Jak uniknąć rozstępów w czasie ciąży?

Zawartość:

Zbyt wiele kobiet, podczas oczekiwania na dziecko, zapytać jak uniknąć rozstępów w czasie ciąży. Nie jest to zaskakujące, ponieważ problemem przez więcej niż połowa wszystkich kobiet w ciąży. Co robić? Naprawdę łatwo pogodzić się ze zmianami, które występują w organizmie kobiety w ciąży? Oczywiście, że nie. Istnieje kilka sposobów, które mogą, jeśli nie całkowicie wyeliminować ten problem, lub przynajmniej ograniczyć do minimum e.

load...

W czasie ciąży, najczęściej występują rozciąganie, utworzone w środkowej warstwie skóry. Powstają one w wyniku długiej i działa na skórę. Ze względu na gwałtowny przyrost wagi wystąpić mikrourazy – pęknięcia skóry. A kiedy organizm zaczyna produkować ogromne ilości kolagenu, który jest rodzajem „Napraw” istniejącego uszkodzenia skóry. W rezultacie – ten sam biały shramiki, które nazywane są rozstępy.

Najczęściej rozstępy występują na obszarach problemowych, takich jak piersi, ud i brzucha. I zwracać uwagę – aby pozbyć się istniejących rozstępów są bardzo trudne, więc to sprawia, że ​​bardziej sensowne, aby podjąć wszelkie środki, które pomogą uniknąć pojawienia się rozstępów. Istnieją trzy „złote” zasady, które ułatwią matki oczekującej tego trudnego zadania.

Stres ćwiczenia

Pierwsza i najbardziej podstawowa zasada – przyszła mama powinna być wystarczająco dużo ćwiczeń. Po tym wszystkim, musimy pamiętać, że ciąża – nie jest chorobą, prawda? Oczywiście, nie mówimy o ciężkiej pracy fizycznej. Ale jeśli były przed ciążą aktywnego trybu życia, to teraz też nie jest konieczne, aby całkowicie zrezygnować z zawodu. A w przypadku, gdy nigdy nie byłem fanem zdrowego stylu życia, teraz jest czas, aby rozpocząć.

Może najlepiej pasuje do ćwiczeń mama w basenie, fitness – to program zaprojektowany specjalnie dla kobiet w ciąży. Tak, nawet najprostsze chodzenie jest bardzo skuteczne, aby pomóc przygotować się do porodu i utrzymać zdrową i elastyczną skórę, bez jakichkolwiek oznak rozstępów. I po porodzie wrócić do zwykłej postaci aktywnych matek to będzie dużo łatwiejsze. Powód jest bardzo prosty – pojawienie się rozstępów sprowokowana niczym więcej niż nagły przyrost masy ciała.

load...

A jeśli kobieta dostaje regularne ćwiczenia, waga wpisane gładko i równomiernie rozprowadzane po całym organizmie. Przy okazji – w przypadku możesz zrobić, to zwykle dla wielu kobiet w ciąży, nadmiar kilogramów, jak nie dostać nic.

Pielęgnacja skóry

Innym, nie mniej skuteczna zasada – systematyczne i dokładne ciała pielęgnacja skóry. Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić dokładnie te obszary problemowe. Aby rozpocząć ten wycofanie jest pożądana jeszcze przed zajściem w ciążę. W swoim arsenale powinny być tak łagodny peeling całego ciała i dobry krem ​​nawilżający i olejek do masażu.

Ważne jest, w każdym przypadku, aby zapobiec odwodnieniu skóry i specjalny krem ​​przeciw rozstępom i nie będzie zbędne. Który krem ​​należy kupić dla ciebie, to na pewno powiedzieć ginekologa. I nic nie powiedział? To nie ma znaczenia, zadać mu siebie. Lekarze – ci sami ludzie, a oni zapominają o małych rzeczach.

Zastosować to narzędzie na obszarach problemowych bardzo delikatnie głaszcząc skórę okrężnymi ruchami. W żadnym wypadku nie pozwól, by rozciągnąć. Wszelkie, nawet najdroższe środki korzyści tylko jeśli używasz go regularnie. Dlatego stosuje się go na skórę co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem, najlepiej po prysznicu, wstępnie nasączone skórę ręcznikiem. Należy zachować szczególną ostrożność, że w drugiej połowie ciąży – w rzeczywistości w tym okresie brzuch zaczyna rosnąć ze szczególną intensywnością.

Oprócz korzystania z różnych środków kosmetycznych powinny zwrócić szczególną uwagę na ubraniach noszonych przez matki oczekującej. Skórę należy chronić przed kontaktem z różnych materiałów grubego, które mogą ją zranić. Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do ubrania wykonane z naturalnych materiałów – lnu, bawełny. W żadnym wypadku nie należy nosić ubrań z dużo szwów i fałd skóry – to znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia rozstępów.

Żywność

A inny bardzo ważny aspekt – prawidłowe odżywianie jest przyszła mama. Wydawałoby się, jaki jest związek pomiędzy odżywianiem i pojawienia się rozstępów? Okazuje się, że najbardziej bezpośredni – w wielu produktów spożywczych zawierają substancje, które aktywnie chronią skórę. Tak, produkty które mają być zawarte w diecie przyszłych matek:

 • Bez wyjątku, wszystkie rodzaje zbóż. I płatki owsiane i gryki – szczególnie.
 • Wszelkie warzywa z wyjątkiem kapusty.
 • Wszelkie owoce, ale bardzo słodki – może powodować zgagę.
 • Wszelkie produkty mleczne, korzystnie bez dodatku barwników.
 • Wszystkie rodzaje owoców suszonych.
 • Oliwa z oliwek – w nieograniczonych ilościach. Olej ten zawiera dużą ilość witaminy E, która jest niezwykle przydatny w walce z rozstępami.

Wszystkie powyższe produkty są dobre na fakt, że pozwalają znormalizować proces trawienia i zapobiega rozwojowi zaparcia. Ale od wszelkiego rodzaju szkodliwych produktów powinno być zaniechane. W szczególności konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować z diety przyszłych matek:

 • Solone, wędzone i pikantnych potraw.
 • Wszelkie smażone jedzenie – lepsze przygotowanie dla pary.
 • Wszelkie fast food.
 • Kawa, napoje gazowane, słodkie soki owocowe.
 • Wszelkiego rodzaju ciasta i białego chleba.
 • Majonez, musztarda i inne sosy, z wyjątkiem soi.

Te pokarmy wywołują przyrost masy ciała. I dodatkowy ciężar, z kolei, jest głównym sprawcą pojawienia się rozstępów. Tak, i ogólny stan zdrowia wszystkie te produkty nie są najlepszym sposobem.

Jak widać, aby uniknąć rozstępów w czasie ciąży jest możliwe. Chociaż będzie musiał dokonać pewnego wysiłku. Ale – jak starej prawdy – piękno zawsze wymaga poświęcenia. A w naszym przypadku, ofiara nadal zamierza korzystać i zdrowie. Być zdrowe i piękne. Ci światło dostawa i szczęśliwe macierzyństwo!

load...