimatu w rodzinie, a także cech charakteru kobiety.

Do rozczarowań nie powstać, konieczne jest, aby zrozumieć, że dla układu z najsilniejszych małżeństw powinien spróbować wyobrazić sobie dokładnie to, co człowiek obok ciebie, a co chciałbyś zobaczyć na partnera życiowego. I pamiętaj, że istotą ludzką stałą i prób przekształcić zazwyczaj kończy się niepowodzeniem.

Rozstanie nie jest dla nas

Istnieje błędne przekonanie, że opary generowane przez miłość, ani męża, ani żony, nigdy nie myśli o rozwodzie. To nie jest. Praktycznie każda rodzina każdego z małżonków czasami uczęszcza myśl o rozstaniu. Wszakże każdy związek dwóch osób ma swoje własne problemy, pytania i obawy. I w każdej parze od czasu do czasu przychodzi kryzys w stosunkach. W pierwszym roku kryzysu mogą być związane z poznania siebie lub z nadejściem dzieci. Następnie para zaczyna kryzys wieku średniego, przeszacowania kryzysu wartości i tak dalej.

Z godnością i wspólnie pokonać okresie kryzysu są w stanie nie wszystko. Jego niezdolność do nawet bardzo kochający para zamienia się w gniew lub podrażnienia i ich projekcji na partnera. Tak więc istnieją konflikty, podczas których zarówno mąż jak i żona widywać tylko w czarnych kolorach i mimowolnie myśli o rozstaniu.

W najsilniejszych małżeństw małżonka wiedzieć, że nie należy powstrzymywać nagromadzonych negatywnych uczuć. Para powinna być wydana, ale również zrozumieć, że myśl o rozstaniu jest tylko tymczasowy efekt podrażnienia, a nie celowe i stanowcza decyzja. Po zawieszeniu broni na myśli, a nie pozostaje ślad. Ponadto wzajemne emocjonalny wybuch pozwoli rozładować napięcia wewnętrznego, a relacja w parze będzie znacznie bardziej komfortowe.

Dlatego, aby milczeć w krytycznych momentach niepraktyczne. Frustracja z siebie wzrośnie, niechęć zaczyna przyjmować niepokojące rozmiary. A potem myśl o rozstaniu nie będzie wydawać tyle nierealne. W rezultacie, nawet najsilniejsze małżeństwo może być na skraju załamania. Dlatego, jeśli chcesz się kłócić – kłótnia, ale nie przywiązują dużą wagę do zwrotów takich jak: „Jestem znudzony, jestem z wami rozwód!” To jest po prostu próbą silnym oddziaływaniu psychologicznym.

Sex w pierwszej kolejności

Nawet najbardziej zagorzały małżonka an_4ualnej mają okresy spokoju, kiedy życie intymne traci grunt do innych zajęć. Powód jest dość prosty – małżonkowie trzeba rozwiązać pewne problemy wewnętrzne, które tłumi emocje i ich libido odsuwa na dalszy plan. Ponadto, mogą one być zmęczony, ciągle myśleć o niektórych palących kwestii.

Oczywiście, przyjemność an_4ualna jest dodawany i zwiększyć wzajemne uczucia, ale jak często i kiedy uprawiać an_4, każda para wybiera, nie biorąc pod uwagę opinie innych ludzi do siebie. Bardzo ważne są tu od wieku i doświadczenia. W razie potrzeby, para będzie zawsze znaleźć opcję, która odpowiada zarówno. Zewnętrzna opinia w tym przypadku może jedynie zapobiec optymalnego wyboru.

Człowiek w miłości nie patrzeć na innych

Och, ile konflikt jest to powszechne przekonanie ras! Nie można żyć w społeczeństwie i być odizolowane od niego. Każdy z nich spotyka się codziennie wiele atrakcyjnych ludzi. A jeden z nich staje się interesujące, ale to zainteresowanie jest, co do zasady, nie wykracza poza zakres komunikacji. Nie ma się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie, flirtu i nieszkodliwe hobby tylko podsycił ogień stosunków.

Nie ma wątpliwości, a flirt istnieje niebezpieczeństwo przekroczenia granicy. Po tym wszystkim, nawet gorąca miłość nie jest gwarancją, że małżonek nie zmieni się nawzajem. Ale łamanie opałowego mogą one zazwyczaj gorączka lub poważnych obrażeń. To, oczywiście, nie stosuje się do tych małżeństw, w których mąż lub żona chodzą tam iz powrotem. Rodziny te oparte na wolnej miłości. A para nie zwracać uwagę na który gapił się na nikogo. Mówimy o par, które cenią lojalność.

Aby to wierność była nienaruszalna, nie jest konieczne, aby skupiać się zbytnio na tym, że druga połowa jak ktoś inny. To jest tylko tymczasowy fanaberia, którego nie można zniszczyć niezawodne małżeństwo. Jeśli ciągle obwiniać swojego partnera, że ​​jest zainteresowany w kogoś innego, wcześniej czy później, to może być naprawdę zainteresowany tym „inne” poważnie. A następnie istnieje realne zagrożenie utraty bliskiej osoby zawsze.

To nie może być miłość żywotność przewidywalny człowieka

Często nasze wyobrażenia o życiu pasuje do tego samego programu dla wszystkich: przedszkola, szkoły, uzyskania zawodu, małżeństwo, narodziny dzieci i tak dalej. I w każdej relacji można również znaleźć zwykle algorytmu: znajomy – Love – zalotów – ślub … a teraz, daleko za ekscytującym okresie ujęcia, wszystkie reakcje, nawyki i upodobania drugiej połowie znanej .. Teraz musi pochodzić podczas monotonii codzienności. To właśnie w tym widoku i opiera mit doradza siebie pozostaje enigmatyczna, nieprzewidywalne i koniec niezrozumiały.

Musimy jednak przyznać, że przeważająca liczba par podążać taką poradę jest szkodliwe. W rzadkiej ludzkiej psychiki wytrzymać napięcie stałe od kilku lat. W rezultacie taki stres może doprowadzić do załamania nerwowe, a oni na pewno nie przyczyni się do wzmocnienia rodziny. Potem, gdy małżonkowie podlegają przewidywania działań, rodzinna atmosfera panuje mocno stabilności, pokoju i bezpieczeństwa. Jest za silny małżeństwo jest ważniejsze niż huśtawka psychologicznej, wynikające z faktu, że jeden z pary nigdy nie będzie wiedział, jak się zachować w danej sytuacji drugiej. Wszyscy jesteśmy w tym życiu tak brakuje silnego wsparcia, staramy się znaleźć rodzinę. I jakiego rodzaju wsparcie może być osoba, której działania nie można przewidzieć? Można więc powiedzieć, że jest to przewidywalność małżonków są najbardziej wzmacnia rodzinę i sprawia, że ​​jest solidny mur.

Jest to chyba najczęściej błędne poglądy na temat małżeństwa. Niestety, wielu z nas nadal do ich przestrzegania. Nie, oczywiście, istnieje dość szczęśliwe pary, którzy są bardzo zadowoleni z tych zasad. Ale nie są one tak dużo. Na ogół nie ma potrzeby trzymać się pewnych stereotypów, a także zwrócić uwagę na opinie innych ludzi. A potem kwestia jak uratować małżeństwo, zniknie sama. Budowanie zespołu rodzinnego, według własnych powodów, ponieważ szczęście jest tylko w twoich rękach!

load...