Jak umyć samochód prawidłowo – sztuczki z handlu

Zawartość:

Wszystkie sterowniki są podzielone na dwie grupy. Ktoś dosłownie wieje pyłek z jego „Iron Horse” – regularnie sprząta, myje i poleruje go. Inni nie dają dużo czystość znaczenie i wysłany do zlewu tylko wtedy, gdy zauważą, że ubrania zaczynają zabrudzeniem na błotnistych bystrza i ciała. Oczywiście, większość z auto-Lady należą do pierwszej kategorii. Kobiety wydają się być znacznie większy akkuratisty niż mężczyźni. I w samochodzie są zwykle traktowane w różny sposób – jako istoty żywej, która wymaga opieki i uwagi.

load...

Więc zdecydowałem, że czas maszyna zorganizować uzdatniania wody. Jak umyć samochód? Dostępne są dwie opcje – albo do mycia samochodu w myjni samochodowej, lub zrobić to samemu. Jeśli wolisz, aby zatrudnić z usług profesjonalistów, to pozostaje do rozwiązania dwa problemy – Jak wybrać zlewozmywak i jak się tam zachowywać. Oczywiście, idealny jeśli masz już na oku myjni samochodowej. Czy jesteś pewien, że nie jest dobry sprzęt, podkładki – fajne chłopaki, a ty to wszystko wiesz. Ale co, jeśli nie zostały jeszcze znalezione „jego” car wash? Nie bądź leniwy i poprosić sąsiada, żeby zaparkować. Kierowca solidarność – wielka rzecz! Z pewnością będą one zapyta gdzie umyć samochód, a może nawet doradzać zastąpić ktoś lepiej przyjść – w rzeczywistości jest to również bardzo ważne!

Jak zachowywać się w myjni samochodowej

Więc, gdzie umyć samochód, niezdecydowany. Teraz musimy dowiedzieć się, co robić dalej. Po pierwsze, decyduje, jaki typ czyszczenia chcesz użyć. Istnieją dwa główne typy myjni samochodowych – kontakt i bezdotykowe. Kontakt – to jest, gdy samochód będzie szorować szczotkami. Ten zlew jest tańsza. Istnieje jednak ryzyko, że samochód będzie drapać. Bezstykowych – drogie, ale rysy są wykluczone. Dlatego też, jeśli jest – swoją osobistą, ukochaną maszynę, to lepiej „zaszaleć” na bezstykowym.

Następnym krokiem. Vote „wiarygodność informacji.” Cóż, ten, który dał sąsiadów kierowców. Nagle stale zajmują swoje miejsce na parkingu, lub coś innego nie zadowolony, a oni będą „złe pragnienie.” Co jest potrzebne do tego? Przyjrzyj się dobrze w pralni. Jeśli widzisz przed ktoś „niemytych, zaniedbany”, w brudnych kombinezonach i zapachem dymu, warto zastanawiać. Lepiej jest powiedzieć, że zatrzymany przez pomyłkę – w rzeczywistości, nie trzeba – i szybko opuścić. Jeżeli osoba sam w porządku nie może zawierać, możemy sobie wyobrazić, jak będzie on umyć samochód cudzego!

Jeśli podkładka sprawia dobre wrażenie – czyste, trzeźwy i uprzejmy – można przyjąć, że kwestia gdzie umyć samochód, uregulowane. Co dalej? Zbadać cennika. Przed dokonaniem zamówienia, trzeba jasno artykułować do siebie, co to jest chcesz. Umyć samochód z szamponu samochodowego lub bez niego? Czy Rapids umyć? Czyszczenia wnętrza lub ograniczyć ciało dziś i dywany? Oznacza to, że konieczne jest, aby stwarzać problem jasno – podkładki nie wiem, jak czytać myśli. Jeśli nie, to na pewno będzie coś „źle” – albo nie są spełnione, czy pieniądze będą musieli zapłacić dużo więcej niż oczekiwano.

load...

Dzięki temu zdecydował? Dobrze. Kolejny krok – przed oddaniem samochodu „z ręki do ręki”, należy zebrać wszystkie kosztowności od przedziału pasażerskiego. Myślę, że nic dziwnego, prawie wszystkie myjnie opublikować ogłoszenie: „Administracja nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w samochodzie.” Chociaż, oczywiście, jest nieco dziwne … Okazuje się, że zarząd nie jest odpowiedzialny za działania swoich pracowników. Ale, jak widać, że wiedzą, co mówią … Tak czy warto ryzykować?

Czy muszę się kontrolować proces? To każdy decyduje za siebie. Z jednej strony, jeśli uważnie śledzić prace, jest szansa na czas, aby powiedzieć, co i gdzie nie uczyniły. Z drugiej – wiele podkładki denerwuję, kiedy „powiesić na duszy”, a wynik takiej kontroli jest tylko cierpienie. Prawdopodobnie lepiej zwrócić ich uwagę na „trudnych” obszarów – w dolnej części zderzaka, koła, siedzenia pod skrzydłami – i potem pójść na spacer lub wypić kawę. Nawiasem mówiąc, w wielu myjnie, istnieją specjalne pokoje dla klientów.

Czy do pracy dla sprzątaczek – punkt sporny. Ale wynik tej pracy muszą mieć pewność, aby sprawdzić! Na co zwrócić uwagę? Dokładnie sprawdzić samochód – oczywiście, na ciele nie powinny być umyte „miejsc”. Sprawdzić koła, drzwi dolne, zderzaki. Spójrz w salonie. Upewnij się, że urządzenie jest całkowicie sucha – w przeciwnym razie to może mieć do czynienia z rozwodem.

Jeśli zauważysz, że podkładki shalturili – nie wahaj się powiedzieć. Niech poprawne. Jeżeli praca jest wykonywana „na sumieniu” – należy podziękować i dać „herbaty”. Następnie w czasie drugiego lub trzeciego trzeba być traktowany jako stały klient. I to jest bardzo ważne. I do Ciebie i do Twojego samochodu będzie traktowany o wiele lepiej i dokładniej – zobaczysz!

Jak myć samochód samemu

Jeżeli nie udało się wybrać odpowiedni myjnię lub po prostu nie chcą zaufać obcymi swój „skarb”, że można pozbyć się brudu i własnych. Jak umyć samochód? Nic skomplikowanego tutaj nie występuje. Byłoby to czas i chęć.

Aby wykonać planowany jest potrzebne:

 1. Najbardziej zaczynu;
 2. Dwa wiadra;
 3. Szampon samochodowy;
 4. Wąż wody;
 5. Szczotki z miękkimi szczecin;
 6. ściereczka z mikrofibry;
 • Włącz wody i zalać zimną wodą urządzenia węża

  Daj brud zostaje stopiony – odczekać co najmniej 5-10 minut. Ten krok jest absolutnie konieczne. Jeśli zaczniesz zeskrobać uporczywe zabrudzenia, można uszkodzić szkliwo swojego samochodu. Po raz kolejny obficie wodą wlać urządzenia podczas zmyciu gąbki pyłu i brudu zmiękczona lub szczotki. Wlać wiadro detergentu. Dodać wodę. Pożądane jest, aby był on podawany pod ciśnieniem, a następnie pojawi się bogaty pianę. Zanurz gąbkę w wiadrze z szamponem i upewnij się, że wchłonął jak najwięcej płynu, jak to możliwe.

 • Pierwsze procedury kąpieli!

  Zacznij od góry. Po pierwsze, umyć dach, a następnie stopniowo się w dół. Ostrożnie usunąć brud gąbką. Staraj się nie zbyt gorliwy – tak można porysować samochód. Przemyć się do roztworu mydła przy końcu gąbki. Wypłukać gąbkę w czystej wiadrze wody. Wziąłeś dwa wiadra, pamiętasz? Nacisnąć pokrętło i woda ponownie mydłem. Powtórz całą procedurę. Nawiasem mówiąc, woda powinna być zmieniana co najmniej 3-4 razy. W przeciwnym razie, brud i piasek osadza się na dnie, może dostać gąbkę i porysować samochód.

 • Stopa „dziełem rąk”

  Jeśli zauważysz oznaki owadów lub ptaków odchody, plamy asfaltu i smoły, nie można zrobić bez specjalnego avtoochistitelya. Zastosuj produkt na skażonych, odczekać 2-3 minuty i wytrzeć do sucha miękką ściereczką. Włącz wody i, nie chcąc obleyte samochód. Im bardziej dokładnie zmyć szampon, tym lepiej. Salda może pozostawić plamy i plamy na bokach swojej „piękna”. Ostrożnie przetrzyj samochód. Aby to zrobić, należy wziąć dużą tkaninę wykonaną z mikrofibry, poszerzyć i umieścić na urządzeniu. Chwyć za rogi i pociągnij ją do siebie. Dodatkowo tkanina specjalnego szkła wytrzeć.

Wszystko. Samochód – jak nowy. Nic skomplikowanego, prawda? W rzeczywistości nie jest tak ważne, czy mycia samochodu w myjni samochodowej, lub zrobić to samemu. Najważniejsze jest to, że samochód, podobnie jak ty, chcesz być zadbane. Wszakże świeżo umyte, lśniące okna i maszyna musujące wygląda dużo lepiej i piękniej niż brudne. A twój samochód jest na pewno warto być najlepszym na świecie. Zgadzasz się?

load...