Jak uniknąć walki z facetem: praktyczny przewodnik

– Nie jesteś gotowy! – A ty nie dał mi kwiaty! – Nie zasługujesz je! – Nie kochasz mnie!

I stąd idziemy! Brzmi znajomo? Twoje roszczenia wobec siebie jak zamek błyskawiczny, wydane na wroga. I tu jesteś, śmiertelnie obrażony, siedzi w różnych kątach mieszkania i nie rozmawiają ze sobą. Miał wystarczająco dużo? Nie chcę się kłócić z kimś, kogo kochasz? Potem tylko dla ciebie, nasz praktyczny poradnik jak uniknąć walki z facetem!

load...

Przyczyny kłótni i rozwiązania

Kłótnia z ukochanym mężczyzną jest fundamentalnie różni się od kłótni z przyjacielem lub kolegą. Ten konflikt zbrojny, komplikuje ciężkiej artylerii ze swoich uczuć do siebie. Że kłótnia z chłopakiem boli nas najbardziej, ponieważ rola sprawcy tutaj jest jednym z najbliższych i najbardziej ulubionych osób na świecie. Jakie są najczęstsze przyczyny tych konfliktów? I jak uniknąć konfliktu z facetem z tych powodów?

 • Różni zrozumienie znaczenia słów. Wytłumaczyć na przykładzie: dla ciebie słowo „dobrze” jest pomocny, przyjazny, pomocny, itd., A dla mężczyzny – słaby i chodzi o drugą. Więc kiedy powiedzieć mu, że jest dobry, on jest obrażony na ciebie, ponieważ wierzy, że nazwali go słaby. W celu uniknięcia takich kłótnie zawsze bardzo jasno wyjaśnia znaczenie dla ciebie pewnych pojęć. Nie zapominajcie, że wszyscy dorastali w różnych środowiskach.
 • Nieporozumienie z powodu różnych nieścisłości. Przykładem takich kłótni mogą być konflikty ze względu na fakt, że ktoś coś słyszał. Lub gdy robisz coś, czego nie powiedział, ale miał to na uwadze (jest to szczególnie denerwujące nasi mężczyźni). Lek tutaj jest jeden: myj uszy rano, dobrze jest usłyszeć, i wszystko jest zawsze mówić szczegółowo i wyraźnie. A czy możliwe jest, aby myśleć się trochę!
 • Sposób komunikacji. Na przykład, jesteś w życiu mówić głośno. A twój młody człowiek dorastał w rodzinie, gdzie wszystko jest cicho wypowiedziane, i podnosząc głos jest oznaką gniewu i agresji. Dlatego za każdym razem, gdy robisz coś zapytać, rozpocząć kłótnię, bo postrzega jako roszczenia. Staraj się obserwować, jakie funkcje swojego partnera jesteś tak pogarsza reakcję, a co swoje funkcje – od niego. Można nawet przeprowadzić eksperyment: mówić o różnej objętości i ton, i śledzić, jakie emocje pojawiają się, gdy Ciebie i Twojego chłopaka.
 • Różnych potrzeb. Ty i twoi ludzie są różne pragnienia (zapewne wiesz o tym i bez nas). Na przykład, potrzeba seksu. Z reguły mężczyźni potrzebują więcej seksu niż kobiety, choć czasami jest na odwrót (jeśli twój facet jest taka sama potrzeba kochania – my wam pogratulować). Ta sama sytuacja z intensywności komunikacji, ale w tym przypadku muszą być razem, jest zwykle wyższy u kobiet. I jest to kobieta najbardziej obrażony przez człowieka; za to, że chce być z nią przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, co oznacza, że ​​jej nie kocha. I to nie jest prawda! On po prostu potrzebuje mniej komunikację. Wyjście z tej sytuacji – jeden potrzeb i pragnień siebie, wziąć je. Nie trzeba, aby zobaczyć je w niektórych tajnych znaków i grypsów jak „on mnie nie kocha”, „jest on za pomocą mnie” itd.
 • Różne wartości. Jest to chyba najtrudniejszy na kilka opcji. My, miłośnicy muszą mieć ten sam pogląd na życie, a jeśli spojrzeć w różnych kierunkach, z odejściem pasji potrzebnych pojawia się w różny sposób w życiu. Na przykład, aby mieć bardzo ważnego sukcesu i bogactwa materialnego, ale dla swojego chłopaka – nie. A ty ciągle napotykają na tej podstawie. Niestety, świat jest praktycznie niemożliwe do zmiany, więc jeśli znalazłeś dramatyczne różnice w swoich wartości z mężczyzną, wtedy warto pomyśleć o przyszłości w relacji. A jeśli różnice są niewielkie, może to być nawet plus – można z powodzeniem uzupełniają się wzajemnie.
 • Różne poglądy na temat swojego życia. To niekoniecznie różne wartości – po prostu inna wizja tego, co powinno być mężczyzną i kobietą, i jak powinny one wspólnie spędzać czas. Na przykład, twój chłopak uważa, że ​​kobieta powinna być miękka i giętka, a ty myślisz, że musisz być silna i niezależna. Nic dziwnego, jeśli będzie stale przysięgać, bo spodziewa się zrobić dokładnie odwrotne zachowanie! Jeśli jest to Twoja sprawa, to trzeba omawiać ich różnice i osiągnąć kompromis. W szczególności, z nim sama będziesz miękki, a inni – silna i niezależna. To samo odnosi się do spędzania wolnego czasu: czas spędzony jak chce, a z drugiej strony – jak chcesz. I to będzie bardzo miło, jeśli można znaleźć kilka opcji do potrzeb klienta zarówno.
 • Zazdrość. Znajduje się na szczycie listy przebojów kłótni. Musimy zrozumieć, co jest podstawą zazdrości – zazdrosny do niskiej samooceny lub w otwartym zachowanie kogoś zazdrosny. W pierwszym przypadku, aby kontynuować związek zazdrosny potrzebę zrozumienia siebie, a w drugim – do uzgodnienia pewnych zasad i ram, w których być wygodne dla obu stron.
 • Niedotrzymanie obietnic. Zgadzam się, to jest bardzo rozczarowujące, gdy facet nie robi tego, co obiecał! I to samo czuje. Wyjście tutaj jednego: nie obiecuję, czego nie zamierzamy przeprowadzić (i obie strony) i starają się robić to, co obiecali, przynajmniej w 99% przypadków.
 • Z całym szacunkiem dla ważnych rzeczy dla innych. Na przykład, jesteś filologiem, a twój facet myśli o wszystkich humanistycznych niepotrzebnych próżniaków. I stajesz się wstyd, bo wydaje ci się, że nie docenić. W porządku, że takie sytuacje nie wynikają, należy traktować ostrożnie do poglądów i interesów swojego chłopaka, nie ważne jak głupie mogą wydawać się do was. Po tym wszystkim, to jest twoja ulubiona osoba, i ważne jest, aby wszystko, co dotyka go!

Ogólne porady dotyczące zapobiegania konfliktom

Więc stało się dla was jasne, jak uniknąć wypadnięcia z facetem w pewnych szczególnych przypadkach. Jednak twój związek jest jeszcze daleki od ideału, a chcesz mniej lub bardziej ogólne zalecenia, mające zastosowanie we wszystkich przypadkach. Oto one, te same subtelne i skuteczne metody, które pomogą Ci dokonać kłótnie i konflikty dawno zapomnianej kamień milowy w swojej relacji.

 1. I-oświadczenia. Że miękki głos dać „i-deklaracje”, a nie czytają chyba że leniwy. Nie należy jednak traktować z pogardą na ten fakt, bo to naprawdę działa! Zgadzam się, „boli” brzmi bardziej miękkie niż „Ty mnie zranić.” Staraj się mówić o sobie i swoich uczuciach, a nie winić rozmówcę, a twoje rozmowy będą konstruktywne.
 2. Pauza. Znanym prawa reklamy telewizyjnej: gdy sytuacja nagrzewa się w ogóle, trzeba „zrobić sobie przerwę i zjeść Twix”. Innymi słowy, zrobić sobie przerwę w komunikacji, przeczekać najbardziej burzliwych emocji i spokojnie kontynuować omawianie tego problemu.
 3. Pisać do siebie listy. Czasami trudno jest wymówić kilka słów. W piśmie szereg zalet: jest mniej emocji, a więcej treści (dla mężczyzn jest to łatwiejsze), plus brak szczelności i innych osobistych barier.
 4. Dużo gadania. To zapobiega gromadzeniu się stymulacji i pozwala nam lepiej zrozumieć siebie, bo nie mamy nic przeciwko czytelników i nie możemy odczytać myśli innych.
 5. Negocjować ze sobą: szukanie wspólnego mianownika, kompromisu i lepiej – współpracować i uzyskać wzajemne korzyści i radość do czynienia z trudnymi sytuacjami.

I najważniejsza zasada ogólna, bez których pokój między dwojgiem kochanków nigdy nie będzie – rozpatrzenie. Szanuj swojego partnera i słuchać, i może się okazać, że nie zawsze miele śmieci, a czasami mówi bardzo sensowne i ciekawe rzeczy. A następnie w relacji przyjdzie prawdziwą wiosnę!

load...

load...